home
Thelma a Louise

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
E Š
...
80 %

Všetko je to Thelmina chyba! Ale vďaka bohu za to, aspoň to robí dobrý film. Obe hlavné herečky ma očarili.

3. února 2019
avatar uživatele
70 %

Geena Davis

Je to zajímavá road movie o mezilidských vztazích a neplánované cestě dvou žen za svobodou. I přes vážný kriminální děj je to zábavný film.

7. dubna 2012
avatar uživatele
80 %

Tak to vidím já...

Dokonalých 80%. Energická, ale zároveň silná jízda, výborné herecké výkony a perfektní tečka. Bohužel k té vyšší metě, ke které tio má tak krásně našlápnuto, tomu chybí trochu větší odvaha, co se dávkování emocí týče. Scott asi nebyl nejlepší režijní volbou, méně "klasický" režisér by z toho možná vyždímal něco víc. Jen o trochu víc režijní odvahy, zbrklosti a života a bylo by to i na těch 90%.

17. července 2010
avatar uživatele
Meky
...
80 %

****

Nechci se schovávat za Ridleyho Scotta, ale ten chlapík prostě umí! Může si natočit co si zamane, protože hranice jeho žánrů jsou nekonečné! Ať je to válečný film, mrazivý thriller, romantické drama nebo třeba jako v tomto případě road movie. Dějově je tento snímek skvěle vyvážený, nechybí mu pomalu rozvíjející se příběh, ani vtipné či dramatické momenty. Thelmu a Louisu bych označil za novodobé Butche Cassidyho a Sundance Kida v ženském podání. Netlačí se na pilu, tempo pohodově běží a přesto se divák nenudí... Výborná hudba Jamese Hornera nezůstává pozadu, stylově podbarvuje některé momenty a snadno se do ní zaposloucháte. Ústřední hereckou dvojici prchající před zákonem ztvárnily Susan Sarandon (Louise) a Geena Davis (Thelma) a holky si rozuměly tak, že na to byla radost pohledět. Dominantní Louise táhla film v první polovině, naopak v druhé se Thelma více otrkala a převzala otěže dějové i herecké. Mně osobně se svým projevem a vzhledem líbila mnohem více Thelma a ke konci, kdy se "vybarvila" jsem se do ní doslova zamiloval. Prostě role holkám sedly perfektně a oscarům pro ně bych se nebránil. Konec je čím dál tím víc jasnější, ale vlastně jiný bych si ani nedokázal představit! Závěr? Ridley Scott si v této road movie jede svoji cestou a i když sešlapuje plyn jen zlehka, tak pořád jeho film spadá do kategorie těch lepších, protože mohutnou podporu shledává v báječných výkonech Sarandon a Davis, i hudbě Hornera!

26. prosince 2009
avatar uživatele
50 %

Nechápu v čem je tato prachobyčejná road movie tak vynikající. Scénář suchopárný a herecký výkony ještě víc - ani nebyla příležitost cokoli předvést. A tak jediný zajímavý je konec - ale to nevím, jestli těch deset vteřin stojí za to. Takže nevím za co Oscara.

3. listopadu 2009
avatar uživatele
80 %

Nadprůměr

Tak na tento film se rád podívám znovu. I když téma setkání po x letech mně připadne celkem dosti nezajímavé, tak tým pracovníků kolem tohoto dílka se úkolu zhostil přímo na jedničku. Nejvíce bych asi vyzdvihnul herecké výkony hlavních hrdinek. Právě tyto dvě skvělé herečky dělají dle mého názoru z filmu průměrného dílo nadprůměrné. Kdo neviděl by měl jistojistě tuto mezeru co nejdříve zacelit. Budete příjemně překvapeni.

15. října 2007
avatar uživatele
90 %

Hodnocení: 5 z 5 (*****)

Každým svým natočeným filmem Ridley Scott dokazuje, že ve svém oboru mu může konkurovat málokdo. Thelma a Louise vyjímečný film opět je a v první řadě se o to zasloužil jak výtečný oscarový scénář, tak i nadprůměrně zahrané hlavní postavy v řadě druhé. Zatímco ze začátku exceluje Susan Sarandon, v druhé polovině filmu přebírá plně iniciativu Greena Davis. Obě se po celou dobu vzájemně doplňují výbornými dialogy a je jen velká škoda těch neproměněných oscarových nominací. Z ostatních mě svým sympatickým vystoupením ještě v roli mladého zlodějíčka příjemně překvapil tehdy začínající Brad Pitt. Scott perfektně střídá vtipné okamžiky s těmi vážnými a co je nejdůležitější, ani na chvíli nenudí... Zalíbil se mi i soundtrack, lterý perfektně vystihuje začínající 90.léta v Americe. Ridley Scott je skutečně pan režisér a já můžu před ním jen smekat.

27. září 2007
avatar uživatele
40 %

Tělma a Lojza

Už jsem to psal asi k několika filmům, ale na mě to vůbec nezapůsobilo. To nebyl dramatický příběh, to byl 130 minutový příběh o dvou štěkajících slepačinách v autě, které převážnou část filmu jedou a jedou, až nakonec sjedou poté, co ta ubrečenější z dvojice vyrovnaně a s úsměvem řekne: „Jeď dál."(Doufám, že neprozrazuji nějakou pointu.) No, k tomu výborný Harvey Keitel běžící při zpomaleném záběru za rozjetým autem, zřejmě s úmyslem zachytit ho a v pozadí nesmí chybět kulisa v podobě plně ozbrojené policejní složky, mířící na nepolapitelné ženy v autě. Nevím, jestli jsem měl po skončení filmu ještě půl hodiny šokovaně sedět v křesle a čekat, dokud se mnou někdo nezacloume, aby mě vysvobodil z toho strnulého stavu po bezprostředním zhlédnutí takto strhujícího příběběhu, ale nestalo se tak, protože tak silný ten film opravdu nebyl. Pod silným příběhem a silným koncem si představím třeba Cuckoo´s nest od Formana. Během celého filmu vůbec nemáte pocit, že po nich policisté jdou, takže o napětí mluvit nelze a celá jízda připomíná poklidnou projížďku v zemi, kde mají policisté problém zastavit dvě ženy, jedoucí v autě po jedné jediné hlavní silnici v okolí, někde na jihu Ameriky. Plusem je samozřejmě nějaká ta nezbytná vtipná scéna, například hláška: „stojíte si v pizze“,nebo vyhulený pouštní cyklista. A hudba? Od Hanse Zimmera jsem nic tak nevýrazného ještě neslyšel. Párkrát mě tam probudila nějaká ta kytara, ale že by nějaká melodie na zapamatování, to ne. Nechci tímhle názorem někoho naštvat a nemám žádnou potřebu každý vychvalovaný film hodnotit podprůměrně, ale tohle buď nebyl film pro mě, nebo to nebyl tak strhující film, jak se v některých názorech píše.

11. září 2007
avatar uživatele
100 %

Thelma & Louise

Pokaždé, když si tenhle film pustím mě dostane... Neberu ho jako road-movie... Podle mě je to příběh neobyčejně silného přátelství dvou žen, jejichž vztah posílí zločin, kterého se dopustily... K tomu naprosto dokonalá muzika, hl. píseň od H. Zimmera, před jejich poslední jízdou, je bezchybná...
Miluju tenhle film, pro mě je tím nejlepším, co mohl kdy kdo natočit...

14. srpna 2007
avatar uživatele
90 %

Woala!

Na film jsem se moc těšila a nemohla jsem si ho nechat ujít. Susan Sarandon i Geena Davis předvedly opravdu excelentní výkony. I jiné oscarové nominace hovoří za vše - hlavně za kvalitu filmu. Příběh je to fantastický a nejedná se o klasickou roadmovie, ale o pořádné drama a jedinečný film. Tohle vás donutí dívat se až do konce a doslova vás to přibije k obrazovce. Konec je smutný, ale čekala jsem ho, protože jsem si sama říkala, že být na jejich místě, tohle udělám, takže jsem jenom čekala, jak film dopadne, a ony opravdu udělaly to, co bych na jejich místě dělala já. I když jsem konec tak trochu předvídala, stejně mě to dostalo. Film vůbec je emotivní, o svobodě a vztazích, paráda!

5. dubna 2007
avatar uživatele
80 %

Hodně zvláštní film, s hodně dobrými hereckými výkony (rozzuřená Susan Sarandon na parkovišti, to je vážně něco). Dost překvapivé od režiséra, který většinou točí úplně něco jiného. Je sice pravda, že se neubránil pár megalomanským scénám, ale to není výtka, spíš upozornění, že Ridley si dokáže udržet svůj styl za každou cenu. Abych byl upřímný, trochu mi vadil ten konec, který je sice šokující a zároveň smutný, ale je to jasné okopírování závěru ze snímku Butch Cassidy a Sundance Kid. A další věc, která mě rušila při sledování, bylo to neustálé opakování jmen hlavních hrdinek ve stylu: „Nazdar Tome, nazdar Bobbe.“ Toď vše, pěkný film.

1. dubna 2007
avatar uživatele
80 %

Silný zážitek. Film, který o mnohém vypovídá a jeho konec byl naprosto na místě. Líbilo se mi, že byl ukázán "decentně". Nevšední snímek, na který bych se ráda za nějakou dobu podívala znovu.

1. dubna 2007
avatar uživatele
100 %

U tohoho filmu jsem se skvěle bavil. Samozřejmě jsem oběma hlavním hrdinkám fandil. Do dneška nemohu uvěřit co se stalo na konci tohoto filmu a stále marně věřím, že bude natočen film Thelma a Louise 2.

5. října 2006
avatar uživatele
80 %

strhujúce

Aj napriek tomu že tento film si už nejaký ten piatok pamätá ja som ho videla len nedávno a jednoducho ma dostal! Vynikajúce herecké výkony J. Davis a S. Sarandon + ak chcete vidieť mladého B. Pitta. Len ma prekvapil záver filmu skôr som čakala že skončí happyendom ale práve naopak.

10. dubna 2006
avatar uživatele
90 %

Thelma a Louise

Tenhle snímek měl zaručeně dobře napsaný scénář a režisérovi se podařil moc pěkně natočit. Až na pár vleklých scén nemám filmu co vytknout. Herecké výkony byly vynikající.

21. března 2006
avatar uživatele
80 %

Vynikající film!!!

Naprosto úchvatné drama, které vás zcela pohltí a přibije do křesla. Díky tomu, jak je neuvěřitelně dobře vymyšlené a napsané (zasloužený Oscar za scénář), svým napětím, skvělou hudbou, zdrcujícím koncem a vynikajícími hereckými výkony samozřejmě především Susan Sarandon a Geeny Davis. Zcela jistě jeden z nejlepších filmů 90. let.
PS: Tenhle film jsem vyloženě milovala asi do 3. zhlédnutí. Při čtvrtém mně ty holky začaly lézt na nervy... takže body dolů

18. března 2006