home
Valmont

NÁZORY K FILMU

Nemůžu si pomoct, ale názvy „Nebezpečné známosti“ a „Valmont“ bych prohodila, protože Nebezpečné známosti jsou víc o Valmontovi. Jeho postava je podrobnější,a rozpracovanější jeho způsob chování a intriky, aby vyhrál sázku. Oproti tomu ve filmu „Valmont“ se víc řeší i osudy ostatních, třeba vztah Cecile, její snoubenec a Danceny, Cecilin snoubenec a Merteuil,..

Forman mi nějak uniká, jeho filmy se mi prostě moc nelíbí.

6. března 2014
avatar uživatele
70 %

Uhlazené. Lidské. Estetizované.

Forman vidí Laclose v podivně uhlazené podobě a snaží se dodat postavám nemístné lidskosti, což poněkud mění libertinský námět. Titulní Valmont je nevýrazný a spíše představuje lásku a zamilovanost, která jej diskvalifikuje z možných mocenských bojů s paní de Mertueil. Ta je naopak dokonalá intrikánka, která vše řídí, ať už kvůli pomstě, zábavě, nebo požitku z moci. Ten film je velmi pohledně natočen, ale postrádá určitou hrubost, která patří k tématu - a to v různých rozměrech - barvách, vztazích, situacích...

2. února 2013
avatar uživatele
80 %

Tak to vidím já...

Tak, dilema bychom měli vyřešené, teď se pojďme najíst! Není pravda, že je Valmont chladný film bez humoru, jen nenechává pauzy na smích. A zbývá i dost místa pro hořkost. Čtvrt století po premiéře nemá smysl řešit, že film byl uveden téměř souběžně s jinou, úspěšnější (podle mého horší) adaptací téhož románu - to jsou už jen prázdná slova. Nyní má smysl řešit ten film sám o sobě. A jako takový je velmi dobrý.

25. prosince 2012
avatar uživatele
90 %

Pěkně odlehčená póza tehdejších manýrů. Film je zpracován dobře, i když mi místy připadal nelogický, či spíše divný. Ale největší plusy tady mají snad všechny ženské role.

18. prosince 2009
avatar uživatele
100 %

Valmont

Zlehčená situace kolem mileneckých vztahů ve společnosti " každý s každým " neboli taky Beverly Hills 90210 (((; no jako lehounce lechtivé komedii není co vytýkat... určitě nuda nehrozí, nejspíš tak nanejvíš maximálně tak smích přes slzy ,,, Hlavní postavy naštěstí fyzicky ani vizuálně nekazili umělecký zážitek, tudíž výsledek uspokojující...

15. července 2009

No abych řekla pravdu, moc jsem si od tohoto filmu neslibovala. Začátek byl až nudný, ale postupem času, kdy děj se konečně začal rozvíjet mě pohltil. Můžu tedy jen říct, že je to kvalitní snímek od neméně kvalitního režisera :-)

5. ledna 2008
avatar uživatele
70 %

Kvalitní podívaná, rozhodně hodna Miloše Formana. Obsazení, hudba, scénář dobrý, ale chybí mu nějaký výraznější prvek. Takhle se Valmont zařadil mezi nadprůměré filmy, ale nic si z něj nezapamatujete.

21. února 2007
avatar uživatele
60 %

Jsou lepší

Poslední dobou sem si oblíbila Formana. Tenhle snímek vychází z Nebezpečných známostí, já je neviděla, a tak nejsem ničím svázáná v kritice, žádné srovnávání. Valmont je snímek plný nabubřelých lidí, žijících v přepychu. Jakoby ukazujíc ty hnusné lidské vlastnosti. Co je to láska, intriky, nevěra, faleš, upřímnost... Colin Firth nebyl zase tak okouzlující... a malá Cecile byla zas tak ušláplá, až to bylo zneklidňující. Co se týče kostýmů a hudby chválim, ale jinak mě film moc nezaujal... Promiň Miloši.

18. února 2007
avatar uživatele
70 %

Tohle byl můj teprve druhý Formanův film (co pamatuji) a musím říct, že jsem čekal něco trochu jiného než román jako okopírovaný z červené knihovny. Film je sice hezky natočený, výkony herců příjemné, ale působí to trochu nesourodě. První část je taková milá, až pohádková, jako by to celé snad ani nebylo myšleno vážně, poslední půlhodina jako by si uvědomila, že potřeba z toho udělat trochu vážnější film, ale ani smrt hlavního hrdiny (který ani není příliš hlavní) tomu šmrnc nepřidá, spíše to ještě zhorší. Upřímně lehkost tohoto příběhu převedli lépe tvůrci Velmi nebezpečných známostí, které jsou sice trochu jiné, protože jsou zabaleny do současného kabátu, ale zároveň jsou více jemné, šokující, celistvé - oni jsou totiž takřka dokonalé. Tady třeba vůbec nevím, proč takový „děvk*ř“ pomáhá zamilovanému mladému páru nebo proč to působí všechno tak sladce a ne jako přetvářka, kterou všichni zdařile používají. Nevím, jestli mi rozumíte, to by jste museli vidět. Přes všechnu lacinost přesto shlédnutí doporučuji.

16. února 2007
avatar uživatele
70 %

Forman

Forman, ač ho jako režiséra velmi uznávám, si u mě trochu pokazil pověst Goyovými přízraky, ale ani Valmontem si svou reputaci nevylepšil. Natočil totiž mnohem lepší filmy a tohle, ač nebylo špatné, mě tak úplně nezaujalo. Herci dobří, kostýmy krásné. Taky je plus, že Forman jako první uvedl Colina Firtha coby svůdníka (takže žádná Bridget Jones). Příběh mírně spletitý, jednání postav mi bylo naprosto proti srsti a tak nějak jsem se s nimi nesžila. Takže není to špatný film, ale občas sklouzne k nudě a Forman má prostě rozhodně lepší filmy.

16. února 2007
avatar uživatele
90 %

Forman sice točí chvilkama trošku zdlouhavě, ale filmu to většinou neubere (teda až na nekonečnýho Amadea). Herecký výkony, hlavně Anette, byly skvělý, absolutně úžasný kostýmy, hudba taky dobrá.....Není toho moc co vytknout. Přesto se nemůžu vyhnout porovnání s filmem Nebezpečné známosti, kdyby se totiž vzalo pár herců z nich (některé postavy byly prostě ve známostech zahrané lépe) a pár z Valmonta a celé se to spojilo do jednoho, to by byl teprve dokonalej film... 90%

15. února 2007
avatar uživatele
100 %

povedlo se

Myslím, že tohle zpracování filmu Valmont se opravdu povedlo. Anette Benning i Colin Firth zahráli své role na výbornou. Myslím, že Miloš Forman opět dokázal, že točit umí.

3. června 2006