home
Trhák

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
60 %

Trhák

Plejáda známých českých herců a zpěváků, a přece tenhle film nevyužívá svůj potenciál do poslední kapky. Smoljaka a Svěráka mám ráda, jejich filmy jsou vždy specifické a jejich podíl je v nich znát. Trhák není výjimkou. Přesto však myslím, že stopa Smoljaka a Svěráka pod vlivem Podskalského mírně zaniká, což je ke škodě věci. Trháku je ale nutno přiznat množství chytlavých písniček, několik zajímavých scén a vtipných gagů. Pokud tento film neberete příliš vážně, můžete si jej dost dobře užít. Je to totiž tak ujeté, že to ani jinak vnímat nelze.

14. prosince 2012
avatar uživatele
90 %

Myslím, že takřka vše, co je spojené se jmény pánů Smoljak - Svěrák nemá chybu. A herecké obsazení?? Taky perfektní. Uznávám, že humor výše uvedených tvůrců nemusí každého oslovit, ale myslím, že je ryze český, každou tragédie dokáže přetavit na komedii, nespočet hlášek a hodně úspěšných představení. Trhák je toho důkazem.

26. ledna 2012

Někde jsem četla, že sami herci byli odrovnaní z toho, jako slušně řečeno blbost točí. Takže všechna čest, že to vůbec natočili. Škoda, že takových komedií není víc. Jen ty písničky kdyby byly kratší.

2. ledna 2012
avatar uživatele
100 %

"Musíme se položit na učitelku

Tento film fakt nemá chybu... když se ve filmu objeví snad všechny filmové a pěvecké hvězdy a pokud k filmu napíše scénář legendární dvojice Svěrák-Smoljak, tak jde opravdu o "trhák". Film je opravdu perfektně udělaný - skvělé obsazení, chytlavé písně, výborný scénář a nezapomenutelné hlášky, z čehož se mi nejvíc líbí hláška: "Musíme se položit na učitelku." Prostě senzace...

22. února 2009
avatar uživatele
100 %

Jak nemám rád české filmy, tak tenhle se mi líbil. Hráli tam všichni naši staří dobří herci. Dneska to stojí za nic. Moc zajímavej nápad, jak natočit film.

20. září 2008
avatar uživatele
100 %

Trhák

Společenstvo Svěrák & Smoljak se skutečně stalo svým spůsobem skvělou stálou super slavnou zárukou humoru... Tímto filmem dokázali své kvality a taky že si dokážou udělat humor fakt ze všeho a dokonce skloubit muzikál s divadlem a taky s filmem no jednoduše zvým způsobem "kultový film" anebo lépe řečeno prostě jenom ....TRHÁK... heheheh veľká škoda, že takové nadčasové komedie už de facto vyšli z módy... (určitě mají svůj početný zástup fanoušků)

15. srpna 2008
avatar uživatele
80 %

Dobrý film. Vlastne ako skoro každý od dvojice Svěrák a Smoljak. Aj keď musím uznať, že tento trošička za tými ostatnými zaostával. No aj napriek tomu je dobrý a je fajn, teda aspoň pre mňa, si ho z času na čas znovu pozrieť a príjemne sa zasmiať.

27. května 2008

Svěrák/Smoljak

Takovejch blbostí najednou sem už dlouho neslyšel ale na druhou stranu sem se hoodně pobavil, opravdu ty dva ten humor udělat umějí a proto jim patří obdiv, nemusí mít tolik vulgárních výrazů ale stačí i chytrý humor a proto klobou dolů pánové!

11. ledna 2008
avatar uživatele
70 %

takový celkem neškodný český film o točení filmu.Trochu magorovina,ale to občas nebývá na škodu.Někdy naopak to je o to zajímavější...ale nic se nemá přehánět...

16. dubna 2007
avatar uživatele
90 %

Nech brouka žít!

Skvělá komedie a jakoby skrytá kritika továrny na filmy. Chudák scénárista(Zdeněk Svěrák), který musel závěr svého filmu přepsat tak, aby původně realistický příběh z českého venkova končil hromadnou svatbou, kde se žení i zapřísáhlý odpůrce žen hajný(W.Matuška). Nepřipomíná to něco dnešním scénáristům televizních seriálů "ze života". No, o skvělých písničkách a hercích už psali u tohoto filmu ostatní, tak to nebudu opakovat, protože tady je to samozřejmost. Jen musím opět vyzvednout výkon svého oblíbeného Petra Čepka, který tu geniálně svou hereckou polohu temného a nepředvídatelně zlého a prudkého muže převedl do komické roviny a podle mě je díky tomu jeho figura v tomto filmu nejvýraznější a překryje i ostatní herce, kteří mají pro své role třeba i daleko více prostoru.

2. září 2006
avatar uživatele
90 %

STOP! kde je had

... já ho roztrhnu.. aneb nezaměnitelný rukopis Smoljak/Svěrák, chytlavé písně, peprný humor, excelentní výkon Petra Čepka - tím se dostává Trhák mezi to lepší z české tvorby

1. září 2006
avatar uživatele
80 %

Juraj Kukura

Jako malému, se mi tento film vůbec nelíbil, ale dnes už dokážu ocenit jedinečný humor, který tam je. A ti herci! Rád se na něj znovu podívám.

31. srpna 2006
avatar uživatele
90 %

V dětství jsem Trhák milovala a stále jej považuji za jedno z nejlepších děl české kinematografie. Atmosféra vytvořená krásným veselým přírodním prostředím a melodickými písněmi je nezapomenutelná a velice ráda se jí vždy poddám... To vše je doprovázeno plejádou velkých herců a spoustou vtipných hlášek, které se vám vryjí do paměti. Klasika... :)

30. srpna 2006