home
T.M.A.

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
20 %

Tak jsem se zase jednou rozhodl podívat na další český horror, aniž bych bral v potaz jakákoliv hodnocení ostatních, a stejně jako v případě Labyrintu jsem na to zase doplatil. T.M.A. je totiž důkazem, že novodobé české filmy, které se snaží vyčnívat z řady neustále se opakujících realistických dramat, na to prostě nemají. Natož horrory. Hned úvodní titulky pořádně prověřily sílu mojí psychiky. Depresivnější první dojem film udělat vážně nemohl. Následující chvíli vypadalo, že má i budoucnost, jenže jakmile měl divák možnost spatřit první pokusy o to jej vyděsit, už to tak nějak začalo jít z kopce. T.M.A. si začala hrát na boj člověka s prokletým domem, udělala kolem spoustu „záhad“, a když se objevili první mrtví, už se dalo pochopit, že nás Osvícení, Sirotčinec nebo Poltergeist zkrátka nečeká. Čeští tvůrci podle mě příliš spoléhali na to, že čeští diváci se dívají jen na české filmy. Každého druhého filmového fanouška totiž moc neodváže to množství klišé, mířících až k absurditě. Promiňte, ale nedokážu si odpustit zmínit tu neskutečně směšnou scénu, kdy nahá ženská v domě prohlásí, že se tu bojí, pak si vezme svíčku a zamíří do sklepa ke dveřím s nápisem Verboten neboli zakázáno. V konečném důsledku to vypadá, že je film docela komplikovaný, ale z omylu vás vyvede fakt, že jeho komplikovanost tkví v jeho příšerné nedotaženosti. Po neskutečně trapném konci se totiž ve vzduchu stále vznáší spousta nezodpovězených otázek jak ohledně nevysvětlených scén, tak ohledně smyslu celého toho všeho. Skutečně nepamatuji, kdy se mi to naposledy stalo, ale možná je to vlastně tím, že ke konci jsem chvílemi nepřemohl touhu se jít vyspat. Přítomnost skvělého dabéra Michala Dlouhého mi dělala vcelku radost, ale asi jen 15 minut… T.M.U. nedoporučuji vážně nikomu, zvlášť ne takovým, jako jsem já.

25. února 2012
avatar uživatele
90 %

Hodně mě překvapil tento film, jde o krásný horor s pěkným tajemnem. Ten závěr jsem sice čekal propracovanější, i odhalení minulosti z druhé války, ale i tak výborné drama.

4. prosince 2011
avatar uživatele
90 %

překvapení

Opravdu mě to velice překvapilo, české filmy natočené v poslední době mě moc nelákají a když sem se dověděla, že je natočen český horor, tak sem tomu moc nedávala, ale naopak. Naprosto úžasný film , i když bych tam přidala hudbu a jednu scénku bych tam neukazovala tak podrobně. jinak to bylo opravdu super.

9. srpna 2009