home
Ukradni, co můžeš!

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
70 %

Buffalo Soldiers

Tohle byl můj náhodný výběr. Doslova a přímo střelba naslepo. Tenhle film nabízel zajímavé herecké obsazení, nic moc prozrazující stručný obsah, ale zato měl snesitelnou stopáž, takže jsem se odhodlal k jeho sledování. Čekal jsem jen další z mnoha (většinou) stejných filmů o vojácích akorát s jiným příběhem. Čekal jsem prostě stereotyp. Ovšem, tohle všechno jsem čekal špatně. Ačkoli jsem v režiséra a scénáristu Gregora Jordana neměl vůbec žádnou naději a raději jsem od něj nečekal bůhvíjaké zázraky, tak i přesto mě Jordan dokázal překvapit! Tento film totiž nebyl vůbec takový, jaký jsem čekal, že bude. Všechno na co jste se ve filmu koukli nebo co jste zaslechli byla pouze čistá satira. Vládl zde buď hodně černý humor anebo ten nejsušší humor jaký může být. Jordan si dělal z amerického vojenstva doslova prdel a Joaquin Phoenix, Ed Harris nebo Michael Pena mu v tomhle ohledu výborně pomáhali. Film nabízel jednu vtipnou scénku za druhou a scénář ze sebe vydával jeden vtipný gag co pět minut. Pořád to ovšem nebylo ono. Někde uprostřed filmu se děj jaksi nějakým způsobem zasekl a přestal být tolik zábavný. Ne úplně, protože nám nudu mělo vynahradit to dusno, které vznikalo mezi postavami Phoenixe a Glenna, a chvilkami se zde ukázala i nějaká vtipná scénka (rostřílení vlastního auta), ale šlo vidět, že film postupně ztrácí jak tempo, tak humor a děj se zaměřoval spíše na hlavní postavu a jeho vztahy s ostatními, než na americkou armádu jako celek, jak tomu bylo hned ze startu filmu. Proto jsem se rozhodoval mezi 50ti a 60ti procenty. Pak ale přišel závěr a všechno nabralo akčnější obrátky. Pořád tomu sice chyběl ten humor a vtip s jakým se film předvedl v prvních 45ti minutách, ale byla to jízda! Musím pochválit Jordana za to, jak natočil skok z budovy, protože to bylo působivé. Herecky film taky není nějak podprůměrný. Joaquin Phoenix, přestože hraje hlavní postavu, na sebe sice nestrhává všechnu pozornost, ale je sympatický a dobrý průvodce příběhem a to mi u tohoto filmu protentokrát stačilo. Hercem tohoto filmu byl podle mého totiž Scott Glenn. Jeho podání přísného a hulvátského seržanta bylo vynikající a Glenn má navíc na takovéto role obličej. Ed Harris, jako taková vedlejší postava, byl výborný, sršelo z něj charisma a pobavil vždy když byl na scéně. Jedním dechem: "Někomu možná nesedne humor, který se ve filmu vyskytuje. Někomu možná nesedne styl, jakým se tu ukazuje americké vojenstvo. Tomu, komu to ovšem nevadí a snese onen humor, se naskytne bezva zábava a výborné výkony Glenna a Harrise, takže film si užije!" Dávám 70 %.

11. srpna 2010
avatar uživatele
60 %

Celkem pěkná blbůstka, ta ironie se myslím moc nepovedla. Ale byly jednotlivé scény, které mě donutily dodívat se do konce.

14. září 2009
avatar uživatele
100 %

skvělej film a skvělej výkon J. Phoenixe...:)opravdu se mi to líbilo...takže ho fakt doporučuju všem...konečně film, kde armáda není ukazována jako banda národních hrdinů:)...

23. července 2007
avatar uživatele
90 %

Tak trochu jiný pohled na armádu a vojenství vůbec. Je pravdou a to řekli i ve filmu: "že válka je peklo, ale mír je strašná nuda." No a myslím, že tady tu nudu vyplnili naši hlavní hrdinové trochu neobvykle. Jn, když si člověk zahrává s drogama, musí také počítat s problémy:)P.S.: čistota půl zdraví:)

5. února 2007
avatar uživatele
80 %

Čistota, půl zdravý!

Dost vychcanej týpek tenhle voják. Jedno jesli v Německu, na Bahamách...ten by si tu leštěnku sehnal asi všude. J.P. mám ráda, a tady mu to sedlo. Příběh je dobrej, a já sem netušila, že tam maj špeha, ale nečekaně měli. Dobrý herecký obsazení a líbila se mě i hudba.

31. srpna 2006