home
Pád Třetí říše

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
90 %

Celkem dobře natoičený film s Hitlerova bunkru. Nebyla to takpová nuda jak jsem čekal. Celkem jsem se u toho bavil. Co bylo taky plus tak to, že na konci řekli, jak kdo dopadnul.

5. června 2010
avatar uživatele
cod
...
90 %

Výborně udělaná válečná atmosféra ve filmu, a skvělý výkon Bruna Ganze který postavu adolfa hitlera zahrál fakt dobře.

3. června 2010
avatar uživatele
70 %

Hraný dokument

Je těžké to hodnotit jako film, protože tvůrci k tomu přistoupili tak, že se vlastně jedná o hraný dokument. Takže se nabízí jen srovnání se skutečností a na to nemám zas tolik historických znalostí, abych to mohl posoudit. Trošku tomu chybělo napětí, ale to bylo asi právě tím, že člověk ví co bude a jak to dopadne. Nenapadlo by mě si to nepustit v originále - nacisti musejí mluvit německy, jinak to není ono. Každopádně doporučuju jako výuku dějepisu.

23. listopadu 2009
avatar uživatele
50 %

Pád třetí říše jsem si i přes to, že jsem pochopitelně věděl, že jde o třetí říši Hitlerovu, tedy o druhou světovou válku, pustil taky z jednoho důvodu, který asi každý pochopí a sdílí. Jak je mi zatím známo, tyto filmy natočené jinou zemí než je Amerika, jsou takzvaně s duší a nepopisují tak nekonkrétní události, které jsou provázené řadou hrdinských činů s většinou jedním až dvěma hrdiny, kteří tvoří historii. Tyto mimo americké filmy zkrátka popisují válku, jak s největší pravděpodobností probíhala. Samozřejmě, že výjimky jako americký Schindlerův seznam k nim také patří, ale hollywoodské trháky využívají události jen jako prostředník. Ale i přes to, že se film celou dobu řídí dobovými událostmi, jsem upřímně velice zklamán. Schindlerův seznam trvá přes tři hodiny, jenže mě ještě na hranici bavil, jenomže tento film, jež chce nejspíš kráčet v jeho šlépějích, to trochu s tou délkou přehnal. Statisticky dvě a půl hodiny není nic závratně dlouhého, ale když je film provázen takovou řádkou nudných scén, nedá se to vydržet. Je mi to opravdu líto, že film takto pomlouvám, ale já se neudržel a více než párkrát jsem přivřel na chvíli víka. Cením si toho, že se film se snaží být přesný a jistě je pravdě nepříliš vzdálený, ale jelikož jde „jenom“ o film, musím obrátit svůj hněv hlavně na scénář. Ten Adolfa Hitlera udělal na venek nejlépe, jak to určitě jen šlo, ale podle mého Bruna Ganze dělal Hitlera jen jeho falešný knírek a předstírání Parkinsonovy nemoci. Jeho dialogy představovaly nudu v plném rozsahu a usínal jsem zvlášť u nich. Ganz mi přišel jako obrovská autorita příliš nepřesvědčivý a další věc, která je s ním spojena, je kompars, který Hitlerovi jenom podlézal. Jsme velice nadšený z dějového období války, kde už probíhaly pod zemí v krytu zmínky o kapitulaci, ale snad jen tímto se film liší od ostatních. Na film nehledím s opovržením, nýbrž jsem smutný, že dopadl zrovna takto.

8. května 2009
avatar uživatele
70 %

Konec druhé světové.

Ty vole, tak tohle byla síla.Tolik sebevražd jsem v žádném filmu neviděla.Ty herecký výkony jsou dobrý, akorát mi vadilo, že tady tu nacistickou svini (víte koho mám na mysli) zobrazovali jako člověka.ČLOVĚKA!!!To sem fakt nerozdejchala.Ale tenhle snímek je hned po Konferenci ve Wannse jeden z nejlepších válečných filmů.Ale proto, že zde tvůrci zobrazili nácky jako lidi, tak dám pár bodíků dolů.

13. dubna 2009
avatar uživatele
100 %

...

Pád Třetí říše je jeden z mých oblíbených filmů. je velmi dobře zpracovaný a celkem velkoryse zobrazuje poslední dny Adolfa Hitlera. Velmi povedený film o konci Hitlerovi nadvlády...Doporučuju všem, kterým se aspoň trochu líbí válečné filmy...

8. února 2009
avatar uživatele
Meky
...
70 %

Pád Třetí Říše mě teda nijak zvlášť nenadchl. Nevím jestli jsem byl unavený, ale párkrát sem u toho dokonce podřimoval :-D Děj pojednává jak jinak, o posledních dnech Hitlera, kdy se mu bortí celý svět, ale on ve svém úkrytu v podzemí neustále "bojuje", i když ho už všichni opuštějí...Na tomto snímku mě zaujalo pramálo věcí, snad jediné co bych zmínil je téměř dokonalý Bruno Ganz...Je to spíše "poučný" film o konci největšího a nejkrutějšího diktátora v dějinách lidstva. Doporučuji podívat se, je to celkem dobře zpracované a každý by měl vědět ja to vlastně bylo...

6. července 2008
avatar uživatele
100 %

Adolf Hitler

Tento film mám hodně rád. Viděl jsem ho už mnohokrát, ale pokaždé v něm najdu něco nového. Je to spíše než válečný film film o tom jak se z neohroženého člověka pomalu stává troska a jak svými rozkazy vydává rozsudek smrti všem civilistům. Rozhodně si ho ale pusťte v originále, protože při vší úctě k těm co to dabovali, tak ten co mluvil Hitlera mi v hlase připadal jako nějaké zlobivé dítě a ne jako diktátor.Myslím že fim byl natočen velmi dobře a snese měřítko kvalitní válečný a dokumentární film.

1. července 2008

...

Přestože jsem se vždy zajímala o WWII., "Der Untergang" mnou dost otřásl - není to jen skvělým výkonem Bruna Ganze, ale i naprosto naturalistickým zpracováním. Němci se k něčemu takovému odvažují snad poprvé a výsledek je skvělý (zní to hrozně; samozřejmě tím myslím zpracování filmu). Zážitek podpořený přečtením knihy "Bis Zur Letzten Stunde" je ale děsivý...

Přestože český dabing není špatný, film získává naprosto nový rozměr v originále - "Vůdcova němčina" je něco, co mi bude ještě hodně dlouho ležet v hlavě.

30. června 2008
avatar uživatele
60 %

Chaotický Reichstag.......

No...Film je to zajímavý...Kdo se zajímá o 2. světovou válku a Hitlera, tak by to měl zkouknout.......Ale přijde mi to poněkud chaotické...Kamera tam lítá hlava nehlava a ty děje nejsou dost dobře uspořádané...Nevím...Já z toho poznám akorát ten chaos a konec Hitlera......

9. června 2008
avatar uživatele
T!mo
...
90 %

Jelikož 2. světová válka mě dost zajímá, tak jsem byl velmi zvědav na tento film. První, co jsem slyšel bylo, že Bruno Ganz nevystihuje dostatečně podobu Hitlera, ale uznejte, kdo by to dokázal? Ale zpátky k věci, Pád Třetí říše je strhující podívaná na poslední dny Adolfa Hitlera a jeho ženy Evy Braunové. Myslím, že určitě stojí za shlédnutí.

1. května 2008
avatar uživatele
100 %

Dokonale

dokonale stvarnenie Hitlera pred smrtou ..podla mna...nie som historik ani jeho pribuzny ani som nebol po jeho boku ale myslim si ze to je vynikajuci film :-)

18. ledna 2008
avatar uživatele
100 %

Ked som videl tento film normalne som mal virazeny dich.Na stršne vyhladavam filmy o 2.svetovej vojne a tento dokument ma milo prekvapil.

2. ledna 2008
avatar uživatele
konz
...
100 %

...

no řekl bych že je to jeden z těch lepších filmů o druhé světové válce. Dobře propracovaný a to že sem film viděl v němčině (jinak německy nerozumím ani hov...), se mi film i přes svou délku líbil.

2. prosince 2007
avatar uživatele
100 %

Moc dobrý film. Skvěle natočený a herecké výkony geniální. Je pravda, že je až moc dlouhý, ale na kvalitě filmu to rozhodně neubírá. Ještě dlouho ve mě tento film zůstal.

26. listopadu 2007
avatar uživatele
70 %

Moc pěkný film na toto téma. Na Šindlerův seznam to sice nemá, ale i tak to bylo dost dobrý. Moc se mi líbily výkony herců. Jen, jak už tu někdo poznamenal, to bylo trochu delší, než bylo za potřebí.

2. října 2007
avatar uživatele
70 %

Tak to vidím já...

Film není špatný. Je poučný a i když jsem věděl jak to skončí, tak byl i napínavý. Jen délka, která by potřebovala trošičku zkrátit mi vadila. V každém případě film stál za to, znova bych ho ale vidět nechtěl. Možná trochu víc hraje na city a možná je až moc prvoplánový, ale to mu na síle nic neubírá, protože sledovat poslední hodiny člověka jako Hitler je sakra atraktivní...

15. srpna 2007
avatar uživatele
90 %

Na začátek musím říct, že toto téma fakt nemusim - ve filmech. Ale Pád Třetí říše byl ztvárněnej opravdu dobře. A musím říct, že se mi to líbilo...

9. července 2007
avatar uživatele
90 %

Velice smutný film z konce druhé světové války a hlavně z pohledu Němců. Je zde hodně zobrazena osobnost Adolfa Hitlera a po jeho shlédnutí člověk spoustu věcí pochopí, i to, že měl duši. Scéna, jak se rozčiloval, je úchvatná!

1. července 2007
avatar uživatele
100 %

Zajímavý film, který zachycuje závěr 2. světové války a Hitlerův konec života. Herec, který hrál Hitlera zahrál opravdu výborně...Film obsahuje dost nechutné a brutální scény (inu válka taková opravdu byla) např. vraždu vlastních dětí nebo záběry z nemocnic, kde leží zmrzačení lidé. Film nabádá k zamyšlení o tom, jaký je smysl války když vidí všechnu tu hrůzu a neštěstí a o tom jak mohl tak krutý člověk jako byl Hitler způsobit něco takového jako byla 2. světová válka.

30. června 2007
avatar uživatele
90 %

No tak tenhle film byl teda dost dobrej i když tam byli dost nechutný scény jak se ty Němčouři zabíjely a jak paní Goebbles zabila všechny svoje děti(chudinky :-( ... ).No ale zase nám to ukazuje jakej byl Hitler a jaká byla válka hrozná.A mimochodem ten jak hrál Hitlera to zahrál fakt dobře!!

16. června 2007
avatar uživatele
80 %

Úchvatný, hodně drsný film, který perfektně vystihl atmosféru posledních dnů Hitlerova života. Bruno Ganz zahrál Hitlera skutečně skvěle. Hodně drsná byla scéna, kdy Magda Goebbels zabila všechny svoje děti, to bylo opravdu nechutné. No a závěrečné scény, kdy si polovina německých důstojníků prostřílela hlavy, také není nic pro slabší povahy, ale já jsem úspěšně vydržela až do konce tohoto povedeného filmu. Jeden z nejlepších filmů o druhé světové válce.

11. června 2007
avatar uživatele
80 %

Ani nevím, jestli stojím o (v poslední době tolik moderní) polidšťování hrůzovládců, vrahů a psychopatů. Radši si je jen jako lidi ani nepředstavuju - nechci, protože o to pak jejich činy vyznívají děsivěji. Protože pak by totéž mohl dělat kdokoli. Ale tady, ač se mi film jinak líbil, dá-li se to tak vůbec říct, mi Hitler nepřipadal ani tak lidský, jako spíš naprosto bezvýrazný. Mnohem větší pozornost na sebe strhávaly vedlejší postavy, obzvláště kancléř a jeho manželka. Přesto to nebylo tak působivé, jak jsem čekala.

12. května 2007
avatar uživatele
80 %

Alexandra Maria Lara

Film rozebírá už jen úplný psychický pád Adolfa a jeho říše. Přišlo mi až moc roztahané, stále řešit, že svět nacionálního socialismu je šílený stejně jako celý (tehdejší) německý národ. Ale na filmu se dá ocenit herecký výkon Bruno Ganze.

10. května 2007
avatar uživatele
100 %

Film mě hodně zaujal, už tím, že znám jiné předlohy a to se mi skvěle osvědčilo a doplnilo. je to velmi autentické, a nemám snad nic, co bych mohl na něm vytknout. I ty prasata z východu jsou autentický. Všechno vypadá, jako by to byly skutečné snímky.

10. května 2007
avatar uživatele
90 %

Pád

Film jsem poprvé viděl v hodině němčiny bez titulků. Velice emotivní film. I přes mou špatnou překladatelskou schopnost jsem toho docela dost pochopil.

8. května 2007
avatar uživatele
kopy
...
100 %

Skvělé

Ten hle film se mi strašně líbí. Je výbornou kopií událostí konce 2. světové války a pádu Německé 3. říše. Perfektní herecký výkon Bruna Ganze, který perfektně stvárnil roli Adolfa Hitlera. Dobrá je taky pasáž, kdy tráví své nevinné děti, v obavách před blížící se nepřátelskou armádou. No kdo jej zatím neviděl vřele doporučuji.

8. května 2007
avatar uživatele
100 %

To mě dostalo tak silný film jsem dlouho neviděla a to jako doopravdy. Byla jsem jím nadšená pravda je to sice ta horší část dějin, kdy se nikdo neměl dobře, ale takovýto filmy potřebujeme jako sůl. Za pár let možná ani nikdo nebude vědět co to bylo kdy a kdo je ten kdo za vše může. Tenhle film otevírá oči a nemůžem je mít furt zavřené, když se o tom nebude mluvit bude to špatné a příjde to zas. Takže se koukněte na ten film, protože pravda vždycky bolí, ale dá se s ní žít. Hlavně ten konec je nejhorší.

5. května 2007
avatar uživatele
100 %

:-O

Tenhle film...je dost silnej zážitek. Sice mě zezačátku mrzelo, že tam je jen posledních pár tejdnu Třetí Říše, ale aspoň konečně máme film, kterej věrně zpracoval tuto dobu...Bruno Ganz je jako Hitler ještě lepší než originál, a všichni jeho generálové vypadají opravdu jako generálové, film měl dobrý casting. Hilter je zde ukazován i z té lepší stránky, že má rád děti a dovede bejt hodnej na dámy, člověk se zde i dozví, že za svoje vrcholný činy zčásti nemůže kvůli svý psychický nemoci.I když je to celé o událostech na několika metrech bunkru pod Reichstagem, záběry z jiných míst stojí za to...třeba jak parta ani ne puberťáků obsluhuje Flak88, to je síla, a hlavně je to holá skutečnost. Ten rychlej sled úmrtí špiček velení mi vzal dech. Hádky generálů skutečně vypadají jako hádky, řvou po sobě, že se mi až nechce věřit, že to sou jen herci. Jak Goebblssová otráví svých 6 dětí, je silná scéna, jak se Erich ptá Goebblesse, na co potřeboval 200 litrů vzácného benzínu, a pak si všimne, že kolem pronášejí manžele Hitlerovy a zmlkne, jak Hitlera s chotí pálí v kráteru, všechno je to souvislý sled scén, z nichž každá má své místo v ději a nedá se nahradit...po tomhle filmu sem byl několik dnů dost zaraženej a pořád sem o něm přemejšlel. Miluju ho. Navíc si procvičim němčinu. (Věta "Ich mache schon keine Politik mehr" se vždycky hodí :-)) Když sekretářka Junge opustí Berlín a s cizím dítětem jedou po venkově, kde je jaro v plném proudu a kde se konečně dá uvěřit, že je po válce, i když všude jsou na ní památky,rozbrečel sem se...i když se mi to často nestává. Už se těšim na víkend, až se na tenhle film podívám znova!!!! Asi sem blázen, ale tenhle film bych chtěl prožít na vlastní kůži, ale samozřejmě ne jako Hitlerův generál. Je mi smrtelně líto že neodvratně ubývá lidí, kteří si to pamatují na vlastní kůži a že za nějakých 10-20 let už nebude nikdo, kdo by mohl říct, že u toho byl, proto považuji za nutnost točit filmy jako Pád Třetí Říše.
_______________________________________________________________
PS: Ale musím uznat, že jak to dávali v televizi s tim mizerným monotónním dabingem, bylo to tak na 60%. navíc se to hrozně vleklo, kdo si to chce užít, ať se na to podívá v originále. To je ta pravá síla...

10. dubna 2007
avatar uživatele
pier
...
90 %

Strhující herecký výkon Bruno Ganze v roli Hitlera mi připadal jako kdyby byli s Hitlerem nějak příbuzný.Dokonce jsem se nachytal jak Hitlera lituju vzápětí jsem se proplesk a připomněl jsem si co všechno provedl.Teď zpátky k filmu strhující drama ukazuje naprosto reálně jak dopadne každá mocnost která si bude chtít vzít co jí nepatří.Za pár let takhle dopadne USA.

15. března 2007
avatar uživatele
90 %

Na tomto filmě jsme byli se třídou v kině a abych pravdu řekl moc se mi tam nechtělo. Ale film mě něčím dost upoutal, takže jsem bedlivě sledoval celej film.

21. února 2007
avatar uživatele
80 %

Myslím, že tento film věrně zachycuje depresivní atmosféru tehdejší doby. Obzvláště potom skličující atmosféru podzemních úkrytů. Pocit beznaděje a bezvýchodné situace, kterou film dokázal velmi věrně vykreslit vychází z filmu každou minutou. Je to dobře natočený film s dobrým představitelem Hitlera a určitě stojí jednou za zhlédnutí.

6. února 2007
avatar uživatele
70 %

priemerný vojnový film, skoro prelínajúci sa z dokumentom aj napriek tomu vynikajúco zahrané Brunom Ganzom v hl. úlohe 70%

22. ledna 2007
avatar uživatele
100 %

Plné zaujetí

Tomuto dílu se zcela podařilo vtáhnout mne do sebe.. Scénárista neomylně vyhmátnul dramaticky vděčné období a nezvykle zaostřil pohled na samotné nacionální Němce. Výsledkem je velkolepý druhý pohled a z toho plynoucí jistá objektivizace vyprávění. Totiž, že i nacisté byli jen lidé a tudíž není možno nalhávat si, že obdobná pomýlenost ve vztahu k základním lidským hodnotám se už kterýmkoliv jiným lidem za žádných okolností přihodit nemůže. Film má v podstatě dvě hlavní postavy. Mladičkou sekretářku a pak samotného fürera, kterého herec Bruno Ganz ztvárnil naprosto dokonale, totiž charismaticky. Zejména v okamžicích, kdy se Hitler v jeho podání projevuje příjemně lidsky, připomíná, že veškeré zlo nemůže pramenit z jediného člověka a tudíž ho ani nelze do jediné osoby vměstnat a ukrýt. V konfrontaci s tím pak šokují jiné scény, asi nejvíce ta, když paní Goebbelsová podává svým dětem jed, protože ze svého úhlu pohledu nevidí smysl jejich dalšího žití. Jako pyšný otec dvou dětí jsem se na tuto scénu nevydržel dívat, musel jsem na chvíli odejít. Film mne uchvátil svou atmosférou a především pak střízlivostí v přístupu k látce, která z něj činí dílo divácky velmi věrohodné.

19. ledna 2007

Uzivatel Burtik má naprostou pravdu.Musím vyzdvihnout tu podobu Hitlera s hercem v hlavní roli-samozřejmě nejen podobu,ale i herecký výkon,Hitlerovy záchvaty zuřivosti zvládal bravurně!Filmy s touto tématikou sem měl vždycky rád ale nedělal sem si o Pádu velké iluze,možná proto sem byl tímto filmem tak unešen.

14. ledna 2007
avatar uživatele
100 %

Hitler

Zatím je to ten nejlepší film jaký jsem kdy viděl o Hitlerovi. Herec, Bruno Ganz, který stvárnil tuto roli byl geniální. Na chvíli jsem možná myslel, že A. H. vstal z hrobu. Úžasná podoba ve všech ohledech. Jak výzor, tak i vystupování.

9. ledna 2007
avatar uživatele
80 %

Na tento film nás vzali se školou, ale místy se an to nedalo dívat- ne snad,že by byl špatně natočený, to vůbec, ale třeba jak si ten vojík střelil do pusy, nebo jak ta matka zabila svoje děti- strašný scény...
Prostě moc nemám ráda takový trochu drsný filmy....

3. ledna 2007
avatar uživatele
90 %

Hodně dobrej film, některý scény byly hodně drsný, třeba jak ta matka zabila všechny svoje děti ve spánku. Nevím, kterej herec hrál Hitlera, ale zahrál ho hodně přesvědčivě

29. prosince 2006
avatar uživatele
80 %

Docela drsnej film v velmi výstižným názvem. Začátek trochu nudí a je zdlouhavý, ale s postupem času film dostává spád. Zajímavějším se stává v okamžiku, kdy člověk pochopí, kdo je kdo. Ve filmu se totiž objeví neskutečné množství postav a zpočátku je problémem si uvědomit, kdo koho hraje. Film nepostrádá akci, drsné scény a excelentně vystihuje tehdejší atmosféru i osudy jednotlivých postav.

9. prosince 2006
avatar uživatele
100 %

I když takovéhle filmy moc nemusím, tenhle se mi celkem líbil, byl fakt dobrej. Skvěle popisuje všechny ty události, ale ani akce není opovržena. Dobrý snímek.

25. října 2006
avatar uživatele
100 %

O 2.sv se zase tak moc nezajímám a dějepis přímo nesnáším,ale tento film mě zaujal a to hodně.Byly tam dobře zachyceny poslední dny války a ke konci sem si myslela,že snad budu Hitlera litovat,ale když si pak zase vzpomenu co všechno udělal on ve světě,že zabil tolik lidí,tak je mi z něho nanic a tu jeho sebevraždu mu moc přeju.Jinak určitě se na to podivejte s titulkama..Dabing není tak dobrý,protože to nenavodí tak dobrou atmosféru Německa.

27. září 2006
avatar uživatele
100 %

Je to pohled do historie - celkem z pohledu celkového běhu času nedávné, která nás ovlivňuje až do dnešní doby, aniž si to uvědomujeme. Hitler byl bestie a nemůžu souhlasit s názorem jednoho uživatele (nebudu jmenovat), u kterého jsem cítil i slova slitování ne-li obdivu s Hitlerem. Ano, Hitler byl také člověk (i když se zrůdnými názory), a dobře věděl, jaké budou mít jeho výroky důsledky. Ovšem, že způsobil smrt desetimilionům lidí, to si musel dobře uvědomovat. Z tohoto pohledu nezasluhuje sebemenší náznak lítosti. On nikoho nelitoval - a my bychom měli litovat jeho? I když možná to nás od něj odlišuje.
Každý by si měl uvědomit, že jeho výroky (které ve filmu zaznívají), mají na svědomí desetimiliony lidských tragédií a byl to hlavně on kdo vydával rozkazy.
Jiné šílené scény ve filmu, kdy matka (i když je to manželka jedné z dalších lidských bestií, které mohou za smrt milionů lidí) otráví všechny svoje děti nemohou nikoho nechat bez emocí a samozřejmě tady v tom případě jsem s dětmi soucit měl. Ovšem na tom právě bylo vidět, jaký fanatismus ovládal většinu těch, kdo mají na svědomí všechny hrůzy 2.světové války.
Rozhodně film, který by si nikdo neměl nechat ujít ho shlédnout. I když filmů o druhé světové válce bylo natočeno spoustu, je to jeden z těch filmů - či snad dalo by se říci v tomto případě i dokumentu, který určitě v paměti navždy nechá stopu.

23. září 2006
avatar uživatele
70 %

Zajímavý pohled na pád třetí říše ze vnitř. Bitvu o Berlín tu nevnímáme jako dobyvatelé nacistické říše, ale jako němečtí pohlavárové, snažící se dostat ze spárů smrti. efekty jsou dobré a snímek je vcelku dobře zrealizovaný. Určitě dobrej filmík. PS: Náš dějepisář ho sjíždí kažedej den :-D

20. září 2006
avatar uživatele
80 %

Jen tak...

Nějak nevím co na tenhle film říct. Snad jen to, že jak já válečný filmy moc nemusim, tenhle na mě něčím zapůsobil. Ale je to zase jeden z filmů "jednou stačí". Teda aspoň pro mě. Proto 80%

14. září 2006
avatar uživatele
80 %

Der Untergang

No páni! Tak tenhle film se teda rozhodně povedl. Musím říct, že jsem ráda, že je točený německy a v Německu, protože kdyby tohle téma vzal do ruky Hollywood, asi by to tak dobře nedopadlo a prostě by to nebylo ono. Hitler byl zahrán opravdu bravurně, před panem hercem smekám, to bylo dokonalé, podoba a hlavně to jeho chování... Film si myslím pěkně mapuje poslední chvilky Hitlera a jeho generálů a vojáků, takže se určitě hodí i z historického a dějepisného hlediska, což někdy neuškodí. Musím říct, že nejvíce se mi pak líbil konec, možná tak poslední půlhodinka, ta měla do sebe ještě trochu víc než ten zbytek. Celkově opravdu podařený a skvělý film, který doporučuju ke koukání!

23. srpna 2006
avatar uživatele
100 %

No výborně dokonalá postava Hitlera prostě super chlolerický záchvaty dobře zahraný atvosféra říšského kancléřství taky dobrá dej psala sama historie tak že se nedá nic vyčíst podtrženo a podepsáno nejlepší film o hitlerovi

18. srpna 2006
avatar uživatele
Arms
...
90 %

Co dodat...

Pominu-li herecké výkony (všechny skěvé, či přímo úžasné), film ukazuje Adolfa Hitlera jako pravé fašistu v pravé slova smyslu, ale zároveň jako člověka. Možná si někdo, kdo shlédne tento film uvědomí, že Hitler nebyl krvežíznivá bestie. to hlavní zlo plodili Ti pod ním, nikoliv on. On měl vizi. To že byl rasově zaměřen, byl cholerik, byl tvrdohlavý, hrdý ... jsou to lidské vlastnosti a rasová nenávist určitě patřila k době (černoši - USA 30. léta). Nemůžeme jej vidět jako naprosto bezcitného človělka. Jak jsem řekl. Měl vizi a tvrdě za ní šel. To že ta vize nebyla rálná, to že neměl slitování, to jen ukazuje na jeho rázný charakter. Neznám jeho životopis a nevím, čím vším prošel, ale určitě na jeho vůdcovství to vliv mělo.Takový člověk jako on, je ten nejlepší charakter do armády, avšak největší chyba historie byla, že se Hitler dostal až k neomezené moci. Takový charakter člověka je jistě vělmi využitelný pro jakoukoli zemi, ale vždy musí stát někdo nad ním a držet ho na uzdě. TOTO se u Adolfa Hitlera nestalo a vlk přeskočil plot ...

16. srpna 2006

Bravůrně zahraný Hitler

Výtečný válečný film zachycující poražené Německo v posledních dnech války. Velmi dobře ukázaná osobnost, jednoho z nejkrutějších tyranů a diktátorů Adolfa Hitlera, kterého bravůrně zahrál Bruno Ganz. Já jsem film viděl poprvé v originálním znění v kině a byl jsem unešen tímto hereckým výkonem. Ve filmu bylo stvárněno hodně osob, které se podílely na hrůzo vládě Německa, napřklad Himler, Gébls a samozřejmě i Hitlerova milenka. Dost mě taky dostaly šokující a smutné scény, třeba zavraždění dětí ve spánku. Opravdu skvělý válečný film s opravdu jedinečným hereckým výkonem Bruno Ganze.

8. srpna 2006
avatar uživatele
100 %

Miluji válečné filmy a tento film je jeden z nejlepších válečných filmů jaký jsem kdy viděl.Představitel Adolfa Hitlera byl vážně skvělý stejně jako ostatní herci.Film působil velmi věrohodně a měl originální námět.

30. července 2006
avatar uživatele
80 %

Adolf Ganz

Válečné filmy sleduju jen občas a drama točící se okolo světové války ještě míň. B. Ganz mě ale asi v prvních 5 minutách své role donutil zůstat a dívat se až do konce. Určitě nelituji, je to jediný film o nacistickém německu, který se mi líbil.

26. července 2006
avatar uživatele
70 %

Filmy o válce sice moc nemusím, ale tenhle jsem opravdu chtěla vidět. Vůbec mě nezklamal. Bruno Ganz tam podal opravdu obdivuhodný výkon - připadal mi jako opravdový diktátor. Ještě nikoho jsem neviděla zahrát Hitlera tak dobře, jako jej.

13. července 2006

bruno ganz

Přestože nemám rád německé filmy, Pád Třetí říše mě zaujal. Tento film je totiž doslova hereckým koncertem Bruna Ganze. Hodně lidí říká, že tenhle film je příliš dlouhý, ale když jste nadšenec do 2. světové války a když na Pád Třetí říše nahlížíte jako na dokument, těch dvě a půl hodiny vám uteče jako voda a vy si budete přát, aby film ještě nějakou chvíli pokračoval...

6. července 2006
avatar uživatele
100 %

Jen velmi stručně. Film Pád Třetí říše považuji za mistrné dílo, hlavně herecký výkon hlavního představitele (Bruno Ganz), ale i ostatních, je velmi autentický. Doporučuji ho všem, nejen těm kdo se zajímají o 2. světovou válku. Je to velmi sugestivní pohled na konec války z druhé strany, který tady, podle mého názoru, dosud scházel.

6. května 2006
avatar uživatele
70 %

Docela realistický pohled na celou tehdejší údálost.To je na filmu pro mě dobré až na to,že tam je až moc informací.Pro přídavek ke školnímu učivu se mi to ale velice hodilo...jinak by to asi nebylo vůbec o ničem...

4. května 2006
avatar uživatele
80 %

Konečně film z druhé světové, ve kterém to není jenom o válčení a o nějaké mimořádně důležité bitvě, která rozhodla o dalším průběhu války (co tak sleduju, tak všechny bitvy jsou prezentovány jako ty nejdůležitější ...). Na druhou stranu, všechno stojí a padá s výkonem herce představujícího Hitlera. No a to je podle mě moc málo na to, aby mě to dokázalo nějak mimořádně nadchnout. Neříkám, že by jeho herecký výkon byl nějaký špatný, to v žádném případě, myslím si, že jde o mimořádný (řekl bych životní) hercův výkon. Ovšem jak už jsem zmínil, to je asi vše, co film může v hereckém obsazení a hlavně v hereckých výkonech ukázat, a pro mě je to málo. I tak je děj zajímavý, nezvyklý pohled na válku se jen tak nevidí a dokáže výjimečně dobře zaujmout, takže nelze hodnotit jinak než velmi pozitivně. Jedním slovem: konečně změna

27. dubna 2006
avatar uživatele
100 %

Prostě dobrý

Dobrej film, kterej popisuje konec druhé světové války. Vynikající výkon Bruna Ganze ve formě Adolfa Hitlera je obdivuhodný. Atmosféra bojujícího Berlína je taky skvělá.

20. dubna 2006
avatar uživatele
90 %

SUPR

SUper film, skvěle zpracovaný,mám to jen s titulkama ale s tima je to super.Jak Hitler řve to by se blbě dabovalo.

3. dubna 2006
avatar uživatele
90 %

Výborné

Myslím že tento film by mali vidieť všetci čo si myslia že 2.sv bol dobrý nápad aby zmenili názor. Bruno Ganz v tomto filme exceluje a aj bez slov vyvoláva dojem netvora. Jednoducho skvelé čo dodať!

30. března 2006
avatar uživatele
100 %

: Film mě velice zaujal. Výkony herců byly výborné, z toho jak se Hitler ve filmu vztekal, řval po svých lidech a jak Marta Geoblesová nesla smrt Hitlera, bylo poznat, ze se herci do svých rolí hodně vžili. I filmové efekty, byly dobře zpracované. Docela obdivuji režisérovu odvahu, že zobrazil Hitlerovu sebevraždu. Jeho sebevražda není dosud odhalena, možná se jednalo o vraždu. když se třeba za 30 let mladí lidé podívají na tento film, budou si myslet, že se Hitler zastřelil, Eva si vzala jed a jejich těla byly spálena na zahradě říšského kancléřství. I když tyto mrtvoly se neshodovaly s těly Evy a Adolfa. Ale možná je lepší dějiny zkreslit, než na ně zapomenout úplně.

16. března 2006
avatar uživatele
70 %

..docela dobre natoceny valecny film, ktery ale neobsahuje zadnou zajimavou zapletku, avsak velmi dobre popisuje posledni dny Treti rise..bohuzel film me trochu zklamal zobrazenim jednotlivych postav a ke konci filmu me bylo Hitlera skoro az lito..ale za podivani rozhodne stoji..

13. března 2006
avatar uživatele
80 %

Druhá světová opět z jiného úhlu pohledu. Po brilantním Schindlerově seznamu už snad nic nemůže válku tak perfektně postihnout a "vyhmátnout" tu zrůdnou podstatu. Nevím jak vám, ale mě Pád třetí říše připadal skoro až jakoby z jiného světa a jiného času. Od zmíněného Schindlerova seznamu mi přijde diametrálně odlišný snad ve všem. Možná je to oprvadu tím pohledem z "druhé strany", ale nejsem si jistý. Film má slabší i silnější momenty. Mezi ty nejsilnější patří především ty tiché až komorní scény (madam Goebelsová a děti) při kterým se vám ježí vlasy na zátylku. Naopak exteriéry a všeobecně scény venku nestojí za nic. Představitel vůdce (Bruno Ganz) byl sice dobrý, ale občas mi přišlo, že až zbytečně přehrává. Naopak kupříkladu představitel Goebelse snad nemusel ani mluvit, stačilo ho vidět a tuhla mi krev v žilách. Celkově mám rozporuplné pocity, ale převažují ty kladné.

11. března 2006
avatar uživatele
100 %

Fayn

Konečne niečo dobre o Hitlerovy a Nemecku. Najlepši film s druhej svetovej vojny. Aspon režiser ukazal čo dokaže.

6. března 2006

konečně

Přečetl jsem spoustu knih o Adolfu Hitlerovi už jen proto že jsem ročník kterému bylo vtloukáno do hlavy jakej to byl hroznej člověk...ale již knihy vydávané po revoluci tento názor vyvracejí.Nikdo neschvaluje to co dělal ale historie ukazuje, že to nebyl žádný blbec ani fanatik.Byl to skvělý politik a jedinčný válečný taktik, už jen to že skoro celou Evropu obsadil bez jediného výstřelu hovoří za vše. dnes se kamenuje a zakazuje Hitler ale co stalin? ještě horší zrůda...KOnečně se objevil film který nesmývá z Hitlera to co udělal ale ukazuje ho i v jiném světle než se snaží všichni natlouct všem do hlavy.Přesto že film není zcela přesně podle historických faktů je velmi pěkně udělán. Komu se zdál krutý musí si uvědomit, že byl ještě velice mírný, skutečnost v Berlíně byla daleko horší.Jediná připomýnka je, když se autoři odvážili zobrazit Hitlera skoro v dobrém světle mohli mít i tolik odvahy aby ukázali i zvěrstva rusů o kterých dnes nikdo nemluví ale patřili k slavnému vítěztví, jednali totiž přesně podle skoro posledních slov hitlera....tohle je válka...

3. března 2006
avatar uživatele
100 %

Velmi dobrý film s dobrou válečnou atmosférou. Na to, že je to takový polodokment, bylo tam i dost válečné akce.

1. března 2006
avatar uživatele
80 %

Poměrně hezký film o nehezkém člověku. Mě osobně se líbil. Pravda po dvou a půl hodinách sem sotva vstal ze sedačky ale byly to příjemně strávené dvě a půl hodiny. Už kvůli tomu Hitlerovi to musíte vidět.

10. února 2006
avatar uživatele
100 %

--

myslím,že tento film by měl být oceněn na 1000000%..opravdu naprosto dokonalý..strašně jsem u něj bulela..jsem ráda,že mám toto dvd

15. ledna 2006

Lec

nejsou rozvedy hlavni postavy, ale je to dobrej film a dobrej pribeh ! Tesil jsem se na tento film, a nezklamal !

2. ledna 2006
avatar uživatele
70 %

Der Untergang

Nic zvlastniho.Je jasne,ze historicky pribeh nebude zas tak vyrazne propracovany,ale prece jenom mohli trochu rozvest hlavni hrdiny.Kazdopadne byl film ukrutne dlouhy,takze strhavam nejaka ty procenta dolu.

4. prosince 2005
avatar uživatele
90 %

???

No, musím přiznat, že od filmu jsem čekala daleko víc. Byl podán takovým stylem, že neznalý člověk by mohl lehce začít pana Hitlera tak trochu litovat, a to mi na tomto filmu vadí nejvíce. Navíc jsem zde objevila několik nesrovnalostí, které mi do té doby jaksi nesedí...Na druhou stranu obdivuji skvělý výkon herce hlavní role. Takže v součtu dávám 90%.

30. listopadu 2005
avatar uživatele
80 %

Pád třetí říše

Musím upřímně říct, že mě film trochu zklamal. Četl jsem různé články, že Adolf je ve filmu nějaký hodný a i já se musím k tomu názoru přiklonit. Sice je zde zobrazen jako zrůda, pro kterou nemá milion lidských, ať už civilních nebo vojenských, životů žádnou cenu, ale jindy působí jako hodný senilní dědeček. Samozřejmě je to i člověk, který prostě poděkuje slušně své hospodyni za dobrý oběd, ale stejně mi na něm něco nesedí (jinak Bruno Ganz podal mimořádný výkon, on za tento dojem nemůže). Pro mne ale začal být film zajímavý až po jeho smrti a to musím vyzdvihnout, to byla skvělá podívaná (hlavně vylízaný Joseph Goebbels a osud jeho rodiny - sice jsou tyto události většinou známé ale díváka to zaujme).

22. listopadu 2005
avatar uživatele
100 %

Trocha dlhy

Vyborny film ale na moj vkus trocha pridlhy.Skoda ale je to autenticky pohlad na nemcou pri ich definityvnej porazke

20. listopadu 2005
avatar uživatele
100 %

Páni

Kdo by řekl, že němci udělaj takovejhle kinematografickej skvost. I když je to v časovim horizontu pár dní, je to naprosto strhující. A v životě jsem neviděla autentičtějšího Hitlera. Ten film se musí vidět a hlavně slyšet v němčině, jinak to nemá cenu.

13. listopadu 2005
avatar uživatele
keps
...
70 %

Tazko povedat

Poviem narovinu, cakal som od tohto filmu asi viac, ale cim dalej nad nim rozmyslam, uvedomujem si, ze az taky zly asi nebol. Proste je tam ukazka par dni, ktore su dost jednoducho spracovane, cakal som trosku viac bojov ale kedze to vsetko rozpravala Hitlerova sekretarka, uvedomil som si ze to bude hlavne s tesnej blizkosti Hitlera. Je to v pohodke filmik, trochu sa tiahne, asi trochu dost a zbytocne ale inak fajn.

13. listopadu 2005
avatar uživatele
90 %

dost dobrý

řeknu vám...stálo to zato.sice je ten film docela hodně o politice,ale jinak je fakt good.film úplně suprově vykresluje poslední dny jedné z největších lidských zrůd historie,která je tady ztvárněna vynikajícím Bruno Ganzem.

2. listopadu 2005
avatar uživatele
80 %

Bruno Ganz

Koho by nenadchnul výkon Bruna Ganze v tomto válečném filmu. Konec konců všechny herecké výkony byly brilantní, ale prostřední část filmu byla trochu utahaná, rozvleklá a nudná. Ale jinak moc povedený film.

1. listopadu 2005
avatar uživatele
100 %

Dlouhé dodré

Souhlasím s tím, že začátek je trochu nezáživný, ale pak se to rozjede. V dost dobrý film perfektní ukázka zlomeného Adolfa. Fakt zajímavé ztvárnění Adolfa Hitlera a jeho blízkých.

31. října 2005
avatar uživatele
60 %

Dlouhé nudné

Příliš dlouhé a depresivní, ale jestli se takhle Adolf vážně cítil, tak to asi jinak natočit nešlo.No radši se podívám na dokument o 2. světové válce než abych tohle zhlédla znovu...

23. října 2005
avatar uživatele
100 %

No

tak tenhle počin opravdu stojí za to. Byl to fakt mazec. Nad některými scénami opravdu zůstává rozum stát. Vřele doporučuji!!!! Po ŠEDÉ ZÓNĚ další skvělý film.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Film

Jeden z nejlepších filmů tohoto žánru.Každý by měl vidět už jen z principu.Doporučuji skvělá podívaná.

Kdysi dávno
avatar uživatele
raz
...
100 %

odvaz

tenhle film je fakt super....jak jsem se na něj díval poprví tak mě to tak chytlo že mě od toho nikdo nedostal..ani jídlo..a to je co říct....a moc se mi líbilo jak se tam hitler vztekal..myslim že Bruno Ganz jako Adolf Hitler se předvedl v tom nejlepším světle....Pád třetí říše je prostě super filmek myslim ,že jeden z nejlepších svýho druhu...

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

Hitler

Ovsem dobry film ale skoda ze ukazuje jen toho hitlera-chudaka kteremu se uz klepou ruce a o te hruze kt. zpusobil temer se nezmenili. mimochodem natacel se take v praze coz neni zas tak prekvapive..
DOPORUCUJU

Kdysi dávno
avatar uživatele
60 %

Nevim

Nuda, nuda, nuda a ještě jednou nuda. U toho filmu sem málem usnul - musim uznat, že změna Hitlerovy psychiky byla zpracována bravurně, ale jako celek se tento film jeví jako nudný a jednotvárný (hlavně druhá půlka).

Kdysi dávno
avatar uživatele
70 %

Stačí moje poslední věta:

Tento film si vzal velmi těžkou úlohu, tedy zkusil zmapovat poslední dny, hodin a minuty Adolfa H!tlera, (poslední sekundy však již nezobrazuje), tento úkol splnil vcelku solidně, horší je cesta jakou k tomu došel pře příběh a plno ostatních jiných vlivů. Ano,tyto vlivy jsou vcelku dobře načasované však jediná a velmi velká chyba je samotná délka scén, která se projev na samotné stopáži celkového filmu. Laicky řečeno FILM JE MOC DLOUHÝ..

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

...nemůžu...

Myslim, že o tomhle filmu nejde říct, že byl dobrej nebo špatnej. Prostě to byl film, kterej ukazoval konec druhý sv. války. Bylo to děsivý a co hůř - stalo se to. Proto nemůžu řict, estli to bylo takový nebo makový, nemůžu hodnotit filmový bitvy, Hitlera..nemůžu.
Můžu ale říct, že tátovi se to líbilo. A já, jako při všech filmech z války, se omlouvala všem objetem. Všem.

Kdysi dávno
avatar uživatele
Lush
...
80 %

Překvapil mě

Před shlédnutím filmu jsem si přečetl několik recenzí, ze kterých vyplívalo, že film trochu zklamal. Mě se ale velmi líbil a doporučuji hlavně těm divákům, co mají rádi dějiny 2. světové války. Autoři se zaměřili hlavně na chování klíčových něměckých osobností v závěru války a při pádu Třetí říše.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Pád třetí říše

Tento film bych hodnotila velice kladně, měl totiže neuvěřiteně těžkou úlohu, chtěl divákovi přiblížit nejen průběh bitev 2. světové války, ale zaměřil se hlavně na chování lidi v posledních chvilích války a jeho psychologické prokreslení postav jako i herecké výkony byly velice dobré.
Doporučuji všem .

Kdysi dávno
avatar uživatele
kuku
...
90 %

film

Dejovo je film spracovaný podobne ako Umučenie Krista, je umenie úpútať diváka takou krátkou časovou líniou, niekedy som myslel že ten film skončí už po 20 minútach.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

mě se to líbilo

pro mě to byla velmi zajímavá podoba a zvláště se mi líbilo jak se vztekal ten který hrál hitlera jej zahrál velmi dobře a jak říká nadpis tak mě se to strašně líbilo

Kdysi dávno
avatar uživatele
50 %

a jéje..

Tak tohle byl úlet.. vyrazily jsme s kámoškou do kina na Román pro ženy ze kterýho jsme byly nadšený a rozjívený a tak že zajdeme hned ještě na Pád Třetí říše.. A to bylo utrpení.. máme totiž v kině dost nepohodlný sedačky.. a ten film byl téměř nekonečný.. takhle moc mě nudil naposled Hamlet v němčině.. Možná by zážitek z filmu byl jiný, kdybych se nesvíjela s přesezeninami.. Jediný co mě teda zaujalo a čeho jsem si všimla byl hereckej výkon "Hitlera".. výborný..

Kdysi dávno
avatar uživatele
60 %

Herecký výkon

Teda, bylo to docela dlouhé, ale jen první půlka, potom jsem se naopak nemohl hnout od obrazovky. Válečné filmy mě moc nebaví, ale v tomto je boj jen na pozadí a hlavní děj je tedy v bunkru a spíše tedy vykresluje jednotlivé postavy. Úžasný mi přišel výkon p. Ganze (Hitler), jeho vztek byl opravdu výborný. Bohužel ale za tu první půlku dávám filmu 60, protože znou už bych se na něj asi nepodíval.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

___LLL___

Výbornej film. Líbí se mi, že zde můžeme vidět Hitlera také z druhé stránky. Kdybych neznal dějiny, řekl bych, že to byl hodnej strejda. Hrozně moc se mi líbila podoba Hitlera - I jeho hlas byl super. Film mě vtáhl do děje a připadal jsem si jak za války!! :-)

Kdysi dávno
avatar uživatele
af.o
...
90 %

Dobré ale zdlouhavé

Začátek filmu se mně zdál strašně nezajímavý, ale ke konci to bylo dost drsné. Třeba jak matka otrávila své děti jenom proto aby nežily pod vládou bolševika. Nebo jak se tam všichni stříleli a trávili... DRSNÉ. Jak všichni byli na pokraji duševního zhroucení (hlavně HITLER) ... nebo jak se zhroutili :) Pěkné vyjádření BEZNADĚJE. Dávám 90%

Kdysi dávno