home
V jako Vendeta

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
100 %

V

Tento film sem viděl několikrát a nikdy sem v něm nenašel chybu, dokonce sem v něm našel několik věcí jenž mě až způsobily "husí kůži" hlavní je myšlenka jen se vyskytuje jen v několika málo filmech jelikož je bud velmi vzácná nebo nežádocí nebo se ji nikdo neodváží ve zkutečnosti realizovat, naposledy ji realizoval můj oblíbenec George Washington a to je myšlenka NAPROSTÉ SVOBODY a SPRAVEDLNOSTI ikdyž je zapotřebý monstrozních metod a REVOLUCE! proto si z filmu rád vemu příklad a najde-li se příležitost udělal bych totéž Viva Revolucion.

24. listopadu 2013
avatar uživatele
100 %

Nechápu jak to, že tak úžasný film natočený roku 2005 unikl mé pozornosti. Neuvěřitelný film. To poselství které v sobě nese je fascinující. K filmu nemám žádné výhrady - skvěle ztvárněn, natočen, zahrán, vymyšlen. Nemám žádné výhrady. Dávám určitě 100%.

4. června 2013
avatar uživatele
80 %

Toto je typický prípad toho, že sa dajú natočiť aj skvelé komiksové filmy s pointou. Film je natočený veľmi dobre a prakticky počas celého filmu som sa nenudil. Samotná myšlienka totality resp. anarchie je veľmi zaujímavo rozvinutá a je na divákovi ako sa rozhodne. Len ťažko by som hľadal nejaké negatíva, lebo tento film je viacmenej podľa môjho gusta. Všetko čo v tomto filme malo fungovať, fungovalo na 99 percent. Samotná "nedokonalosť" nieje problém, pretože množstvo filmov, ktoré sú technicky dokonalé, pôsobia umelo a neúprimne. Film som videl už 3x a určite to nieje finálne číslo...

19. listopadu 2011
avatar uživatele
80 %

Neznám komiksovou předlohu, takže jsem k filmu přistupovala bez jakýchkoliv předsudků. Mě osobně donutil k zamyšlení. Uznávám, je to trochu klišé a akční to také moc není, ale právě u tohoto filmu mi to vůbec nevadí. Neberu ho jako akčňák, ale prostě jako film k zamyšlení. Samozřejmě se skvělými herci, jejich výkony jsou obdivuhodné - platí to zejména pro hlavní hrdiny - Hugo Weaving a Natalie Portman. Vykreslení Británie v období diktatury bylo opravdu povedené. Hudba byla naprosto skvělá.

17. září 2011
avatar uživatele
90 %

V For Vendetta

Řekl bych, že oproti ostatním komiksovým předlohám, je "V jako Vendeta" docela nenápadný snímek a myslím, že většinou i diváky podceňovaný a nepochopený. Lidi si pravděpodobně totiž myslí, že když je daný film "podle komiksové předlohy" tak bude zákonitě akční. Jestli čekáte dalšího "Iron Mana" nebo "Spider Mana", tak máte smůlu. Tenhle film je hlavně o příběhu, o ději. Autor předlohy zasadil do příběhu přísný politický režim a nechal se s ním postavy vypořádat. Nejde tu jen o světské úmysli hlavního hrdiny. Jde o celek. Jde o národ a jeho sjednocení vůči tyranovi. O tohle tady jde. To, že zde je nějaký hrdina s maskou a neznámou totožnosti je naprosto vedlejší. A to se mi na tomhle filmu právě líbí, že je to více film a jen další komiksový blockbuster. Úplně mi stačily veškeré akční scény (rozuměno souboji mezi hlavním hrdinou a režimem). Jelikož jsem byl uchvácen vším ostatním. Vzhled budoucnosti, přísný, hrůzu nahánějící politický režim, utrpení lidí. To všechno zobrazil režisér James McTeigue velmi realisticky a přesvědčivě. Ta temnota a smutek vyzařuje z filmu už od úvodních titulků. Je možné, že autor komiksu Alan Moore si tenhle film představoval jinak, jenže já komiksovou předlohu nikdy v životě neviděl a tak mi nedělá takový problem zkousnout filmovou podobu. Ano, je tady pár momentů, které nejsou tak realistické jako všechno ostatní z filmu. Například závěrečný souboj nože vs. zbraně. Jenže tady se opět film vrací do komiksových vod. Nože jsou prostě jediná V-ého zbraň se kterou umí a tak se to musí brát. Lezení po zdech je taky pěkná blbost, ale nikdo to nikdy na Spider Manovi nekritizoval. Herecké výkony celý film dobře podpírají. Hugo Weaving dokáže být se svým hlasovým projevem i pod maskou hodně charismatický a Natalie Portman zde hraje nejlépe ze všech herců v tomto filmu. Scéna, kdy její postava projde jakýmsi "očistcem" je asi nejsilnějším momentem celého filmu a musí každého diváka alespoň malinko citově zasáhnout. No a protože film se zaměřuje hlavně na tyto postavy, herci jako Stephen Fry nebo John Hurt už pak jen šikovně sekundují. Jedním dechem: "Tohle nemá být koule rvoucí biják. Tohle má být temný obraz budoucnosti, ve kterém se jeden národ snaží zjednotit. Tohle je totiž přesný obraz revoluce!" Dávám 90 %.

7. července 2011
avatar uživatele
50 %

Průměr

Tento film mě trochu zklamal. Asi to bude tím, že jsem od něj čekala mnohem víc. Bylo tam pár překvapivých momentů, které na mě hodně zapůsobily, které zaujaly a nadchly, ale když to vezmu celkově, už bych si tento snímek asi znovu nepustila.

3. února 2011
avatar uživatele
90 %

Je to krása..

Je to krásný a úžasný film.. Je to film který každý normalní člověk měl vidět. Film je strašně skutečný, nejde o schopnosti hlavního hrdiny, ale o děj a o to co se odehráva okolo něj. Skoro celý film jsem měl husí kuži. Moc děkuju za film jako je tenhle. Jestli někdo haní tento film tak ho nepochopil nebo ať se podívá na ten film za pár let a změní názor..

23. listopadu 2010
avatar uživatele
90 %

Velmi působivý film s promyšlenou pointou a neuvěřitelně charismatickým hlavním hrdinou. To je V for Vendetta. I když jsem jej viděla podruhé, opět jsem napětím málem nedýchala a nedočkavě sledovala, co bude dál. Jistě má tenhle film i velký podíl na tom, že jsem začala sympatizovat s Guyem Fawkesem. Abych nehodnotila kladně jen V-ho, z nějž šarm tryskal proudem a já si jej zamilovala hned po první scéně, Natalia Portman je prostě krásná a atraktivní baba, o tom žádná a nutno podotknout, že umí i hrát. Neoslnila jen obličejem, já jí všechna ta muka v cele věřila. Jediné co, opět jsem měla honičku rozeznat mezi sebou "záporáky". Možná zůstalo zbytečně moc nedořešených věcí, nicméně na celkovém dojmu to, alespoň pro mě, neubralo a V-ho konec byl vcelku elegantní tečkou za touto půvabnou symfonií. Opět se mi líbila hudba a holení Natalie Portman jsem málem nevydýchala, taková odvaha! Tak snad jen... Věta "zamiloval jsem se do tebe" je neskutečně pitomá! :))

7. listopadu 2010
avatar uživatele
40 %

V for Vendetta

I kdyz tenhle ma hodne pozitivnich ohlasu, ja musim jit proti proudu. Me tenhle film proste nezaujal. Uprimne mi pripadal dost nudny. Normalne takovehle typy filmu mam rada, ale tomuhle neco chybelo. Nevim jak bych to mela popsat. Natalie Poirtman mam celkem rada, je to talentovana herecka, ale ani jeji provej me nijak nedostal. Ze zacatku se mi libil uvodni monolog "pana V" a i nektere akcni sceny byly docela dobre zpracovane a napinave, ale nekde pred polovinou filmu jsem nejak ztratila zajem a film byl potom pro me uz o nicem. Bohuzel nemuzu rict ze se mi to libilo.

19. září 2010
avatar uživatele
90 %

Není nad komiks

Kdybych nečetla komiks, líbil by se mi film asi víc. Co se hereckého výkonu týče, byl film naprosto výborný a některé scény vypadaly jako vystřižené z komiksu (například když V zabíjí doktorku Surridgeovou, to byla velice povedená scéna). Jen mě trochu zklamalo, že se nikde nevysvětlilo, proč Larkhill vyhořel, nevysvětlilo se pořádně ani proč V dává ke svým "obětem" růže a kromě dalších maličkostí mě zklamal konec, protože se Evey nepřevlékla za V a nevydávala se za něj při výbuchu parlamentu. Kdybych ale měla hodnotit jen film, pak to bylo velice dobré :)

22. srpna 2010
avatar uživatele
100 %

Nejlepší film

Je to naprosto úžasný film,hlavní hrdina je božský a charizmatický už když jsem četla recenzi a viděla ukázky jsem ten film chtěla vidět.Je v něm všechno,akce,napětí..! dávám 100%!

22. května 2010
avatar uživatele
80 %

Přišla jsem, viděla jsem

Geniální. Ano, geniální. Postava "V" v podání Huga Weavinga byla netradiční - je úžasné, že díky Weavingovi měl "V" charisma, emoce i skrz masku. Námět byl silný, jako většinou podobné, "orwellovské" náměty jsou. Film měl spád, postavy měly charakter. Teď zjišťuju, že nemám dost slov, abych popsala svoje pocity. Jednoduše...bavilo mě to. Hodně. Film má hloubku, obsahuje filosofická moudra, která jsou opravdu moudrá, Natalii Portman jsem celou dobu všechno věřila. Byla jsem zvědavá na konec, jelikož ten dokáže hodně zkazit. Naštěstí se stal pravý opak. Mám zážitek.

28. ledna 2010
avatar uživatele
80 %

Remember,remember...

Maskovaný Hrdina Hugo Weaving, který v Anglii bojuje proti kruté totalitě a seznamuje se s krásnou Natalií Portman - Může to dopadnout špatně? No, Vizuální stránka je dokonalá, charistma V je vellké, akční scény (Které jsou ty snad jen 3) jsou dobré, ale hrozná škoda je to, že nebyla ukázaná Totalita. Hlavní hrdina bojobal proti něčemu, o čem nevíme skoro nic. Komiks od Alana Moora sem nečetl, takže nemůžu posoudit jestli v předloze byla totalita vykreslena. Film byl jinak ve všech ohledech dobrý - 8/10

4. ledna 2010
avatar uživatele
100 %

Genialne

ten film bol pre mna prosto genialny...
Vyborne spracovany film vela recnenia a pod.
MNa uz nebavia filmy kde len strielaju a ledva daco povedia...

Jednoznacne 100%

3. ledna 2010
avatar uživatele
90 %

Dá se říct, že mě film nadchl. Čekal jsem blbost, ale nedočkal se. Je to celkem drama, ale v poklidné atmosféře. Scéna s vězením byla třeba bravurně zvládnutá. No a navíc na konci Stouni - jenom dává další plus.

20. prosince 2009
avatar uživatele
80 %

Čekal jsem od tohoto filmu víc, ale tak jinak se mi líbil. Bylo tam celkem věrohodně ukázaný diktátorský režim, který dost připomínal Německo za druhé světové. Strádání ve vězení bylo dostatečně věrohodné a pomsta, jak ji uskutečňoval V, byla dokonalá. Jen místy nudné pasáže a jeho rýmy mi trochu vadily. Maska vypadala fajn, jen ze začátku byla směšná, vůbec mě nesedící do filmu o pomstě. chvílemi se mi film zdál trochu nepřehledný, ale to nebylo zase až tak na škodu. Dávám 80, mohlo to být lepší, i když i horší.

4. prosince 2009
avatar uživatele
100 %

Další perfektní komiksové dílo bylo převedeno do zajímavého filmu. Tenhle film mě hlavně potěšil, tím že nedopadl jako Liga Výjimačných nebo Z pekla, které jsou natočeny taky podle komiksů Alana Moorea. Vlastně je to předchůdce ještě lepších Watchmenů, kteří jsou taky od Moorea. Tomuhle filmu bych vytknul snad jen jinak okouzlující Natalií Portman, která mi trochu nesedla. Zato Hugo Weaving jako V byl víc než perfektní. Prostě skvělý film, kterých je jen opravdu málo.

28. listopadu 2009
avatar uživatele
90 %

Je to uzasny film a ukazuje kam jsou lidi schopni zajit jen kuli pocitu moci... Me se film strsne libil a kdo nechce premyslet u toho film tak at si ho nepousti... protoze ho nebude bavit..

26. listopadu 2009
avatar uživatele
Meky
...
40 %

**

Hm, od bratrů Wachowských, mimo jiné tvůrců počítačového světa Matrixu, jsem teda čekal mnohem víc a ne takovou kravinu. Celé to bylo absurdní. Příběh je úplně o ničem! No ještě aby ne, když je zasazený do totalitní Británie, která sice má být hnusná, ale v tomto ohledu působila nedotaženě! Když k tomu připočtu "zmastěnou" režii, tak se ani nedivím, co z toho vzešlo! Bojové scény byly otřesné a ze všech stříkala krev jako z prasete! Vždyť je to bijící do očí, nehodí se to a působí to amatérsky. Herecké výkony jsou obstojné, i když třeba ze záhadného Pana "V" nic nemáte, teda kromě zajímavého hlasu a jistého charismatu! Vše se snažila zachránit Natalie Portmon, ale sama na to nestačila a kvalitu snímku jen těžko vyzdvihne. Závěr? Mě tento futuristický příběh totálně nezaujal, neuměl jsem se na něj dostat a tím pádem jsem z toho nic neměl! Teda kromě nudy. Ale možná, že vy budete jiného názoru...

8. listopadu 2009
avatar uživatele
70 %

Film se mi líbil. A moc. Sice se jedná a velice ponurou totalitní budoucnost s tvrdými podmínkami pro život. Obdivuji Natalii, že si nechala kvůli této roli oholit hlavu. Je zvláštní, že jí to sluší i bez vlasů. Líbil se mi V. Jeho barvité a květnaté monology, charisma, které z něj vyzařovalo a rovněž, že za celý film neuvidíme jeho tvář, pouze usměvavou masku. Konec byl velice působivý. Jistě bylo použito hodně komparsistů a dav, tvořený jen samými V působil velice odhodlaně a silně.

29. srpna 2009
avatar uživatele
50 %

žvejžužu

Postava V mě strašně rozesmívala, maskou, i těma jeho strašnýma monologama ve kterých jsem se občas ztrácela. Naštvala mě scéna s vážně špatnou umělou krví......

12. června 2009
avatar uživatele
80 %

Zaujímavý film a rozhodne sa hodí na túto dobu. Tiež by sa mohol niekto taký nájsť, ako bol V :)
Nečakal som že Evey ani neodhali masku V.

8. března 2009
avatar uživatele
100 %

"V"

Victory - Vítězství... Velmi dobrý Sci-fi akční s prvky satirecko-ironické komedie... rola pomocnice Natalie sedla fantasticky, pohybuje se jak rodilý bojovník akorát ty akce jsou tak rychle že malokdy člověk postřehne cose stalo (; plno zvratů a obratů a taky intrik... Něco mi říká, že takhle by mohl vypadat Sci-fi Horor Zorro (;

15. února 2009
avatar uživatele
90 %

Páni! Určitě jsem nečekal, že to bude taková bomba. V, hlavní postava filmu, mi zezačátku přišel jako trapná parodie nebo zkopčenina známého Zorra, a to už tím, že V pro změnu místo "Z" vyříznul do stěny "V". Důrazně potvrzuji, že jsem se krutě mýlil a jsem si jist, že tento film je určitě než Zorro lepší, i když jsem ho viděl už dávno. Naštěstí se film neodehrával v té samé době a i když dění probíhalo v budoucnosti, nebylo to na filmu poznat, což velmi oceňuji, protože po tom, co jsem viděl v Equilibriu či v Minority report, nemám moc dobré vzpomínky, jelikož takovouhle budoucnost si opravdu nepřeji. Ten začátek mluvil skoro za vše, V mi přišel jako ochránce nevinných, ale ten zbytek... to bylo něco zcela jiného. I když hlavní postava působila záporně, nedalo se jí jinak než fandit, jenom je škoda, že jsme se o ní nedozvěděli víc. To jediné bylo, že je to nějaký mutant a to, jak přežil nebo vypadal, jsme se taky nedozvěděli. Což mi připomíná Huga Weavinga, jehož necelý obličej jsem viděl pouze na vteřinku ve stínu. Nicméně i za maskou předvedl super výkon. Celý příběh, byť se zdá nesmyslný a bez pointy, si mě získal, protože dělat takovou věc s ušlechtilých důvodů je velkolepé. Natalie Portman se mi začíná líbit čím dál víc, i když pořád vypadá velmi mladě, svými dosavadními výkony potvrzuje, že už vyrostla z dětských botiček v takovémhle filmu byla nezbytnou součástí. Film se zdá být celý o pomstě jak už název Vendeta ve španělštině sám napovídá, ale tomu se nesmí věřit. Wachovští zatím natočili filmy, které se mi všechny líbily, takže jen ať to takto pokračuje. Jen tak dál hoši!

15. února 2009
avatar uživatele
80 %

Náhoda nebo iluze náhody?

Tak a je tady další dílo bratrů Wachiovských. Po Matrixu a Speed Racerovi jsem se odhodlal zhlédnout toto a zklamán jsem opravdu nebyl. Je to film podle komiksu a musím tedy říct, že se řadí mezi ty nejlepší. Jasně, V není takový klasický hrdina jako Spider-man, ale i tak má něco do sebe. Je to sice další hrdina, který své schopnosti získal díky nějaké nákaze, ale co se dá dělat, komiksoví tvůrci si prostě tenhle námět oblíbili a my s tím asi nic nezmůžem. V je něco jako Two face smíchaný se Zorrem a Electrou. Od každého má něco, část těla od Two faceho, vyrývání písmen od Zorra a boj s mečíky od Electry. Taky mě na V překvapil ten jeho styl mluvy, skoro každý pořádný hrdina má nějaké okřídlené úsloví, ale tenhle ten se od nich velmi liší, mluví tak spisovně a básnicky, skoro jak z 18 stol. Nevím, jestli jsem to správně pochopil, ale ten chlap v minulosti na šibenici nebyl on, nebo jo. Já jsem se v tom docela orientoval, ale v závěru jsem měl problémy. Celý děj je totiž takový zvláštní, na komiksové dílo až moc zamotaný. Taky ta doba, 2 hodiny, to je opravdu skvělý výkon, protože jsem se ani chvíli nenudil, celý film se něco dělo, rozhodně mě to utvrdilo v tom, že takovéhle podobné filmy mají co nabídnout, není to jenom o bezduché akci a desítkách litrů krve. No, když už jsem se dostal k té akci, tam byl V opravdu fantastický, ty jeho úskoky a seky, hotový balzám na duši, teda jak pro koho. Jen mě trochu mrzelo, že jsme nedozvěděli jeho totožnost. Což mi připomíná, že Hugo Weaving si teda opravdu zahrál, celou dobu měl masku, fakt krásně byly vidět jeho emoce :-), za to Natalie Portman ukázala své pravé já, je to skvělá herečka, která dokáže ztvárnit i velmi dramatické role, klobouk dolů, ty scény s oholenou hlavou a vězením mě teda dostaly, bylo mi jí opravdu líto. I tak to všechno dobře dopadlo, pro V teda moc dobře ne, ale však sami uvidíte...

9. prosince 2008
avatar uživatele
300
...
100 %

V jako VYJÍMEČNÝ

bratři wachowští mě už dříve zaujaly svými skvělími scěnáři,ale tohle mě vážně dostalo.Nikdy bych neřekl že si zamiluju hrdinu kterému ani není vidět do tváře,ale myslím že jeho charisma,činy a myšlenky prozrazují že je to člověk s velkým srdcem.Nádherných filmů kde se dostatečně kombinuje ůžasná akce a dokonalé dialogi není vážne moc.A také bych měl zdůraznit ůchvatný výkon NATALIA PORTMAN.Chytrá a výborná IDEA tohoto filmu bude prostě nesmrtelná,TA SE NEDÁ ZASTŘELIT.prostě pecka,nebo spíš-třešnička na dortu:-)

2. prosince 2008
avatar uživatele
80 %

Tak nevim, bohužel patřím mezi ty, kteří komiks četli předtím, než shlédli film. A srovnání se prostě neubránim. Komiks je senzační a film. No z postavy V jsem trochu rozpačitá. Stejně jako z většiny hlavních postav, kromě Evi.Přesto všechno mě ten film zaujal a musím říct, že i líbil.

18. října 2008

No no.., další film, který má uchvátit svojí chytrostí a propracovaným dějem. Vůbec mě nenadchl ale zase ani nazklamal.. Jediné, co mě na filmu opravdu zaujalo, byla hlavní hrdinka. Toto ale rychle vyprchalo, když přišla o své krásné, dlouhé kadeře. Doufal sem, že vlasy opět dorostou, ale jak víme, nedorosly...A to bylo jedno z mnoha zklamání ve filmu.

9. srpna 2008
avatar uživatele
80 %

V = super film

V jako Vendeta nepovedený film bratrů Wachowských...takovýhle jsem četla první názor kdesi v časopise...ale proč nepovedený? Samodřejmě že s Matrixem se to srovnávat nedá, ale Vendeta mi přijde jako pěkná sci-fi podívaná. Děj je zajímavý, super efekty a příběh. Na filmu se mi líbí že má vlastní myšlenku, že to není jen střílení a zabíjení bez pointy. Natalie Portman i Hugo Weaving předvedli skvělé výkony. Snad jediné co mu vyčíst je, že už od začátku víte jak to skončí:-)

20. července 2008
avatar uživatele
90 %

Super

Skvělý film, který se ubíral zajímavým směrem. Jen si nedokážu představit totalitu ve Velké Británii, podle mě až moc velké sci-fi. Celkově ale velmi originální snímek.
Natalie Portman v hlavní roli mě zezačátku moc nenadchla, tím zezačátku myslím spíše ještě před puštěním filmu, protože ji nemám moc ráda. Ale jak film začal naprosto mě dostala a byla jsem s ní spokojená. Myslím, že se na tuhle roli hodila, i když je určitě nahraditelná a dokážu si představit místo ní i jinou herečku.
Samotný V byl skvělý, tajemný a takový ten pravý hrdina (i když to byl v zásadě vrah).
Dál se mi líbilo, že děj byl vyprávěn i ze strany detektivů, kteří se snaží ty dva chytit.
Někdy to ale tvůrci už trochu přehnali, hlavně v závěru, kdy na V všichni ti chlapi vystříleli své zásobníky. A taky té krve a násilí tam nemuselo být tolik.
Zápletka byla strhující a děj měl rychlý spád a ani mi nevadilo, že je film poměrně dlouhý. Takže dobře investovaný čas.

18. června 2008
avatar uživatele
80 %

Natalie Portman

Je to sci-fi akční příběh v komixovém duchu, který mě sice hned na začátku nestrhl, ale to je způsobeno i tím, že film není ani tak o akci, jako spíš o myšlenkách a zajímavém ději. Prostě je to propracovaný příběh z doby teroru.

9. května 2008
avatar uživatele
30 %

Nuda je hlavní náplní tohoto filmu a slovo hovadina mou hlavou procházelo po celou dobu sledování tohoto filmu z "totalitní" Británie. Neviděl jsem jinej film, který by tak zmrvil atmosféru totalitního režimu, protože tohle atmosféru nemělo. Vzpomenu na Equilibrium a rozdíl mám před sebou. Jo, diktátora hlásajícího na velké obrazovce své myšlenky ukázat umí, různá hesla typu "Anglie vládne" také umí vymyslet, média vymývající mozky lidí taky, ale to je vše jak podle šablonky a bez chuti něčeho nového. Ve skutečnosti mně přišlo vše hrozně komické a absurdní. Spíše jako komedie. Hláškové slovo Big fucking Ben v jednom z rozhovorů o ničem mě jako jediná věc pobavila. Nesmysl od pana V až po nějaké prsťáky a další nesmysly. Pak Hugo Weaving v masce. Ani bych se nedivil, kdyby za tou maskou byl ve skutečnosti nějakej začínající herecký či neherecký floutek, kterého pak namluvil Weaving. Hlavně, že se jméno Weaving objeví na obalu od dvd, to na úspěch asi stačí. To tam ještě na zadní stranu napíšou, že tenhle film drží laťku s prvním Matrixem. Větší blbost jsem na obalu nečetl, ale je vidět, že takové bláboly pro blbce opavdu fungují, protože jsem si to půjčit prostě musel. Smysl šedesáti až sedmdestáti procent dialogů mně také jaksi unikl, takže mě také napadá myšlenka, že to bude možná film pro inteligentnějšího a náročnějšího diváka, jinak nevím.

14. října 2007
avatar uživatele
50 %

zklamání

čekal jsem od toho trochu více,chvílemi jsem se nudil,málo akčních scén,hezkou Natalii pak ostříhali,zajímavý konec to trochu zachránil

25. září 2007
avatar uživatele
100 %

V

Film se mi velmi líbil hlavně kvůli tajemnosti hlavní postavy. Hugo Weaving to zahrál parádně - stejně jako v LOTR. Děj byl do poslední chvíle napínavý, všechny bojové scény, kdy V bojuje s pohlaváry mi připadaly jako když se dívám na nějaký pořádně zvrácený horor. Všude krev a maso, ale jinak se proti totalitě a útlaku bojovat nedá a to je můj názor. Film byl naprosto famózní a do poslední chvíle jsem byl napjatý jak to všechno dopadne.

2. srpna 2007
avatar uživatele
90 %

Opravdu hodně povedený film podle komiksu. Jiní komiksoví hrdinové se klasicky nějakým způsobem dostali k nadlidské síle, či jim někdo zavraždil rodiče, kdežto V nabízí mnohem víc, a to inteligentní příběh. A také zaujímá roli takového "lákače", protože jinak by moc lidí do kina na nějaké povídaní o politice nešlo. Skvělé herecké výkony a celkově originální zpracování. Četla jsem, že komiks by vyšel až na trilogii, ale autoři se s filmem poprali tak, že nepůsobí vůbec "okousaně". Určitě stojí za zhlédnutí.

8. července 2007

Film je z trochu jiného soudku, než na který jsou milovníci komerčních komedíí zvyklí. Film rozhodně není lehká oddychovka. Měli bychom u něj přemýšlet, ale možná se i trochu zamyslet nad sebou. Celebrity ve filmu a efekty nezasahují do děje a Natalia Portman podlě mě opravdu ve filmu podává skvělý výkon! Nejpůsobivější je asi ten konec, kdy se v okolí parlamentu objeví všichni v maskách.

7. července 2007
avatar uživatele
80 %

Vendeta je svým způsobem dost odlišný typ filmu než na který je běžný konzument zvyklý. Vlastně jsem ani netušil, že je film podle komiksu a nic podobného mě nenapadlo. Je těžké to teď nějak zaškatulkovat, ale vím, že z toho mám opravdu fajn pocit. Nejvíc mě asi dostala scéna, kdy V svoji patronku "zkoušel" pobytem ve vězení. On sám o sobě byl V velmi zajímavou a pozoruhodnou postavou. Je to hloupé, ale asi vážně nevím jak uchopit hodnocení takovéhoto dílka, ale doporučuju, koukněte se na to a věřím, že litovat nebudete.

1. července 2007
avatar uživatele
90 %

Tak to vidím já...

Velmi povedený film, který dokáže ohromit, zaujmout a možná i inspirovat. Hugo Weaving umí hrát, i když za dobu filmu ani neuvidíme jeho tvář a Natalia Portman je taky výborná (až na scénu, kdy jí chytnou Prsťáci, kdy podivně přehrává). Kancléř Sutler je správně zlý a je to můj oblíbený záporák. (Možná trochu přehnaně.) Celkově se jedná o jeden z nejlepších filmů podle komiksu, jaký jsem kdy viděl. I když uznávám, že výprava se opravdu nepovedla, (kulisami to opravdu křičí) tak to je jediná vada jinak perfektního filmu. Plus nezapomenout na skvělou hudbu... 80%/90%

30. června 2007
avatar uživatele
90 %

No tak moje pocity z tohto filmu boli spočiatku veľmi zmiešané. Každopádne to opäť spadá pod ten typ filmov, ktorý musíte sledovať pozorne od začiatku až po koniec aby ste všetkému správne pochopili. Niektoré veci sa až tak nepáčili a napr. scéna v starom metre kde "V" (maska) pozabíja všetkých polišov. Ako tie efekty s nožmi a striekajúcou krvou boli tak trošku prehnané čo ja nemusím. A najviac ma dorazila tá klasická scénka keď na konci bitky sa este jeden posledný protivník zdvihne a hlavný hrdina ho efektne zabije presnou ranou do čela, oka alebo kdekoľvek na hlave. Takéto veci sú už okukané a pre mňa osobne až zbytočné. Skrátka preč, vystrihnúť :)
Ale inak bol film veľmi pútavý a hlavná myšlienka filmu je fakt na zamyslenie.

16. června 2007
avatar uživatele
100 %

Svoboda zvítězí!!!!!!!

Četl jsem komiks( v originále) a moc se mi líbil. Když jsem se dozvěděl že má být film,tak sem se začal těšit,ale bál sem se aby to neskončilo jako většina filmů podle knih. A když jsem se dozvěděl že to mají ve spárech bratři Wachowští,zhrozil sem se úplně,protože druhý Matrix Revolutions bych nestrávil....ale nakonec sem byl příjemně překvapen.
Příběh zůstal zachován a nebyla to žádná stupidní střílečka. A dokonce i myšlenka zůstala.....herci hráli na výbornou a já si ty 2 hodiny vyloženě užíval.....

3. června 2007
avatar uživatele
100 %

V for Vendetta

Film by Wachowski brothers... možná jsem čekala trošku Matrixu, ale tohle je jiný příběh, i když také z budoucnosti (a ne moc vzdálené?). "V", co by symbol pomsty a svodody, se zamiluje do krásné ženy... většina lidí si řekne, že to skončí happyendem... ano skončí, jenže ne pro náš pár, ale "jen" pro celou Británii. Film se mi velmi líbil, bylo to po dlouhé době něco jiného než vraždící maniak s jakýmkoliv nástrojem :-D

18. března 2007
avatar uživatele
90 %

super..

Uprimne receno byl jsem hodne prekvapen timto filmem.... nez jsem ho videl myslel jsem si ze me to moc lakat nebude ale jenco jsem jej videl musel jsem se na nej co nejdriv podivat znovu.... doporucuji vsem co jej jeste nevideli...

17. března 2007
avatar uživatele
90 %

Nieje co dodat!

V ako Vendeta je skvost pre filmovich labuznikou, idea a dej su priam genialne premyslene, na tento filmovy skvost je radost sa pozerat. . Odporucam kazdemu kto este vaha . . POZRITE SI TO! ! !

16. března 2007
avatar uživatele
100 %

Svoboda navždy !

Vlastně velmi povedený film. V je šarmantní a zajímavá postava ,která má úžasné verbální projevy i vystupování. Evey je taky docela ,frajerka´ ale moje top postava to není. Mám ráda hlavně představitele vedlejších rolí Dominica, Finche a samozdřejmě moderátora Gordona ( scénka v televizi byla kouzelná). Film má slušnou atmosféru a vychytávky typu maskového průvodu jsou prostě super. Takže si film skoukněte - stojí za to.
Ale hlavně vzpomeň si vzpomeň na pátý listopad!

14. března 2007
avatar uživatele
90 %

Povedené dílko

V jako Vendeta je hodně povedené dílko. Film je napínavý až do úplného konce, to se mi na filmech moc líbí. Ze všeho nejvíc však mám ráda závěr - hodně mě překvapil, s tím jsem nepočítala...

11. března 2007
avatar uživatele
80 %

Skvělý film!

Wachovští - bála jsem se, že to bude nějaká bezduchá řežba á la Matrix 3, ale ten film mne opravdu velmi velmi překvapil - zejména tím, že se vlastně jedná o milostný příběh! Dívala se na to i moje maminka a taky byla nadšená, a to je u filmu tohoto žánru co říct. Příběh je skvělý, zpracování taky, některé scény přímo vyrážejí dech (např. ono zborcení domina ve tvaru V - je vám jasné, že to nebyl CGI efekt, ale skutečné domino, které museli stavět x hodin) - prostě radost pohledět. Co se zážitku i dojmu z filmu týče, přirovnala bych to k Sin City. No, malé mínus bych ale viděla, a tím jsou někdy až příliš dlouhé V-ovy monology - zvláště ten na začátku. Ten mě málem odradil. V Sin City nebylo zbytečné žádné slovo, pokud se nemýlím

2. března 2007

Na Vendetu sem byl moc zvědavej už z důvodů velkýho poprasku kolem ní.Film mě upoutal už na začátku a postupně jak se děj rozvíjel,byl jsem na výsost spokojen.Akční scény jsou vynikající,jen snad mi tam ke konci vadila ta stálá anonymita našeho hlavního hrdiny,ale zase na druhou stranu se to vymyká všem hollywoodským zvykům,kde většinou hrdina v masce je na konec stejně odhalen.Pěkný filmeček,strhující hudba,slušná kamera.

25. února 2007
avatar uživatele
100 %

Perfektní podívaná

Skvělý film kombinující Orwellovské 1984, atmosféru totalitního režimu (fašistické Německo) a současné problematiky terorismu a jejího vlivu na práva a svobody obyvatel západního světa. Film ukazuje, že i když je lidstvo pokořeno/zotročeno, vždy se najde někdo, kdo se dokáže postavit na odpor a vzbouřit tak utlačované masy proti svým věznitelům. Tento film je dokonalou ukázkou současné situace, zejména v USA, kde došlo po 11. září k omezení některých osobních svobod obyvatel ve prospěch boje proti terorismu. Moje Hodnocení 10/10

4. února 2007
avatar uživatele
100 %

väčšina mojích kamarátov nemá rád filmy, kde sa málo bojuje, nevidia "filozofiu" vo filme. A toto bol náhodou skvost. Proste nemám čo dodať. Dosť humoru, štipka akcie, a super výkon zo strany Natalie Portmanovej!

24. ledna 2007
avatar uživatele
100 %

Takže ještě jednou

Tenhle film byl naprosto dokonalej. Ani nevím proč mě tak zaujal, nevidím na něm nic extra zvláštního, ale prostě byl senzační. Mohla bych se na něj koukat donekonečna. prostě 100%

21. ledna 2007
avatar uživatele
20 %

Vendeta

Ted sem se na Vendetu dodival, ale nic si z toho nepamatuji. Byla to hrozna nuda. Jediny co se mi libilo tak byly souboje V, ale tech tam bylo malo.......

19. ledna 2007
avatar uživatele
70 %

...

tenhle film mi přišel zajímavej, už když jsem si o něm čet před jeho premiérou, ovšem do kina jsem se na něj nedostal.. pak jsem kolem něj chodil ve videopůjčovně, ale vždycky to vyhrál jinej titul..ani nevim proč.. na konec jsem vendetu dostal jako dárek k vánocům od bráchy (jinak uživatel onley).. a to bych nebyl já, abych se na něj nepodíval až měsíc po vánocích.. takže jaký pocity nakonec z tohodle filmu mám? .jak už jsem řek na začátku, film je to zajímavej.. a to dost.. jak tématem, tak zpracováním.. .ač je vendeta natočená podle komixový předlohy, příběh "v" mi příjde totálně nekomixovej.. ke všemu to, že se ve jménu msty stane de facto teroristou ve jménu dobra, je na dnešní dobu docela úlet.. líbila se mi i temná až klaustrofobická atmosféra totalitní anglie okořeněná tu a tam vtipnými gagy - "v" v zástěře je k sežrání:).. děj plyne celkem pozvolna, nějaká větší akce tu moc neni, ale finále, který, ač taky ne moc akční, je svym způsobem bombastický dostatečně ..jinak nevim, jeslti to bylo způsobený neustálejma vypadkama proudu a hledáním, kde že jsem ve filmu skončil, ale na můj vkus tu bylo celkem dost postav, ve kterejch jsem ztrácel přehled... a menší problémy různýho druhu jsme měl i u těch postav hlavních.. evey natalie portman jsem nějak neproniknul pod kůži, nepochopil jsem proč chvíli chtěla "v" pomoc, chvíli ne.. a co se týče "v".. nemám ani tak problém s postavou jako takovou, ale pořád jsem nebyl schopnej akceptovat pod jeho maskou huga weavinga a měl jsem pocit, že je vlastně celkem jedno, kdo ho hraje.. .ono mít jako lákadlo jméno herce, kterej má bejt celej film zamaskovanej, chce herce s dostatečnym charizma.. v království nebeskym prostě toho nortona pod zlatou maskou cítíte, ale tady vidíte weaminga akorát v závěrečnejch titulkách.. no každopádně je to ale film dobrej a myslim že minimálně ještě jednou se na něj podívám ..p.s.: děkuju za dárek!!! :)

19. ledna 2007
avatar uživatele
100 %

O tomto filmu jsem ani netušil, že bude tak dobrý. Opravdu předčil mé očekávání a ještě mě pobavil. Líbí se mi dialogy které celým filmem pronáší V, jak vtipné, tak opravdu "umělecké". Tímto chválím scénaristy. Film, jak už tady jiní potvrdily, je velice atmosférický a to po celý film. Akčních scén je tam tak "zdravě" a když už tam nějaká je, tak to stojí za to. V vás pohltí a díky tomu se stáváte jeho fanouškem. Ve filmu je taky hodně zvratů. A někdy jsem byl i zmatený a tomu co se stalo jsem nerozuměl. I tak to ale neměnilo hodnocení filmu. Film V jako Vendeta určitě musíte vidět protože na vás zapůsobí, stejně jako na mě a určitě i na ostatní. Vřele doporučuju. Z pohledu diváka 100 %.

8. ledna 2007
avatar uživatele
90 %

Velmi dobré

Skvělé zpracováno, atmosférické, s nápadem. Měl jsem tu čest číst i komiksovou předlohu a musím přiznat, že je to více než skvělé přepracování. Natalie Portman je skvělá a Hugo Weaving opět prokázal, jak je dobrý herec. Dokonce jsem si ve Stuff Shopu koupil i tu masku a visí mi doma na stěně. Tak mě to vzalo :-)

7. ledna 2007

remember, remember...

V jako Vendeta je film, na který jsem se strašně moc těšil, až ho dostanu k Vánocům. A vůbec mě nezklamal (ba dokonce překonal má očekávání ve všech směrech). To první, co mě zaujalo, je opravdu hutná a uvěřitelná atmosféra totalitního režimu - kdyby tvůrci neřekli, kde se to odehrává, klidně bych tipnul nacistické Německo blízké budoucnosti. Jako další mě překvapily kvalitní herecké výkony - a to hlavně Natalie Portman, která se do role doslova vžila. Kvalitní herectví Huga Weavinga jsem víceméně očekával (excelentně hrál už v černých brýlích a obleku, pod maskou mu to jde ale ještě mnohem lépe). Dalším pozitivem byl (do detailu) promyšlený příběh. Akčních scén zde bylo tak akorát a nebyly naštěstí tak výrazné, takže příběh příliš nerušily. Pochvalu si také zaslouží kamera a hudba... Prostě se mi to líbilo!

2. ledna 2007
avatar uživatele
100 %

SQELE!

Je to ten najlepsi film, ktory bol natoceny podla komisku. Boli tam obycajny ludia. Nemali ziadne vynimocne schopnosti ako to v inych komiksoch byva. Bol to skvely a vynimocny film!

7. prosince 2006
avatar uživatele
100 %

temnota :)

Nevěděla jsem co od toho mám čekat,ale nakonec jsem byla mile překvapena...v průběhu filmu jsem si k V vytvořila kladný vztah a nakonci mi ho bylo líto. Natalie je navíc donrá herečka...takže celkové hodnocení..super

7. prosince 2006
avatar uživatele
100 %

Super

Byla jsem skvěle překvapena. Hugo i za tou maskou dokázal dát V výraz, Natalie jako vždy dobrá a myšlenka taky úžasná.... Sice trochu něco mezi Santiagem a 1984, ale i tak se mi to moc líbilo.... Hlavně dialogy, který byly na trošku vyšší a složitější úrovni, než ostatní, hlavně americký filmy :)

30. listopadu 2006
avatar uživatele
80 %

Záběry z filmu a prvotní ukázky mě příliš neočarovali, čekal jsem blbost. Jenomže čím víc recenzí a pozitivních kritik jsem slyšel, tím ví jsem se těšil. A vyplatilo se. V jako Vendeta je úžasný film, trochu zvláštní, v mnoha ohledech nedomyšlený a postrádající logiku, přesto úžasný. V je zajímavá postavička, jejíž monology jsou výborně napsané a určitě vás pobaví. Natalie je roztomilá a ve vážných pasážích plných emocí a zloby dokazuje, že umí hrát, i když některé její výstupy působí divně (občas přehrává). Asi největším plusem bych viděl scénář (až na pár telenovelských dialogů o ničem), je skvěle napsaný (přesto nedomyšlený). Jediné, co mi na něm vadí, je až přílišná "pohádkovost", která sice výborně baví a zaujme, ale neříkejte mi, že jeden jediný člověk dokáže bez cizí pomoci (skoro) dostat na kolena celý stát, překonat všechny bezpečnostní hlídky, dokáže vše. On i ten celý vládnoucí režim je takový pofidérní, ale budiž. Tento jediný aspekt kazí trochu více dojem z tohoto dílka z nepříznivé budoucnosti. Naopak vůbec nevadí, že není nijak velkolepě pojato, a že není akční. Těch pár akčních scén mi přijde dost dobrých, ale ještě více záslužné je to, že z tohoto snímku vyzařuje taková zvláštní atmosféra, která vás pohltí a donutí přemýšlet. A vzhledem k tomu, že jsem žádnému letošnímu filmu ještě nedal nejvyšší hodnocení, a že jsem z letošních dozajista nic lepšího neviděl, nemám důvod nepřivřít oči a nedat této "pohádce" (možná se budu za pár let divit) 100 (po letech mě to baví stále, ale můj pohled na hodnocení se změnil, takže míň :-).

28. listopadu 2006
avatar uživatele
90 %

Film, který dějem přípomíná 1984 ( ,,V" je tak trochu jako Winston Smith...) a stylem Matrix. Kombinace to není špatná, ale... je připadá mi, jako by se mě snažil dojmout. Což se mu tedy v první polovině příliš nedařilo. Zato druhá půlka, hlavně ke konci, byla naprosto skvělá. Postava ,,V" je skvělá. Ty jeho filozofické průpovídky (např. když se představoval Evey, nebo když řekl: ,,Tahle maska skrývá víc, než maso, pane Creedy. Tahle maska skrýva ideu a ideje, ty nelze zničit) a vlastně celý scénář...no prostě radost psolouchat. A Natalie Portman...ten její výraz, když zatýkali Gordona...užasný.

24. listopadu 2006
avatar uživatele
100 %

Geniální

Tenhle film mě zaujal jako málo kterej a 100% si zaslouží víc než oprávněně..je proste dokonalej...nejlepší byl samozřejmě V-byť terorista,ale bojující za svou vendetu a zároveň správnou věc-a navíc s obrovskou dávkou charisma,které vás pohltí...jenom mě zmátlo že ve filmu nebylo(nebo možná bylo ale me to uniklo-nevim)za co byl vlastně V v tom vězení...ale jinak fakt výborný,brachové Wachovští fakt nezklamali,jako u me treba u Matrixu 2,3-tohle se jim fakt povedlo...a neodhalení masky-je skvělí,že se vyhnuli takovýmu klišé odhalit tvář hrdiny...co dodat-je to fakt úžasný!

18. listopadu 2006
avatar uživatele
80 %

V

Hm. Ten film ve mně určitě něco zanechal, ale jaksi nemám mnoho slov na to, abych to popsala. Takže za prvé, určitě se mi tento futuristický počin líbil. Herci odvedli dobrou práci a tvůrci také. Myslím si, že třeba role Natalie Portman byla dost náročná. Ten příběh a dialogy a vůbec, to všechno mi něco dalo. Rozhodně to není z filmů, u kterého jen tupě civíte, ale je to naopak ten z filmů, u kterých musíte přemýšlet. Možná vám chtějí tvůrci něco říct? Nebo to je jen tak? To si musí každý najít sám, stejně jako odpovědi na to. Když budu mít chuť, určitě se na to znovu podívám a nebudu se bránit. Tak to je asi tak vše, prostě se mi to líbilo a paradoxně: i když je to ten druh filmu, kde se prostě musí přemýšlet, zanechá to ve vás otázky, což se stalo i u mě, prostě nemám moc slov na to, abych vyjádřila své pocity z tohohle ponurého, ale dobrého a zajímavého filmu.

17. listopadu 2006

pro mě to nebyl moc zajímavej film, bylo to snad poprvé, co jsem u nějakýho filmu usnula. A když jsem se pak dozvěděla, nebo spíš dočetla, že v tom byli zase namočení bratři Wachowští...vůbec jsem se nedivila, že jsem usnula. Pro fanoušky trilogie Matrix je to dokonalý film, ale pro nefandy (a já jsem jedním z nich) je to dost nudný

15. listopadu 2006
avatar uživatele
80 %

Výborné!!!

Film natočení podle jednoho z nejlepších komiksů a ještě ke všemu kámošem bratrů Wachovských dopadl na výbornou.Když do hlavních rolí obsadíte Natalii Portman a charizmatického Huga Weavinga,ani jinak dopadnout nemohl.Ponurá atmosféra futuristického Londýna byla úplně hmatatelná.V ději jsem nenašla ani jednu nelogičnost(a to je docela úspěch:-).Hlavně je to dílo,které nechce být jenom šíleně cool,ale chce také něco sdělit.V dnešní době boje proti terorizmu je to navíc docela aktuální.Člověk si u toho lecjaké věci ujasnil.Postava titulního V je příjemně nejednoznačná,člověk vlastně neví,jestli je to nebezpečný blázen,nebo obdivuhodný bojovník za svobodu.Film má ovšem dvě věci,které bych mu vytkla.Ta první je,že není tak dobrý jako komiks,který si přece jenom bere ještě menší servítky(např postava Evey je tam prostitutka a ne sekretářka),ta druhá,že neobsahuje ani jednu scénu,která by vás zvela ze sedaček.I souboje,přestože jsou natočené pěkně a přehledně,vás nechají chladnými.Takže maximální hodnocení rozhodně nedám,ale přesto je to jeden z hodně dobrých filmů.

25. října 2006
avatar uživatele
100 %

Perfect

Film je skvělý, jeho efekty jsou propracované na výbornou, Natalie předvedla skvělý herecký výkon...vážně perfektní film...chci ho vidět znova :))

24. října 2006
avatar uživatele
100 %

super

po dlhšej dobe zae jeden z filmov, ktorý ma chytil. a dokonca nakrútený podla komixu, čo v poslednej dobe znamena pre film skor veľké mínus.

skvelý nápad, vynikajúci scenár (bratia waachowski si ukazali v dobrom svetle) a napatie ktoré nepustí. a prekvapený som bol aj skoro neamerickým koncom. :-)

doporučujem

12. září 2006
avatar uživatele
90 %

Nádhera

Je to božské sledovat konečně správného hrdinu, který není kladný chlapec co nosí trenky přes gatě jak hájí chudé a bezbrané. Konečně se taky vyhli starému klišé odhalení hrdinovi tváře. To snad ocení každý že film je dobrý a ukazuje že se nesmíme klanět systému

28. srpna 2006
avatar uživatele
70 %

Government !!!

Kam jen tento film dát???Je to Akční, Thriler, Drama a nebo Sci-fi?Opravdu nevím ... ale je to prostě dobré!
Futuristický snímek,který má hodně co do sebe.S nádhernou, holohlavou Evy (NATALIE PORTMAN) a maskovaným panem "V" (HUGO WEAVING - tento chlápek má skvělej hlas) prožíváme obrovský příběh, plný zvratů, překvapení a politických krys budoucnosti.
Na tento film jsem se hodně těšil.A jsem plně spokojen!Myslím si, že to chce mít správně naladěno!Pak Vás to vtáhne tak jako mě.

11. srpna 2006
avatar uživatele
70 %

Dívám se, že jsou zde snad všechna hodnocení kolem 100%, ale mně zas až tak špičkový nepřišel. Dokázal jsem se na něj dodívat až napotřetí. A přestože se mi potom líbil, něco mi na něm chybělo. Něco, co by mne opravdu vzalo za srdce.

10. srpna 2006

V For Vendetta

V jako vendeta se mně hodně líbil. Na můj vkus až příliš protahovaný film, ale příběh je perfektní. Také příběh je to, co z vendety dělá 100%ní film. Akce je zde málo, ale stojí za to. Bratři Wachowští se zase vyznamenali.

4. srpna 2006
avatar uživatele
100 %

skvost

V jako vendetta..je tajemný film se vzláštním příběhem a lehkou elegancí...a krasnou herečkou ;) takže mazec doporučuji shlédnout

25. července 2006

Výtečný

Tenhle film je výtečný. Ze začátku sem si říkal "Eh? Tak to sem čekal víc." ale film mě do sebe vtáhl a a tam sem zůstal až do konce závěrečných titulků. Pokud nemáte zrovna IQ tykve tak tenhle film je rozhodně volba pro vás.

5. července 2006
avatar uživatele
100 %

Geniální

Film V jako Vendeta se mi velice líbil. Chyśtala jsem se na premiéru, ale bohužel jsem ji nestihla. Film si mne podmanil nejen geniálním dějem a tím, že hlavní hrdina je celou dobu skryt pod maskou, ale i hereckým koncertem, film opravdu stojí za to vidět.

4. července 2006
avatar uživatele
90 %

"V"

Nemožno filmu uprieť jeho nadradenosť nad ostatnými komixovkami čo sa týka psychológie a deju. Ako je u Moorea zvykom miesto deja je neustále pochmúrne, nepriehľadné, frustrujúce. Anglicko na báze hitlerovho Nemecka je nnámet z ktorého sa dá vykľuť sľubný scénar a tak sa aj stalo. Dej sa odohráva v budúcnosti ale Anglicko je od sveta dokonale izolované takže veci sú v podstate nezmenené.Na jednej strane, ako inak, debilný diktátor a na druhej "vysloboditeľ" v maske Garyho Fawkesa. Hugo Weaving vo filme neukáže svoj matrixovský fejs ani na sekundu a tak všetko svoje herectvo sústreďuje na využívanie hlasového potenciálu. A to sa mu darí vynikajúco a je treba to vidieť. Natalie Portman len potvrdzuje svoj sľubne našliapnutý kredit dobrej herečky a vedľa Weavinga sa trochu stráca. Akcie si tu užiete pomenej ale zato viac premyslenej a použitej práve tam kde sa hodí. Filtrovaná kamera je tu velmi rafinovane spojená s presným strihom a efekty sú spracované ostrieľanými odborníkmi takže sú na vysokej úrovni. Myslím, že záverečná scéna počnúc megalomanským nástupom ľudí v maskách až po dojímavý ohňostroj, je skvelé vyvrcholenie zaujímavého filmu, ktorý v sebe nesie aj malé posolstvo.

2. července 2006
avatar uživatele
100 %

V jako Výborný

Tomuto filmu by slušelo podle mě klidně 100%.Začáteční cynismus mě velmi pobavil a na druhou stranu jeho inteligence a vypočítavost mě uchvacovala.Jediné mínus, které bych dala filmu je to, že po shlédnutí mě trápilo mnoho nejasností z děje.

2. června 2006
avatar uživatele
90 %

...remember remember five november.

Tak tohle jsou klíčová slova celého filmu. V jako Vendeta je film, který by měl vidět každý filmový fanoušek i nenáročný divák. Teorie socialismu, který se objevuje ve filmu se klidně mohl i u nás za socialismu stát, protože tenkrát by všemu lidé uvěřili, ale naštestí teď všechno prověřují výzkumný centra. Ale i tak... jak můžeme vedět, že zprávy z televize jsou pravdivá a to, co nám řiká vláda neni jedna velká lež (samozřejmě bez ohledu na volby, kde se lež objevuje celkem často :-D). Ve filmu je naznačeno, že žádná diktatura netrvá věčně a v pravý čas by měla nastat revolluce, ale lidi se bojí, takže se nejdřív musí najít člověk, který tuhle revoluci vyprovokuje. Pokud zbožňujete londýnský parlament, tak si vemte sebou kapesníkk :-D ... Bratři Wachovski opět přišli do světa filmu s novou filmařskou technikou a jako u Matrixu bullet time, tak v tomhle filmu zpomalování někkterých předmětů, co se rozmazávají je fakt dobrý, dost tomu dopomáhal i V, který uměl s nožema dobře pracovat

28. května 2006
avatar uživatele
100 %

Remember, remember, the fifth of No

Remember, remember, the fifth of November! Bezva. Rymovacka od V. Super. Zaujal me hlave V jak dokáže manipulovat s noži, jak je inteligentní, jak dokáže natchnout. Film je prostě výborný. Já sám říkám, a myslím že nejsem sám, 100% je málo!

16. května 2006
avatar uživatele
90 %

V jako vynikající!

Když jsem šla do kina, měla jsem celkem rozporuplné pocity. "Z pekla" celkem ušlo, ale "Liga výjimečných" pro mě bylo naprosté zprznění! "V jako vendeta" mě ale úplně přibila do křesla. Když se na začátku ozvala slavná "fawkesovská" rýmovačka v temném podání Natalie, tušila jsem, že tenhle film bude fakt žrádlo. Skvělá hudba, strhující herecké výkony Huga, Natalie (papa, Amidalo!), Stephena aj. plus skvělá hudba, efekty, dialogy, po emoční stránce též nádherně propracované... Je to film, který se mi zažral hluboko pod kůži. Pro mě je to jasná stovka.

13. května 2006
avatar uživatele
100 %

Suprove

Takto tento filmik sa bratom Wachovskym naozaj podaril od začiatku až do konca bol užasný v každom smere.Akčne prvky so skvelými efektami a užasnými hereckymi výkonny hlavnych protagonistov ma naozaj dostali

11. května 2006
avatar uživatele
100 %

super film

Uplně supr filmek ,kterej mě vůbec nenudil,super bitky ,hlavne v tom metru a pak ty výbuchy ty byly taky super,a vynikající výkony hlavních herců,prostě super film ,kterej musite shlednout!!!!!!!!!!!!

1. května 2006
avatar uživatele
100 %

Výborné

Film mě chtil od začátku až do konce a opravdu jsem se ani jednou nenudila.Námět je hrozně zajímavý a děsivý, výkon Natalie úžasný a ona sama naprosto excelující a okouzlující i bez vlasů.Jinak ty efekty včetně výbuchu parlamentu a Big Benu mě dostaly.

1. května 2006
avatar uživatele
100 %

hej hustý!

Todle je jeden z nejlepších filmů co sem v poslední době viděla.Absolutně mě ohromily herecký výkony Natalie Portman, muselo pro ni být těžký oholit ty krásný vlásky, ale za tu slávu by mi to taky stálo.Vigo to zahrál opravdu bezchybně, postavu V sem si zamilovala.Film na mě působil tak nadsázkově, že sem v některých chvílích zírala s otevřenou pusou, jindy slzila=)Efekty byly neskutečně dobře udělaný, fakt supr!!!!!

30. dubna 2006
avatar uživatele
90 %

damn good

Film je to hezký. Dojmy bych rekapituloval asi takto: dějová šablona z románu 1984, ale posunutá o 40 let vpřed (ale na rozdíl od 1984 se dočkáme lehkého happyendu v podání davů a jedné souprvy metra naloženého dusíkatými hnojivy); hrdina lehce střižený Zorrem, absurdně vypjatá alegorie na totalitní Ameriku budoucnosti (a to se teoreticky může stát), všechno sešroubované skoro tak mistrně, že to nikde neskřípe; propletenost faktů solidní (šrouby do hlavy, velmi dobré). Jen se ptám jestli je možné s režimem zakroutit tak snadno; pravděpodobně ne.
Okamžitý dojem hned po odchodu z kina hovoří ve prospěch binární jedničky. Ale otázka co po letech; možná bych to ještě jednou skousl.

30. dubna 2006
avatar uživatele
100 %

Originální

Na tenhle film bych nikdy nešla nebýt mé kamarádky. Jsem šťastná, že mě nakonec přemluvila, protože mi naprosto vyrazil dech!!!Skvělá myšlenka, skvělé herecké výkony - a to jak Natalie, tak Huga. Mimochodem, všimli jste si, že v kvalitních filmech často hlavní hrdina umírá...?

29. dubna 2006
avatar uživatele
90 %

Tak tenhle film ještě předčil moje očekávání, což se mi na něm taky líbilo =). No, jinak příběh byl dost zvláštní, ale zato originální, taky byl dobrej ten pohled do budoucnosti na bývalé USA, a samozřejmě herecké výkony splnily moje očekávání - nechci křivdit Natalii, ale Hugo Weaving se mi líbil trošku víc, proto, že hrál celou dobu v masce, ale stejně podal hodně dobrej výkon... A nakonec se mi fakt líbil konec =), bylo to fakt krásný a efektní, ani ne moc smutný, když se s takovým koncem smířil i V, nezbývá vám nic taky jinýho... Prostě od začátku do konce super!

29. dubna 2006
avatar uživatele
50 %

V

Něco jako Z. Jenže Zorro to nebyl. Tenhle film měl docela solidní myšlenku, ale na celkový film dost málo. Hlavní postava pan V byl taková směsice všeho, až to bylo na škodu. Nechápu, když neměl oči, jak to všechno mohl provádět. Tohle mě připadalo nějak nedomyšlené. A ten konečný masakr s proudy stříkající krve mě teda taky nesedl. Nějak mě do celkového pojetí filmu nepasoval. Naopak velice se mi líbila Evey v podání Natalie Portman.Té jsem její pocity a chování vskutku věřila a tak proto hodnotím vyšším % než jsem zpočátku zamýšlela.

24. dubna 2006
avatar uživatele
90 %

...

Šla jsem na to bez jakéhokoli očekávání ale odtamtud se zvláštním pocitem že to nebyla chyba!Příběh je tak silný a to oholení hlavy.....to je vážně oběť!Je vidět že Wachovští bratši umí!Ty efekty byly taky skvělí jen místy tam bylo moc řečí...Jen jedna věc ta maska byla poněkud impozantní ale je škoda že j maskovaný muž ai jednou nesundal a neukázal svoji tvář.Nevděčná role........

23. dubna 2006
avatar uživatele
90 %

Novodobý Zorro?

Tenhle film mě naprosto strhl. Má jaksi nadčasové téma a neuvěřitelně silný příběh. Některé problémy, které se zde řeší se buď už staly a nebo se klidně stát mohou. Příběh je různě propojem pohledem do minulosti, vše na sebe krásně navazuje. Výkony herců jsou skvělé.Člověk z kinosálů odchází tak nějak plný dojmů a vlastních myšlenek. Tenhle film můžu s klidným svědomím doporučit..:)

22. dubna 2006
avatar uživatele
40 %

Film, který naprosto postrádá akci. Příběh je vcelku zajímavý, ale po dvou hodinách "keců" začne silně nudit. Film maximálně na jedno zkouknutí.

20. dubna 2006