home
Titus

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
90 %

Tak to vidím já...

Úchylné a monumentální. Shakespeare se obrací v hrobě, protože odtamtud špatně vidí na plátno. Vynikající herci v jedinečně stylizované hře, ze které mrazí a která fascinuje. 95%

31. března 2011
avatar uživatele
Nazu
...
100 %

Titus

Titus není asi nic pro slabé povahy , ale je to film který vas nadchne , můžete tam vidět věci které vám příjdou nemožné. Např. koláče z lidí.Můžu tenhle film vidět 100x a nikdy me neprestane bavit.

15. února 2008

Kombinace klasických prvků starého Říma s prvky naprosto novodobými, jako jsou auta, motorky, cigarety, kulečník, hrací automaty, je... nezapomenutelná. Někoho odradí (negativních názorů jsem díky extravagantnosti paní režisérky slyšela několik), někoho nadchne jako mě. Navíc je film přímo hereckým koncertem pro celou řadu tváří. Vynikne především bezchybný Titus Andronicus sira Hopkinse, Jessice Lange či Alan Cumming. Nemůžu nezmínit také Jonathana Rhys Meyerse, který je ve své úloze naprosto odporný a zvrácený; v té nejrozkošněji možné podobě. Není to film pro každého, ale když se ho naučíte strávit, moc rádi si budete jednou za čas přidávat.

4. listopadu 2007