home
Postman - Posel budoucnosti

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
40 %

Tenhle film celkem ušel. Chvílemi mi připomínal dovoký západ. Jen mi trochu moc zaváněl amerikanismem. Děj se ještě dal, i když opravdu spíš připomínal divoklý západ než budoucnost. Po trikové stránce asi moc zabrat nedal. Tak nebylo to úplně špatné. Myšlenka byla dobrá. I konec se mi líbil.

22. ledna 2010
avatar uživatele
60 %

4 Years Remaining...

...přinejmenším podle Costnera. Rok 2013 tu máme co by dup a pomalu se připravujte na to, že vaši starou dobrou šourající se pošťačku nahradí Kevin se strhaným kukučem. Film samotný je podle mě až moc rozvláčný a zápletka je postavena na osvědčeném základě, který nastínilo již Sedm statečných. O vykreslení atmosféry postapokalyptického světa se postaralo na jedničku duo Jamese Newton Howard a Stephena Windona. Scénerie vypadají naprosto úžasně a jsou propracovány skutečně do detailu a ve spojení s podmanivými tóny vznikají nádherné záběry. Dějová linie však působí ve srovnání s tou uměleckou jako nebe a dudy. Dialogy mi příjdou neskutečně plytké a je až přehnaně moc kladen důraz na existenci Spojených států a patriotismus celkově. V americkém filmu to ale asi ani jinak nejde... Pošťáka řadím mezi ty horší Costnerovy režisérské počiny a lepší herecké.

28. září 2009
avatar uživatele
70 %

Mě přijde, že skoro každý film z devadesátých let, je úplně stejný, co se týká vizuální stránky. Téměř všechny jsou takové potemnělé, zkrátka mezi novými filmy je v kontrastu velký rozdíl. Nevím, asi jedinému mě to tak přijde, ale většina těchto filmů využívá podobné rozpoložení událostí a to byl důvod k tomu, abych se na tento film urychleně podíval a už ho měl z krku. Překvapil mě z mnoha stránek, ale pořád je to pro mě jednohubka. Příběh ani neměl jinou možnost než překvapit, vždyť má také umrtvující délku 160 minut. Nejspíš si toho tvůrci byli vědomi, proto ho vyzbrojili skvěle rozvinutou linii velmi důležitých odboček, které dělaly přesně to, co měly. Za příběh číslo jedna totiž považuji událost na začátku filmu. Tam totiž K. Costner coby hlavní postava putoval pustinou, která nemálo připomínala videohru Fallout, a neprováděl nic takového, co by mohlo někam vyústit. Když se pak objevil místní samovládce, doufal jsem v opak toho, co nadešlo. Ten totiž vypadal jako inteligentní člověk, ale stejně se pak ukázalo, že jde pouze o přespříliš upjatého šílence. Uvěznění hlavní postavy nevěstilo nic dobrého, hned jsem si myslel, že to dopadne jako ve filmu Vodní svět, ale příběh si najednou zaskočil na velkou a naskytl se úplně jiný pohled na film než doposud. Pořád jsem si říkal, proč zrovna „Posel budoucnosti“, když v tu mám před sebou více jak hodinu dlouhý akt věnován pouze tomuto odvětví. „budoucnosti“ tu znamená nejspíš něco jiného, než by každý čekal, protože já si hned představil cestu zpět časem, kde se má lidstvo dozvědět o hrozící zkáze. To by už zavánělo Dvanácti opicemi. Všechno to je skvělé, ale pořád to nemůže zakrýt ten fakt, že je film přímočarý a také nereálný. Žádné vizuální efekty nečekejte, ale i když je ve filmech možné všechno, takto to prostě nechodí. Tím chci hlavně upozornit na vedlejší avšak pořád důležité konání záporné postavy. Ten se celou dobu žene za člověkem, který jenom utekl, nemůže nic udělat a vlastně po něm nic nechtějí… Costnerův výkon přijímám, avšak ještě snížím hodnocení kvůli příliš přehnanému „dojemnému“ konci.

26. června 2009
avatar uživatele
70 %

Kevina Costnera mám rád, vůbec mi nevadí jeho novější film, odmítám názory kritiků... proto předcházející Vodní svět si ke mně našel cestu. Kevinovi to zjevně nestačilo a tak nám představuje další zkázu lidstva, co proti nám má?! Možná ho baví točit díla, kde je on ten nejlepší, nejvznešenější, prostě jediná naděje lidstva. Doufám, že tak nesmýšlí. Buď jak buď, jeho pokračování v zaběhnutém stylu o pošťákovy, nesoucí nejen dopisky, ale i naději se mi jak jinak, než líbilo. Upřímně jsem se po prvním pohledu na stopáž nejdříve zhrozil, takže jsem byl nucen rozdělit si dívání na dvě půlky. Vážně, komu dělá problém dlouhá stopáž, doporučuji. Takže jsem si dopředu ušetřil rozmrzelost, který by skoro jistě nastala. Ať se totiž Kevin snažil sebevíc, něco tak roztahaného se nehodí. No, nebudu rozvádět, soustředím se na povedené části. Tak především prvotní nápad o poště je pozoruhodný. Nemůže být řeč o směšnosti, jak tvrdí zlé jazyky. V období srabu je totiž i prachsprostý dopis největší výhrou. Velmi vhodně jsou tedy doplněny emoce. Přehánělo se avšak někde jinde. Dělalo se moc efektních „oblbovaček“, kupříkladu sebrání dopisu od malého klučiny, bylo postaveno na stejnou úroveň, dejme tomu jako vyhrání důležité bitvy. Cválající kůň prachem, natahující se ruka chňapající po papíru za zpomalených záběrů... na mou duši velký kýč. Nesmíte se ale nechat odradit. Jak celek to působí zajímavým dojmem. Pak jsou vám nějaká drobná škobrtnutí úplně šumák. Klady jsou v jasné nadvládě. Bezvadně se vykreslilo prostředí. Apokalyptická Země vás nenechá jen tak. Civilizace je roztroušena do rozmlácených měst, přesně jak povídal zlý kapitán, nastala éra středověku (nadneseně). Ano tím se dostávám k další důležité složce. Armáda (ty s tou osmičkou) plnily nezbytnou akčnější vložku. Nebýt jich, nastala by nuda. Jejich velitel, výše zmíněný zločinec, bravůrně ztvárněný Willem Pattonem, mě bavil vždycky, když byl na placu. Měl zvláštní schopnost určitého charismatu, ať byl sebe horší, díky za něj. No nebyl by to ale americký film, kdyby se nekonal happy end. Stejně chválím, uděluji 75%.

20. června 2009
avatar uživatele
80 %

délka filmu je opravdu na zabití. myslím, že by se to dalo udělat bez problému o hodinu kratší. Costnera mám ráda, takže ho můžu jen pochválit. Příběh zajímavý nezbytný happy end byl příjemnou tečkou celého filmu. pokud máte rádi Kevina Costnera, máte spoustu času (min. 3,5h) a rádi se díváte na civilizaci v troskách, narazili jste na správný film...

6. září 2008
avatar uživatele
70 %

Hodnocení: 4 z 5 (****)

Kevina Costnera zřejmě baví riskovat, když pár let po natočení Vodního světa, jednoho z největších filmových propadáků posledních let, se znovu pustil do vyprávění naší ne zrovna růžové budoucnosti. Postman sice v kinech opět ztroskotal, mně ale dokázal skoro ve všem příjemně překvapit. Už to vystihnutí postapokalyptické budoucnosti je dokonalé a asi málokterý film by mu mohl v tomhle ohledu konkurovat. Až mě z té syrové atmosféry běhal mráz po zádech, navíc když je příběh zasazen do nepříliš vzdáleného roku 2013! Costner si vybral opravdu netradiční téma na vyprávění, nebudu jistě jediný, kdo byl nad zápletkou zpočátku poněkud rozpačitý. Tomu, že znovuzavedení poštovní služby má spasit a dát naději do budoucna zbytku lidské populace, jsem nedával příliš velké naděje. Postupně jsem ale začal zjišťovat, že by to skutečně mohlo mít smysl a děj mě naplno pohltil. Spousta diváků Posla budoucnosti právem zatracuje kvůli své neúnosné tříhodinové délce, což je také i největší negativum filmu. Ale u Costnera jsme si už tak nějak na tento problém mohli zvyknout. Ten se chopil i hlavní role a když pominu vleklý začátek, působil hodně přesvědčivě. O dost méně známý Will Patton v roli zlého generála Bethelema, se mi taktéž zamlouval. Kromě té dlouhé stopáže ještě mé výtky směřují k začátku, kam by se hodil klidně o něco delší úvodní komentář o jakési válce a moru, které měly zasáhnout svět. Z posla budoucnosti mám jinak velice dobré pocity, i když doporučit ho můžu asi jen nadšencům scifi žánru.

23. srpna 2007
avatar uživatele
70 %

Costner umí

tento film mě překvapil,i když byl hodně dlouhý nenudil jsem se, byl zajímavý,je tam akce a je to zajímavá myšlenka příběhu,zajímavá města a pohled do jiné budoucnosti jako u Vodního světa.Kevin Costner předvedl nadprůměrný herecký výkon a tenhle film stojí za shlédnutí i když nemá takový ohlas jako Tanec s vlky,Osobní strážce nebo Vodní svět.

22. srpna 2007
avatar uživatele
60 %

Stejně jako Vodní svět to nepovažuju za špatnej film, ale za normální průměr. Pošťáka ale hodně do kolen sráží neuvěřitelně přestřelená stopáž. Tenhle příběh se dal odvyprávět minimálně o 70 minut kratší. Chápu, žě Cosťa chtěl zabodovat jako s Tancem s vlky, ale to by nesměl hrát hlavní roli a do role záporáka obsadit někoho pořádného. Will Patton se mi vůbec nelíbil. Navíc se hlavní motiv filmu opakoval aˇž neuvěřitelně často. Jednou stačilo, ale jak říkám, nejhorší to není.

19. srpna 2007
avatar uživatele
100 %

Ať měl tento film kritiku jakou chtěl, mě zaujal maximálně, od začátku až do konce. Tři hodiny jsem ani nedutal a sledoval se zaujetím každou minutku filmu. Když jsem si ho koupil a to už je pěkných pár let zpátky, tak jsem ho shlédl během roku aspoň pětkrát. Dnes jsem ho po asi čtyřleté pomlce opět oprášil a ejhle účinek byl stejný, zase mě dostal. Pravdou je že se mnohým lidem líbit rozhodně nemusí, ale všem milovníkům, kladných hrdinů a šťasných konců, kde dobro vítězí nad zlem,rozhodně tento tříhodinový,vyčerpávající film vřele doporučuji.
PS: Podotýkám, že nechybí ani láska a romantika.

19. ledna 2007
avatar uživatele
80 %

Kevin Costner

Od tohoto filmu jsem očekával jenom to nejhorší a hodně mě překvapil... Není to nic mimořádného, ale děj mě zaujal na celou dobu a prostředí bylo zajímavě udělané.

5. ledna 2007
avatar uživatele
80 %

Tento film mě bavil, ale nemohu přesně určit čím to bylo. Nevzpomínám si také moc na děj do detailů, ale určitě se kouknu ještě jednou při nejbližší příležitosti. Špatný film to není, i když asi bude mít hodně odpůrců. Není to žádný oddechový film, řekl bych, že je to pro náročnějšího diváka.

13. října 2006