home
Smrt on-line

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
Meky
...
50 %

***

Nic moc. Chtěl jsem něco na temný pozdní večer, u čeho se budu bát a co mě zamrazí. Jestli si chcete také za tímto účelem vybrat tento thriller, tak na to zapomeňte. Není to vyloženě propadák, ale terno taky ne. Námět slušný, zpracování horší! Připadalo mi to jen jako nějaká náhražka filmu Saw, která chce pouze zapůsobit a vyděsit vizuálně. Stupňování napětí nefunguje, atmosféra se někde courá a potenciální finále je ubohé. Závěr? Pro lidi, kteří od toho předem nic neočekávají, by se zklamání dostavit nemělo. Nemastný neslaný průměrný thriller, kterým zabijete 90 minut volného času, ale to je tak všechno...

30. května 2010
avatar uživatele
50 %

Untraceable

Další thriller, který jsem v páteční večer shlédl. Tentokrát jsem taky myslel, že jsem vybral nadprůměrný thriller, jenže v tomto žánru někdy nevíte ani v polovině filmu jak na tom jste. Námět to mělo perfektní. Pár thrilleru, kde větší roli hráli internet, pirátství a počítačová elektronika už bylo, ale tento měl styl a jistým způsobem z něj čišila i originalita. Vrah měl jiskru, i když takových chladných charakterů už jsou diváci malinko přemlsání, ale v dnešní době se ani moc nedivím, takže to jako mínus rozhodně neberu. Co ale filmu uškodilo, jsou ty způsoby vražd. Nepochopte mě špatně, na samotných vraždách nebylo nic špatného, ony byly dokonce nápadité a dobře promyšlené, jenže v době, kdy už asi pět roků všichni dobře známe fenomén "Saw", už mi ty vraždy nepřipadají tak "cool", dokonce mi to příjde jako chabá kopie celé "Saw" ságy. Před osmi lety by to možná všechny zaujalo a všem by to vykulilo oči, jenže dnes už ne a to je největší "brzda" filmu. Režisér Gregory Hoblit možná měl o filmu nějakou svojí jasnou vizi, ale rozhodně ta vize nebyla taková, aby z tohoto filmu, kdyby se jí držel, udělal nějakou nadprůměrnost, to ne. Jasně, scény s vraždami jsou natočeny dobře a do detailů, ale na to je jedno prosté vysvětlení. Hoblit totiž nedokázal do filmu dát tu pravou napínací atmosféru a tak je jí ve filmu jako šafránu, film se pořádně rozjede až v druhé polovině a byl nechyběli v něm různá klišé, a právě proto si musel dát Hoblit záležet alespoň na těch brutálnějších scénách, aby nevypadal jako neuměl, jenže mě rohlíkem neopije! :) Takže nakonec se mi film jevil jako perfektní film na sobotní večer s televizí novou. Jasná jednohubka a podruhé už neoslní a nezaujme. Počítám s tím, že se to některým divákům bude líbit, protože já tyto klasické thrillery podle šablony taky mám rád, ale musíte brát navědomí to, že to není film, který byste si užívali pokaždé, kdy by jste se na něj dívali a to já na vědomí beru. Krom toho všichni hrají průměrně a jediný herec, který měl charisma a image správného úchyla, Joseph Cross coby Owen Reilly se až nápadné podobá Jigsawovi a to i způsobem zabíjení a nebo odůvodněním proč zabíjí, takže nakonec jeho herecký výkon nevyzněl tak, jak mohl. Jedním dechem: "Další průměrný thriller. To, že má zajímavý námět ještě neznamená, že bude zajímavý. Slabá atmosféra, klišé a průměrní herci. Hoblit by měl nabrat druhý dech." Ještě že alespoň ty vraždy stály za to. Opět čistý průměr. Dávám 50 %.

14. listopadu 2009
avatar uživatele
60 %

Diane Lane

Napětí z příběhu vyprchalo velmi brzy a pak už to byla jen průměrná detektivka, kdy hlavní hrdinka, pomalu sama, odhalila a dopadla vraha.

6. září 2009
avatar uživatele
80 %

Zajímavý film, určitě by byl zajímavější a napínavější, když by tvůrci hlavního záporňáka neukazovali tak brzo a nechali by diváka tápat, kdo by to mohl být, ale i tak sem z filmu měl dobrý pocit. 80% s přehledem

14. března 2009
avatar uživatele
80 %

priznam sa, ze nie som fanusikom tohto zanru ale na rozdiel od predoslych spracovani tejto tematiky bol tento film o dost lepsi.co sa tyka deja, efektov a hlavne sposobmi zabijania, ktore boli ozaj dobre premyslene, zaujimave a nie obycajne. film bol sice dost priehladny a predvidatelny a stale si nemozem zvyknut ani na to, co dokazu americke agentury a ich pocitacove systemy pri vysetrovani..ale tak dajme tomu, ze dost lepsi priemer:)

16. června 2008