home
Trója

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
E Š
...
70 %

Strhujúci film s výbornými hereckými výkonmi, i keď miestami človek musí prevracať očami. Postačujúce spracovanie tohto starého eposu.

8. června 2012
avatar uživatele
100 %

Zážitok

Klasický antický príbeh, ktorý je aspoň pre mňa odlišný tým, že tu sú od myslené všetky nadprirodzené a božské veci, ktoré sú takmer neoddeliteľnou súčasťou antiky. Vďaka tomu sa príbeh stáva reálny až historický. Páči sa to ako elegantne je tam spochybnená Achilesova nepremožiteľnosť a tiež to ako mohla vzniknuť báj o ňom a jeho päte. Okrem toho film je plný kvalitných hercov a nádhernej hudby. V príbehu je napätie, akcia, láska a aj keď každý už na začiatku filmu vie ako to s Trójou a tiež s jej hrdinami skončí, je to pekný zážitok, vzhliadnuť tento film.

8. května 2011
avatar uživatele
3ged
...
90 %

Troy

Dlouho mi trvalo, než sem přestal u tohohle filmu vnímat všechny ty historický nesouvislosti (a že jich tam je až moc). Kdybych měl film hodnotit i s přihlédnutim k historii, tak bych musel dát max. 40 %. Ale bez přihlédnutí k historii je to pro mě moc pěknej film, na kterej se pokaždý rád koukám.

7. března 2011

Trója

Skvělý film. Má vše, co mám na filmech ráda. Je akční a napínavý ( u takových se nenudím), historický a epický (mám ráda historii a epické příběhy) a navíc skvělí herci a dobrá hudba. Co víc bych si mohla přát? Tento film je důkazem, že se ještě dají natočit kvalitní a pěkné filmy. Dávám 90%.

22. ledna 2011
avatar uživatele
k1k1
...
90 %

Takže Trója, skvělý film po všech stránkách. Perfektní herecké obsazení, dokonalé zpracování. U tohoto filmu se nebudu moc rozepisovat, vlastně nevím, co dál psát. Pěkné scény, ať už samotného boje, ale především to, co se dělo mimo 'bitevní pole'. Možná bych vytkla, že pro mě byl film moc dlouhý. Když jsem se na něj chtěla podívat jednou na DVD, nedodívala jsem se, protože to trvalo na můj vkus moc dlouho. Ale neříkám, krom tohoto mého malého problému se mi Trója moc líbila a dávám jí 90% :)

13. ledna 2011
avatar uživatele
100 %

Troja

Řecko ještě nikdy nebylo tak parádní. Velkolepé bitvy jsou dynamičtější, rovněž jsou vypilované osobní souboje. Postavy jsou dobře napsané a ještě lépe zahrané. (Brad Pitt je fakt "hustej" parchant). Celkově vzato dvě a půl hodiny je sice hodně, ale stojí to za to.

6. listopadu 2010
avatar uživatele
100 %

Tenhle film jsem nikdy vidět nechtěla. Když jsme na něj šli do kina se školou, byla jsem naštvaná a znechucená. Ale hned od první scény mě děj chytil a až do konce jsem se dívala se spadnutou čelistí. Herci odvedli skvělé výkony, obzvlášť Brad Pitt a Eric Bana předvedli fascinující výkony. Ve filmu se střídá mnoho scén - jak bitevních, tak romantických, vtipných a také smutných. Pak jsem si ho pořídila na DVD a pouštěla si ho každý den. Dnes mi stačí vidět ho jednou za půl roku, ale přesto se k němu ráda vracím. I když trójskou pověst dost dobře znám a film jí z velké části neodpovídá, přesto je děj zajímavý a film moc pěkný. Také hudba a závěrečná píseň jsou famózní. Dávám 100%

31. října 2010

Film je celkem dobře natočený, věřím, že si sním dali velkou práci. Vadí mi tu jen obsazení Brada Pitta- do role se moc nehodí, nevtáhne mě do děje. Není to pro mě Achilles,ale Brad Pitt. A také změna konce. Trojská válka podle mě nemá končit nějakým happy endem.

26. října 2010
avatar uživatele
50 %

Tady je zbytečné dávat dokupy celá souvětí tu stačí jenom říct, že film byl slušně natočený, nic víc nic míň.

5. ledna 2010
avatar uživatele
100 %

Film by dobrý, ale kdyby se víc věrněji držel předlohy mohl být lepší. Jinak byl dobrej to jo. Bitevní scény byly pěkné, akční. Nechybělo napětí, akce ani dokonalé triky.

24. listopadu 2009
avatar uživatele
100 %

ÓÓÓ já skoro nemám slov. Tento film mě opravdu absolutně odrovnal. Absolutně úžasné dílo. Brad Pitt byl famózní!! Film se sice Homérovy Iliady nějak moc nedržel, ale komu by to vadilo?! Souboj Achillea a Hectora je nepřekonatelný!! Sice jsem na to poslední půl hodinu přes slzy skoro neviděla, ale to mi vůbec nevadí. A závěrečná píseň byla třešnička na dortu....!

27. září 2009
avatar uživatele
80 %

Vděčný námět, výborně zpracovaný, dramatické scény, romantické i dojemné momenty. Za nejdramatičtější okamžik paradoxně považuji rozhovor Priama s Achilleem. Celá ta scéna je pro mě silný moment filmu. Hudba nádherná, přesně sedí, podbarvuje, zvýrazňuje. A píseň Remember me je opravdu působivá. Výprava je dokonalá. I herecky zvládnuté skvěle.

25. září 2009
avatar uživatele
100 %

Strhující a poutavý příběh, který je poupraven ke spokojenosti největšímu počtu diváků (kteří například neznají Ilias). Herecké výkony výborné, zvlášť Brad byl přesvědčivý, prostředí krásné. A ani ve filmu nebylo tolik toho bezhlavého válčení, kdy diváku uniká kdo je vlastně kdo a vidí jen lítat meče a šípy. Krásná podívaná, plný počet :)

19. září 2009
avatar uživatele
60 %

Zase jsem se dívala, ač ten film není zrovna dokonalý. Strašně moc věcí mi tam nesedí, zejména absence božstev (to se zas Hollywood vyznamenal), taky Orlando Bloom je tady nestrašnější ze všech filmů, které jsem s ním viděla - jako ochotník z Horních Počáplic. Jinak je tenhle film ale docela podívaná. Překvapivě zde nemám nic proti Bradu Pittovi, kterého jinak fakt nemůžu, docela jsem mu toho Achilla věřila. Líbila se mi choreografie bitek i bitev, Achilles nebojoval silou, ale obratností, a člověk z toho nějak nemůže spustit oko. Eric Bana předvedl naprosto strhující herecký výkon, velice emocionální, smutný a "chlapský" (nevím, jak jinak to napsat). Kulisy a počítačová armáda Řeků byly velkolepé, stejně jako hudba, teskná a působivá... Nějak to celé i přes nedostatky chytí za srdce.

7. září 2009
avatar uživatele
10 %

1. září 2009

Má smysl hodnotit film, který už ve svém scénáři vyhodil to nejdůležitější z předlohy? Řecká legenda bez bohů? Tvůrci si asi mysleli, že to bude fungovat, no ale ono to nevyšlo. Illias je velmi rozsáhlá a přepis na plátno nesnadný, ale vynecháním důležité ingredience a překroucením příběhu tak, jak se to zrovna hodí moc nepomohlo. Obsazení je už při prvním pohledu velmi atraktivní a vévodí mu Brad Pitt coby Achileus, který také dostal největší prostor na úkor jiných postav. Z celého ansáblu pak stojí za zmínku hlavně Eric Bana jako Hector a sympatická Rose Byrne coby Briseovna.
Hlavně ty, kteří se alespoň trochu zajímají o Antiku zarazí a rozhořčí jak byl příběh osekán a "zhollywoodštěn". Na druhé straně se ale režisér postaral o pěknén lokace a kameru.

14. července 2009
avatar uživatele
100 %

Mytologie nestárne..

Opět jeden z mých oblíbených filmíků.Staré řecké báje patřily k nejoblíbenějším knihám mého dětství a jsem ráda, že některé jsou i zfilmované..úžasné efekty, krásná vymakaná těla a vynikající herci, to vše se dá kladně hodnotit.Brada sice moc nemusím ale tahle role mu sedla.FAkt bomba!!

14. července 2009
avatar uživatele
100 %

Trója se mi velice líbila, protože mám ráda historické filmy. Brad Pitt v roli Achilla neměl chybu a Orlando Bloom naprosto zapadl do role zhýčkaného Parida. Helena se mi takÿ líbila, ale myslím, že když podle báje byla Helena nejkrásnější ženou světa, mohli vybrat někoho hezčího. Hektor naprosto vystihl roli zkušeného vojevůdce. Jinak celý film doplňovaly velkolepé bojové scény a to je přesně to co takovýto film potřebuje.

19. června 2009
avatar uživatele
100 %

Troy

Velkofilm, který i když se mi ho někdy kvůli Achilesovi (samo že ne kvůli Bradovi) kouká velice těžce až dokonce... působivé i když někdy moc přehnené bojové scény dávají člověku pocit skutečného svědka zápasů dávné minulosti, která se dá říct svým způsobem naznačuje parafrází každý spor a záhubu i vdnešních časech - majetek moc a ženy... Kvůli nim muži udělají i nemožné, no většinou TO není až tak prozaické no o TO zničující,,, nejvíc mě dostala scéna na začátku ten velice krátký a dost výstižný boj, kterým Achiles naznačil kdo on vlastně je , no a samozřejmě i ty ostatní jeho dost jednoznačné výstupy typu, zkus se jen pokusit se mnou bojovat a končíš... Doporučuji se dívat v klidu a kombinovat TO s knížkou o dějinách,,, myslím že jeden z fakt dobře výstižných filmů

15. června 2009
avatar uživatele
50 %

Tento film byl označován jako mezník, ale podle mě byl podprůměrný a je to jedna z nejhorších verzí trojské války. Samozřejmě zde byly i lákadla v podobě známých herců, ale to bylo dost málo. Můžeme zde vidět i rozpory s historií a to dost velké. můj závěr je, že film byl dost nazajímavý

18. března 2009

příšerná hudba

Těžko říci, zda se jim tenhle velkofilm povedl. Brad Pitt i Orlando Bloom jsou určitě dobré návnady. Ale, co ten zbytek filmu? Dost mi tam toho z historie nesedělo a Hudba byla naprosto strašná! Každou chvíli je tam slyšet jakési kvílení a po chvíli už z toho pěkně bolí hlava...fakt, ta hudba je děs.

16. března 2009
avatar uživatele
80 %

HISTORICKÉ OMYLY ?

Mnohé historické filmy vykazujú v dejoch zrejmé chyby a omyly. Rovnako je to u i filmu Trója, kde scenár nekopíruje grécku báj, ale je voľne upravený. Filmu to neuškodilo, dokonca i postava Achilla v podaní Brad Pitta je stráviteľná. Film je typickým hollywoodskym produktom, ktorý zaujme a donúti Vás akceptovať fakt, že grécka báj mohla mať aj iný dej.

15. března 2009
avatar uživatele
80 %

Moc bezva historický film. Historické filmy už i tak bezmezně miluju, proto jsem se na Tróju hodně těšila a musím říct, že jsem vůbec nebyla zklamaná. Příběh je hodně emocionální, ne jenom nějaké krvavé bitvy a napínavý a výborná herecká obsazení dominují velice dobře natočenému filmu.

1. března 2009
avatar uživatele
80 %

Jo, Trója je hodně povedený filmeček, který se mi líbil. Nebyla zde ani moc hluchá místa, přesto bych čekal ještě o trochu více válčení. Vlastně tu byla jen jedna pořádná bitva, ale je pravdou, že kdyby jich bylo před Trójou více bylo by to furt to samé, takže ok. Docela mě ve filmu vadil Paris, kvůli jeho zbabělosti a také sem nemusel Priama a jeho naivní důvěřivost, ale jinak ten film stál určitě zato.

9. ledna 2009
avatar uživatele
90 %

Myslím si, že toto je jeden z najlepších filmov z grécko-trójskej vojny, akcia, napätia a láska dodávajú tomuto filmu to, že si ho pozrie aj človek, ktorý sa nezaujíma o mytológiu ani grécke dejiny. Mňa film zaujal, herecké obsadenie bolo myslím si až veľmi dobré a to že ma bavia grécke dejiny tomuto filmu dodáva z mojej strany daľšie body.

8. ledna 2009
avatar uživatele
3d!t
...
100 %

Další výborný historický velkofilm. Příběh o dobývání Troji, o trojském koni a o Heleně mám moc ráda. Z Brada Pitta alias Achillea, jsem byla naprosto nadšená. Ještě před tím, než jsem film viděla, jsem se strašně těšila na to, že tam hraje můj oblíbený herec Orlando Bloom. Ale musím říct, že mě tady trochu zklamal. Ale jinak Achilles, Hector a Odysseus byli skvělý. Pokiud si dobře vzpomínám, vůbec jsem nečekala takový konec. Byl velmi smutný, když Parid zabil Achillea. Zkrátka a dobře vynikajjící film, u kterého si vždycky ráda pobrečím:)

6. ledna 2009
avatar uživatele
90 %

Jo, proč ne...akorát ten Pitt mě tam štval, ale jinak dobrý, ještě pozor na historické nepřesnosti a bude to OK

2. prosince 2008
avatar uživatele
100 %

Jako velká milovnice historie jsem se hrozně těšila,až film uvidím.A nutno říct-vůbec mě nezklamal.Jde vidět,že Brad Pitt ze sebe vydal vše a jeho postavě uvěříte každé slovo.Stejně tak role Hektora.Oproti tomu Orlando Bloom jako Paris mě zklamal-čekala jsem od něj víc.Ale bojové scény byly dokonalé,diváka doopravdy vtáhnou do děje.

1. listopadu 2008
avatar uživatele
70 %

Než jsem tento film shlédla, přistupovala jsem k němu s despektem. Avšak hodně mě překvapil. Je ale taky pravda, že je to hlavně díky hereckému výkonu Erica Bany. Byl vynikající:). Naproti tomu mi ve filmu vyloženě vadil Orlando Bloom. Nepřesvědčivý výkon, který trošku kazí dojem z tohoto filmu. Celkově to určitě není nejlepší film, jaký jsem kdy viděla, ale nebudu proti se na něj ještě někdy kouknout.

18. října 2008

tenhle film je opravdu nádherný,nejlepší je hector a achilus....orlondo bloom mi příde jako ten největší srab jeho bratr za něj musí bojovat a on si pak střelí a jeto....na tomto filmu mi vadí délka.některé hlašky tam jsou až moc dlouhé......
kdo tento film neviděl,rozhodně ho doporučuju

20. července 2008
avatar uživatele
100 %

Eric Bana

Tento film mám hodně rád už z důvodu, že historické filmy spolu s válečnými jsou u mně číslo jedna. Co o Tróji říct? No snad jen to, že se jedná asi o jeden ze tří historických filmů, které opravdu stojí za shlédnutí. Těmi dvěma myslím ještě Gladiátor a Statečné srdce. No ale zpět k Tróji. Zpracování je prostě skvělé a není nu co vytknout. Trochu mi v roli Parida neseděl Orlando , místo něj bych si tam dovedl představit tucet jiných herců. Tato role mu vůbec neprospěla a kdyby v tomto filmu nehrál vůbec nic by se nestalo. Ale to je asi jediná drobná výtka co mám. Jinak: Skvělé bitvy, kamera taky ušla, zvuky- no daly se, jo a Brad Pitt - toho bych si představoval jako Parida víc jako Achillea. Myslím, že jinak všichni herci své role zvládly dobře včetně Diane Kruger, která je ve filmu opravdu překrásná, takže celkově hodnotím 100

14. července 2008

75%

Historické drámo jako ze žurnálu. Máme tu vše potřebné k tomu, aby jsme padli na zadek v blažených mdlobách. Je tu krev, Bradovy odhalené svaly, blištící se brnění, dramatické dialogy, Bradovy svaly, vékávéčka po večerce a jako bonus Bradovy svaly tak pevné, že se tvůrci rozhodli postavit na nich celý film...

6. července 2008
avatar uživatele
100 %

good

Skvelý film, skvelá herecká zostava, skvelé exteriéry, skvelý režisér, skvelé historické poňatie, skvelé postavy in natura (hlavne pre ženskú časť divákov), proste skvelé.

28. června 2008
avatar uživatele
80 %

řeknu to asi takhle: není to sice úplně perfektní, úchvatný a dechberoucí snímek, ale nudit se u něj nikdo nebude... fanynky zkouknou vypracovanou postavu B. Pitta, kluci si užijou vypiplané scény vojsk a Mrs. Kruger, takže go do toho

26. června 2008
avatar uživatele
100 %

Mám ráda filmy s historickým námětem a snad proto se mi tenhle film tak líbil. Jediná chyba je, že Parida udělali jako takovýho poseroutku. Zato Achilleus se jim povedl, zvlášť když do jeho role obsadili Brada. A i Hector nebyl špatnej. No prostě, všichni odvedli skvělé herecké výkony a na tento film se vždy ráda znovu podívám.

25. června 2008
avatar uživatele
70 %

hm

čo ja viem, film je podľa mňa priemerný, dá sa pozerať, ale stačí ho vidieť raz. Samozrejme sa rada pozriem na Pittov zadok ;-) a bolo tam pár fakt vydarených scén.. postava Odyssea bola veľmi osviežujúca.. celkovo 70.

25. června 2008
avatar uživatele
70 %

Zajímavé stvárnění, ale ta délka! Některé scény jsou až zbytečně dlouhé. Nemůžu se zbavit pocitu, že Pitt chvílemi dost přehrával. Líbí se mi ty bitvy, ale Achiles je divný svým pohrdáním a... samolibostí ? Paris mohl mít víc prostoru. Na začátku akorát unesl Helenu a na konci zabil Achilea, ale to je tak všechno... Bylo to zajímavé, ale nevím, zda to chci vidět ještě jednou...

25. června 2008
avatar uživatele
80 %

.....

Úžasný filmek...výborně natočený, je tam výborné herecké obsazení, prostě super:-)I když to neskončí šťastně...slzička ukapne vždy:-DAle musím přiznat, že Trojská Helena se mi líbila více...je to v podstatě ten samý příběh, ale Trója mě nezaujala tak moc:-)

25. června 2008
avatar uživatele
90 %

Trója

je skvělý film a jak by ne vždyt ho natočil neméně skvělý Wolfgang Petersen.Historické filmy mám moc ráda a Troja patří mezi mé oblíbené a to ne jen díky skvělé režii,ale i díky skvělým kostýmům,výpravě,skvělému hereckému obsazení zejména pak Brad Pitt jako Achilles byl úžasný.Taky nesmím zapomenout na Orlanda Blooma,Erica Banu,Brendana Gleesona,Diane Kruger a takhle bych mohla pokračovat do nekonečna skvělých herců je tady celá řada.I to je důvod proč je troja tak dobrý film.

18. června 2008
avatar uživatele
90 %

U tohodle filmu jsem probrečela tunu slz, když Achilles (Brad Pitt) zabil Hektora (Eric Bana), a taky si zanadávala na Parida (Orlando Bloom), prostě děs a nádhera zároveň!! Blooma nemam ráda, jedině v LOTRovi mi nevadil, jinde ho fakt nemůžu vystát.

24. května 2008
avatar uživatele
90 %

Proti Orlandovi Bloomovi nic nemám, ale víc mu to sluší jako blonďatému elfovi v Pánovi prstenů, v Troji mi ta jeho role prostě neseděla, byl to nešťastný výběr. Film Parida vykreslil jako poseroutku s občasnými záchvěvy hrdinství, ale upřímně si myslím, že skutečnost byla jiná. Achilles byl zase příliš blonďatý a vyumělkovaný - představovala jsem si ho vždycky jinak, a to mám Brada jako herce v úctě. Jediná povedená ( podle mě ) role, byla role Hektora v podání Erica Bany - do své role se prostě hodil asi z všech herců nejvíc ! No a když pominu tohle všechno, tak ten film byl naprosto velkolepý a opravdu jsem si pobrečela když Achilles umíral :o) Krásný film, kdo neviděl, tak doporučuju !!

7. května 2008
avatar uživatele
80 %

Tento film byl vcelku dobrý. Vystihl bych námět, ztvárnění postav a známý, ikdyž dobrý děj. Nadruhou stranu jsem se chvílema nudil. Rozhodně lepší než Alexander Veliký. Proti tomu je to nejlepší historický film všěch dob. Některé bojové scény byly fakt parádní, ale na můj vkus jich tam bylo málo. Jinak Brad Pitt vcelku ušel, rozhodně nijak nezazářil, ale nepůsobil špatným dojmem. Já mám historické filmy rád, proto jse se na to díval, ale kdybych si měl vybrat, tak bych se raději díval na Gladiátora. Gladiátor je totiž mnohem lepší.

5. května 2008
avatar uživatele
80 %

Trója si dozajista zaslouží uznání všech diváků, kteří jí věnovali necelé tři hodiny času. Viděl jsem mnoho válečných filmů, ale většina z nich byla spíš z druhé světové války, Vietnamu, zkrátka z posledních desetiletí. A menšina válečných filmů ze starověku, má určitě na vrcholu právě Tróju. Ona Trója není film filmů, ale zkuste si ji srovnat s ostatními. Alexandr Veliký byl pro mě naprostý propadák jak z hlediska životopisného, tak válečného a 300: Bitva u Thermopyl je určitě bojově atraktivnější, ale nemá ani z daleka děj do takové hloubky – zde hraje hlavní roli schopnost zabíjet a stříkance krve. No, a Trója i se svými nedostatky má zatím všechno, co mohu od takovýchto filmů chtít. Myslím, že zfilmovat Homérovu Illias byl velmi dobrý tah, protože se v ní popisuje spoustu hrdinských činů a je celkově nesmírně zajímavá – a přesně takový je i tento film. Válka a krvavé boje pro něj neznamenají tolik, co boje uvnitř duše hlavních hrdinů – celý děj není jen o bojování jako 300, a díky tomu se také nedá neoznačovat jako kvalitní film. Bezpochyby nejlepší na filmu je, že má nespočet hlavních hrdinů na obou stranách. Trója mi stojí za to i nyní, když jsem ji už kolikrát viděl, proto opět srovnávám s 300, kde nepřátelé představovali jenom maso hozené do mlýnku. Hrdinové jsou na obou stranách a každý je nějakým způsobem významný, tudíž je pro vás někdy trochu těžké si mezi nimi vybírat. Mě velmi potěšilo, že tvůrci udělali film tak, abychom fandili více Tróji – každý ví, že Trója je nakonec poražena, tudíž když potom vidíme někoho umírat, bolí nás z toho u srdce. Dokonce i Brad Pitt alias Achilleus, oblíbenec u dámských diváků, je zde charakterově napsán tak, abychom měli mnohem radši třeba Hektora nebo Parida. Ale na druhou stranu, když se děj odehrává z jeho perspektivy, fandíte naopak jemu, zkrátka někdy je to s hrdiny vážně obtížné, protože třeba v jedné bojové scéně začnete pohrdat nad Paridem alias Orlandem Bloomem, dalším lamačem dívčích srdcí. Jenže když bojují hrdinové mezi sebou, začne tu trochu vřít. Ani nevíte, jak smutný jsem byl jen nad smrtí Patrokla, a co teprve boj Achillea s Hektorem. Průběh souboje byl ještě napínavější než finále Čechů v hokeji, a Hektorova smrt obrátila Achillea na stranu zla. Jinak postavy, které téměř nebojují, se dají velmi dobře charakterem rozeznat. Trója je zde ta dobrá, pro je předvídatelné, že právě z jejich strany padají ta správná rozhodnutí, což je jedním z nedostatků. Myslím, že o postavách toho bylo dost, takže z jiného soudku. Děj je nesmírně zábavný po celou dobu. Dialogové, romantické a podobné scény nenudí, a válečné také nejsou k zahození. Jen mají také nedostatky v podobě osobních soubojů, kde si ostatní proti i jen menším hrdinům ani neškrtnou. Dále má obrovský význam hudba, která ještě více prohlubuje emocionální zážitky, jako když umírá Hektor, nebo když se Řekové „valí“ do Tróje. Herci mi udělali obrovskou radost, protože se zde vyskytuje mnoho známých tváří – všichni zasluhují uznání. A dostal bych se k vyvrcholení. Velmi mě zklamalo pár věcí, které jakoby chtěli obrátit situaci do rukou Trójanů – například Paridovo zabití Achillea byl vyloženě tento případ a smrt Agamemnona ještě více, protože ten se vrátil zpět a až tam ho zabila manželka. Tyto nedostatky se zdají být nevýznamné, ale já je nedokážu tolerovat. Avšak z obrovské většiny představuje Trója velkolepý film, který bude bavit diváky každého věku.

5. května 2008
avatar uživatele
100 %

Troy

To že není film podle x let stré knihy mě vůbec nezajímá.mě na filmu zajímá to jak se uněj bavím, a to trója splnila na jedničku.Takže kdyby to slo, tak bych jí dal min. 120 procent.

23. března 2008
avatar uživatele
80 %

Trója sice nijak velkou díru do světa neudělala, ale kouká se na ni moc dobře. Nejvíc z herců se mi líbil Eric Bana.

16. února 2008
avatar uživatele
100 %

Je to fajn historický film. Jsou tam scény, které se mi líbili. Ale bohužel i ty, které ne. Mám ráda Orliho a Brada. A bylo super je obsadili do jednoho filmu.

Nezná někdo film, kde by byli Orli, Brad a Jonny Depp součastně?

23. listopadu 2007
avatar uživatele
90 %

Keď som to videl prvýkrát, tak sa mi tento film veľmi páčil. Dobrý dej, výborne bojové scény a vybraní herci vytvárajú pekný historický veľkofilm. Síce sa to trochu viac odkláňa od historických faktov, stojí to za zhliadnutie.

19. listopadu 2007
avatar uživatele
60 %

Celkom dobré

Mne sa tento film celkom páčil, ale bol trochu rozvláčny, niektoré scény by tam ani nemuseli byť. A čo mi vadilo najviac je nerešpektovanie histórie. Netvrdím,že sa jej mali držať na 100%, ale aspoň trocha viecej, nestačí iba to že Tróju nieko niekedy dobýjal. Ale vcelku sa podaril.

30. října 2007
avatar uživatele
80 %

DObré, ale....

Tento film sa mi páčil, bojové scény boli podarené, ale šerm bol totáálne odfláknutý a nelogický. Viem o čom hovorím, lebo som šermiar (do šermu patrí aj boj s mečom) No a kostými sa mi velmi lubily, ale pri niektorých scénach bolo vidieť že to brnenie je umelé

29. října 2007
avatar uživatele
100 %

Najlepší historický film, aký som kedy videla a dokonca sa mi zdal lepší ako Piráti z Karibiku 3- čo ja Pirátov milujem... Ale bol úplne super... A najviac sa mi páčil Brad Pitt- neznášam ho, ale tuto bol fakt sjupr, normálne teraz patrí medzi mojich obľúbených hercov... A koniec bol total-brutal smutný... A NENÁVIDÍM Orlanda Blooma, fuj, on mi zabil Achilla....

29. října 2007
avatar uživatele
100 %

Jednoznačně jeden z nejlepších historických filmů. Je zde sice několik chyb a to i zásadních, ale na kvalitě filmu to zas až tak moc nemění. Několikrát jsem Tróju viděl v TV, koupil jsem si DVD a musím říct, nelituji toho. Tróju jednoznačně doporučuji těm, kterým se historické filmy líbí. Jestliže se Vám snímky tohot žánru nelíbí, pak nemá moc velkou cenu, aby jste Tróju shlédly. Dávám 100%.

28. října 2007
avatar uživatele
80 %

Nechtěl bych tady rozebírat historické souvislosti ale film jako takový...kupodivu se mně docela líbil...a to i přes to jaké k těmto americkým velkofilmům zaujímám stanovisko...podle mě velice pěkně zpracované...také docela zajímavé...určitě bych si pustil ještě jednou ale že bych se na film mohl dívat pořád...to se říci nedá...

25. října 2007
avatar uživatele
70 %

Film je rozhodně pěkně natočený, ale tak nějak mě vždycky rozladí, když se historické filmy nedrží předlohy. Spousta věcí tam bila do očí, že to až možný nebylo. Ale když opomenete tohle. je to rozhodně pěkná podívaná

7. října 2007
avatar uživatele
100 %

Výborný film. I když není natočený tak jak je napsaná kniha, vůbec to neztrácí na jeho kouzlu. Peterson tomu dal "šťávu" podle sebe a musím říct, že dobře udělal. Je to lepší než film Trojská Helena.

6. října 2007
avatar uživatele
100 %

Moc hezkej film a hlavně mooooc hezcí herci. Sice se možná Brad Pitt na to moc nehodil, ale to nevadí, i tak je to bezvadnej film. Děj je myslim poutavější,když je tatko trochu "zmodernizovaný".

30. září 2007
avatar uživatele
100 %

Co na tom, že to nebylo podle Homéra, mě se to líbilo, hlavně to že na konci Orlando zabije Breda Pitta, ten mi přišel až moc namachrovanej a sebejistej a to si zasloužil.

28. září 2007

Jakž-takž úchvatné:-)

Na jednu stranu dobře pracované, dobrý výber herců, ale nelíbilo se mi že to bylo pojaté čistě jako válka bez božstva... 80%

14. září 2007
avatar uživatele
50 %

Americký přepis legendy

Řecké dějiny byly vždy moje oblíbené téma a na film jsem se celkem těšil. Film byl ale Hollywoodem notně upraven a rozhodně ne ve prospěch věci. Spousta historických chyb. No ty se dají odpustit, když si řekneme, že Amíci holt neznají nějaké nedůležité Řecko kdesi v pro ně neznámé Evropě. Příště by to chtělo se víc držet faktů. Typické americké rozdělení postav - Trojani jsou ti hodní a Řeci ti zlí, tak nám to naservírují v úvodu a je to. Alespoň že Achilles je trochu komplikovanější postava. Tím se dostávám k dalšímu problému: postavy. Hlavní trio je extrémně nesympatické. Bloom znovu předvádí svou hereckou neschopnost, označení Krugerové jako nejhezčí žena na světě beru jako vtip. Pitt z toho ještě vychází nejlíp, i když ty záběry na jeho zadek si filmaři mohli odpustit. I přes menší prostor mi daleko víc sedly vedlejší postavy - Eric Bana, Sean Bean, Brian Cox... Docela dobré byly bitvy, ale ty ještě dobrý film nedělají. 50%...

3. srpna 2007
avatar uživatele
60 %

Spousta skvělejch herců,báječná předloha,místo děje(starověk-to je moje:p ) - a přece mě to moc nezaujalo,...čekala sem od filmu víc:/

27. července 2007
avatar uživatele
60 %

Tak to vidím já...

Filmy, kde jméno filmové star znamená víc než děj a kvalita moc nemusim, a tenhle není výmka. Až moc se spoléhá na Pitta a filmu to víc škodí, než pomáhá. Navíc film vyšel až moc brzo po pánu prstenů, aby bitevní scény (které nejsou špatné) ohromily... a krom těchto bitev ve filmu není o co stát. Orlando je tu navíc otravnější než jinde. Jediné, co ve filmu stojí za zapamatování je duel Achilleus vs. Hektor. A to je málo.

4. července 2007

Napoprvé dobré, ale...

Na první shlédnutí krásný film, ale nadšení vyprchá dost rychle. Další prznění historie nabralo v tomto kousku na obrátkách. Cožpak jsou scénaristi tak neschopní a musí stvořit toto?!? Z 10 let dobývání udělat 3 týdny? No fuj! Mystika potlačena na minimum a "velkolepé" bitvy jsou zastíněny dokonalým soubojem Hektor vs. Achiles, který ale věc nezachrání. Bloom ať se radši se svým herectvím drží pirátů a jestli Trojská Helena byla taky takové jelítko jako Diane Kruger, tak byl Paris trouba. Helenka se nám oravdu nepovedla. A ve finále ještě musíme skousnout, že jako řek ve filmu nevypadá skoro nikdo, ještě štěstí, že to netočili třeba asiati.

28. června 2007
avatar uživatele
90 %

Good

Film to byl dobrý a až na ty některé faktické historické nepřesnosti to bylo dobré. Brada dali na Achillea skvěle, myslím že vsadili na správného "koně". Helena byla taky krásná. A docela mě překvapilo, že Menelaa hraje herec, co hraje v serii Harryho Pottera Moodyho. Tady je vidět, jak se dá ve filmu změnit člověk k nepoznání. Jinak filnm docela dobrej tak tomu dávám 90 %

14. června 2007
avatar uživatele
100 %

Výborný film

Film se mi velmi líbí a myslím, že je to jedna z posledních rolí, ve které je Brad výborný a která mu sedla.

23. května 2007
avatar uživatele
90 %

Skvělej film akorát mě mrzelo že to nedopadlo uplně dobře. Jo já vím že dějiny sou dějiny a musíto dopadnout podle nich ale myslím si že by tu byl zjímavej jako bonus alternativní konec.

22. května 2007
avatar uživatele
30 %

Dobré

Bylo to docela dobré.Ale nebylo to vůbec podle pravdy.A Brad Pitt se na tu roli Achillese podle mne vůbec nehodí. Ale byli tam dobré boje,ale zase moc krátké.

20. května 2007
avatar uživatele
90 %

Troja je dost hustej film.Nejlepší bylo jak Parid(Orlando Bloom )dostal přes tlamu .No ale bylo mi líto Hektora.Myslím že Bradu Pittovi role Achilea sedla .Ale teda ta Helena zrovna moc hezká nebyla myslim že měli obsadit někoho hezčího.No a ten konec jak umřel Achiles tak to bylo smutný .Ale jinak GOOD film

20. května 2007
avatar uživatele
90 %

Tohle je muj oblíbený film, cas od casu si ho pustim. Moc se mi libi zpracovani, efekty a samozrejme hudba. Je to fakt dobrej film!

20. května 2007
avatar uživatele
100 %

Tenhle film je jeden z mých nejoblíbenějších...splnil všechno co sem od něj očekával...jasná stovka :)

20. května 2007
avatar uživatele
90 %

tenhle film se mi líbil. Miluju historii, ikdyž někdo říká proč se zabívat minulostí. Opravdu povedené scény. Na konci jsem uronila i slzičku.

19. května 2007
avatar uživatele
50 %

Nic moc

Tento film mě příliš nezaujal. Nelíbil se mi děj, ani charaktery jednotlivých postav a celkově asi ten příběh mi přijde trošku nelogický. Ale bojové scény ve fimu byly udělány dobře, ale to je tak vše.

19. května 2007
avatar uživatele
80 %

ale jo

Film se mi docela líbil. To, co jsem od něj čekala, se taky splnilo. Nedělala jsem si velké iluze, že mě to tak moc vzalo za srdce a to se taky nestalo. Jinak Bradovi to tam slušelo. Ale ani ten nestačil na to, abych slintala po dalším shlídnutí.

18. května 2007
avatar uživatele
80 %

pár výhrad, jinak ok

Skuteční Řekové dobývali Tróju 10 let, zatímco těm hollywoodským to trvalo jen pár dní... Filmaři si půjčili Homérovu předlohu, rozebrali, něco nechali, něco vyhodili na smetiště (chudáci bohové), něco upravili k obrazu svému a hle, hollywoodský velkofilm je zde. Ač se kvůli němu všichni historici a fadnové Antiky staví na hlavu, neupřou mu minimálně několik výborných herců, především Pitta a Banu a pěkné souboje (v hlavní roli opět Pitt a Bana). Zato princ Paris je nevýrazný, jeho Helena jakbysmet, nehledě na to, že nejkrásnější ženu světa si představuji poněkud jinak (nic proti Kruger)... Solidní "historický" film a pokud nejste skalním zastáncem přesného převedení dějin, je slušná naděje, že se vám bude líbit.

18. května 2007
avatar uživatele
100 %

Film, od kterého jsem hodně čekal a taky se to vyplnilo... skvěle vypracovaný film, který by měl každý vidět, protože to stojí opravdu za to...100%:)

16. května 2007
avatar uživatele
100 %

Zpracování tohohle filmu bylo skvele, rezie a scenar byly skvele, cekal sem, ze to bude nekolikate zpracovani notoricky znameho pribehu, ale mile me to prekvapilo... velky podil melo take hvezdne obsazeni! jednim slovem: STRHUJICI

6. května 2007
avatar uživatele
60 %

Trója patří nepochybně k zajímavým filmům, ovšem s Homérovou Iliadou má společná tak snad akorát jména postav. Pokud však na Homéra zapomeneme, jedná se o poměrně slušný film, který nenadchne ani neurazí. Herecké obsazení je slušné, přesto se domnívám, že z této tematiky se dalo získat mnohem, mnohem víc. Zkrátka průměr.

23. dubna 2007
avatar uživatele
50 %

Historické filmy? Ano! Trója? Ne! Pro mě to byla vážně velká nuda. Zdlouhavý film, který nezachrání ani výborné herecké obsazení. Jednu výtku k hercům ale mám - vlastně jen k jednomu. K O. Bloomovi. Nic proti němu nemám, ale tahle role mu nesedla. Naopak musím vychválit Erica Banu a ( i když nebyl moc vidět ) Seana Beana. Hectora a Odyssea zvládli vskutku bravurně. Výprava byla skutečně velkolepá, ale přesto mě film nudil. Asi to je proto, že ten příběh je velmi známý...Ale již zmiňovaní herci si zaslouží abych dala alespoň 50%.

13. dubna 2007
avatar uživatele
90 %

Tento film pro mne předčil většinu historických filmů,možná proto, že jeho hlavním tématem není historie.Samozřejmě, že tvůrci "nasekali" spoustu historických chyb a moje známá je za to také patřičně zkritizovala, ale herecký výkon Brada Pitta mě ohromil a okouzlil-ostatně tak jako Hektor, Agamemnon a další...Naopak zklamala mne Helena Trojská, protože jestli tohle měla být nejkrásnější žena na Zemi,tak se jim tam asi žádné krásky nerodily.:)
U mne 90%-viděla jsem lepší, ale Tróju jsem si hned napoprvé zamilovala.

8. dubna 2007
avatar uživatele
60 %

Mno, historické filmy mám ráda, ale tenhle bych přiřadila spíše k průměru. Brad Pitt ani Orlando Bloom mi v téhle roli vůbec neseděli, Eric Bana naopak úplně. Zpracování bitev bylo majestátní, jak takové bitvy ve skutečnosti probíhaly, přesto jsem jimi nebyla nijak zvláště unešena. Suma sumárum 60%.

7. dubna 2007
avatar uživatele
60 %

Jako milovníkovi historie se mi vůbec nelíbilo scénáristické ztvárnění Troje. Z desetiletého obléhání udělali tak možná týdenní a Achilleus tam pobíhal taky nějak dlouho. Celkově mě Troja spíš nudila. Ano, měla i světlé okamžiky, mezi které patří všechny bitevní vřavy a obzvlášť souboj mezi Hektorem a Achillem. Obsazení hlavních rolí mi přišlo až na jednu výjimku dobré. Ano, opět je to Bloom, já ho prostě nemám rád. Tady mu alespoň dobře padla postava zbabělce. To Eric Bana, to je něco jiného, ten byl jako Hektor skvělý, stejně jako Pitt v roli egoistického a namyšleného Achilla. Celkově však mi Troja vychází jako zklamání a mohlo to dopadnou o mnoho lépe se zručnějším režisérem a lepším scénářem.

5. dubna 2007
avatar uživatele
kopy
...
80 %

Troja

Pěkný historický film. Ohromí svou velikostí, ale to je tak všechno. Diváka ohromí hereckým obsazením Orlando Bloom, Bret Pitt a další. Když jsewm to viděl poprvé vypadal celkem zajímavě, ale když jsem to viděl znova mé nadšení se pomalu vytrácelo. Ale jinak pěkných 80%.

30. března 2007

Troja mě ujistila, že velký historický film z Antiky už nikdo nenatočí. Gladiátor taky nebyl zrovna mistrovským kouskem, ale byl to film plný působivých momentů. Jediné, co mě zaujalo na tomhle, až skoro podprůměrném snímku byly herecké výkony a výprava. Jinak ty bitvy, ze kterých většina lidí šílela mě nejvíc nudili.

29. března 2007
avatar uživatele
90 %

Bezvadný trhák, od kterého nemůžu oči odtrhnout. Příběh je úžasný, herci svoje role ztvárnili víc než dobře. Mám ráda filmy tohoto typu a Troja vede na mém žebříčku nejoblíbenějších. Co dodat...snad jen kdo to ještě neviděl, ať rychle běží do DVD půjčovny.

27. března 2007
avatar uživatele
70 %

Nedá se říci, že bych historické filmy právě vyhledávala, ale když už se mi nějaký takový dostane do rukou, tak se na něj ráda podívám. Na Tróju už jsem předem četla ve skrze velmi kladné ohlasy především diváckého osazenstva, pro mě ovšem takovou "peckou" zas až tak nebyl. Rozhodně se nedá přehlédnout velká snaha o historickou realističnost, která se tvůrcům opravdu povedla - ať už jsou to velkolepé ztvárnění bitevních scén, opevněných měst či velmi početných armád. Přesto mi příběh v něčem připadal příliš strohý až chladný, se vším všudy mě zde zaujaly pouze 2 scény. Za povšimnutí také určitě stojí nezvyklé herecké obsazení.

27. března 2007
avatar uživatele
Atex
...
100 %

tento film je pro mne naprosto vyjimecny, skvele zpracovani a pribeh snad tady nemusim hodnotit. Bradovi navic tahle role necekane sedi!

18. března 2007

I LOVE TROY

Trojá je suprovej film! Obsazení nemá chybu, no řekněte- Brad Pitt, jeden slaďouš, Orlando Bloom další brouček, Eric Bana a Garrett Hedlund jsou v tomhle filmu taky úžasný a co se žen týče Diane Kruger je taky moc good! ;) Děj je taky skvělý a vůbec je celý film totálně úžasný! ;) :D :)

12. března 2007

Troy

Průměr. Je mi líto, ale Trója je prostě průměrná. Brad Pitt a Orlando Bloom jsou možná hvězdní, ale na to, aby film byl skvělý, hvězdné obsazení zdaleka nestačí. Musím ale říct, že Eric Bana vůbec není špatný :o) - na můj vkus je totiž Bloom až moc sladký... Za padesát.

1. března 2007
avatar uživatele
90 %

Jo herecké výkony opravdu smekam.Zvlášt souboj dvou hlavních hrdinů před trojskými hradbami.Je jen škoda že se nedrželi Homerovo eposu Ilias.To byla opravdu škoda,že si to režisér trochu upravil.Ale jinak vše ostatní se podařilo!!

12. února 2007
avatar uživatele
80 %

Herecké obsazení je výborné! Děj to mělo taky zajímavý, nebylo to historicky nudné, ale poutavé. Opravdu bingo! :)

11. února 2007
avatar uživatele
20 %

no ako to opísať krátko a výstižne...hmmm...možno iba tak, že snaha bola! prosím vás nedajte sa vysmiať tento film stratil z celkovej podstaty akú mala Trója v skutočnosti. Čo je na tomto filme velkolepé? možno iba tak obsadenie a miestami fajnové zábery boja ale inak nič...

8. února 2007
avatar uživatele
80 %

Nějak se mi vybavují při pomyšlení na tenhle film slova jako šunt, přeplácanost, lacinost. A vůbec nevím proč, vždycky když se na to podívám (udělal jsem to dvakrát), tak si říkám dobrý, ale pak to ze mě nějak vyprchá. Možná chyba ve mně, v každém případě zajímavý film, který je založen spíše na delších monolozích než na nějaké přílišné válečné akci. Myslím, že takhle měl vypadat Alexander a ne tak nudně, jak ho vytvořil Stone. A co na tomhle docela oceňuji, i když scénář není nejsilnější zbraní tohohle filmu? Líbí se mi, že tvůrci se snažili vysvětlit všechny mýtické popisy v knižní předloze reálně. Válka netrvá 10 let, Achilles není nesmrtelný, zkrátka se mu trefili i do paty a mrška šíp tam zůstal pro svědky, kteří později psali dějiny. Možná laciný, přesto řemeslně dobře zvládnutý, taková je Trója.

27. ledna 2007
avatar uživatele
90 %

Velmi povedený film, který získa mou oblibu. Souboje a boje byly vynikající, nejlepší bitva byla asi ta poslední.

25. ledna 2007
avatar uživatele
100 %

Trója ;DD

Tento film je skvělej! Já normálně filmy nijak neprožívám a tak, ale tento mě tak strašně ohromil, že jsem aspoň dva dny nemyslela na nich jinýho :). Vážně. Nejvíc se mi líbil Brad Pitt alias Achilleus. Do chvíle, než jsem Tróju shlédla, se mi vůnec nelíbil, brala jsem ho jako normálního herce. Jenže v tom filmu se mi líbil strašně, strašně moc! A taky byl hoooodně namyšlenej xD ale to mi nevadilo :D:D A nejhezčí bylo, jak když zabil Hektora (což moc hezký od něho nebylo, to ne!) tak za ním přišel král Priamos a on mu tak "promluvil do duše", že mu bylo sám sebe líto, uvědomil si, co dělá... no to taky bylo super...
Taky mě uchvátily souboje, jak to suprově vytvořili. A taky se mi líbilo město Trója... a Hektor nebyl špatnej, mamce se líbil a podle něho jsme chtěli pojmenovat našeho kocoura :D ale to se nechytlo :( no prostě a jednoduše = JE TO SKVĚLEJ FILM!

23. ledna 2007
avatar uživatele
100 %

No toto byl taky dobrý film. takový zajímavý, ale líbil se mě. jsou sice lepší filmy ale tento taky není k zahození. Prostě je dobrýaspoň teda podle mého názoru..

16. ledna 2007
avatar uživatele
90 %

Do reality to mělo poměrně daleko, válka trvala desetiletí a ne zhruba 2 týdny apod. Jinak je to film dělaný pro největší zisk tvůrců takže aby se to hlavně líbilo a lidi si to hodně kupovali, což se jistě stalo. Jinak film je fakt pěknej!

6. ledna 2007
avatar uživatele
70 %

Celkem dobrý

Sice byla velice razantně pozměněna historická fakta, vynecháni bohové a Achileovi se dávalo příliš prostoru, ale jinak pěkná výpravná podívaná a Eric Bana skvělý.

20. prosince 2006

jo, tenhle film se mi moc líbil. O Troje jsem toho četla hodně a tohle filmové zpracování je povedené. Sice je tam občas nějaká ta chybička, ale jiank je to opravdu hezký.

18. prosince 2006
avatar uživatele
90 %

Velkofilmy do kterých se vráží hodně prachů už kvůli nákladům na výrobu nemůžou jen tak propadnout, ale jo šlo to - dobrý herecký obsazení a historický filmy většinou zaberou

18. prosince 2006
avatar uživatele
dris
...
90 %

Troja VS Řecko

Pokud někdo (dannyjonesbridge) nepochopil děj tak mi jeho upřímě líto, docela by mě zajímalo co představuješ pod pojmem děj. Ale radši se budu věnovat filmu. Bitvy byli dobře graficky provedeny, celé prostředí bylo hezky udělané, film na mě působil realisticky. ALE trochu mi vadilo, že tvůrci odběhli od předlohy a vnutily tam ještě další dějové linie, které podle mě byli zbytečné. Herecké výkony byli hodně dobré hlavně výkon Erica Bana, ten byl opravdu vynikajcí , ale opět ALE moc mi tam neseděl Orlando a Brad tihle se podle mě do historického filmu nehodí. Kdybych to měl srhnout: Troja je hodně graficky povedeny historicky film, který prošel menšími změnami scénaristů. Film bych doporučil pouze milovnicím Brada a Orlanda, a lidem které baví historické filmy a nevadí jim Brad a Orlando. Ano boužel je to tak Brada a Orlanda nemůžu vydýchat, takže více méně kvůli ním dávám 90%.

17. prosince 2006
avatar uživatele
60 %

Pro popcornové podívané tohohle typu jsem měla vždycky slabost (viz. Pearl Harbor). Ona Trója vlastně není vůbec špatná, jen by mě zajímalo, proč těch 10 let obléhání nebylo vůbec na ničem poznat. Scénář je občas trochu trapný, ale celkem ujde. To přibližování s kamerou si mohli odpustit. Obsazení herců úžasné. Tedy jak kdo. Brad Pitt v roli Achillea? Ne. Peter O´Toole? Brendan Gleeson? Eric Bana? Ano! Tedy hlavně Eric Bana. Dobré zpracování, ale snaží se nás dojmout. Problém je, že Vás to nijak příliš nechytne.

17. prosince 2006

velká nuda

Film si vzal na mušku celkem zajímavé téma, ale nedokázal ho vůbec vytěžit - když už tvůrci vydávají Tróju za historický velkofilm, tak by se měli té historie aspoň trochu držet a třeba tam dát nějaké detaily, které nás ve škole neučili... Neudělali tak. Filmové zpracování bylo taky odfláknuté. Nelíbilo se mi, jak je film dlouhý, ale to hlavní, co kazilo můj zážitek z filmu, je časová osa. Během celého filmu jsou totiž bitvy, které si jsou jedna druhé podobné, ale nějakou časovou přímku, kdy se to odehrává, jsem zde nenašel. Vždyť přeci bitva o Tróju trvala deset let. V tom filmu to vypadá, jako kdyby to dobyli za deset dní. A to se mi vůbec nelíbí... A ještě by bylo lepší, kdyby nedávali tolik prostoru Bradu Pittovi. Potom to totiž vypadá, že zde nejde o Tróju, ale jen a jen o Achillea... Jediné, co se mi na tom filmu líbilo, byl herecký výkon Erica Bany.

17. prosince 2006
avatar uživatele
90 %

Trója

Film jsem poprvé viděla v kině, pak několikrát s kamarády na DVD a včera po dlouhé době opět v TV. I po tolika shlédnutí se mi film líbil. Musím říct, že asi jako většině tady se mi nejvíce líbila role Erica Bana (teď nevím, jestli to skloňuji správně) a taky to, jak si s tím Eric poradil. Myslím, že Orlandovi role moc nesedla. Přišel mi pro Parida příliš... chlapecký. Samotný film byl pro mě opět chytlavý, i když v některých místech už trošku nudný a efekty byly skvělé.

17. prosince 2006
avatar uživatele
100 %

Jeden z mála historických filmů, kterej mě váážně zaujal! Tohle je doost dobrej film s ještě skvělejším obsazením!

17. prosince 2006
avatar uživatele
100 %

Viac ako OK

Nech si hovorí kto chce čo chce mne sa ten film veľmi páčil...vôbec mi neprekážalo že nie je natočený tak ako to napísal Homér ( veď ktorý film je totožný s predlohou ) ...jediné čo sa mi nepozdávalo bol Brad Pitt v úlohe Achillea

17. prosince 2006
avatar uživatele
mici
...
100 %

Hodně dobrý

Joo,tak tenhle film je hooodně dobrej.Skvělý scény,skvělí herci a prostě celej film je skvělej.Viděla jsem už ho hodněkrát a hodněkrát se na něj ještě podívám.Bitevních scén je tam moc a jsou tam hodně pěkný efekty.Doporučuju se podívat!!

16. prosince 2006

cotoje?

Má to vůbec ňějakej děj? pořád jsem čekala kdy se tam bude ňěco dít a nic tak sorry to není ani na 10 % tenhle film se mi vůbec nelíbil

16. prosince 2006
avatar uživatele
kin
...
80 %

Přestože měl film do Homéra opravdu na hony daleko, musím říci, že jsem si ho užila... Dívky (ženy), ale tenhle film ocení asi víc- jedná se především o Brada Pitta, který tu je prostě "K SEŽRÁNÍ". Celý film je založený prakticky na tom jak vypadá...

15. prosince 2006
avatar uživatele
80 %

nádhera

Trója byla úplně bombastickej film, ikdyž to moc nebylo podle Homéra ale podle amíku a bylo tam hodně historickej chyb tak se mi to moc moc moc líbilo

24. listopadu 2006
avatar uživatele
80 %

Odlišnosti

Myslím, že film se víceméně úpovedl, koneckonců bitva o Tróju už potřebovala kvalitní filmové zpracování. Dobré herecké obsazení, pěkný příběh, výborní bojovníci, dobro a zlo a další aspekty udělaly z fimu Troy dobrý film. Má více chyb, ale nechápu, proč si lidé tak stěžují na odlišnosti mezi eposem a filmem. Copak by to nebylo na prd (s odpuštěním), kdyby film končil se čtyřicetiletým Achileem a padesátiletým páprdou Hektorem? Král tróji už by byl senilní dědek, Paris a Helena také skoro čtyřicátníci apod. To by byla hrůza. A že pár lidí zemře i když v eposu přežije, to se snad musí udělat, aby to taky vypadalo, ne? No nic, já si myslím, že Trója není vůbec špatný film a nezaslouží si tyhle nepříjemné poznámky a upozorňování. Takže... sečteno, podtrženo: 80%

19. listopadu 2006
avatar uživatele
100 %

??? Neviem, film nebol zlý, ale určite nedosiahol dokonalosť. Ťažko povedať čo, ale niečo mi tam vadilo

1. listopadu 2006
avatar uživatele
90 %

Dle mého názoru se toto dílo mělo jmenovat spíše Achilleus než Troja, protože fanoušci Brada Pitta si tu přijdou na své více než Ti, co by se chtěli pokochat nádherou a půvabem Heleniným, chytrostí a lstivostí Odysseovou či mužností Hektorovou. I tak ale musím uznat, že jde o velmi vyvedený film a i přes mé počáteční předsudky jsem byla velmi mile překvapena, na čemž má jistě svůj podíl i opravdu mistrovská hudba!

29. října 2006
avatar uživatele
100 %

100%

Skvělej film kterej se mi hodně líbí. Škoda jenom, že to udělali jako historický film a ne jako báji. Spoustu věcí co jsou v báji vynechali. Také jsem si všiml, že tvůrci udělali mnoho chyb. Jinak je to ale skvělý film, který si 100% zaslouží! Trojská válka totiž ještě nebyla zfilmovaná líp! Je to dobrý film.

27. října 2006
avatar uživatele
40 %

Oops

Tak takhle „zpackat“ Homéra můžou jen Amíci. Z Parida udělali chudáčka, s vysvětlením, že má Achilles zranitelnou jen patu, si taky extra práci nedali, a že válka trvala 10 let a ne pár týdnů, jak se zdá z filmu, to už je jen detail. Ale samozřejmě se to musí roztáhnout do dvou a půl hodin, aby to byl pořádný velkofilm. A kolikrát už tady tento příběh byl? U filmu jsem se docela nudila a nezachránil to ani Pitt ani Bloom. Pro mě lehký podprůměr.

11. října 2006
avatar uživatele
100 %

Taky bomba

Další dobře zpracovaný hist. film. Podobne jako království nebeské má silný příběh a dobré obsazení. Mám rád řeckou mytologii a Troja mě v tomto směru nezklamala.

6. října 2006
avatar uživatele
80 %

Myslela sem že mě ten film nebude bavit,ale po jeho zhlédnutí mě čekalo milé překvapení.Děj byl vážně napínavý a stůj co stůj sem musela vědět co se stane.A překvapil mě..Koneckonců posuďtě sami.Mě to určitě bavilo.Teda možná na konci i trochu dojalo.

25. září 2006
avatar uživatele
50 %

Film měl velkou reklamu a čekala jsem vážně obrovskou pecku!! Brad Pitt, Orlando Bloom a Dianne Kruger-to přece musí stát za to, když tam hraje tolik hvězd! No, ono ti herci to hráli vážně dobře, ale děj mě sem tam dost nudil. Líbí se mi konec, ale jinak je to takové lážo plážo.

22. září 2006
avatar uživatele
70 %

Hodnocení: 4 z 5 (****)

Že se i dnes dá natočit velkofilm z antického prostředí nám více než dobře ukázal Ridley Scott svým Gladiátorem. Přiznejme si však, že Trojská válka by byla díky své desetileté délce a značně složitým vztahům mezi postavami silným oříškem i pro takového velikána, jakým je on. Wolfgang Petersen se rozhodl ignorovat mnoho faktů z řecké mytologie, což historiky nemálo zamrzí. Na druhou stranu, díky vysokému rozpočtu se mu nabízela možnost natočit opravdu bombastickou podívanou a já si troufám tvrdit, že v tomhle ohledu nezklamal. Mohutné trojské opevnění, padesátitisícová řecká armáda plovoucí se na tisíci lodích, boje na pobřeží i před Trójou... to všechno vypadá nádherně. Režisér se navíc mohl opřít o kvalitní herce. Nejvíce ze všech vyčnívaly klíčové postavy války Achilleus s Hektorem, ve skvělém podání Brada Pitta a Erica Bany, s jejich nejlepší scénou, a to soubojem před branami Tróje. Jediný Orlando Bloom v roli Parida mě vůbec nezaujal - zjišťuju, že mimo jeho Legolase z Pána prstenů jsem na něj jako na herce už docela alergický. Až na zmíněné historické nepřesnosti je s Trójou výsledně spokojenost vysoká.

13. září 2006
avatar uživatele
80 %

No Troja nebyla zase až tak moc úžasný film jaký t ní dělali... Ale taky to není nic pro milovníky akčních filmů, že? Ale jinak to bylo celkem pěkné

9. září 2006
avatar uživatele
20 %

To snad ne!

Tenhle film mě ani trochu nezujal.Prostě hovadina.Historické filmy mi nevadí,ale tenhle film jsem opravdu neskousla.Navíc se v tomto filmu objevují lamy,které v té době se těžko mohli vyskytovat na tomto místě.To by se dalo přejít.Herecký výkon Brada Pitta k smíchu.Opravdu pro mě propadák.Snad jediné co se mi líbilo bylo,když Brad umřel.

4. září 2006
avatar uživatele
10 %

Pozor,spoiler!

Chudák Homér,ten se musí v hrobě obracet.Takhle znesvětit jeho dílo,já ty scénáristy fakt nechápu.Zřejmě se obávali,že by fanynky Orlanda Blooma nezkously,kdyby Paris na konci umřel.A že já jsem se na to celý film těšila a ono nic,to mě vážně zklamalo.Celý film je udělaný přesně tak,jak to z duše nesnáším,tak,aby se líbil divákům a dotlačil do pokladniček producentů hodně peněz.Nechce vůbec nic říct,podnítit vás k nějakým myšlenkám,nebo polemice.Nic!Jenom vydělat!Takovou hrůzu jsem už dluho neviděla.

1. září 2006
avatar uživatele
griw
...
100 %

O ničem

Mě se zdá jako by tento film neměl hlavu a patu.Podle mě byl o ničem a byl to film který nepatřil mezy mé oblíbené.Nejlepší z celého filmu byl snad jenom Trojský kůň.

31. srpna 2006
avatar uživatele
0 %

Byl to jeden z nejhorších filmů které jsem kdy viděl. Když jsem byl na něm v kině, to bylo poprvé, co jsem chtěl zněj odejít. Příběch byl naprosto pokažený, herecké výkony špatné, postrádalo to šťávu.

26. července 2006
avatar uživatele
70 %

Achileus Pitt

Absolutně nepochopitelné obsazení Brada Pitta do role jednoho z nejslavnějších historických válečníků, znamenalo poloviční úpadek všech těch, kdo mají zrovna tuto legendu rádi. Po shlédnutí filmu to opět o něco narostlo, ale 100% to nikdy nezíská. Film je zajímavý především kvalitními bitvami (skvěle nastříhané Achilleovi bitvy, vynikající choreografie) a Orlandem Bloomem. Jako megafilm možná uspěl, ale jako historický snímek absolutně propadl.

25. července 2006
avatar uživatele
10 %

Hrůza

Natěšený jsem běžel do kina a už po pár zcela jasných nejasnostech s původním dílem jsem byl znechucen a musel protrpět do konce vymyšlený scénář. Těšil jsem se na dílo podle Homéra a zatím...škoda mluvit. Vydělat, jedno jak - to je můj dojem z filmu.

16. července 2006
avatar uživatele
80 %

Po historické stránce je ten film vážně úplná kravina-a to vím co mluvím,protože jsem mytologií odkojená,ale když se vykašlete na fakta,tak si užijete jinak skvělý film...Po celou dobu 3 hodin neotrhnete oči,i když přesně víte,jak to skončí...A Brad,Eric a Sean jsou výborný...Zato Orlando zklamal a Helenu jsem si představovala trošku jinak-přece jen blondýna není zrovna helénský typ...

16. července 2006
avatar uživatele
70 %

Na to, jak se o tom všude mluvilo a všude se o tom psalo jen pozitivně, mě tenhle film moc nezaujal. Historické filmy patří k mým oblíbeným, ale Trója byla moc zdlouhavá a taky měla zase trošku jiný děj, než v jiných zpracovaních. Herce ale vybrali opravdu skvěle a bitvy taky neměly chybu..

4. července 2006
avatar uživatele
lsk
...
80 %

Mám rád historické filmy, ale toto mi troška pripadalo také komerčné spracovanie a aj keď to nebolo presne podla mytológie, tak sa mi to v celku páčilo.

4. července 2006

Trapné

Kdyby v tomto filmu nebylo použito pár antikých jmen a nejmenoval by se "Trója", tak bych ani neřekla, že má něco společného s dějinami. Tady si chtěl někdo prostě jen vydělat peníze. A tak z toho vznikl paskvil o kráse Brada Pitta. Nemyslíte?

4. června 2006
avatar uživatele
Pony
...
50 %

Vzdálené předloze

Dobrej historickej film. Spousta bitev a pár romantickejch scének. Sem tam i vtipný. Ale na hony vzdálený předloze. Předloha je přece dobrá a lidi to čtou už celá tisíciletí, tak proč to měnili? Lidé, kteří měli zemřít nezemřou nebo až na konci (ráda bych uveřejnila jaký, ale určitě by mi to smázli, že toho moc uveřejňuju) a ty co měli zůstat na živu, zemřeli. Zřejmě v tom hraje taky úlohu herecké obsazení. No jinak je to celkem dobrý.

31. května 2006
avatar uživatele
90 %

Trója překvapila

Tak tenhle film se musí vidět na velkém plátně,protože doma u televize to prostě není ono. Myslím, že je to jeden z mála historických filmů, který se povedl a Brad Pitt hrát prostě umí.

16. května 2006
avatar uživatele
90 %

Historie a Trója

Miluji historii a hned, jak jsem slyšel, že má něco takového vyjít, tak jsem hned utíkal do video půjčovny a musel jsem si tento titul vypůjčit... vůbec jsem toho nelitoval...

14. května 2006
avatar uživatele
80 %

Film vypadá hrozně velkolepě a je dobře zpracovaný, i když s původní Iliadou má pramálo společného. Film přímo překypuje slavnými herci, hlavně proto jsem se na něj podívala. Je to úžasná podívaná, jsou tam velkolepé bojové scény a překrásná hudba. Bylo jasné, že tam Ameročani zasadí nějaký ten milostný románek, ale to jsou celí oni.

8. května 2006
avatar uživatele
100 %

Pěkný

Děj a myšlenka tohoto filmu mě naprosto dostaly.Byla jsem nadšená z hereckého výkonu Brada Pitta. Ten kdo si teď přečetl tuhle větu, protočí oči vsloup a řekne si: Zas blbá Pittova fanynka... Ale to se hezky mýlí, protože Pitt se mi vůbec nikdy nezamlouval! Proto chci jen říct, že když Brada pochválím, tak to už je opravdu POCHVALA.

7. května 2006
avatar uživatele
50 %

Tenhle film jsem shodou okolností shlédla dvakrát v kině a musím říct,že i když to je docela fajn film vyměnila bych ho za nějaký jiný...Nepovažuji ho totiž ani za zázrak kinematografie ani za filmový propadák...

2. května 2006
avatar uživatele
Dawn
...
30 %

Mohlo byť aj lepšie

Nooooooo... ako, čo mám povedať? Na ten film som sa tešila niekoľko mesiacov, lebo sa aktívne zaujímam o grécku mytológiu, a čo dostanem naservírované???? Nejaký trápny hollywoodsky plátok, ktorý sa snaží napodobniť skutočnosť (opäť)!!! Veď to je už na porazenie!!!! Možno by tomu bolo pomohlo iné obsadenie a iná krajina, ktorá by sa toho ujala....A ten trápny výrok v Heleninej spálni mal čo znamenať???? Orli je celkovo zlý herec, ale týmto si to ešte viac pokazil...

30. dubna 2006
avatar uživatele
80 %

antika

Tróója se mi moooc líbila...Má sqelý herecký obsazení, kterýmu se spolu s celým filmovým štábem povedlo vykreslit nám divákům období desetileté trójské války a celkově vykreslit život a kulturu starověkého Řecka...Samozřejmě mě velmi zaskočilo zkrácení desetileté války a taky některé historicky faktografické nejasnosti, přesto film situaci a trošku té historie přiblížil dnešnímu divákovi a bylo se na co koukat=)

29. dubna 2006
avatar uživatele
70 %

Mě se tenhle film fakt líbí, je pěkně zpracovanej a režisérovi se podle mě podařilo tu dobu celkem vystihnout (to ale neznamená, že všechno po historické stránce bylo v pořádku, že? =) , pěkný byly i chrámy a hlavně kostýmy... Nejvíc se mi asi líbil příběh Achillea a Bríseovny, kterej bohužel nedopadne nejlíp, ale aspoň to není klasický happy end. Herci byli vybráni dost pečlivě, ale dost lidí má výhrady k Heleně - no, ale na nejkrásnější ženě na světě by jsme se stejně nikdy neshodli, takže je to snad jedno...

28. dubna 2006
avatar uživatele
80 %

Dobrý zdlouhavý film u kterého jsem měl pocit, že se chci dívat a zároveň mě to nebaví...zní to sice divně, ale je to tak. Dobří herci se ukázaly. Zakončení se mi zdálo nespravedlivé a nevyřešené.

26. dubna 2006
avatar uživatele
10 %

Brak

Tak takhle úúúděsný film tu snad nebyl. Nedokázali to vytáhnout ani sebevíc hvězní a oblíbení herci. Prostě BRAK!!

25. dubna 2006
avatar uživatele
70 %

Film versus Illias

Film versus kniha Illias...Knize se také říká epos války, a to film dodržel. Mrzí mě jen, že s Parida udělal naprostého "chcípáčka" tak bídně na tom není ani v knize. Některé události taky nesouhlasí s předlohou. Snímek je sice bombasticky obsazen, ale mě to stačí jen na 70%

23. dubna 2006
avatar uživatele
100 %

...

Historický filmy se mi moc líběj a tenhle není vyjímkou.Na róje jsem byla v kině a děkuju za to.Je to moc krásně udělaný,ta výprava(lodě)hezky zpracovaný.Bitvy jsou taky bez chyby!!A herecký obsazení je dokonalý až na roli Heleny,tam bych dala někoho jiného.Jestli tohle je nejkrásnější žena světa kvůli který vznikla taková válka tak já jsem.......No ale i tak to bylo pěkný!

23. dubna 2006
avatar uživatele
100 %

Trója

Dobrej film z období trojské války. Mám rád histrorické filmy tohoto typu a tenhle není vyjímkou. Dobří herci, dobré boje, dobré efekty. Film mi přišel moc dlouhý ale jinak je výborný.

21. dubna 2006
avatar uživatele
80 %

Miluju filmy ze starověku. A Troja nemůže být výjimkou. Ale filmům s B. Pittem se spíš vyhýbám, není to můj oblíbenec. Takže tady mě zamrzelo, že hrál tak důležitou roli a byl v jednom kuse na obrazovce. Ale jako celek u mě film uspěl.

16. dubna 2006
avatar uživatele
100 %

No konečně

Tak tohle je první film o Tróje kterej se mi líbil. Viděl jsem jich několik ale tady poprvé byli všichni hrdinové. V těch předchozích byli vždy jedni dobří a jedni špatní. V jednom to bylo tak a v druhém naopak. Jsou tu taky dobří herci, slušná muzika a efekty. Doporučuji.

14. dubna 2006
avatar uživatele
70 %

Jsem příznivce historických filmů, ale nevadilo by, kdyby tento velkofilm o něco zkrátili. Děj byl sice obsáhlý, ale asi po půlce filmu toho má člověk dost a připadá mu to takové zdlouhavé... Ale jinak děj se povedl.

6. dubna 2006
avatar uživatele
70 %

Troy

Film je udělaný historicky a né podle báje, takže nelze srovnávat, ale často se mi stává, že srovnávat začnu. Film je vcelku vydařeny, hlavně velké bitvy jsou opravdu působivé, ale některé scény se mi zdají až příliš kyčovité!

29. března 2006
avatar uživatele
90 %

Troja

Trója by byla opravdu stravitelnější, pokud by ji neukončili happyendíkem-fakt trapný, když znáte trošku předlohu. Ale co se mi opravdu líbilo, to jak se pokusili o věrné ztvárnění stylu boje ve starověku - jak v bitevní vřavě, tak i v soukromém souboji. A když tvůrcům odpustím zkrácení celé bitvy (přece nemůžem sedět v kině 10 let-?!?) i vlastního příběhu, tak to nebyl úplně nejhorší filmík. Navíc mě příjemně překvapil předsavitel Hektora a taky i Brad Pitt(a to nepatřím mezi jeho fanklub).Tvůrcům se vyplatila spolupráce s Peter O´Tooleem, který své postavě vdechl život skutečného krále.

23. března 2006
avatar uživatele
90 %

Dobře!!!

moc dobře povedený a udělaný příběh.mám rád historické filmy a tenhle byl fakt dobrej.souboje perfektní,děj je známí všem(takže perfektní) herecké obsazení taky výborné.Doporučiji všem co už někdy slyšeli o TROJE

23. března 2006
avatar uživatele
100 %

Super

Tento film je úžasný, miluji filmy, které jsou historické (to můj brácha radši picpaf, ale to odbočuju) tudíš tím má ode mě ještě více bodů na víc, udivila mě také délka. Na to jak je film dlouhý, jsem se ani nenudila. Myslím si, že také byly krásně vystihnuté rekvizity (nebyly odfláklé) a herecké obsazení jakbysmet (taky výtečné).
Další za vyborně dostává neustálá změna pozic postav a jejich chování, každou chvíli jde o něco jiného, ale není to zamotané.
Boje byly podle mého gusta také dobré + navíc, nezdáli se mi nikdy moc dlouhé (až na boj Hectora s Achillesem... ale to prominu, byli to přece dva nejlepší bojovníci, tak jim to trvat muselo ;) )

Chmm... na co jsem zapoměla?

Hezký hudební doprovod.

Teď doufám, že můj výčet je plný...

23. března 2006
avatar uživatele
70 %

Hm asi ne

Tohle bylo opravdu lákadlo. Vytáhli nás na to ze školy a já se i docela těšila, ale film mě zklamal. Ano, jsou tam dobré efekty, hudba, kostýmy, ale tenhle film nezachrání ani výkony Pitta a jiných lákadel v podobě herců... Prostě Amerika udělala ze starého klasického díla Homéra něco naprosto komerčního, a to se mi rozhodně nelíbí. Film to není špatný, ale k dobrému a dokonalému filmu má daleko...

6. března 2006

kasový trhák???

toto má byť kasový trhák, veď je tam toľko blbostí. kopa vecí vôbec nesedí s skutočnosťou. stačí si to prečítať a dozvedeli by ste sa že je tam kopec vecí ktoré sí protirečia . pripadá mi to akoby scenáristi nikdy nečítali a nepočuli o tróji. ved aj na základnej škole vedia ako to približne je. možno tam mali oskarové obsadenie ale po obsahovej stránke je to o ničom. herci to zvládli skvele. aj kamera bola spolu zo zvukom dobrá ale tan dej nič moc.

18. února 2006
avatar uživatele
30 %

To bolo nieco strasne!

Bohuzial aj ja patrim medzi ludi, ktori tento film videli. A uplne ma zaraza kolko ludi tu mu dava pozitivne hodnotenie. Vo svojom okoli som nenasiel jedineho cloveka, ktoremu by sa ten film pacil. Je to dokonale spackane dielo genia. Ilias patri medzi moje najoblubenejsie knihy, cital som tento epos niekolkokrat v roznych verziach, narozdiel od pana scenaristu. Nic, coby sa priblizovalo historickym faktom... Narychlo ukuchteny filmik pre blbe americke publikum. Proste hroza. Som len rad, ze som na tento film nesiel do kina ako som povodne planoval. Pretoze dat na takuto blbost 100 Sk, to som ich rovno mohol hodit dolu kanalom. Jedine co to zachranuje su niektore suboje Achilla, inak nic.

15. února 2006
avatar uživatele
100 %

Lepší už to nemohlo být

Tento film mě příjemně překvapil, je především akční (a to moc nemusim - samá krev, bytky, nenávist a pomsta, ale todle je vyjímka). Je perfektně propracovanej, skvělé herecké obsazení (O.Bloom, B.Pitt atd.) Když se na to díváte prožívate to samé - žal, lasku, nenávist, pláč a ptáte se proč??? Vlasně ani nevíte na jaké ztraně jste. Na straně udatného Achilea toužicího věčné slávy, či na straně Parida a Hektora, jenž brání svoji říši před nepřáteli? Pro obě dvě strany skríváte pochopení a v duchu fandíte i té i té. Je to k nevíře, že se podobný příběh stal před mnoha sta lety. A není co dodat. Je to 100%

8. února 2006
avatar uživatele
80 %

Staří obyvatelé Řecka by se asi dost zasmáli, kdyby viděli, jak si dnešní režisér představuje hrdinu Achilla.

7. února 2006
avatar uživatele
90 %

The Troy

Výborný film so skvelým hereckým obsadením-B.Pitt a O.Bloom.Je to naozaj pekné,síce sa tu nájde nijaká tá chybička.Bitky sú tiez dosť namakané.Veľmi sa mi páčilo to spracovanie ľodí pri plavbe,a keď sa vyloďovali.

7. února 2006
avatar uživatele
90 %

historie na plátně

pěkne propracované a dobré obsazení hercú. já sem se bavil a zárověň smutil. (měl sem raději achillesa)

27. ledna 2006
avatar uživatele
100 %

Zase jeden pěkný historický filmeček, alespoň zase něco pro ty,kterým se moc nechcou učit dějiny :D. Myslím, že je to pěkně udělané.

15. ledna 2006
avatar uživatele
100 %

dojak

Tento film jsem videla se setrou. A jelikoz se na to porad sestra divala tak me jednou premluvila.. Ze zacatku me to vubec nebavilo, protze to bylo strasne slozity na pochopeni, ale pak jsem se do toho vzila a jak tam zabijely toho bratra Parise tak jsem u toho strasne brecela..n Ale film je to dobry.. Navic kdyz tam mate titulky a ucite se anglictinu tak se z toho urcite neco noveho naucite.. Doporucuji to hlavne tem kdo ma rad Orlanda B. a brada Pitta..

13. ledna 2006
avatar uživatele
100 %

TRÓJA

Nádherně zpracovaný Homérův epos. Podle mě naprosto nejlepší výkon podal Eric Bana v roli trojského pronce Hektora, při bojových scénách s Achilleem (Brad Pitt) jsem popadal dech. Akorát film ve mě zanechal dojem, že válka netrvala několik let, ale pouze pár týdnů :-)

28. prosince 2005
avatar uživatele
90 %

Pěkný historický film

Není to pro mě úplně ten nejlepší historický film, ale k těm nejlepším určitě patří... Film dobře vtáhne do doby, krásná trojská atmosféra je mi hrozně příjemná, herci vesměs velmi dobře vybraní. Vytkla bych to, že občas jsem se nebavila asi tak jak bych měla, ale to vážně jen chvilkama... Další plus je, že já historické filmy zbožňuju...takže 90% :) /// (p.s.musím tu trošku bránit o. blooma... neříkám, že je to herecký bůh, ale rozhodně není tak špatný jak tu spoustu lidí píše...proč by ho prosimvás jinak obsazovali do takovýchto filmů? jenom kvůli pěkné tvářičce? těch je... už mě štve jak se všichni zaměřují na jeho vzhled... holky ho zbožňují jen kvůli tomu jak vypadá a kluci ho odsuzují většinou taky ze stejného důvodu..proooč... :D )

27. prosince 2005
avatar uživatele
100 %

SUPER HISTORICKY TRHAK!!!

Tento film velice ocenuju, je moc super, predcil vsechna ma ocekavani. A i kdyz jsem na nem nebyla v kine, jak jsem puvodne chtela, doma jsem se na nej divala tolikrat!!! Ze to ani nespocitam! Jo a hlavne ten Orlando, ten tam je taaaaak sladkej!!! No nemam pravdu??? Mozna je to sice o neco vic vzdaleny knizni predloze, ale je to naprosto originalni!

23. prosince 2005
avatar uživatele
90 %

Trója

Film byl pěkný, hlavně teda Brad Pitt :)) Určitě všem doporučuji, taky chválím grafiku,byla podařená!

22. prosince 2005
avatar uživatele
100 %

Opravdu moc pěkný historycký film, dobří herci, dobré válečné scény. Určitě to stojí za to se na něj podívat. Doporučuji

21. prosince 2005
avatar uživatele
100 %

Skvělý film ale četl jsem knihu a tam je to úplně jinak nevim podle čeho to točily, ale i tak ty bitvy neměly chybu.

15. prosince 2005
avatar uživatele
60 %

Mno...

Tak Trója byl možná (malý) krok vedle. Sice sliboval úžasný velkofilm plných hvězd, ale to bylo asi tak všechno. Sice kostýmy, hudba a provedení bitev se mi líbilo, ale to je asi tak všechno. Celkově pro mě byl film takový "umělý". Ale každý nemůže být bezchybný ;). Film nebyl zas tak špatný, ale nejlepší taky ne.

14. prosince 2005
avatar uživatele
weri
...
80 %

pěkná podívaná

Pěkná podívaná, která si hraje na historický film. Ale k té historii má opravdu daleko. Obsazení plné hvězd a rozlehlé bitevní scény. To jsou dva aspekty, na kterých je postaven celý film. Bitvy jsou sice hezky udělané, ale na mě působí až moc uměle. U sledování si neříkám, že to tak asi ve skutečnosti vypadalo, ale že to jsou moc hezký filmový efekty. Nedokáže to pořádně zaujmout. Jinak pokud se přenesete přes tu "umělost," tak Vás snad film zaujme a budete se u něj bavit.

14. prosince 2005
avatar uživatele
70 %

Chudák Homér

Efekty a triky super! Bitevní scény úchvatné! Toť vše co je na tomto filmu kladné. Opět upravené pro Hollywood. S příběhem od Homéra to nemá nic společného! Achilles, neměl on zemřít před dobitím Troje? :-)

10. prosince 2005
avatar uživatele
70 %

Troy

Na velkofilm Troja se těšilo mnoho lidí. A jako mnoho lidí mám po shlédnutí takový pocit, že to nebylo to, co jsem chtěl vidět. Celý film se střídaly bitvy, kde už jen těžko rozeznáváte kdo je Řek a kdo Trojan a nahé tělo Brada Pitta. Film sice měl světlé momenty (valící se ohnivé koule slámy) ale jde poznat, že ho točil Hollywood...

28. listopadu 2005

Měl to být další historický film, který se měl stát trhákem, ale asi se tim nestal neni to špatný film ale nepatří k tý špičce.

22. listopadu 2005
avatar uživatele
60 %

ale jo

Ale tak nebylo to nejhorší. Já historické filmy moc nemusím, ale Trója se celkem i dala. Kdybych nevěděl ze školy, že bitva o Tróju trvala 10 let, z filmu bych to vůbec nepochopil. Prostě to filmaři špatně vyřešili s časem, ve filmu to vypadá divně. Když to ale přehlídnu, patří to mezi mé nejoblíbenější historické filmy

13. listopadu 2005
avatar uživatele
60 %

Troy

Trója byla pro mně dost velkým zklamáním. Bojové scény sice cool, ale jinak nic moc.
Nedrželi se pořádně historie a Odysseus byl odfláknutý. Čekal jsem vážně víc.

9. listopadu 2005
avatar uživatele
60 %

Hektoooor

Od tak propagovaneho filmu jsem cekala vic, nëbyl zdaleka tak dobry, jak se o nem psalo, ale usel, nebyl zas tak nejhorsi...

7. listopadu 2005
avatar uživatele
90 %

Fajn

Docela fajn film tahle Trója.Jen jsem čekala více historické zpracování, film se věnoval hlavně mileneckým párům a jejich lásce.Ale kvůli lásce to vlastně všechno začalo, že?Ale výběr herců vše zachránil.

29. října 2005
avatar uživatele
100 %

Troy

Tento film je plně nabit láskou, zradou, bitvami a touhou po mstě... Projev Brada Pitta coby Achillea je fantastický..to, že je na půl bůh a na půl člověk, jeho pohyby při boji, až chladnokrevný chtíč vrazit meč do nepřítele, ovšem má i city a to velice hluboké, jeho jednání je přímé a velmi moudré.. Už od mala má cíl, a to být slavný (hlavně nezapomenutelný), aby si ho lidé po několika tisíce let pamatovali... Film se mi moc líbil...a už jsem ho viděl minimálně 7x.

27. října 2005
avatar uživatele
50 %

Nic moc...

tento fim me prekvapil spis v negativnim slova smyslu..je to uz sice dyl,co jsem se na neho divala..ale pamatuju si ty sceny,kdy sem pomalu usinala..je fakt,ze dej to melo,ale na zacatku mne to prislo desne nudne...

24. října 2005
avatar uživatele
80 %

dlhé váhanie

Tróju som veľmi dlho nechcel vidieť myslel som že to bude totálna hlúposť. Ale musím povedať že ma milo prekvapila. Celkom ma to zaujalo aj keď veru moc podľa predlohy tam toho nebolo ale spracované je to pekne či už trikovo, kostýmovo, herecky. Keď sa človek zadíva už ho nič od obrazovky neodtrhne:)...

23. října 2005
avatar uživatele
100 %

Normálně super!!

Já mám moc ráda řeckou mytologii a když se jí filmTrója příliš nedrží moc se mi líbil.Ty válečný scény byly moc pěkný a k tomu ten krásný Orlando Bloom,co dodat??Škoda jen,že jsem fandila Tróje a ne Řekům!!!

22. října 2005
avatar uživatele
60 %

Konec?!

Skvělá výprava, herecké výkony ujdou, ale předlohy se tedy moc nedrželi. Vlastně skoro vůbec, až na ty postavy a jednoho koně. Když to vezmu jako dobrodružný film tak je to tak na 80%. Ale 20% dolů za ten totálně zmršený (slušně řečeno) konec.

12. října 2005
avatar uživatele
80 %

No, z mytologie to sice moc nepobralo, ale jinak docela dobrej film. PS: Všimli jste si toho letadla?? =)

9. října 2005
avatar uživatele
100 %

V knížce je to jinak

Mno, kdy¨bych to měl použít jako nápovědu do školy, asi bych dostal za 5..Docela to oproti knížce bylo pozměněný.. .o) Jinak Brad to zahrál dobře, Princ Parid (s) též.... Jen jsem nechtěl, aby tam někdo zbytečně zemřel, asi víte kdo.. .o)) I město se mi líbilo...pěkné hradby..Jo a Odysseus je ale koumák.. .o)

9. října 2005
avatar uživatele
40 %

Milionová pohádka

Po zhlédnutí filmu Troja sem zůstal sedět ve svém křesle jako přibitý hřebíkem, ale nebylo to velikostí tohoto údajně nejlepšího filmu roku, nýbrž proto že sem se zahloubal proč ještě někdo točí takové filmy??? Ať mi všichni prominou, ale Troja je podle mě další americkou pohádkou či snad parodií na světové dějiny, nebo se snad trojská válka vešla do 3 dnů??Či snad Paris přežil???? A chlápek co má 3 metry?Promiňte, ale řekové, a to i ti vysocí měli podle antropologů maximálně 1,8 m. No nic, to bych ještě přešel, ale toho Orlanda Blooma, to už opravdu ne.Ten mi pasuje spíše do gay klubu než do epochálního filmu o jedné antické válce. Můžete si myslet , že sem vepřová hlava s předsudky, ale já sem od Troji prostě čekal něco jiného.

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

Super!

Je pravda, že Orlando herecky pokulhával, ale tři herci byli neprosto fantastičtí: Eric Bana, Brad Pitt, Sean Bean. A děj sice nebyl přesný, ale tak to bylo jen lepší, zvlášť ten konec.

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

I když...

...i když je taky pravda, že tam mohlo být víc takových úžasných scén jako souboj Achillea s Hektorem. Ale za svým hodnocením si stejně stojím, protože jediná vada filmu byla tahle absence scén a Orlandův útrpný výraz po celý film, který se opravdu nedá nazvat pořádným hereckým výkonem.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Hodně dobrý

Tak Trója mě vůbec nezklamala. Čekal sem klasickej americkej trhák (v tom špatnym slova smyslu) a ono to bylo naopak. Nádherný bojový scény, historický makety a herecký výkony v čele s bombastickym Ericem Banou alias Hektorem. Jedinej kdo mě zklamal na celý čáře byl Orlando, protože na ten jeho výraz sem se nemohl dívat. Jedinej háček byl v pravdivosti, protože historický filmy by měli být reálný, ale lidi, co neznaj antický báje to stejně nezajímá. Kdyby se to ale Amíkům podařilo, tak by nestačilo ani 200% hodnocení.

Kdysi dávno
avatar uživatele
60 %

Dá se na to koukat

Popravdě čekala jsem od tohohle filmu něco víc, na to že v něm hrajou takový hvězdy jako je Bradd Pitt, Eric Ban nabo Orlando Bloom, to bylo trošičku zmatený.

Kdysi dávno
avatar uživatele
50 %

Nepravdivá dlouhá nuda

Myslím si, že když už natočili tak dlooooooooouhej film, tak měl být aspoň podle historických faktů a nevymýšlet si pohádky.
Nemůžu si pomoct, ale tuším rok starej film Helen of Troy se mi líbil víc toto.

Kdysi dávno
avatar uživatele
60 %

Dobrá podívaná...

Všichni mi říkali, proč se jim film Trója nelíbil : Dyť tam nebyla žádná kouzla, bohové a tak, ne? Mne se Trója líbila, jelikož jsem režiséra pochopil. Chtěl mýtus předvést "Jak se to asi stalo...". A kupodivu tím báji nezesměšnil. Film byl vynikající. Velmi rád jsem viděl Peter O´Toolea a Orlanda Blooma, coby Parise. Ten mne ale překvapil! Myslel jsem, že to bude moc "legolasovský" a ono ne! Hrál výborně. A upřímně řečeno se mi líbila jeho sestřenka více než Helena;-)

Kdysi dávno
avatar uživatele
70 %

Troy

Když někdo hledá zábavu a akci vklíněnou do pozměněné minulosti, pak je Trója film pro něj. Historikům bych nedoporučil, protože by je mohl chytit infarkt. Když pominu nepřesnosti po historicé stránce pak musím Tróju hodnotit celkem kladně, líbilo se mi hlavně, že film neměl čistě kladnou postavu, všichni měli své větší či menší chyby... Achilles ješitnost, Paris zbabělost... i když Hector byl celkem klasický klaďas. Představitelka Heleny byla ale jaksi umělá. Zato Peter O'Toole byl skvělý. Mě se to ale celkem líbilo...

Kdysi dávno
avatar uživatele
50 %

Oddechovka

Koukat a bavit se. Takhle si to užijete. Po vizuální stránce super. Akční to je, chlapci chodili alespoň 6 měsíců do posilovny :) atd. Americkej film pro americké publikum. Zábava - 90%.
-> Pro milovníky řeckých bájí a pověstí - 50%... Nemáte tam žádného boha :)

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

Morituri te salutant

Velkolepé, krásné, občas patetické, ale rozhodně působivé. Obsazení téměř dokonalé. Výprava "gargantuovská" a výsledek uspokojivý.
Trója znovu povstala!

Kdysi dávno
avatar uživatele
70 %

Nic moc

Orlando Bloom v roli Parise mě zklamal... po roli odvážného elfa v Pánu prstenů bych řekla, že tady působil zbytečně moc jako ustrašený malý kluk... jinak je to hollywoodský "trhák" se vším všudy...

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

bomba!

Nejlepsi film jakej sem kdy videl!!!
(kdyz nepocitam SW 4.5.6).Brad Pitt s vypracovanymi svaly tvori skvelou postavu.Akorát by mohli nahradit Orlanda nekym jinym.Jeho pohrdyvy oboci je mi hodne neprijemny)a k tomu uz ma zase luk, jako v LOTR).Toho bych vystrihnul:-)

Kdysi dávno
avatar uživatele
70 %

...

Tvůrci Tróji (a podobných filmů) si bohužel neuvědomují, že publikum (které nepatří do kategorie "já jím všechno"), má v žánru velkofilmů vzor, který se mu neustále připomíná. Pána prstenů. A jsou dokonce tak hloupí, že do role Parida, který šípem zabije Achillea, obsadí herce, který to s lukem válel mnohem lépe už jinde. A tou rolí se proslavil. Veškeré souboje a zvláště ty "úžasné" Achilleovy jsou prostě ve srovnání s LOTRem cvičení ubohých začátečníků. Když se koukáte na Brada Pitta, jak seká hlava nehlava a ještě k tomu tak strašně neelegantně mečem, napadá vás myšlenka, jestli si ho Homér opravdu takhle představoval. Myslím že ne. Neřekla bych ale, že by Trója byl zas tak špatný film. Tento žánr je v záplavě filmů z moderní doby vždy jistým oživením. Nebyla jsem ani zklamaná neakčností filmu - žádnou hrr hrr akci jsem nečekala. Opravdu mi ale vadil prkenný Orlando a svalnatý Brad byl až moc "uhlazený". (Takový Eric Bana i Peter O´Toole ale zářili.) Prostě lehký nadprůměr.

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

Troja

Tento americký film mne neuchvátil. Scény z bojů, z války, mne sice nesedí a bylo to zbytečně natáhnuté.
Bradd Pitt, Eric Ban nabo Orlando Bloom nic moc.

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

Pěkné pokoukání.

Vydařené dílko obsazené docela fajn lidmi.Některé bojové scény jsou sice přehrávané a ze stran herců je trochu vidět obava a přehnané hrdinství,ale jinak vydařený film se skvělými scénami a dějem.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Trója

Mě se film líbil, i když je pravda, že v některých místech nepůsobí moc věrohodně a nebo prostě historii obchází ... Moc mi nelezla scéna, kdy Hector zabije Achilova bratrance a tím pro ten den přestanou bojovat ... Jinak byl Eric Bana v roli Hectora opravdu dobrý, což platí i pro Pitta a Petera O´Tola.

Kdysi dávno
avatar uživatele
70 %

Grécke báje bez bohov ...

Trója me nesklamala, lebo som od nejneočakával nič veľkolepé. Dokonca predčila moje očakávania. Na druhej strane mi niektoré veci veľmi nesedeli ... a to najmä Brad Pitt a Orladno Bloom. Pitt možno podáva životnú úlohu (Achiles mohol byť skutočne ignorantský chlap bojujúci len pre slávu ako ho zahral) ale jednoducho mi tu moc nesedel. Ak Petersen chcel s filmu vypustiť bohov ... prečo potom zneuctenie chrámu Atény a strach pred Aténou, keď zničia koňa (krorý vlastne zničil Trójanov). Netrvala vojna o tróju 10 rokov? Ak by sme brali film iba ako akčný nárez, tak dopadne dobre. Ak by sme prihliadli na báje, tak určite veľmi zle. Ale ako som už povedal, užil som si ho viac ako som predpokladal, akčných scén je dosť a aj množstvo kvalitných hercov (aj keď Helena vo fime Helena Trójska mi bola sympatickejšia). Historických veľkofilmov sa netočí tak veľa ako v žánroch katastrofických, prípadne scifi, takže som rád za každý jeden :) Uvidíme ako dopadne Stoneov Alexander Veľký.

Kdysi dávno
avatar uživatele
50 %

No...

Tak tedy skutečně nevím jak začít. Nechci film úplně strhat, protože jsem ho shlédl se zájmem, byl jsem nadšen velikostí Trójských hradeb, výkonem Erica Bany a ztvárněním bitev. Ale - výkony herců trapné (Orlando Bloom), nevěrohodné (Diana Kruger mne ztěží přesvědčila, že je tak krásná, že rozpoutala jednu z největších bitev historie) či nevhodně pojaté (Brad Pitt). Dokonce ani nemohu vyzdvihnout herecký výkon Petera O´Toolea, který už své kvality nejednou dokázal. Ale asi to tak režisér chtěl - bezbřehou mlátičku pro přízemní Amíky. To se mu natočit povedlo. I malé dítě u nás ví, že vše bylo jinak - aspoň doufám. Některé věci se pouze účelově vzdalují od faktů, ale v některých případech jde o naprostý šlendrián. 50% dávám jen proto abych Tróju odlišil od hovadin typu Prci, prci... jinak bych dal ještě méně, ale na Tróju se dalo aspoň dívat.

Kdysi dávno
avatar uživatele
50 %

sklamanie

Film ma sklamal. Keď som v kine videl ukážky tak som hneď povedal že to musím vidieť. Lenže som zistil, že všetko zaujímavé bolo už v ukážkach tak málo toho bolo. Zaujali ma len súboje Achila a nic iné ma nenapadá. Este aj Hector bol celkom dobrý, ale Helena - toto má byť najkrajšia žena na svete? Pozrite si radšej Helenu Trójsku, je to lepší film.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

:-)

Už sem ten film zkoukla 3krát. Je fakt že sem čekala něco jinýho, ale mile mě překvapilo zpracování a i po "grafice" to bylo fakt pěkný ( nebo vlastně je) , no a Brat Pitt vypadal fakt úžesně :-))))

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

99%

Film je sám o sobě dobře zpracovát , i když i pro školáky snad už trochu nerealistický.
Obsazení bylo podle mě perfektně vybrané. Nejlepsí výkon vydal Eric Bana a Brad Pitt. Orlando Bloom měl celí film jeden a te samí výraz ve tváří. Měl by odpustit od meče a vrátit se k luku s kterým mu to jde víc.
Děj je dobrý , ale v pár okamžicích nereálný , v té době měli měče z měkkého kovu , tkže byla blbost aby mohl i sám Achiles přeseknou takovým mečem sochu ze zlata.
A takových chybek by se našlo víc. Hudba se mimoc k ději nehodila, Strašně uspávala . proto to chtělo dát k bojím více adrenalinovou hudbu.

Ale celkové tomuto filmu dávám 99%.
****. I když bych už na něj podruhé do kina nešel a stačilo mi vidět ho i 2x na DVD.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Hektor, Achilles atd.....

Film byl opravdu velkolepou podívanou, druhá půlka měla spád a hudba vše skvěle doplňovala.Všem odpůrcům vzkazuji, že to nebyl výklad Řeckých bájí, ale jeden z pohledů na určitý úsek z nich. Takže, kdo to tak bral, se skvěle bavil a toto dílo určitě nezapadne!

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

SUPER !!!!!

JO tak tenhle film byl úžasný...na to že nesnáším Orlanda sem byla velice spokojená....Tenhle film mě vážně dostal do doby Troji a moc se mi to líbilo...nebyla sem na tom v kině a zaváhala jsem....Achilla mi bylo vážně moc líto a pochybuji že se to takhle doopravdy stalo...pár věcí tam chybělo a pár věcí bylo přismyšleno ale byl to nářez nad který jsem potřebovala balík kapesníkůů...fakt patří velký dík všem co se na tom podíleli!!!!!

Kdysi dávno
avatar uživatele
70 %

Velkofilm

Jako velkofilm je to dobrý, ale nic víc. Bloom je teda rozhodně poznamenán minulostí modela a Krugerová totéž..celý film se tváří jako někde na molu.....
Ale Pitt je zase na druhou stranu tak přesvědčivý,že jeho milenecká dvojice zastoupila ústřední milenecký pár Parida a Heleny. Režisér se sbad mohl víc věnovat Trojskému koni...

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

Trója

Film je udělaný super, jak prostředí tak i herci jsou fain. Jediné co mi nesedělo je faktický děj, za to ale nemůže film, ale dějiny. Jinak to stálo za podívání. Mám moc ráda filmy z této doby a doby gladiátorů.

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

hollywoodský trhák

nepřekvapilo mě nic. to že amici nejedou přesně podle knih to je normálka a taky dělat film jehož děj by měl trvat deset let to by bylo blbe. hudba nahání husí kůži a také ten patos války, brr. Než jsem viděla film tak mě celkem vadil na plakátech a v clancich ten eric bana ale ve filmu byl skvělý, narozdíl od orlanda. a dávám zapravdu ze souboj hektora a achila je jedna z nejlepších scén.

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

Hezká podívaná

Znovu jsem se podíval a i přes můj první názor říkám-kdo má rád poupravené dějiny ve filmové podobě se skvělou výpravou ať se podívá.Stojí to za to.

Kdysi dávno
avatar uživatele
50 %

fantaskní film

podle mého názoru je to další z řady nepovedených historických filmů ve filmu jsem při shlédnutí objevila asi 15 chyb a herecké výkony taky např. u Orlanda Blooma nebyly nejlepší, podle mě až moc pokulhával myslím že je komerčně zachránil Brad Pitt který dokáže zahrát všechno.........

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

Brad Pitt

I přes vynechání bohů a některých důležitých lidských postav, jako Paridovy sestry, která nemohla varovat Trójany před koněm... ...nepřátelé Tróji se vylodí na pobřeží a tam zůstanou několik let... Ale i tak je to velmi dobrý film. Hlavně první část.

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

Trója

Mě se Trója líbila, skvělý příběh, výborné obsazení. Není co dodat. Souboj Achilea s Hektorem neměl chybu. Jediné, co mě na tomhle filmu zklamalo byl herecký výkon Orlanda Blooma.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

troy

Mnohem lepší jak Alexandr Veliký.Eric Bana je skvělý herec a stejně tak Brad Pitt.Pouze Orlando Bloom a Diane Kruger trochu nestíhají.Je to nádherná výpravná podívaná.Celé je to tak pěkně sladěno.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Super

Film se líbyl celé naši rodině.Mě osobně se hlavně ve filmu líbyl Bradd Pitt.

Kdysi dávno
avatar uživatele
60 %

DOBRÝ, pouze průměrný

Už téměř 20 roků si soukromě klasifikuju filmy podobně jako ve škole pohledem dost přísného profesora. Stupnice je následující: 1 - výborné, opravdu jen ty špičkové, 2 - velmi dobré, chci ještě jednou vidět, 3 - dobré, viděl jsem, víc už nemusím, 4 - dostatečné, vlastně dost špatné, vůbec jsem nemusel vidět, škoda času, 5 - nedostatečné, na propadnutí neboli propadák. ***** Hodnocený film ode mne dostává klasifikaci DOBRÁ, řadím ho mezi PRŮMĚRNÉ, byla to hezká podívaná, připomenutí historických událostí, slušné herecké výkony, ale vím, že vidět film podruhé už nemusím, ničím mimořádným mne nezaujal. *****

Kdysi dávno

Super!

Je to vinikajuci historicky film, troska je horsi nez gladiator. Ale to nevadi! Aj tak si myslim ze im vysiel a podaril sa im!! Kto ma rad hystoricke filmi bude somnou suhlasit. Aspon si myslim!

Kdysi dávno

No teda!!

Trója byla sice docela pěkná ale pro toho kdo nezná knihu.Taky mi trochu vadilo že tvůrci filmu se z role ahillea trošku vylhali protože Achilles nebyl nesmrtelný a nezranitelný ale spíše netrefitelný.A co mě taky docela dojalo že na originálním DVD filmu Trója je asi 5 minut před kocem trošičku bug.Achilles říká Trója je dobita,akorát s tím rozdílem že ve slově dobita je tvrdé y :o) Ale co byli to řekové je nějaká čestina nemusí zaujímat.

Kdysi dávno
avatar uživatele
50 %

Jsou ty nohy Pitta?

Ono bájne město existovalo,nikdo neví kde. V dnešní době však skoro každý zná ten fakt, že v záběrech jenom na nohy Achilla, byl použit dablér, jelikož nohy Piita neodpovídali oněm pravým. Pokud se na takových maličkostech zabývají filmaři, jde o velmi precizni snímek a mají tedy velmi dobře zpracovány celky. Bohužel, tito filmaři až tak precizní nejsou a pokud si dají záležet na detaliech, velké prostory - celky jim nějak utíkají. Pokud na film však budete koukat jako bůh nebude Vám zrovna sedět, proto zkuste být na chvíli alespň polobozi.

Kdysi dávno
avatar uživatele
80 %

Troja

Můj názor je takový tento film musel dát mnoho práce jak tvůrcům tak Bradovi (slyšel jsem že musel brát prášky na svaly a podobně,a pokuste se naučit jezdit na koni bez sedla no no)proto bych mu méně jak 50% nedával -za odvahu.Určitě se neshoduje s eposem ale kdoví jak to bylo(a ono to bylo-takže nechytračte).Orlando hrůza Achilles,Hektor-100%,já hodnotím 80%.

Kdysi dávno
avatar uživatele

...
10 %

Dlóóóóóóóóóóóóóóóóóóhýýýý

Film je na můj vkus až příliš dlouhý. Po několika okamžicích pmne přestal bavit a mou pozornost přilákala spíše večeře.
Navíc zabírá období několika let ale z toho je tam použito období asi jen pár měsíců.

Kdysi dávno
avatar uživatele
0 %

Zlý

Takže Trója je podľa mňa taký nie úplne najhorší film aký som kedy videla ale je hrozný...obsadenie hercov vo filme sa mi nepáči...Brad Pitt sa tam vôbec nehodil...

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Bomba

Mám hrozně moc rád dobrodružný filmy a není tomu jinak ani u Tróji!! Byla skvěle zfilmovaná a Brad Pitt zahrál skvěle - i přesto, že ho moc nemusím!! Ale Trója má 2 mouchy - samozřejmě se nedá ani jedna odstranit!! První, že je ten film moc dlouhej a druhá, že už když jsem se na ni díval poprvé, věděl jsem jak to dopadne - to je u filmu blbý - ale jak jinak, když je to z historie :-)

Kdysi dávno
avatar uživatele
80 %

Brad je drsný jako

smirkový papír. Je rychlý jako Ferrari a pohledem jistě rozpustí polárkový dort od Algidy. Ale vážně. Výpravný film, skvělé efekty, herecké výkony adekvátní obsazení. Možná občas příliš vleklé scény, kde se jen mlčí, mlčet se může i kratší dobu a učinek je stejný. Ale boj o Tróju byl i tak dost dlouhý a vleklo se to, táhlo se to... Kdyby byl film o 15 min kratší, nejeden divák by to jistě přivítal. Dávám 85 % a těším se na podobný film, byť jen o fous kratší.

Kdysi dávno
avatar uživatele
80 %

fakt krásný

jak říka titulek je to faktt krásný film sice je tam pár věcí které se mi až moc nelíbí myslím že tam bylo něco překrouceno (jako obvykle u historických či jiných filmů dělaných podle knih) ale dá se na to dívat

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

JOOOOOOOOOO

tak to bylo fakt hustý.Super legendární film, skvěle obssazený a perfektně zahraný.A když jsem pak čet zprávy vo tomhle filmu, tak sem zjistil, že kromě hlavy má Brat Pitt celý tělo počítačově vylepšený.To je co...

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Anooooooooo

Jo no prostě historický film to je něco pro mě ja je prostě považuju za nejlepší!!!!!! Tento film není výjimkou, akorát jedna věc - Achiles byl až moc sebevědomý. 99%

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

och

Je to úžasnej film dost realistickej a povedenej . Nejvíc se mi líbil zadeček Brada Pitta . :p Srpávná volba pro obsazení . Jo a pěkně sem si pobrečela .

Kdysi dávno
avatar uživatele
80 %

Vlažný

Na Tróju sem viděl ukázky když sem byl na LOTR:ROTK (asi 5 měsíců předem) a říkal sem si to bude hustej film. Netěšil sem se tak jako na LOTRa, kdy sem skoro odpočítával vteřiny, ale něco málo sem od filmu očekával. Když sem vylez z kina nebyl sem zklamán (akorát mě překvapila absence bohů, kteří hráli při dobývání dost podstatnou roli), ale ani se nenaplnily moje nejtajnější sny jako u LOTRa. Dobrá práce.

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

Dobrý

Moc pěkný, romantický a řekl bych i tak trochu pravdivý film. Úžasný Pitt. Moc se mi to líbilo, určitě se taky koukněte :-)

Kdysi dávno
avatar uživatele
30 %

hm???

Nechápem, čo na tom všetci vidia. Príliš dlhé a nudné. Herecké obsadenie otrasné - Brad Pitt sa tam absolútne nehodí a Orlando - no comment. Diane Kruger je síce pekná, ale ako herečka nemožná. Bitky celkom ujdú, ale ináč na tom filme nie je absolútne nič, čo by stálo za videnie. Záver vyzerá, ako keby sa chystali natočiť pokračovanie... bože, len to nie...

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

Moc pěkný..

Strašně se mi to líbilo (tělo Brada Pitta....:P), i když mi to přišlo místy trochu přehnaný... Tyto historické filmy jsou většinou podobné - uchvacující hlavní hrdina (tady Pitt:D), velmi efektní, drahé scény...složitý, velkolepý děj... Trója v ničem nijak extrémně nevybočuje. Ale je to opravdu pěkná podívaná:))

Kdysi dávno
avatar uživatele
40 %

Trója

se filmařúm povdla akorát dobře herecky obsadit. Co se týká příběhu, je moc dlouhej a strašně nudnej. A kůň se jim taky moc nepovedl.

Kdysi dávno
avatar uživatele
60 %

Chudák Homér...

Dobré herecké obsazení se snaží zachránit ne moc povedený scénář z kterého by Homér určitě neměl radost.
+pěkně provedené boje,herecké obsazení
-skoro všechno ostatní
Přesto získává slušných 60%

Kdysi dávno
avatar uživatele
60 %

Noooooo

Herecké obsazeni az na O.Blooma se mi velice libilo.Po historicke strance byl tento film strašný,hrozný,děsný.....
Bitva o Troju byla sama o sobě hezká,ale.......

Kdysi dávno
avatar uživatele
70 %

Huh

Tak tohle mě po stránce filmové mile překvapilo. Dost dobré herecké obsazení, děj je sice místy nudný, ale budiž. Ale četl někdo z filmového štábu Homéra? Tolik chyb, co se týče historie a faktů, jsem v jednom filmu už dlouho neviděla. Vypadá to, že pánové sem tam něco zaslechli a zbytek si domysleli. No hlavně ze jim to vynese pár milionků...

Kdysi dávno
avatar uživatele
60 %

...

tak jako celkem dobrý..ale přišlo mi že troja zůstala někde na pomezí filmu a televize..při těch bitvách ani ne, ale když byl třeba záběr jak stojej na těch hradbách tak jsem prostě cejtil jak už mimo ten záběr je to lešení na kterym to stojí..taky mi to přišlo celý tak nějak bez emocí, nevim možná to je tim že je ten příběh tak propranej..jinak orlandovi kudrlinky byly to nejvtipnější na celym filmu..:)

Kdysi dávno
avatar uživatele
70 %

Homér by se zjevil:-)

Jako dobrá popcornová zábava s velkolepě pojatými bitvami s tisíci statisty to ujde. Člověk se ale nesmí moc rýpat v tom jak to bylo v řeckým bajích "doopravdy" a jak to přetvořili amíci ve filmu k obrazu svému. Prakticky co hrdina to jiný osud - např. Paris by měl dle předlohy zemřít, cožpak by si to ale scánáristé mohli u Orlanda dovolit:-))

Kdysi dávno
avatar uživatele
20 %

Homer by sa otocil vhrobe

Tento film ma sklamal na plnej ciare.Ani sa len nedrzali predlohy niektore veci si vymyslely a neboli ani v homerovych eposoch.Uplne znicil mozno skvely film.Ani herecke obsadenie nepomohlo tomuto filmu

Kdysi dávno
avatar uživatele
50 %

zklamání

Výborná kamera.. ehm.. teď musim hodně přemýšlet, abych vymyslela ještě nějakej jinej klad.. jiný pozitivum.. ale už mě nic nenapadá..

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

NEJ...

Tenhle film je NEJ. Tedy aspoň pro mě. No, kde jinde byste našli tolik hezkých chlapů pohromadě? No, možná jenom v Dannyho parťácích, tam ale neuvidíte Bradův sexy zadeček. Ale dost opěvování herců. Tenhle příběh má co do sebe. Je zajímavě udělaný a je napínavý, nechybí ani romantika. Ale když se na to podívám z toho kritického úhlu, i tenhle film má své mouchy. Kde jsou bohyně hned na začátku?! Na ty byl člověk nejvíce zvědavý a on je režisér klidně vypustil. Ale pokud jste viděli Trojskou Helenu... No to byl děs. Takže... Troja je prostě NEJ:-)

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

Tolik krásy pohromadě :o)

Musim uznat, že mě Trója dokázala okamžitě vtrhnout do děje.
Sama jsem si chvílema připadala jako bych v tý době žila... Film byl naplněnej charismatickejma hercema až k prasknutí... Jo a když Peter O Toole jako král Priam hovořil ve stanu s Achillem...nezapomenutelná, dojemná scéna!! Aaach :) Skvělej film, u kterýho mě ale zklamalo množství historickejch nepřesností a nedostatků...

Kdysi dávno
avatar uživatele
60 %

L--o--o

Když opomenu to, že byl tento velkofilm úžasnou pastvou pro oči, musím přiznat, žemě hluboce zklamal!!! Já, která miluju historii nade vše, jsem doslova umírala, když jsem sledovala všechny ty kecy, které měli udělat příběh zajímavější a okořenit ho. Jako by to tenhle nesmrtelný příběh potřeboval!!! Kdyby tam nebyl Brad Pitt, tak bych tmuhle výmyslu dala 40%. Takhle mu dáám...

Kdysi dávno
avatar uživatele
70 %

Ušlo to=)..

Je sice pravda, že se filmhodně odklání od skutečnosti, ale nic ení dokonalé..kompenzují to skvělé herecké výkony, a výborné zpracování filmu...

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

Kačka

Dobře zpracovaný historický filmík s trochou romantiky a sympatickými herci. P.S. Po tomto filmu mě začal bavit děják:-)

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

no já nevím...

Film byl sice krásně zpracovanej,měl krásnou výpravu,úžasné a zkušené herce a hudbu,ale opravdu hodně se odlišoval od toho,co se píše v knihách a učebnicích...je jasné že amíci to tak udělali proto,aby měl větší sledovanost atd.,ale mohli by se alespoň v závěru titulků omluvit a říct: ,,Je nám líto a omlouváme se tímto všem studentům,historikům a těm,kteří vědí, jak to bylo doopravdy, ale bez vššch těch nesmyslů bychom z toho nevytěžili dost peněz.´´

Kdysi dávno
avatar uživatele
hani
...
100 %

BEZVA

Troja je bezkonkurenčně nejlepší historický film. No dobrá trochu přeháním. Moc se mi to líbilo. Každý kdo má rád filmy s historickou náplní si při Troje bude lebedit .

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Super film

Tenhle fil je naprosto dokonalý:) Má skvělé herecké obsazení i děj, jediné, co se mi až tak nelíbí jsou zdlouhavé bitvy, samozřejmě kromě záběrů na Brada Pitta nebo Erica Banu.Přesto jej hodnotím sty procenty.:)

Kdysi dávno
avatar uživatele
30 %

hrůza

Tenhle film byl postavený na Bradu Pittovi. Hlavní děj typicky americky rozcupovali a vybrali z něj útržky, které se jim hodili. Amíci opět předvedli, že nemají ponětí o tom co je to literární předloha, legenda, báje apod. 30% dávám jen za efekty a kostýmy

Kdysi dávno
avatar uživatele
50 %

Trochu zklamání

Z tématu mohl scénárista vytěžit daleko víc. Co jsem čekal.. Film, jako komerční dílko pro nenáročného diváka, zajímajícího se, abych tak řekl, o exotiku, může jen nesměle pohlédnout směrem k výšinám Homérovy Illiady. Američané jako vždy naivně vyprofilovali hrdiny do plochých extrémních pozic na škále dobro a zlo, takže jeden vládce je vyložený mizera, zatímco druhý působí jímavým dojmem nostalgického staříka, za kterého by se se slzou v oku postavil každý americký mariňák. Díkybohu, alespoň sám Achilleus je hrdinou drobet komplikovaným. Podobné pojetí postav se snad hodí do díla typu Pána prstenů, avšak do historického eposu, tak jak jej Homér zamýšlel, zcela jistě nikoliv. Divácky atraktivní Brad Pitt svým árijským zjevem, stejně jako Helena, ve středomořském prostředí nepůsobí přirozeně. Ke kladům počítám výpravu filmu, davové scény a velkolepost pojetí - na což jsou američtí tvůrci machři. To je bohužel málo. Pominu-li komerční ambice, pak vlastně nevím, proč byla Trója natočena.

Kdysi dávno
avatar uživatele
ainu
...
80 %

Nováček

Zajímavé zpracování Trojské války. Původně jsem tedy čekal víc. Na můj vkus trochu málo bojů. Někdy příliš mnoho řečí. Trapná smrt Achila. Pěkné kulisy.

Kdysi dávno