home
Underworld: Probuzení

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
60 %

Underworld Awakening není tak špatný, jak by se již od čtvrtého dílu dalo očekávat, nicméně od opravdového úspěchu ho dělí větší vůle inovovat. Líbí se mi jistá analogie s Vetřelcem, a sice komplikované etapy ve vývoji druhu k dokonalosti, ovšem tvůrci nesmírně mrhají potenciálem tím, že se drží starých zvyků a nepokoušejí se z Underworldu udělat něco víc, než stříbrnou rubačku. Awakening přišel se zajímavou novou mýtickou bytostí, ale jak se může počítat s úspěchem, když z ní máme pouze špičaté zuby a pár bojových scén? Na tento díl se dalo dívat také díky zachování detailů z předchůdců překvapivě velmi dobře, ale příběh je na vahách stále s příliš nízkou hmotností. Příště více vůle ke změně, stejně Kate Beckinsale, méně rychle okoukané akce a možná to na imdb přeskočí i sedmičku.

4. ledna 2013
avatar uživatele
90 %

Tak an tenhle film jsem celkem dlouho netrpělivě čekal. Mpohlo to být lepší, ale i horší. Každopadně tenhle díl měl nečekaný obrat, a to nejen v podobě dcery Selene. Boje byly stejně jako v předešlých dílech super vyvedeny do dokonalosti, stejně jako zvláštní efekty. Samotný příběh nebyl špatný, ale stale zastavama nazor, že první díl byl nej. Nicméně min. 90 si zaslouží, i když mohl být delší a konec mohl být lépe zakončený ...

31. května 2012
avatar uživatele
80 %

Kate Beckinsale

Je to velmi dobrý akční film se spoustou trikových záběrů, které působivě dotvářejí strhující tempo zajímavého sci-fi příběhu.

20. května 2012
avatar uživatele
80 %

POSUN VPRED

Séria filmov Underworld si určite získala značné množstvo fanúšikov a samozrejme na opačnej strane aj množstvo "odborných kritikov", pre ktorých je tento svet upírov a vlkodlakov neprijateľný. Pokračovanie príbehu po 15-tich rokoch je snahou autorov posúnuť dej niekam inam a vysvetlenie, že my ľudia sme sa snažili oba rody zničiť je celkom dobrým smerovaním k budovaniu ďalších dielov. Tomuto príbehu určite nechýba snaha dej oživiť a záverečná scéna je pripravená tak, aby fanúšikovia tohto sveta očakávali ďalšie pokračovanie. Príjemne prekvapila akčná scéna boja rôznych tvorov v spoločnosti Antigen, túto scénu stojí zato vidieť i viackrát.

7. května 2012
avatar uživatele
70 %

Nejslabší kousek

Sérii Underworld mám ráda, ale tento díl hodnotím jako nejslabší. Děj "o ničem" a typický konec napovídající o tom, že bude další pokračování.

22. dubna 2012