home
LEGO® příběh 2

RECENZE FILMU

Film poskládaný z legendárních kostiček LEGO se dočkal druhého dílu. Tentokrát ho už nerežírovala dvojka Phil Lord a Christopher Miller, ale Mike Mitchell (Trolové, Shrek: Zvonec a konec), což sequelu rozhodně nepomohlo. Kluci dvojku jen napsali a z dálky dohlíželi na tvorbu. A asi z hodně velké dálky, protože dvojka o poznání více zaostává s poměrně dobře zvládnutou jedničkou z 2014. A já si pořád vnitřně říkám, co je se mnou asi špatně, že ve svém věku chodím do kina na pohádku z legendárních kostiček …

Příběh dvojky navazuje hned na ten předcházející a vidíme, jak obyvatelé města čelí útokům mimozemšťanům z planety DUPLO. Pak máme prostřih pět let kupředu a sledujeme zdeptané obyvatele rozpadlého města, kteří jen přežívají, a vše vypadá jak z filmu Šílený Max. Všichni jsou buď rozmrzelý, nebo drsní a naštvaní. Jen Emmet, jako vždy, je plný optimismu. Řeknu vám, takového týpka mít v životě kolem sebe, jdu si to hodit.Pak ale přiletí zas jiný mimozemšťan a unese pár lidí ve své lodi, nevyjímaje Batmana a Hustěnky. Emmet proto jednou musí přestat si zpívat a zachránit své nejbližší. Což nebude až tak snadné, protože neznámý astronaut bere své zajatce do vzdálené galaxie, kde se mimo jiné všichni chovají jak pomatení, zpívá se tam a vše je rozhodně jiné, jen né boží. Emmet je ale kluk z drsných kostiček a pomocí nových přátel se rozhodne nejen své přátele zachránit, ale také celou galaxii.

LEGO® příběh 2 je slabší odvar prvního dílu. Pokud bych měl porovnat kvalitu, tak asi bych to srovnal s LEGO® Batman film, který byl originální a bavil mě, ale už to opět nebylo tak skvělé jako jednička LEGO® příběhu. A není to tím, že by se jednalo o slabší zpracování, ale když jsem poprvé usedl v kině na jedničce, bylo to zas něco jiného. Nevěděl jsem co přesně čekat, bylo to humorné, originální a oproti dětským filmečkům z LEGA to mělo grády i pro nás dospělé. Jenže dvojka to žádným způsobem nepřekonala, ba naopak se veze na stejné vlně a na některých místech je i o něco slabší.

Já za mínus rozhodně beru zpracování do muzikálu. Je to ale tím, že muzikálový žánr moc nevyhledávám a snesu jej jednou do roka. A když tu postavičky tancují a zpívají, já se nudil. Ale věřím, že dětem to muselo přijít skvělé. Dalším kamenem úrazu je humor. Postavy se skoro nijak nevyvinuly, takže víme, co od nich čekat a už to jednoduše není tak vtipné jako předtím, když jsme je neznali. I navzdory tomu, není zde tolik humoru, který by ocenili dospěláci, jako v případě jedničky. A to mi přišlo škoda. Celkově dvojka zapadala pro kategorie pro menší diváky.


Co je ale fajn, tak opět zpracování. Objevovat kostičkový svět je zábavné. Opět tu je spousta odkazů na jiné filmy, ať už komiksové, nebo akční. Jsou tu hlášky z jiných filmů a na každém kroku nějaká narážka na jiný známý snímek. Příběhově docela film ušel. Nic převratného, ale udrželo to pozornost. Na další pokračování bych ale nevyrazil. I po jedničce jsem si řekl, že stačí, ale přeci jen mě pokračování nalákalo. To bylo o trochu horší, takže se bojím, jak by dopadla potencionální trojka.

hodnocení
60 %
jedním dechem
Dvojka legendárních kostiček je o něco slabším odvarem prvního dílu. Už to pro nás dospělé není tak vtipné a spíše se cílí na děti. Pár ale zajímavých okamžiků tam bylo, opět spousta narážek na jiné filmy, takže za mě spokojenost. Dál bych ale už nepokračoval, únava materiálu je cítit. Pro rodiny s dětmi to ale na víkend v kině bohatě stačí.
Atticus
Milovník různých filmových žánrů. Kromě filmových novinek rád zabloudí i mezi seriály, či se začte do kvalitní knihy. Preferuje originální znění a skvělou podívanou.