home
Turnaj zabijáků

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
3ged
...
90 %

The Tournament

Slušně ucházející film se slušivym obsazenim. jediný co bych mohl vytknout je 30 účastníků turnaje, když se děj odehrává okolo cca 6 a zbytek se ztratí během několika vteřin...

16. března 2011
avatar uživatele
40 %

Kolik už tu máme filmů pojednávajících o vražedných turnajích? Kolik tvůrců převzalo jeden motiv a na kostru navléklo nepatrně upravené informace, které se na oko jeví jako rozdíly? Někdo přijde s tímto nápadem, prosím, je to pakárna, ale pobaví to. Podruhé, v jiné podobě, se to dá ještě snést, jenže když tyto filmy přicházejí jako na běžícím pásu, už tu není něco v pořádku. Běžící muž, Zabij nebo budeš zabit, Ralley smrti… všechny pojednávají o tom samém a všechny, i depresivnějšího, ale nejstaršího Běžícího muže, jsem byl schopen akceptovat, ale Turnaj zabijáků už je moc. Už jen sám název vypovídá příliš mnoho a sám si říká o ortel smrti a od člověka znalého žánru o rychlé odmítnutí. Od této verze, ač klidně britské, divák nesmí nic očekávat, pokud se nechce dočkat jasného zklamání. Mě to trochu pomáhá, ale vzhledem k tak neosobitému a primitivnímu ději je těžké najít nějaké klady a projevit tak kapku objektivnosti. Ať to máme odbyté. I když to celkově filmu nepomáhá skoro vůbec, inovace v podobě nevinné osoby coby účastníka turnaje není na škodu, přičemž se v průběhu díky Bohu v jejím případě nedopouští žádných trapných zvratů. Děj z něj sice nedělá žádného hrdinu, ale jeho aura nevinnosti a porozumění, která v přítomnosti i myslích zabijáků vyvolává soucit, působí někdy hodně trapně, o klišé pomstě bývalého vítěze a jistém vztahu ke konci filmu ani nemluvě. Film asi nejvíce kopíruje od „Zabij nebo budeš zabit“ jak v nápadu, tak i v tomto sloganu, který zde několikrát zazní, ale pokud se nebudeme ohlížet na kvalitu děje (narážet na příběh je zbytečné i u zaujatých) a ke štěstí bude stačit (někdy i) slušná akce, možná že se Turnaj zabijáků nějakého úspěchu dočká. Sám filmu říkám jasné ne, ale aspoň se tu vyskytují nějací dobří herci, kteří suchému ději trochu pomáhají. Ving Rhames si podle mě zaslouží větší a výraznější role, ale jakožto fandovi X-menů mi přítomnost Kelly Hu byla celkem milá. Turnaj zabijáků bych doporučil jen těm nejvíce tolerujícím prostou akci, klasické zápletky a řádku výbuchů.

20. září 2010
avatar uživatele
70 %

Neviem, strašne mi to pripomínalo film zabil lebo budeš zabitý no ale skôr mi ako nepodarenú napodobeninu. Všetko sa zrazu tak zvrtlo, z ničoho nič aj tých zabijakov bolo akosi moc pričom na tabuli ich tolko nemali. Farár ani nepôsobil ako farár. Absolútne vôbec.

9. září 2010
avatar uživatele
100 %

Výbornej akční kousek. Byl by to byl jen další béčkovej akční film, ale dát tam zabijáka, co hledá vraha ženy a k tomu i notorického kněze, ktrerej ani neví o co jde ... to nemělo chybu. Výborné akční scény, dobrej příběh, prostě bomba. V jednu chvíli jsem ani nevěděl komu fandit.

8. dubna 2010
avatar uživatele
50 %

The Tournament

Pohled na zcela čistou a nefalšovanou akci se mi včera naskytl. Turnaj zabijáků je béčko velké jako Brno, ale tenhle fakt mi vůbec nevadil. Nečekal jsem, že to bude nějak zvlášť vyjímečný film. Čekal jsem od něj pouze to, že mě zaplaví velikou akční tsunami vlnou a to se mu povedlo. Informace o režisérovi a scénáristech jsem si raději ani nezjišťoval, protože jsem věděl, že bych se toho ani taky moc nedozvěděl. Jména Scott Mann nebo Gary Young mi zhola nic neříkali, takže jsem věděl, že tyto osoby nějak více zkoumat vůbec nemá cenu. Stačily mi jména jako Ving Rhames, Ian Somerhalder, Robert Carlyle nebo Kelly Hu a byl jsem spokojený. Nečekejte, že když to má velice nápaditý a zajímavý námět, dostatek akčních scén a ucházející kameru, tak že to bude vysoce nadprůměrný film kategorie B, takhle to vůbec není. Film má spoustu nelogičností, ale ty jsou menšího vzrůstu a nijak výrazně nezasahují do filmu a nebijí diváka do očí. (To s tím čipem, jak již tady zmiňoval jakupb, je hodně diskutabilní.) Podle mě byl nápad se zasazením Carlyleovy postavy do příběhu. Kdyby se film věnoval pouze turnaji a postavám v něm, mohla by to být větší šílenost. Co se mi ale na filmu líbilo bylo to, že neměl vyloženě nějakou slabší chvilku, scénu u které bych se alespoň trochu zanudil. Film dokonce kašlal i na nějaký výpravný úvod a hned na začátku nám režisér Mann naservíroval akci. Je z toho ale cítit béčkovost a toho si všimne i laik. Další zápor filmu je Robert Carlyle, ale to až potom. I přesto, že celým filmem se prolíná nelogika a další přitěžující věci, jež Vás raději donutí vypnout mozek, má film hodně "funny" momentů. Hodně scének, které se Vám (jestli jsem fanda akčních filmů) budou líbit. Scéna v baru nebo třeba hned v úvodu je perfektní a nutí k tomu se na samotný film nedívat až tak moc přísně. Je to zkrátka průměr jak prase a to platí i co se týče herecké stránky. Jak už jsem psal, Robert Carlyle je tady hrozný. Jak on samotný, tak i jeho postava mi přišla strašně nesympatická. Ufňukaný, ničeho schopný, uchlastaný kněz mi vážně nepadl do oka a Carlyle si s jeho ztvárněním taky moc práce nedal. Naopak největší překvapení filmu je Ian Somerhalder. Tento převážně seriálový a televizní herec zde předvedl, nebál bych se říct, svůj životní výkon. Hlavní záporák byl v jeho ztvárnění hodně slizský, dost šílený a kupodivu i velmi sympatický. Rozhodně nejlepší výkon ve filmu! Ving Rhames ovšem taky potěší. Sice hraje toho stejného tvrďáka jako vždy, ale on tyhle charaktery zkrátka umí. Kelly Hu je sexy a hrála spíše průměr ačkoli jednu světlou chvilku tu také měla (dialogová scéna v kabinkách na WC). Jedním dechem: "Průměrné béčko, které stráda díky Carlyleovi a velkému množství špatných scénáristických tahů. Nadruhou stranu je film akční v pravém slova smyslu, akční scény jsou vyšperkované a Somerhalder a Rhames jsou úžasní. Obzvláště ve společné scéně!" Dávám 50 %.

6. dubna 2010
avatar uživatele
40 %

Čas od času nemám chuť na nic jiného, než na nenáročný film bez smyslu, nejlépe plný zabíjení.. Jestli se dá někam Turnaj zabijáků zařadit, tak jedině do této kategorie, už samotný námět má v sobě brakovosti až kampak… A hned první, co mě napadlo je srovnání se starším kouskem takřka totožného vyznění, "Zabij, nebo budeš zabit". Podobnost přímo bije do očí! Tohle ale hned přeskočím, na probrání mám mnohem závažnější věci. Přejdu rovnou k největšímu problému a příčině 90% negativ a zároveň pozitiv. Film je založen na tak neskutečně naivním a nesmyslném konceptu, že něco podobného je možné jenom v rámci žánru! Celá zápletka je postavená na nulovém IQ zabijáků. 30 lidí má pod kůží (ne hluboko, pár milimetrů!) sledovací čip a zároveň bombu, ale jeho odstranění napadne jediného, který oním vyndaným čipem zaviní příchod civilisty. Vše říkající zkratka WTF je sakra na místě! Přesně ten důkaz, jak chabě je vymyšlený průběh a že zapnutí mozku je jen na vlastní nebezpečí. Podobných nelogičností je navíc mnohem víc.. Jestli jste si ale všimli, psal jsem, že tahle hrubka může i za kladné body. A skutečně, bez zvratu vymyšleným snad za polední pauzy, by se nemohla zrodit tak dobrá akce. Turnaj zabijáků, jak vám už došlo, funguje jedině skrze jednotlivé scény, v tom tkví alfa a omega. Dostatek zločinců zajišťuje velkou škálu druhů boje, což s sebou nese zákonitě velkou porci švandy. Ty menší ryby skapou sice po pár záběrech, ovšem ústřední +- 5 odhodlaných machrů vskutku umí. Tvůrci se navíc snaží tyhle bojůvky ještě přilepšit o vyšetřování smrti manželky jednoho z účastníků. Jestli se jim to povedlo a rozuzlení nepůsobí lacině, nechám až na vás. Já z něj rozhodně nadšený nebyl. Konec patří ke klasickým a ukazuje všemožná klišé v celé své kráse. Charaktery hnané na maximum (čestná žena, ultra padouch, chlápek milující svojí rodinu a zmatený moula hledající víru v život) to divadélko do úspěšného konce prostě nějak dotáhnou a vy si můžete jít po svých. Žádný hlubší smysl, jen vydestilovaná troška zábavy z moře zmaru = to je Turnaj zabijáků.

31. března 2010