home
Třetí princ

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
90 %

...

Jedna z mých nejmilovanějších. Zvláštní hudbou, atmosférou...Ráda si ji sem tam pustím.

4. prosince 2010
avatar uživatele
80 %

Mě se líbí

Chápu, že někomu tahle pohádka nesedne. Ani v mém okolí nepatří mezi oblíbené. Já jí mám ovšem ráda, ačkoliv dvojce Trávníček - Šafránková je nejlepší v Popelce. Líbí se mi tajemné diamantové skály, kruté k lidské chamtivosti a tajemná princezna, žijící v těchto skalách. Akorát jsem moc nepochopila, jak dlouho princové pro své vyvolené jeli, když se stále střídali roční období. Ale jak říkám, pěkná česká pohádka

17. listopadu 2010

Je to dost zvláštní pohádka. Trošku jiná než ostatní. Proto jí asi každý nepřijde na chuť. Já tedy také ne. Pavel Trávníček má skvělou dvojroli-ovšem ten třetí princ mu sedl více.

26. října 2010
avatar uživatele
joda
...
90 %

Koukám, že pro spoustu lidí depresivní pohádka! Naopak, já ji mám hodně ráda už od mala. Možná se mi právě líbí ta depresivnost, která tam většinou panuje, tajemno, ne úplně tradiční princezny.. Opět Libuška a Trávníček spolu, ovšem tady mi jsou sympatičtější než v Popelce! Pro mě taky typ pohádky, který neomrzí..

2. ledna 2010
avatar uživatele
0 %

Děs!

Tuhle pohádku nemám ráda. Je totálně nudná.Nic, co by děti mohlo nadchnout. Navíc u mě to má velký mínus už jen proto, že tam hraje nesympatická Libuše Šafránková. Tuto herečku respektuji jen v pohádce Princ a Večernice, kde jí to KUPODIVU i sluší.

2. ledna 2010
avatar uživatele
70 %

Třetí princ

V této pohádce se znovu setkává Libuška Šafránková s Pavlem Trávníčkem. Oproti Popelce se mi tohle líbí méně a jako malá jsem se u ní i trochu bála. A stejný pocit z ní mají i moje děti. Ale protože mám ráda Libušku, nechybí ani tato pohádka v naší "kolekci pohádek".

15. října 2009

Působivé

Velice pěkná pohádka,s dobrým nápadem,líbila se mi hned poprvé.Libuši Šafránkové to tady moc sluší,zlá kočka.Jako malý jsem moc nechápal ten třetí úkol princezny,ale co na tom?Hlavně že to dobře dopadlo

31. srpna 2009
avatar uživatele
nik1
...
100 %

jedna z nej...

Když čtete staré české pohádky od Erbena či Němcové,vždy jsou takové ponuré,tajemné,napínavé a právě díky tomu je jejich dobrý konec tak výrazný a člověk má pocit,že přece jen na světě existuje spravedlnost.Podle mého názoru se většina filmových pohádek této linie nedrží,jsou laskavé a milé již od počátku a člověk si je tolik neužije a nevychutná. Právě proto je pohádka Třetí princ tak výjmečná,je z ní cítit takové tajemsví,jak si jistě lidé v dávných dobách vyprávěli pohádkové příběhy.Lidem bez fantazie se Třetí princ líbit nebude.Já dávám 100%

9. srpna 2009
avatar uživatele
20 %

Tuhle pohádku jsem nikdy neměla nijak zvlášt' ráda, jako malá jsem se u ní dokonce bála. Dneska ji vysílali v televizi, ale nic moc no, Pavlovi a Libušce to víc rozhodně slušelo v Popelce, a... tahle pohádka se jim moc nepovedla. Je spousta lepších, na které stojí za to se mrknout. Takže závěrem- nic moc pohádka.

25. prosince 2008
avatar uživatele
50 %

Tohle je druhá pohádka, která mi přijde strašidelná. Po Malé Mořské Víle mi tahle pohádka přijde dost depresivní a šíleně zamotaná a až moc děsivá na pohádku. Měla jsem ji ráda, to jo. Vždycky jsem ji dokoukala, ale nijak jsem ji nemilovala. Jakoby rodina Šafránkova měla štěstí na depresivní pohádky :)

20. prosince 2008
avatar uživatele
70 %

Fajn

Mě se tahle pohádka odmalička prostě líbí. Je v ní hezky ukázáno, jak dokáže bratrská láska zvítězit nad zlem. A samozřejmě dávám plus Libušce Šafránkové, které role princezny ohromně sedla.

7. srpna 2008
avatar uživatele
70 %

No jako obvykle další dobrá pohádka. Pavel Trávníček jako princ Jaromír a Jaroslav a Libuše Šafránková jako Milena a princezna z Diamantových skal byli dobří. Dobrák Jaroslav se mi líbil více než chamtivec Jaromír( na tu chamtivost taky dojel , ale jen na chvíli) , oproti tomu zlou princeznu z Diamantových skal jsem měla radši než milou Milenu. No a princ Jindřich ten tam zas tak moc nebyl. Tato pohádka má hezký děj a herecké obsazení je skvělé. Konec pohádky je moc povedený.

2. ledna 2008

Dlouho jsem tuhle pohádku neviděla a furt jsem jí vidět chtěla a nějak mi to nevycházelo. :( Asi jsem se moc natěšila, takže se mi to pak tolik nelíbilo. Nebylo to uplně špatný, ale nějak uplně moc mě to nenadchlo, jen tak přiměřeně! ;)

27. prosince 2007
avatar uživatele
40 %

Věčinou se mi pohádky líbí ať jsou jakékoliv, ale tahle se mi zdála být trošku mimo. Když sem byla menší nikdy sem ji nedokoukala, protože sem se u ní bála.

25. prosince 2007
avatar uživatele
50 %

Film, který pro mě nidky nebude opravdovou pohádkou. Šafránkovou mám svázanou navěky s pohádkovou Večernicí nebo s Popelkou, ale rozhodně ne s postavou z Třetího prince. Trávníček mi taky nikdy nebyl bůh ví jak sympatický a k příběhu se snad ani není radno vyjadřovat. Celkově horší průměr.

13. srpna 2007
avatar uživatele
50 %

jejdáá,některý scény se natáčely u nás :),ale ta pohádka mě moc nezaujala...no nic no:D...ale exteriéry pěkný:p

23. července 2007
avatar uživatele
90 %

Moc hezka pohadka, jako mala jsem ji mela nejradeji... Travnicek je jako princ skvelej a Safrankova je jako vzdy perfektni!

11. června 2007
avatar uživatele
40 %

Podle mě jedna z nejděsivějších a nejdepresivnějších pohádek. Její každoroční vysílání o vánocích nechápu, protože zaručeně zmrazí každej náznak vánoční atmosféry.

30. května 2007
avatar uživatele
30 %

Do dnes mě z této pohádky mrazí v zádech. Už to není takovéto zděšení, jako když jsem byla malá, ale prostě se mi nelíbí. řadí se spíš k těm méně povedeným.

18. dubna 2007
avatar uživatele
100 %

Jeden z českých filmových klenotů

Když jsem tento film poprvé viděl v kině někdy v roce 1983 či 1984, bylo mi deset let a hned jsem si jej zamiloval. Oproti ostatním českým pohádkám (s výjimkou těch dvou Herzových - Panna a netvor a Deváté srdce) má Třetí princ jedinečné kouzlo mystična - trvalo mi nějakou chvíli, než jsem úplně pochopil onu tajemnou zápletku - kdo byl onen starý král, který pronesl onu strašnou kletbu? Proč byla Princezna z diamantových skal tak zlá na rozdíl od sestry Mileny atd... Mnoho věcí si člověk musí během filmu domýšlet, a v tom je hlavní kouzlo. Nádherné dialogy - Ota Hofman pochopitelně! Nádherné exteriéry i interiéry (palác princezny), hudba absolutně trefná k filmovému příběhu. Vím, že někomu se tento typ pohádek nelíbí, já však říkám, že je to spíše fantasy film, než pohádka. Jsem rád, že Třetí princ si udržel zasmušilou atmosféru až do samotného konce, humor je u některých příběhů silně nepatřičný. I když "královské dělení" na konci filmu je památnou hláškou. Moskalykův nejlepší film, bezpochyby!

30. prosince 2006
avatar uživatele
90 %

Adršpašské skály

Tuto pohádku mám velice ráda. Je sice pravda, že například proti Třem oříškům pro Popelku působí více temně a nemá tolik humoru, ale pro mě má jedinečné kouzlo. Dlouho jsem přemýšlela v čem toto kouzlo vězí a nebude to asi díky Pavlu Trávníčkovi, který tady na mě působí jako přestárlý Alan Delon, ani díky Libuši Šafránkové, která je tu sice jak jinak skvělá, ale přeci jen nepatrně unylá. Takže to bude asi prostředím. Exteriéry tohoto filmu jsou opravdu skvěle vybrány a prostředí Adršpašských skal je opravdu neopakovatelné a vlastně hraje v tomhle filmu hlavní roli a skvěle mu sekunduje hrad Pernštejn jako sídlo krále Země lva.

28. prosince 2006
avatar uživatele
10 %

Nemám ji ráda...je to možná divné, ale tahle pohádka se mi nelíbí...ale nepřišla jsem nidky proč...že by dvojrolí Trávníčka? Že by těmi skalami a "diamanty"? Zkusím popřemýšlet...10% za to, že nechci dávat nulu:)

26. prosince 2006
avatar uživatele
0 %

Nic moc

Nevim proč, ale tahle pohádka se mi nikdy nelíbila. Asi je to i na mě, a na pohádku hrozně takový strašidelný. Fakt nevim, prostě mi to nijak neoslovilo.

26. prosince 2006
avatar uživatele
80 %

Pohádka, u které jsem vždy trošičku bála. Bála jsem se těh skal a hlavně takové hororové hudby, když se někdo v těch horách ocitl. Ale jinak je to krásná česká pohádka se známými skvělými herci. Krásné jsou tu hlavně kostými a to především kostými princezny z Diamantových skal.

28. září 2006
avatar uživatele
70 %

Libuše Šafránková

Pohádka je to výpravná, s pěknými kostými a hodně zajímavým dějem. Ale v dětství mi připadala až příliš temná a proto jsem si ji neoblíbil. Navíc Pavel Trávníček se nikdy nestal mojim oblíbeným hrdinou.

11. září 2006