home
Utajený

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
60 %

Tak to vidím já...

A já ty čtyři nedám. Ne a ne! Haneke má na víc než tuhle průhlednou epizodu krimiseriálu nataženou na dvě hodiny. Precizně natočeno? To určitě ano. Ale co z toho?

1. února 2012
avatar uživatele
40 %

Neuchopitelný film

Možná domýšlivě o sobě soudím, že nejsem konzumní divák, film Den nezávislosti jsem ani neviděl, mám rád psychologické filmy i nejednoznačné konce, ale co je moc, to je moc. Místy neuvěřitelně zdlouhavé. O dobré vykreslení psychologie postav se nepřu, ale to samo o sobě nestačí, to je jen jedna stránka filmu. Film má být dobře umíchaným koktejlem různých přísad - scénář, hudba, atmosféra atd. Pro Otulu a 1% diváků geniální film, pro mě téměř neuchopitelný.

22. října 2006
avatar uživatele
90 %

Zajímavý snímek

Jak vidím, tento film zde moc velký úspěch nesklidil - mám z toho pocit, že zdejší návštěvníci jsou odkojení monstrózními prázdnými filmy, jako je Den nezávislosti. Ve filmu Caché nás neoslní vysokorozpočtový megafilm, strhující rychle plynoucí akční děj, místy je totiž film celkem neatraktivní... Ale je to vynikající psychologické drama, do kterého když se ponoříte, bude se vám líbit. Je zde rozvedena rasová otázka ve Francii, jež vám může v jednom okamžiku způsobit šok. A nakonec otevřený konec, takže...

17. srpna 2006