home
Útěk z Alcatrazu

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
80 %

Celkem slušný thriller, ale po pravdě bych tomu nevěřil, kdyby to nebylo podle skutečné události. Vše se mi zdálo moc předpřipravené, ať už děj, tak i detaily v ději. Jinak ale slušná podívaná. Neurazí.

23. února 2010
avatar uživatele
pier
...
80 %

Pier

Když nevíte co roupama dělat, sáhněte po osvědčené klasice, pokud možno s Clintem Eastwodem v hlavní roli...Píšu to pořád ale vězeňská filmová tematika je pro mě zlatÝ důl, v tomto žánru se nedá absolutně nic skazit...Motýlek, Frajer Luke, Vykoupení, Zelená míle a teď Útěk z Alcatrazu všechny tyto filmy mají společné rysy, nemyslím tím že se všechny odehrávájí ve vězení ( to je jasné ) ale společné mají hlavně to, že hlavní hrdinové i když jsou padouši, jsou nesmírně sympatičtí, a já jako divák jim fandím...Tyto filmy jsou ale prakticky všechny stejné, ono totiž tolik možností, jak z kriminálu utéci také není a pořád je lepší, když se na to samé téma natočí kvalitní, byť velice podobný film, než fantasmagorická hloupost, která by se snažila objevovat stále nové a nové cesty útěků...Deprese vězňů, kteří nemají žádná práva je zde ztvárněna na nejvyšší úrovni...Skvělý (ostatně jako vždy) Clint v hlavní roli ještě více dopomáhá reálnosti celého příběhu...Útěk z Alcatrazu se inspiroval skutečným příběh, a proto by mě zajímalo jestli to opravdu dokázali, to film nepoví!!!

16. února 2009
avatar uživatele
80 %

Dobrý film, který je sice staršího data, ale zaujme zajímavou zápletkou a vcelku slušným dějem. Lehce nadprůměrný film.

20. července 2008
avatar uživatele
40 %

Tak to vidím já...

Tenhle film mi přišel dost nezajímavý a obyčejný. Po jeho skouknutí sem nepřišel na nic, co by mě na něm zaujalo, nebo co bych si měl zapamatovat. Skrátka ztráta času, která zamrzý. Přitom to mohlo bát neco víc.

12. září 2007
avatar uživatele
90 %

Clint Eastwood

Filmy z vězení mám rád a bývají zajímavé. Na tomto filmu mě zaujalo jakým způsobem vězni utekli a že je natočený podle skutečného příběhu, ale jsou i napínavější filmy z vězení.

10. ledna 2007
avatar uživatele
90 %

U filmu jsem se v žádném případě nenudil. Jako většina filmů s C.Eastwoodem i tento je napínavý a děj nenechá diváka si odpočinout. Některým záběrům ve filmu ale moc nevěřím, že mohlo takto dojít k útěku. Ale je to prý podle skutečné události, takže to bude asi hodně přiblížené pravdě.

10. ledna 2007