home
Transamerika

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
100 %

Výborný film

Film hodnotím ako dobrý, keď ma vtiahne do deja a nevyrušuje ma kamera alebo divné svetlo alebo nepresvedčivé herecké výkony alebo podobne. Tento je proste výborný, skvelo zahraný (nielen hlavná postava, ale jej matka), má výborný príbeh - bohužiaľ uveriteľný - má myšlienku, zanechá dojem, odporúčam.

20. února 2016
avatar uživatele
joda
...
80 %

Zajímavé

Rozhodně to byl hodně zajímavý film. Ale koukám, že moc lidí ho nevidělo. Docela jsem byla zvědavá, jaká bude Felicity Huffman v jiné roli než jako Zoufalá manželka a myslím, že nezklamala. Tento film by si zasloužil více diváků. Ještě, že existuje něco jako Americké nezávislé léto. Doporučuji shlédnout, pokud někoho zajímají ne úplně typické filmy a neohraná témata.

6. srpna 2008
avatar uživatele
80 %

Napříč Amerikou

Na film jsem byla zvědavá hlavně kvůli své oblíbené Zoufalé manželce Lynette - Felicity Huffman, která tady hrála hlavní roli a taky byla nominována na Oscara. Myslím, že by měla velkou šanci, pokud by tohle nebyl neznámý film a nevidělo ho jen pár lidí. Však ani neměl premiéru v českých kinech... Ale což, Felicity tu hrála roli myslím hodně náročnou a ještě víc mě utvrdila v tom, že je dobrá. Film se dotýká velice ožehavého tématu - transsexuality, což je třeba u mě plus. Je to něco nového a neobvyklého. Příběh se mi taky líbil, přinejmenším byl hodně zajímavý. Takže asi tak :-)... Není to prostě nic komerčního a byla bych ráda, kdyby ho vidělo více lidí, určitě si to ten film zaslouží.

14. prosince 2006