home
TRON: Legacy

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
90 %

Celkem povedený kousek scifi. Originální, napínavý a hlavně efektně povedený tak, že jsem se poté podíval na první díl. Technika a triky šly dopředu, ale děj a napínavost jim byly v patách, což je jen dobře. Trochu mi to připomínalo hvězdné války. 90 davam jen proto, že jsem některe věci pochopil, až po prohlédnutí jedničky.

18. července 2011
avatar uživatele
50 %

Další audiovizuální orgastické orgie, další gladiátorský boj za svobodu, tentokrát v digitální neonové aréně, s motorkami, disky, letadélky, špatně naprogramovanými programy a nepříliš fajn naprogramovaným scénářem. Ale co, další jednoduchá fajnovka, která si bude dobře rozumět s prachem, který na ní bude usedat a čekat, jestli si jí bude chtít někdy uživatel ochutnat znova. Pokud už na trhu nejsou/nebudou daleko lepší kousky, které k neonům přidají i něco navíc. Pocit ani ne záporný, ani kladný. U takových filmů žádná novinka, ale není to dobrá vizitka.

12. července 2011
avatar uživatele
80 %

Zaujímavý film. Na tento žáner moc niesom no toto ma dostalo. Celkom dobre spracované, efekty, grafika, scenár, všetko. Najlepšie boli obleky, Quorra a úplne najlepšia hudba v celom filme. Už len zohnať soundtrack :)

3. června 2011
avatar uživatele
70 %

Ja osobne mám celkom rád taký žáner a na film som sa tešil relatívne dosť dlho. Toto je prvý film, ktorý sa mi zdal "previzualizovaný". Nebral by som to ako mínus, pretože to takto malo byť. Skôr mi vadila neoriginalita filmu, pretože som tam našiel prvky Matrix-u, Spy Kids, 2001 Vesmírnej Odysey. Dialógy boli mimoriadne slabé a takisto vykreslenia charakterov postáv. Film sa sústredi na vizuálny efekt a slovo tu nemá silný význam. Dej bol predvídateľný a nie úplne dotiahnutý. Film začal výborne, ale negradoval, skôr sa dej spomaľoval a ku koncu, keď človek čaká ešte väčšiu "pecku" ako bol začiatok, tak bude sklamaný. I napriek faktu, že je málo vecí, ktoré by človek na tomto filme našiel vyslovene pozitívne, film ako celok nevyznieva zle. Myslím, že pre americké publikum to musí byť kasový trhák....

15. března 2011
avatar uživatele
60 %

Naprosto vtahující úžasný vizuál podkreslený úžasnou hudbou, těmhle dvou věcem se nedá naprosto nic vytknout. Ovšem dějová linie a 3D efekt to mě docela dost zklamalo. Zase ačkoliv má film 2 hodiny, nemůžu říct, že jsem se nudila neboť stále ve mě dřímalo očekávání nějakého náhlého zvratu. Takže podtrženo sečteno jedničku to rozhodně nepřekonalo.

5. února 2011
avatar uživatele
30 %

Nuda

Prostě mě to nudilo. Začátek by možná ještě ušel, ale potom to bylo o ničem. Zejména protože tam bylo všechno strašně stejný, krajina se vůbec neproměňovala, furt jen tma a neony. To samé kostýmy. No chápu měl to být účel, ale mě se teda nelíbil. Dialogy o ničem, očekávané, nepropracované. Ani děj nebyl úchvatný, měl přespříliš nedotažených mezer. Tenhle film mi nic nedal. Jen snad ta hudba... ta se k tomu aspoň hodila.

1. února 2011
avatar uživatele
100 %

TRON: Legacy

Počítače a svět kolem nic... oprava svět v nich... vynikající nápad a myslím průkopník v téhle brandži, který nasadil laťku hooodně vysoko... snad už jen to že to bolo 3D má svoje čaro a taky motorky :-D akce ani nápaditost tomu nechybí snad jen hlavní postavy mi nic neříkali :-D podívám se kdykoliv znovu, je na co a taky efektní hudba.

15. ledna 2011
avatar uživatele
50 %

Tak to vidím já...

Martix, Star Wars ani Avatar se nekoná, jen hódně dlouhá kupa dobře vypadající počítačové grafiky, která začne nudit někdy v polovině a zcela přestane zajímat jen o chvíli později. Ucházející kinozážitek a dobře prodané 3D. Toť vše.

27. prosince 2010

Do kina na Tron Legacy mě nalákalo hlavě to, jak bude vypadat pokračování, na tu dobu hodně zajímavého, filmu Tron, který se mi velmi zalíbil a samozřejmě mě nalákali velmi propracované efekty... Nic z toho mě nezklamalo. Tento film je zatím nejlepším 3D filmem jaký jsem kdy viděl. Když si člověk pustí prvního Trona a druhý den jde na něj do Kina ví o čem mluvím. skvělé zakončení filmového roku. Hlavně tedy kostýmy, vizuální efekty a hudba si zaslouží minimálně nominace na Oscara...

24. prosince 2010
avatar uživatele
60 %

Na TRONA jsem původně nechtěl chodit, stačilo mi rozpačité promo… Ale když už vidět film, který je z 90% o tricích, tak jedině v kině. A proč ne rovnou v IMAXU. Po pravdě, zvolil jsem tu nejlepší možnost! Úchvatný zvuk, prvotřídní obraz, po dlouhé době zvládnuté 3D… tohle TRONOVI moc sluší. Ovšem, jestli teď čekáte, že spustím ódy, jak skvělý film to je, že se stal hitem letošní sezóny a je lepší než Avatar, máte smůlu. V prvé řadě je to pro mě kupa klišé, držící při sobě jen zázračnou silou, obalená do přemíry efektů, kde není jediná věc, která by nesvítila či neměla zvláštní estetickou roli. Vizuál tvoří nejpodstatnější část, která opravdu stojí za to. Vytvořený svět připomíná útroby počítače a veškeré procesy jsou krásně elektronické a nesou se na vlně maximální sterility. Což, připomínám, není mínus. Grind vypadal fantasticky. ALE, po dějové stránce je to zkrátka... no prostě blbost. Skromnost stranou, tohle se nedalo brát ani s nadhledem (narozdíl třeba od zelené agitky z minulého roku). Ohrané scény o otcovství neuvěřitelným způsobem film strhávaly. Podobně jako v Terminátorovi 4, tak celek selhává na základě toho nejdůležitějšího, příběhu. A film se má točit podle příběhu, nikoli podle vaty – efektů. Neberu jim, že chtěli přijít s moderním blockbusterem, lidi na to budou chodit, ale náročnějšího diváka nikdy neuspokojí. Jako vyplnění volného času ano, ovšem coby zlatý hřeb večera v žádném případě. Ostatně, nechci abyste si mysleli, že proti TRONOVI něco mám, vůbec ne, vyjma občasných zdlouhavých scén je to jízda, jen si mě nezískal jako Avatar. Přitom je to obdobný případ, jednoduchý základ natočený za pár týdnů a pak několik let u počítače, ale vzato kolem a kolem, Pandora je mi mnohem bližší.

23. prosince 2010
avatar uživatele
50 %

Tron Legacy není první komerčním filmem tohoto roku, u kterého nebylo těžké okamžitě určit, s čím vlastně máme tu čest. Prvního Trona z roku 1982 jsem bohužel neviděl, a tímto jsem ani neměl šanci posoudit, zda mu dělá druhý díl čest či ne. Ovšem je mi jasné, že o to tvůrcům vůbec nešlo. V roce 1982 vznikl film s nápadem, který byl na tehdejší dobu vcelku neobvyklý. Nedivím se, že se v dnešní době našel někdo, kdo se jej rozhodl upgradovat, využít prakticky neomezených možností dnešních speciálních efektů a tím nalákat diváky jako můry ke světlu. Co se ale skrývá pod záštitou zdánlivě dokonalé vizuální stránky? Prakticky nic, co by mohli ocenit diváci, jimž jde také o příběh. Dějová linie se sice odehrává v úplně novém prostředí, ale její neuvěřitelnou neoriginalitu a klišovitost nedokázaly filmu jako celku vyvážit ani efekty. Je to krutá a politování hodná pravda, že efekty jsou opravdu to jediné, co může film nabídnout. Ti, kteří mají v úmyslu jej nějak zvlášť hodnotit a alespoň nějak si užít těch peněz, co utratili, důrazně apeluji na návštěvu 3D kina. Pokud už je zájem, radši utratit víc, než u 2D usnout. Úroveň audiovizuální stránky se ale musí nechat. I když mi celá tato ubikace přišla jako rakovina na psychiku hlavních hrdinů, pořád se dobře dívá na kočandy se svítícími obleky, kilometry vysoké budovy, šílené závody apod. Vše podtrhuje velmi dobrý výběr žánru hudby, která k těmto věcem přesně sedí. Jenže ani to, co je na filmu nejlepší, není bez chyb. Stejně jako včera Soví strážci, i Tron disponuje hudbou v nesprávně zvolených scénách. Film mě celkem bavil, když scénář chvíli upustil od dialogů a nastoupila akce s pořádnou technohudbou, ale když se vrátilo zpět k dialogům, hudba ještě podpořila prvoplánovost a lineárnost děje. Ani jsem v sobě nedokázal potlačit dělání si srandu z případných pokračování. Je mi jasné, že první Tron mě po tom druhém opravdu nebude zajímat, ať už se tam Jeff Bridges předvedl jakkoliv. Tron Legacy je opravdu jen pro velmi nenáročné diváky.

23. prosince 2010
avatar uživatele
100 %

Stále ještě pod vlivem silných zážitků se po hlavě vrhám do tvorby názoru, na tolik (zejména mnou) očekávaný film letošní sezony, Tron Legacy. Poněkud jsem se musela smát jisté drobné spojitosti s Avatarem. Stejné období premiéry, v předvánočním čase, stejná dominantní barva, modrá, a 3D zážitek, který ovšem tentokráte měl daleko větší smysl nežli v případě Avatara, ačkoli tím nechci nijak pošlapat jinak velmi zdařilý snímek. Jen doufám, že nás v příštím roce před Vánoci nečekají 3D Šmoulové. Teď ovšem zpátky k Tronovi. Napnutá jako malé trenky, ovšem s obavami aby celkové nadšení nepřišlo vniveč, jsem se těšila, a výsledek? Kdybych mohla zde umístit svou fotku při odchodu z kinosálu, asi by se většina z vás pobavila. Tupý výraz březí krávy, ústa dokořán, naprosto paf a duševně stále v době promítání. Zapůsobil na mě jednoduchý příběh se zajímavou zápletkou, vizuálně mistrovské zpracování, hudba, která drnkala na veškerá moje nervová zakončení a 3D, bez kterého si troufám říct, by zážitek nebyl tak mocný. Veškeré moje uznání patří panu režisérovi J. Kosinskimu. Pokud člověk, který do této doby měl za sebou pouze natáčení reklamních spotů, zvládne takovouto nálož, kde je potřeba zapracovat na detailech do posledního bodu, zaslouží si můj obdiv. Herecké obsazení zvolené vkusně a hlavně tak, aby se každý jeden herec zavděčil publiku snad všech věkových kategorií. Ženskému oku bude lahodit (a lahodil) Garret Hedlund, jehož mám v merku již delší dobu a za tuto příležitost pro něj jsem vděčná. Okatá Olivia Wilde, v jejích očích se ztratí nejen muži, ale i ženy a Jeff Bridges, kterého bych doma chtěla na čtení pohádek před spaním, jelikož „démoničtější“ hlas abych pohledala. Bezvadné trio doplněné ještě o další postavy, které se neméně zasloužily o hladký průběh děje, tedy nezklame ani v nejmenším. Digitálně omlazený Jeff Bridges, u kterého bych čekala podobu plastikami znetvořeného monstra, se nad veškerá moje očekávání povedl znamenitě, takže jediné, o čem dovedete přemýšlet, jestli doma nemá Jeff mladšího bratra, na chlup stejného jako byl on v mladších letech. Příběh, ačkoli tedy musím přiznat, že neměl bůhvíjak složitou myšlenku, byl podán velice lehce stravitelně a pro mě, jako milovníka fantasy a utopických světů, nadmíru uspokojivě. Osobně si myslím, že filmy tohoto typu jsou jistou vizionářskou předpovědí budoucnosti, jelikož je možné, že jednou někoho napadne, jak dostat člověka „do hry“. Dvě hodiny čistého času se vám před očima odehrává něco tak perfektního, že nemáte čas koukat na hodinky a naopak máte chuť při závěrečných titulkách křičet, že chcete ještě. Pokud však příběhová nitka nezatahá za vaše lanko zájmu, určitě budete moci obdivovat 3D technologii, která ve vás určitě zanechá alespoň nepatrné nadšení. Skvělé herecké obsazení, jednoduchá příběhová linka, ovšem natočená vizuálně absolutně senzačně a technologické bonbonky v průběhu celého filmu mě nenechaly chladnou ani minutu. Ani skutečnost, že jsem původní film z roku 1982 neviděla, nevadila. Tron Legacy je schopen fungovat jako samostatná jednotka i bez znalosti prvního dílu. Možná už chápu, jak se cítí drogově závislí, když chtějí svou dávku a nemají možnost si ji vzít. Já chci taky další dávku Trona, ale musím čekat. Bez mrknutí oka, a ačkoli vím, že za měsíc budu mít možná poněkud jiný pohled na věc, dávám 100%, protože takto paf jsem z kina nešla od prázdninového Počátku ani jednou.

18. prosince 2010