home
Vampire Hunter D: Bloodlust

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
70 %

Tak to vidím já...

Japonský Blade. Skvělá atmosféra, příjemná animace. Možná trochu odhadnutelné, ale to k tomu asi patří. Anglický dabing mi přijde lepší než japonský (on je vlastně i původní)...

27. května 2012
avatar uživatele
100 %

Japonci jsou v oblasti animace naprostí mistři. Jednoznačně a na první pohled divák ví, že se dívá na japonskou animaci! Díky sestře jsem obohacena o další, beze vší pochyb exkluzivní, zážitek. Opravdu netypická pohádka o lovci upírů, který je sám napůl upír mě uchvátila a nestydím se to přiznat. V dnešní době samých kýčovitých příběhů o nehynoucí lásce upíra a člověka, nebo naopak, je Vampire Hunter D opravdu řežba, která se sice romantice v předchozím řádku zmíněné, nevyhne, ale přesto do příběhu patří a ničím ho nenahlodává! Navíc snad právě jen ti Japonci dovedou svým animovaným postavám vtisknout takové charisma, že si občas připadáte jako „duševně choří“, když se do nich zamilujete. Sám D, velký lovec, ohrožován nejen konkurencí, všelijakými démony, i vlastními, je prostě v tomto filmu oním temným hrdinou, o kterém mnoho nevíte, přesto mu fandíte a tušíte v něm dobro. Tenhle mix fantasy, hororu, sci-fi, romantiky a i kapky humoru je tím pravým ořechovým pro filmové fajnšmekry, kteří se při dvousloví „japonská anime“ tetelí blahem. Sama nepatřím k těm, kteří by tento žánr vyhledávali, ale občas (právě díky sestře) kápnu na dílko, které se mi doslova a do písmene po „vampírovsku“ zakousne do krční tepny a nechce pustit! Opravdu brilantní počin, který si 100% zaslouží, a věřte, že kdo neviděl Vampire Hunter D a Interview s upírem, neví, co jsou upíři!

10. ledna 2010
avatar uživatele
100 %

Nosferatu jako víno

Zapomeňte na zažitá klišé jednoznačného dobra stojícího proti jednoznačnému zlu. Na tak jednoduchá schémata se zde prostě moc nehraje. Tak jako v mnoha dalších anime filmech i zde charaktery vystupují nad stereotypy, což film činí prožitkově příjemným. Jsem jednoznačně toho názoru, že nakrmit se vizuální stránkou nestačí, člověk musí od filmu vstávat s pocitem vnitřního naplnění. Jestliže je pak film vydařený v tom i onom ohledu, není nad čím váhat. Přiznám se však, že já jsem zpočátku váhal dost. Přece jen se mi východoevropské upírské téma zdálo poněkud vzdálené mentalitě tvůrců a měl jsem pochybnosti o možnostech adekvátního pojetí. Šlo o pochybnosti zhola zbytečné. Tak jako tvůrci dbají na propracovanou animaci, která ohromuje smyslem pro detail, tak si také dali záležet s celkovým vyzněním a téma samotné se jim podařilo uchopit bravurně. Pochopitelně využili i nabízející se příležitosti k experimentování, které však nikterak nekoliduje s nosným tématem, takže snímek je ozvláštněn, aniž by ovšem sklouzával mimo rámec. Dočkáme se akce, legendy, patřičné dávky morbidity i emocí. Velmi překvapivé je skloubení čistě fantasy žánru se sci-fi prvky, zejména v závěru. Kupodivu působí zcela nenásilně a dávají příběhu další rozměr. Mýtus pak nenáleží pouze šerému dávnověku, jeho dotek je mnohem bližší. Pro mne byl příběh dhampira D jednoznačně příjemným překvapením, které mi naznačilo, že se od tvůrců anime nemusím obávat ani exkurzí do protředí jiných kultur.

27. prosince 2009

Skvělé!

Moc se mi to líbilo. I když hned ze začátku mám výhrady vůči bloďaté statečné slečně a jejím přátelům v podivném protivampiristickém tanku, či jak se tento stroj má nazvat.. Nějak mi to tam nesedí. Co se týče D, je skvělý.. (jeho ukecaná ruka už tak skvělá není :)) A hlavní upír... hm..jedna báseň! Takhle má vypadat Drakula! Fascinuje mě, jak byli upíři podáni.. dokáží se zdržet i když mají krev na dosah.. A konec byl moc hezký! Takže tohle můžu všem vážně s klidným srdcem doporučit! Určitě to stojí za shlédnutí!! :)

24. prosince 2006
avatar uživatele
100 %

Animovaný horor se jen tak nevidí

Moc dobrý film. Animovaný horor se jen tak nevidí. K tomu Japonci umí dělat skvělé animované filmy (Ghost in the shell...) a tenhle je opravdu super. Příběh je naprosto skvělý a nemá chybu. Konec je...také hodně dobrý. Co se týče D - moc toho nenamluví ale ten pořád nedoukecaný parazit na jeho ruce to napraví. Ostatní postavy jsou vymyšlené docela hodně dobře, i když k nějakým bych měl trochu výhrady. Takže - Vampire hunter D: Bloodlust je skvělý film, který si 100% zaslouží a na který se rozhodně všichni podívejte!!! Stojí to rozhodně za to!!!

18. listopadu 2006
avatar uživatele
60 %

Povedené vampírské anime. Příběh je zajímavý na daný žánr a hodně mne potěšil konec. Dobré akční scény a animace taky není nejhorší. Takové zábavné anime na večer

17. listopadu 2006