home
Úplné zatmění

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
50 %

Leonardo DiCaprio

Film o Paulu Verlaineovi a jeho nadrženosti k vlastní ženě a k Arthuru Rimbaudovi. Málo děje se týká básní a skoro to zanechá dojem, že se proslavili jen díky jejich vztahu, který byl na konci 19. století něco výjimečného. Film zachránily jen výkony herců obou hlavních postav.

7. října 2013
avatar uživatele
Meky
...
70 %

****

Těžko říct, jestli ve mně převládá zklamání nebo uspokojení, ale každopádně to nebylo úplné zatmění. Sice se mi tempo snímku zdálo velice ukňourané a pohasínající, ale co, třeba Amadeus se nese v podobném duchu a přesto je geniální! Úplné zatmění je poučným filmem pro ty, kteří mají literární nedostatky, protože zfilmování prokletých básníku, se kterými se ve škole setkal každý, je přehledně zpracováno a dobře popisuje charaktery obou postav, jejich smýšlení, pocity, touhy, nedostatky. K porozumění velkou měrou pomohli oba herečtí představitelé básníků, hlavně tedy Leo DiCaprio, ztvárňující mladého rebelanta Arthura Rimbauda. Myslím, že se ani nemusím zmiňovat o tom, jakým talentem hýřil v počátcích své kariéry. Prvotina skladatele Kaczmarka nebyla nijak výrazná, ale kdo by to také čekal. Závěr? Vidět tenhle film a pak dostat při maturitě prokleté básníky, tak si pískám :) 60/70%

16. listopadu 2010
avatar uživatele
pier
...
70 %

Pier

Zde film stojí a padá na hereckých výkonech, nic jiného tu nehledejte, zbytečně byste se rozčilovali…Snad každý slyšel o prokletých básnících, ale už málo kdo ví že mezi hlavní představitele patří Paul Verlaine a Arthur Rimbaud…Ale v podání dvou hlavních aktérů, si postavy básníků zamilujete…DiCapriovo nadšení a zápal pro věc je někdy nesnesitelný ale o to tu šlo, Rimbaud měl být odporný a zvrácený manipulant, kterému na nikom nezáleželo, troufám si říct že sladký hošánek z Titaniku zatím předvedl svůj nejlepší výkon…Připadalo mi, jako by paní režisérka sama nevěděla, co chce přesně točit…Ve své rozněžněné empatii se sice pokouší proniknout až do nejtemnějších zákoutí básníkovi duše, přičemž naťukne to a ono ale vzápětí se rozmyslí a raději odpíchne koráb po proudu s ostatními rybáři, přesně jak velí slušnost…Na druhou stranu se mi líbilo že se nebála nahoty a homosexuálních scén, přičemž jich tam bylo opravdu mraky…Vsadím se, že po zhlédnutí tohoto snímku se začnete dívat na ty "starce z předminulého století" jinýma očima a snad i dostanete chuť si od nich něco přečíst!!!

13. prosince 2008
avatar uživatele
70 %

Interesantní výseč ze života dvou bohémů a skvělých básníků. Prokletí básníci mě tak nějak vždycky fascinovali a vykreslení způsobu života se dle mého názoru ve filmu povedlo dobře. Největším kladem je nespíš skvělé propracování charakterů postav a jejich herecké stvárnění DiCapriem a Thewlisem (i když o postavu Verlaina jsem se po úvodní sekvenci celkem strachoval, nakonec to dopadlo víc než dobře). Milostných scén mezi básníky se režisérka klidně mohla vyvarovat, ale co se dá dělat, nakonec jsem i to přežil ve zdraví. Trochu rozpačitě na mě působil konec Rimbaudova života. Když se tím nechtěla režisérka zabývat, mohla to pojmout chytřeji. Ale co, je to zajímavé, celkem solidně natočené a skvěle zahrané.

11. září 2007
avatar uživatele
80 %

...

film je jako jejich básně.. .drsný, tragický, syrový, provokativní a dobrý... film má k tomu ještě skvělý herecký výkony.. jednim z nich je i ten dicapriův další pokus ukázat, že je fakt dobrej herec a vychází mu to...

18. května 2006