home
Ztraceno v překladu

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
70 %

Samota. Cizinci. Velkoměsto.

Když jsem tenhle film viděla před pár lety poprvé, byla jsem zcela ztracená v překladu a absolutně jsem nechápala, co se tam děje. Teď už jsem byla ztracená jen v těch částech, kde to Sofia Coppola naplánovala a zážitek byl tím pádem výrazně lepší. Ani nevím proč, ale příběh-nepříběh dvou dost rozdílných charakterů potloukajících se po cizím městě si mě svou melancholickou náladou získal. Nebylo to nijak převratné veledílo, jen prostě milé pokoukání.

25. července 2012
avatar uživatele
80 %

Je to jeden z filmů, na který se později odkazuje spoustu věcí. Samotné poselství je velice těžké na uchopení a i samotnou, nakonec propracovanou atmosféru se podaří nasát málokomu. Tenhle film opravdu není pro každého, ale pokud se vám povede porozumět, jaké je to být ztracen, opravdu se od vás dočká kvalitního hodnocení.

25. května 2011
avatar uživatele
70 %

Tak to vidím já...

Nejsem velký fanoušek těch extra realistických filmů ze života. Tenhle film je tak opravdový, tak všední, že ho nejspíš nedokážu úplně naplno ocenit, přestože má skvělou atmosféru a sílu. Navíc nevtíravý a příjemný inteligentní humor tomu značně pomáhá. Víc než 70% ze sebe ale nevymáčknu. Nic to ale nemění na tom, že Coppola měla být první oscarovou režisérkou, aniž by to působilo nuceně. Za tenhle film by si to určitě zasloužila.

22. května 2010
avatar uživatele
Meky
...
60 %

***

Na to, že byl scénář oceněn a pochází od Sofie Coppoly jsem přece jenom čekal trochu víc! V mezích žánru to sice nebylo špatné, ale něco mi tam chybělo! Určitě každý čekal lásku, ale ta zde překvapivě nebyla. Neberu to jako mínus, protože díky tomu snímek působil neohraně. Hlavní dvě postavy jsou pohlceny výrem velkoměsta a bojují sami, jako kůl v plotě! Když ale spojí síly, vznikne krásné, roztomilé přátelství a všechno jde hned s úsměvem, protože ve dvou se to lépe táhne! Toť celý scénář! Mohlo se tam natlačit daleko víc zajímavých scén a klidně i protáhnout stopáž, takhle se mi zdál scénář trochu ochuzený! Nejvíc táhnou tento film herecké výkony a to ve hlavních rolích! Bill Murray hraje vyzrále a opravdu s přehledem! A Scarlett Johansson? To je herečka ve výkvětu a dokáže toho využít! Tokio je dobře vybranou lokalitou k tomu, aby si člověk uvědomil, že stačí málo a jste ztraceni! Japonce respektuji, každý má svoji kulturu, ale z pohledu Evropana (i Američana) si myslím, že to jsou magoři! Závěr? Celkem zábavné drama, které neohromí, ale ani neurazí! Z průměru jej vytrhávají pouze skvělé herecké výkony!

9. listopadu 2009
avatar uživatele
70 %

K filmu Ztraceno v překladu jsem se dostal náhodou, když mi bylo řečeno, že je to dobrý film. O čem film je, jsem vážně nevěděl, ale překvapení mám rád. Pustil jsem film a dost mě překvapil. V životě by mě nenapadlo, že by někdo mohl takovýto vymyslet. Už jsem viděl nespočet dramat, ale takové určitě ne. Svým stylem se nepodobal snad žádnému, který jsem viděl, protože mi nejspíš pořád něco unikalo. Ať byla moje snaha sebevětší, po celou dobu trvání se nedalo určit, co má film vlastně za lubem. A nic jiného, než spojitost s prostředím Tokia, mě nenapadá, když se podívám na název. I když mi unikala idea, pořád měl příběh něco do sebe. Nejvíce se mi líbila první půlhodina, když ještě dvě hlavní postavy neměly spolu ještě nic co do činění. Tato část osvítila některá místa Tokia v různých světlech a alespoň jsem se dozvěděl, co postavy na tom místě dělají. Jedná se o nesmírně klidnou a uvolňující část, ve které o moc nejde, a vy máte dostatek prostoru prostudovat charakter postav. Neměl jsem ani jinou možnost, než shledat nejlepší roli Billa Murraye. Tento herec se mi ukázal ve filmu snad poprvé a jeho premiéra dopadla všelijak. Působil na mě neustále velmi klidným dojmem a po celou dobu jsem mu důvěřoval, že se to nezhorší. A S. Johanson totéž. Její scény nabíraly veškeré směry, jak vtipné, tak emocionální, ale vždy měly klidný průběh. On vlastně celý film nemá vůbec nikam na spěch, vždyť jen díky tomu se natáhl na hodinu a půl. No, a po první půlhodině jsem už moc nevěděl, co si myslet. Děj začal být trochu zbrklejší a já se jenom modlil, aby to mezi postavami nějak více nezajiskřilo, protože obě si mě získaly právě temperamentem, a chtít aby se nějak měnily, by byla blbost. Díky Bohu za nepřekročenou hranici, díky čemuž to celé nebyl kýč. Nuda nebyla na místě, bylo jen málo míst, kde se mi přizavřela víka, po většinu času jsem sledoval s úsměvem na tváři. No, a jak film začal, tak stejným způsobem i skončil - zajímavě. Ale kdybych měl další diváky nalákat, asi bych nedokázal příběh popsat poutavě, do toho se zkrátka musíte odhodlat a dát možnost náhodě.

28. října 2009
avatar uživatele
10 %

Přímo hmatatelná NUDA

Pamatuji se, že právě u tohoto filmu jsem začla pochybovat o příčetnosti redaktorů Cinemy, jejichž názor (Bomba! 100%! Nenechte si ujít!) mě vyhnal do kina. Bylo to strašný. Pořád jsem se bláhově upínala k naději, že se to nějak vyloupne, že tohle není možný... Bylo. NIKDY VÍCE! Není to asi špatný film, je to jen děsně nezajímavý film. A těch 10% dávám jen kvůli Murrayovi, který měl stejně unavený a trpitelský výraz jako já v hledišti.

19. května 2009

LOST IN TRANSLATION

Už když jsem viděla trailer, už jsem byla dojatá. Dojal mě totiž v Japonsku opuštěný a ztracený Bill Murray, nemohla jsem se dočkat, kdy už konečně na Scarlett narazí:) Miluju filmy o přátelství a tenhle není výjimkou!

5. března 2009

Moc pěknej film... Je to jeden z mejch nejoblíbenějších, líbí se mi příběh a celkem nečekaný konec, víme? :-)

31. prosince 2008
avatar uživatele
30 %

Pěkné to je...

Ale že Sofii nechválím. Jen by mě zajímalo, kolik musel mafián Francis Ford Coppola udělat „nabídek, které nelze odmítnout“, aby ten film dostal alespoň toho oscara za scénář. Viděl jsem dost netuctových filmů, jejichž tempo vyprávění bylo třeba ještě pomalejší, stopáž byla delší, nebylo tam třeba ani moc hudby a ani se v takových filmech nemuselo moc mluvit. Nebyli tam třeba ani tak magičtí herci, ale přesto jsem viděl minimálně deset takových netuctových filmů, které běží často v noci na čt2, které můžu hodnotit minimálně dvakrát lepším hodnocením než budu hodnotit tohle. Nemůžu dobře hodnotit film, u kterého vycítím nudu hned jak film začne. U tohoto jsem měl to tušení po minutě sledování. Už po minutě! Většinou mám takové tušení po minutách pěti až deseti. A nebo už je to možná automatické očekávání. A je mně samotnému divné, proč se mně to zase nelíbilo, když většina to zase vychvaluje. Teda ne, že nelíbilo. Ono to snad i hezké je. Je tam pár jemně vtipných a inteligentně podaných nápadů, myšlenek, postojů, Murray zahrál stylově a přesvědčivě, ta Johansson je pěkná a hrát taky umí, takže jsem se na to koukal s chutí, ale prostě mě to vůbec nezaujalo. Možná napodruhé. Často se píše, že je to film „ze života“. Motiv dvou opuštěných a jakoby „ztracených“ lidí, kteří se sblíží ve velkoměstě plném kulturně odlišných lidí, ze života být může, proč taky ne, ale zdejší příběh, či jak to tady nazvat, rozhodně ze života není. To je umělý polodokumentární cestopis s netradičně pojatým vztahem dvou lidí, kteří na sebe mají neuvěřitelné štěstí a o kterých si můžete jen domýšlet, co je táhne tak blízko k sobě a zároveň je nechává v jejich vzájemné blízkosti tak chladnými. Film mně to totiž neřekl. Snad jedině generační rozdíl. Je to film na jeden životní motiv. Tady film. Aby mě to vzalo jako film ze života, tak by mě nesmělo napadnout, že to co vidím v televizi bylo vlastně natáčeno kamerou. A ten konec to taky pěkně zazdil. 30% a vyhrazuji si právo na případnou budoucí změnu hodnocení:)

7. července 2008
avatar uživatele
kin
...
90 %

Podle mě velmi zajímavý film... Někdo se rozčiluje, že byl "o ničem", ale s tím naprosto nesouhlasím. Je prostě "jen" o lidských citech a pocitech... Rozhodně doporučuji!!!

24. února 2008
avatar uživatele
90 %

Ztraceno překladu

Kultivovaná podívaná plná citlivě zachycených emocí, melancholické atmosféry a tu a tam i zrnek humoru.

2. února 2008
avatar uživatele
80 %

Zvláštní to filmeček. Myslím, že je docela kvalitně zpracován, co se psychologie postav týče. Také atmosféra, která se ve filmu vznáší je dokonalá. Je to opravdu povedené dílo, které se dá jen těžko popsat. Však se podívejte sami, nebudete litovat. Dávám 85%.

12. října 2007
avatar uživatele
80 %

Konečně jsem viděla Scarlett J. tvářit se jinak než nafoukaně nebo vševědoucně... Tady se snad dokonce i usmála :).
Ze začátku jsem nechápala oč tam běží... Dva "běloši" v zemi Japonců, kterým vůbec nerozumí... oba se viditelně nudí, nemají, co dělat a jednou se tak náhodou setkají a už to jede....
ALe jo, koukat se na to dalo... Možná bych si to i zopákla... :))

6. září 2007
avatar uživatele
30 %

NUDA

Tímto slovem bych označila celý film.
Jestli máte někdo rád rozplizlé filmy rádoby "ze života" tak se na to podívejte. Jinak je to ztráta času. Za celý film jsem se asi tak dvakrát zasmála, půlku filmu jsem nechápala o co jde a proč to vlastně ani nemá děj a druhou půlku už jsem se jen přemáhala abych neusnula. Kdybych na to nekoukala ve škole, ale doma, tak bych to hned po první půlce vypla a udělala bych dobře.

6. září 2007
avatar uživatele
80 %

Vynikající náladovka

Opravdu nemusím příběhy stárnoucích znuděných mužů, kteří buď bilancují nebo nás po celou dobu nudí svou nudností. A že se takových filmů v posledních letech vyrojilo, těch netradičně nudných. Do tohoto „pytle“ bych s dovolením zahrnul i Vratné lahve, které jsou sice pro svou lehkou komiku malinko vybočující, přesto mě též malinko zklamaly (jako celý samotný žánr). Ztraceno v překladu je jiné, věřím že hlavně k vůli věrohodnému výkonu Billa Murrayho, u kterého jsem si poprvé všimnul obdivuhodné mimiky a jeho znuděnosti a otrávenosti na více možných způsobů. Ano, je pravda, že Ztraceno v překladu nepatří mezi zapamatovatelnější snímky, u kterých si s přehledem vybavíte spoustu vtipných okamžiků, a kde se nachází spousta kultovních hlášek. O to tu ale moc nejde, jde o momentální prožitek, občasné pousmání se, občasné zastesknutí a na konci popřemýšlení, jak vlastně hodnotit. Není to lehké, to mi věřte, protože tohle není film úplně pro všechny, záleží na momentálním rozpoložení.

29. srpna 2007
avatar uživatele
80 %

Lost in Translation

je film, ktorý mal premiéru už v roku 2004, no ja som ho videla až pred pár dňami a pravdupovediac aj som tomu rada. Chcela som ho síce vidiet už omnoho skôr, ale myslím že napríklad pred rokom by sa mi nepáčil tak ako teraz. Niekomu sa na filme možno nezdala tá klipovosť a množstvo záberov Tokia. Ale podľa mňa tvoria zábery "žijúceho" mesta skvelý kontrast s pomaly plynúcimi životami hlavných hrdinov. Bill Murray predviedol svoju životnú rolu, v úlohe Boba Harrisa si neviem predstaviť nikoho iného. Príbeh filmu je úplne jednoduchý (mno ako sa hovorí v jednoduchosti je krása) Je to jediný film čo som videla o mužovi a žene, no bez akýchkoľvek sexuálnych podtextov, ale o stretnutí na celý život. Priznám sa po skončení filmu som hlavným hrdinom tento vzťah aj závidela...

16. srpna 2007
avatar uživatele
90 %

Všem doporučuju

Takže máme tu dva lidi kteří jsou daleko od domova....V dnesním Tokiu....Jsou vtaženi do cizí kultury a zvyků,které nechtějí pochopit.....Nahodné setkání a pár společných dnů jim pomáhají překlenout osamění v neznámém prostředí.....Musím uznat,že Bill a Scarlet to sehráli velice dobře.....Film všem doporučuji!!!!

14. srpna 2007
avatar uživatele
60 %

Zajímavé

Co dodat...sice to bylo zajímavý ale jinak to byla hrozná nuda...:(

14. srpna 2007
avatar uživatele
70 %

Scarlett a Bill

Platonická láska. Opravdové a dojemné. Můj první film Sofie Coppoly, určitě jsem jej někdy chtěla vidět a dnes se mi to povedlo. Pořád jsem očekávala, co se ze vztahu dvou hlavních postav vyklube. Čekala jsem polibek, možná i něco víc a ono nic, teda až na loučení na konci :-). Místy byly scény vtipné a pousmála jsem se. Tokio se myslím povedlo paní režisérce vykreslit skvěle, protože to, že jsou oba lidé v takovém chaotickém městě ztraceni, je prostě snadno uvěřitelné. Herci skvělí, ale vadila mi Anna Farris. Ovšem Bill Murray to všechno vynahradí. Melancholie z filmu doslova prýští. Ale taky jsem čekala silnější příběh a také to, že se mnou budou cloumat emoce. Místy mě to bohužel nudilo, proto jen 70 %.

13. srpna 2007
avatar uživatele
80 %

Křehký film o lásce a přátelství, který chvílema nudí nebo vám chvílema připadá zase zábavný. Díky hereckým výkonům hlavních představitelů a konci vás ale dostane.

18. července 2007
avatar uživatele
30 %

Melancholický, senzitivní, filosofický, zádumčivý, zamyšleníhodný, opravdový, lidský, milý, něžný, ze života, ryzí. Ano, všemi těmito adjektivy bych mohl Lost In Translation ověnčit, dozdobit pár superlativy na výkon Murraye (který jako jediný opravdu za něco stál) a dát filmu stylovou osmdesátku. Tím bych zachoval jistý dekor a to, co se ode mě jako od redaktora čeká. Pro ty, kdo si tento obrázek o mně chtějí uchovat nadále - nečtěte dál. Pro všechny ostatní odvážné - je to NUDA, ztráta času, prázdnota, rozmělněnost sama! Nechápu nominace, ani Oscary. Je to na usnutí. Co mi je po tom, že je to ze života, když to není o ničem? To rovnou můžu namátkou vybrat jeden ze svých nejnudnějších týdnů a zfilmovat ho. Ne, omlouvám se, ale tohle neberu.

30. června 2007
avatar uživatele
90 %

Milý a nesmírně melancholický snímek. Meditační záběry (které jsou občas trochu nudné...) se střídají společně s jemnými, leč vtipnými dialogy. A mezi nimi Bill Murray, který je naprosto nezapomenutený. Jeho výrazy jsou prostě dokonalé.

9. prosince 2006
avatar uživatele
100 %

Sugoi desu!

Tak tento film je opravdu velmi dobrý. Režisérka Sofia Coppola nepatří mezi mě oblíbenkyně, ale tohle se jí musí nechat. Bill Murray je naprosto skvostný a ani jeho mladičká herecká kolegyně Scarlet Johansson nezůstává pozadu. Opět mohu upozornit na skvělý soundtrack.

10. srpna 2006
avatar uživatele
100 %

Super film! Super Bill!

Nejlepší film co jsem si v poslední době koupila! Nechybí tam vůbec nic - skvělý nápad, scénář, herecké výkony, hudba...Miluju Tokio :-) Nejvíc mě vždycky rozesměje scéna, jak Bill natáčí reklamu na whisky a režisér mu tam japonsky několik minut něco vykládá a překladatelka mu celý režisérův výstup přeloží pár slovy :-) Bill Muray nehne ani brvou, hraje třeba jen očima a vy mu prostě musíte věřit úplně všechno. Perfektní je v bonusech, jak se přidá v bazénu k těm cvičícím japonkám :-)) Scarlet Johansson jsem nedávno viděla ve filmu Dívka s perlou, byla tam skvělá, myslím, že má čuch na role, líbila se mi i ve filmu Ostrov - je vážně moc dobrá! Sofia Coppola dělá čest svému jménu, hodně se teď těším na její film Marie Antoinette.

7. srpna 2006
avatar uživatele
70 %

Nevěděl jsem co mám od filmu čekat, na co se těšit. A vlastně to nevim ani teď. U filmu se uvolníte, trochu popřemýšlíte, možmá se vám kvůli pomalému tempu podaří i usnout. Ale nebude te se zlobit. O je to přece takovy křehký film o přátelství a láskách. Zapomene te ...

5. července 2006
avatar uživatele
80 %

Hodně dobrý film

Když jsem tenhle film viděla poprvé, tak musím říct, že jsem se docela nudila. Ale teď musí použít přirovnání, co jsem četla v jednom časopise - některé filmy jsou ve vzpomínkách lepší než ve skutečnosti. A na Ztraceno v překladu mi to sedělo. Často jsem o něm přemýšlela a když jsem ho viděla podruhé, už jsem ho daleko lépe pochopila. Všimala si i drobností, které dělají ten film jedinečný. Třeba hudby nebo úžasného života Japonska. A také jsem v něm objevila jedinečnou Scarlett Johansson... A za to tomuhle filmu budu hodně vděčná.

29. května 2006
avatar uživatele
90 %

Nevšední ale krásný film:)

Musím říct, že na tento film je nutno se podívat bez toho aby vás někdo rušil, protože jinak na vás nedolehne ten správný dojem. Není to film jako ostatní, ale tak zváštně působí na všechny moje smysly:)) prostě krátký příběh dvou lidí, kteří by se jinak spolu vůbec nedali do řeči, ale jeden druhého tak trochu chápou. Bill Murray hrál moc pěkně, Scarlett je roztomilá:)) a Tokyo je tam vykresleno věrně, až hrozivě! Moc milý film, dojemný, nevtíravý, zahřeje na srdíčku:) .. a má skvělou hudbu. Fakt moc moc líbí:))

13. května 2006
avatar uživatele
80 %

Až po několikáté...

Přiznávám, že film se mi napoprvé příliš nelíbil. Párkrát jsem se zasmála (spíš usmála), párkrát jsem si řekla: těm hercům to ale jde... Ale nevnímala jsem to jako celovečerní film. Spíš jako nějakou reality show nebo tak něco. Což asi znamená, že film byl hodně opravdový. A jestli to tak paní režisérka chtěla, gratuluji, povedlo se... Bill Murray je ovšem skvělý, to se mu musí nechat - určitě jeho životní role... Mimochodem, film jsem po té náhodou viděla asi ještě pětkrát. Pokaždé mi přišel lepší a lepší. Třeba bych se brzy na těch 100% dostala...

20. dubna 2006
avatar uživatele
30 %

=(

Film mě absolutně nechytil. Koukala sem na něj asi hodinu a pak mě to přestalo bavit a pobíhala sem okolo. Možná třeba i proto mi unikly zajímavé scény, ale prostě jsem se u tý obrazovky nedokázala chytit..

7. ledna 2006

Tak tajto je teda jedna z největších blbostí kterou sem zatim viděl. Je to prostě nuda a nic víc. Nic mě na tom nezaujalo.

27. prosince 2005
avatar uživatele
wiky
...
90 %

fakt pěkný!

Tenhle film má v sobě něco fakt pěknýho! Když se zamyslíte nad dějem tak je to skoro o ničem, ale přesto vám to hodně řekne. Je zajímavej, klidnej, lehce vtipnej, ze života...takovejch filmů by podle mě mělo bejt víc. I obsazení bylo skvělý!

27. října 2005
avatar uživatele
80 %

Ztraceno

Skvělé herecké výkony,hudba,atmosféra,scénář...no prostě skoro všechno.Jemný humor kombinovaný s melancholií osamělosti a hledáním spřízněné duše v cizí kultuře.

13. října 2005
avatar uživatele
70 %

Hezké, ale... ne bomba

70 % dávám filmu jen za Billa Murraye, skvělý soundtrack a výsledný dojem. Jinak - jak píšu v recenzi - mi na filmu některé věci vadily. Například místy přílišná jakoby dokumentárnost nebo klipovost: spíše než v neobvyklém "milostném příběhu" si místy připadáte jako v dokumentu o nočním životě hlavního města Japonska

Kdysi dávno
avatar uživatele
70 %

Strateny vo filme ...

Je to veľmi zaujimavý film, ktorý však nie je pre všetkých. Je určený skôr pre minoritnú skupinu filmových klubistov, aj napriek veľkej reklame v časopisoch. Celý film plynie akoby v jednej úrovni. Oplatí s však vidieť. Je trošku škoda že najaujímavejšie sú tu dve veci Murray a Tokio. Bez týchto dvoch čniteľov by asi film namal právo na úspech.

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

Bill Murray

Obě hlavní postavy mě neskutečně bavily svým chováním. Ve filmu najdete jedinečný nevtíravý humor, který ale určitě neocení fanoušci "Prciček" a podobných filmů.

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

...

je to krásnej čistej film o krásym čistym přátelství:)

Kdysi dávno
avatar uživatele
70 %

závany čarokrásna

Na tomhle filmu sem byla den před zkouškama na střední, proto si z něho pamatuju jenom útržky, nedávno sem ho ale zkoukla znova, a musim říct, ani nevim. Ano, něčim mě učaroval!Nevim, jak ho zařadit, něco bylo čarokrásný, ale to co bylo, když nebylo "to něco" mě neokouzlilo. Před hercema, ale smekám.

Kdysi dávno
avatar uživatele
D-zo
...
100 %

Všichni si to pusttě!!

Stojí to zato,ještě potom filmu sem celej den nad tim přemejšlela,nemá to žádnej supr příběh ale je to tak něak krásný,zvlášt ten konec.

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

Musím poopravit

Svůj názor. Film jsem od zhlédnutí v kině viděla už asi celkem pětkrát díky HBO, a musím říci, že teprve teď na něm vidím jeho kvality. Ona klipovost, která mi předtím vadila, nyní přispívá ke skvělé atmosféře podbarvené výbornou hudbou. A vztah Charlotty a Boba je zvláště při konečné scéně opravdu dojemný. Krásná platonická love story :o)

Kdysi dávno
avatar uživatele
80 %

Obyčejný

film, s obyčejným příběhem dvou lidí, ale díky hereckým výkonův velmi působivý. Snadno je pochopíte a porozumíte. Film si na nic nehraje a je to je dobře.

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

zvedne náladu.. :)

Obyčejný příběh v neobyčejném filmu.. zajímavá nekombinovatelná kombinace.. Výborný scénář, skvělá Sofia Coppola a brilantní výkony Scarlett a Billa..

Kdysi dávno
avatar uživatele
80 %

dobrý, ale...

Nemyslím si, že by to byl nějaký super film... možná to zapříčinilo to, že sem film viděla doma a ne v kině a nemohla si ho tolik vychutnat. libil se mi, ale ze bych si ho musela poustet neustale dokola, to ne.... Ale presto, kdo nevidel o hodne prichazi....=)

Kdysi dávno