home
Favoritka

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
80 %

Je zajímavé číst komentáře k tomuto filmu, neb na diváky působí dost rozličným dojmem. Pro mě je Favoritka drama ostré jako břitva, ve kterém hlavní aktérky celou dobu balancují na ostří, aby se v závěru šeredně pořezaly. Vtipné a úsměvné scény zde slouží k podtržení bizarnosti a hnusu, který se v paláci odehrává a komedií bych tento snímek nenazvala ani náhodou.
Nejmarkantněji z filmu vystupují herecké výkony hlavního tria. Postavy se chovají zdánlivě chladně a přitom z jejich očí a výrazů vyčtete tolik emocí, že je přímo požitek se na to všechno dívat. U každé ze tří postav se setkáme s krutostí, vypočítavostí, zároveň obrovskou zranitelností, osamělostí a v jednom okamžiku i vnitřním bojem, který ovšem ani jedna z nich nevyhraje. Závěrečná scéna v královnině ložnici na mě potom zapůsobila velice silně a je téměř dokonalým bonbónkem. Dámy zkrátka zase jednou ukázaly, jak skvělé herečky jsou a doufám, že alespoň některá si plešouna domů odnese.
No a když přidáte zajímavou kameru, kvalitní výpravu, super kostýmy a nevtíravou, avšak scény skvěle doplňující hudbu, výsledek je znepokojivě okouzlující.
Přiznávám, že prvních 15 minut, než jsem přišla na to, jak se na film dívat, bylo trochu náročnějších, ale potom už jsem se nenudila ani vteřinku. Favoritka se stala i mou favoritkou.

19. února 2019
avatar uživatele
E Š
...
60 %

Čakala som viac, ale nebolo to ani úplne zlé. Herecké výkony dobré, vizuálne pohľadné, hudba fajn... Ale celý ten formát ani dialógy ma neočarili.

18. února 2019