home
Učitel tance

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
90 %

Z mého pohledu tento film neměl chybu.Filmy z prostředí sanatoríí(nebo podobného extrémního prostředí) mají vždy velmi zvláštní atmosféru,ale Jaromil Jireš většinu z nich překonal(snad jen ten Formanův Přelet nad Kukaččím hnízdem bych postavila výš..).Vyprávění je to samozřejmě velmi smutné,ale režisér tu tam přidá jemný humor,který člověka ve výsledku vlastně ještě víc rozesmutní.Velmi mu pomáhá i famózní Martin Dejdar,který vystihne všechny polohy své role.Je přesvědčivý jako pásek,který nebere nařízení lékařů vážně,i jako člověk,který svůj boj s nemocí vzdal.Skvělý je i snový taneček na konci,kdy je už člověku jasné,jak to celé dopadlo,ale režisér natvrdo neukáže,co se s Mayerem stalo.skvělý zážitek!!

15. května 2007
avatar uživatele
50 %

Čekal jsem víc...

Asi jsem měl přehnaný nároky, ale od filmu jsem čekal opravdu mnohem víc. Ano, herci byli dobří, hráli pěkně, zápletka taky nebyla špatná, ale... něco mi tam prostě nesedlo. Možná ono poselství celého filmu (chuť žít i přes smrtelné nemoci) se jaksi vytratilo pod hereckými výkony a nebylo tak zdůrazněno jak by mělo být... pro mě průměr, film mě nijak neoslnil a nenadchl, na druhou stranu myšlenka špatná nebyla.

13. května 2007
avatar uživatele
90 %

Martin Dejdar

Film mě i přes vážné téma bavil a na to v jak ponurém prostředí se příběh odehrává, je tam až překvapivě hodně humoru. A je to jedna z nejzajímavějších rolí Martina Dejdara.

13. května 2007
avatar uživatele
90 %

Když ještě uměl Dejdar hrát

Tento film patří do období z nadpisu. A dá se říct, že patří k jeho vrcholné a nejlepší roli. V té době patřil mezi mé nejoblíbenější herce a výkonem v tomto filmu si mě zcela podmanil. Bohužel pak už to šlo dost dolů...Škoda.Takže kdo nevěří tomu, že je Martin Dejdar schopný zahrát těžce nemocného člověka s obrovskou chutí žít, který vás dokáže rozesmát přes slzy(to uměl třeba Chaplin nebo R.Benigni ve filmu Život je krásný), tak ať se koukne na Učitele tance. Ještě nesmím zapomenout na skvělou Janu Hlaváčovou v roli přísné zdravotní sestry.

2. září 2006