home
Upír v Brooklynu

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
60 %

Edie Murphy nepatří zrovan metzi mé oblíbence. Role upíra mu celkem sedla. Film se celkem dal. Svou roli zvládl bezva, ale že bych se u toho nějka moc nasmal nemohu tvrdit. Děj byl ještě jakž takž, ale více jak jednou se na něj dívat určotě nebudu.

5. července 2011
avatar uživatele
70 %

Za normálních okolností bych se na Upíra z Brooklynu asi nedíval, jelikož Eddie Murphy je vyhlášený svým humorem, který mi zrovna moc nesedí, nicméně na tento film mám spoustu dobrých vzpomínek z dob, kdy bych dával 100% každé druhé volovině. Upíři se stali fenoménem, o čemž není pochyb, ale nad tím, kam až byla filmová studia schopna zajít, by se například Bramu Stokerovi asi zatočila hlava. Zasazeni do války s vlkodlaky, bojující s hybridním lovcem upírů, postaveni na post vládců zeměkoule, ba dokonce i zabouchnuti do dívky odolávající jejich schopnostem, nás upíři provázejí snad každým rokem, a člověk by si řekl, že Upír z Brooklynu bude asi tak špatný kýč jako třeba Herkules v New Yorku, nebo podobné filmy s tímto přízviskem. Fakt, že oním upírem není Drákula, mě ovšem naplňuje úlevou, páč v opačném případě bych asi začal ztrácet svůj zaujatý postoj daleko dříve, už jen díky tomu, že by to byl černoch. Nicméně bych lhal sám sobě, kdybych tvrdil, že o kýč nejde, ačkoliv Murphymu role upíra Maxmiliána podle mě opravdu sekne. Příběh tohoto filmu není vůbec nijak složitý, a až mě překvapilo, jak moc si nezadá s jinými přímočarými komediemi. Prostě klasika. Komediální jednohubka, kde je v rovnováze důležitost příběhu s komediálními výstupy. A když už jsem u toho, nemohu opomenout, že oním komediantem tentokrát není hlavní aktér Eddie Murphy, ale K. Hardison. Myslím, že zde i objektivně hodnotící divák musí uznat, že je Murphyho role vcelku důstojná, a že je vedle něj Hardison, na to jak je neznámý, docela vtipnou postavičkou… Významný podíl na úspěchu má, myslím, i český dabing, který byl u všech naprosto úžasný, tedy až na hlavní ženskou roli, která takto vypadala o dvacet let starší. Upír v Brooklynu je podle mě skvělá oddechovka, která nenáročným divákům zvedne náladu a náročným nezabere příliš mnoho času.

28. června 2011
avatar uživatele
30 %

Vampire In Brooklyn

Už podle spíše negativních ohlasů jsem věděl, že spojení Wes Craven / Eddie Murphy nebude tak úplně vynášet plody. Chtěl jsem se však na tento film podívat ať už jen z té čisté fanouškovské zvědavosti. Vždyť Craven mi už jednou dokázal, že umí horror vkusně smísit s komedií, a to ve filmu "Lidé pod schody". Ovšem, v tomto případě hrál hlavní roli upír a to se mohlo šeredně vymknout jak Cravenovi, tak i Murphymu přestože jsou každý mistři ve svém oboru. To se také stalo. "Upír v Brooklynu" totiž neví, jakou cestou se má vydat, jaký žánr má upřednostnit. V "Lidé pod schody" se Craven rozhodl pro horror s prvky černého humoru, ale v tomto případě se jednotlivé žánry přímo střídaly. Jednou to byl čistě horror a Craven se mohl vyřádit, a o deset minut později zase řádil Murphy se svým komediálním talentem. Proto může mít divák ve filmu zmatek. Vůbec tady nejde rozpoznat, jak máme film brát. O to horší je to, že být to čistý horror, tak tento film velmi rychle sklouzne do béčkových vod. Jako film o upírech totiž "Upír v Brooklynu" ani pořádně nefunguje. Skutečnost, že zde Murphy semtam udělá nějakou blbinku vlastně filmu jen zachraňuje zadek. Jde však poznat, že tohle je film od Cravena. Je to dostatečně krvavé, brutální a nebere si to servítky. Zápletka ovšem také moc nezaujme. Zvlášť, když je od začátku jasné, jak film dopadne, protože ač je sice Craven známý tím, že ve svých filmech umí překvapit, tady by se jiný konec ani nehodil. To však nic nemění na tom, že celkově je film dost velká nuda. Jediné, co mi zpříjemnilo celý film byl Kadeem Hardison, který jako rozpadající se upírův sluha Julius dost dobře hláškoval a bavil. Netvrdím, že podává nejlepší herecký výkon, ale pravda je, že jeho postava se scénáristům nejvíce povedla. Eddie Murphyho bylo velmi zajímavé sledovat. Jako záporák totiž nebyl špatný a dokázal být zábavný tak či tak. Dá se říct, že právě on je to jediné dobré na filmu, ale o tom se dá samozřejmě hodně spekulovat. Angela Bassett měla už o hodně lepší role. Tady byla taková nijaká, nahraditelná. Zcela průměrný herecký výkon. Jedním dechem: "Zajímavá filmová zkušenost, ale zároveň velké zklamání. Kdyby děj nebyl o upírech, myslím, že by kombinace Craven / Murphy vůbec nemusela dopadnout špatně! V tomto případě však špatně dopadla!" Uvažoval jsem mezi 40 a 30 %. Došel jsem ale k názoru, že 40 % si film přece jenom nezaslouží, takže 30 %.

14. prosince 2010
avatar uživatele
Zixy
...
100 %

:-D

Podle mně je to skvělej film. Upří filmy mám moc ráda a tohle byla romantika, komedie i horor v jednom. Nemám ráda filmy, kde je jenom samá krev a vůbec se přitom nezasměju. Docela se mi líbilo, že si upíra zahrál právě Eddie, protože on svejm postavám dokáže propůjčit takovej rošťáckej vzhled podle mně. Proto ho mám v každé roli moc ráda. Film byl moc pěknej a mně docela mrzí, že to tomu upírkovi nevyšlo. Dávám 100 %.

21. března 2009
avatar uživatele
60 %

Kdo by čekal, že se Eddie Murphy dokáže prosadit ve filmu o upírech? A když už, čekali byste, tak jako já, propadák. Nebyl to sice dechberoucí zážitek, ale ani bych to neklasifikoval jako ztrátu času. Překvapení.

13. srpna 2007
avatar uživatele
100 %

Tenhle filmek se mi strasne libi.Umi pobavit,ale i celkem napnout.Neverila jsem, ze by se Murphy na tenhle film hodil,jelikoz jsem myslema,ze pujde zase o jeden z upirskejch hororu,ale byla jsem prijemne prekvapena,dokonce mam pocit,ze role upira mu dokonale sedla,vyzaruje z nej neco,co vas upouta,takze mu ve finale fandite.Takze davam 100%,je to jeden z mala dobrech filmu,alespon pro me!

21. října 2006
avatar uživatele
90 %

upír

Už je to dost dlouho co jsem tenhle filmeček viděl, ale pokut si dobře pamatuju, tak sem se u něj dost dobře bavil, takže doporučuju

23. září 2006