home
Tenkrát v Americe

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
90 %

Robert De Niro

Všechny pasáže tohoto filmu nejsou stejně poutavé a napínavé, ale celkově je to velmi dobrá gangsterka.

2. června 2012
avatar uživatele
70 %

Leone

Viděla jsem skoro čtyřhodinovou prodlouženou verzi. Není to můj první snímek od Leoneho, takže jsem zhruba tušila, do čeho jdu. Musím říct, že jeho rukopis je tu znát, své dodávají i tradičně vynikající melodie Morriconeho, jednoho z nejlepších autorů filmové hudby vůbec. Film jako takový je z mnoha důvodů hodný obdivu. Je neuvěřitelně komplexní, podává zajímavý obraz Ameriky 30. let, je to výstavní freska. Jenže je to také snímek na můj vkus moc zdlouhavý a místy nudný, bez patřičné gradace děje a exploze emocí. Vidím kvality, ale necítím je. A to je u mě vždycky znamení pro hodnocení méně než osmdesát procent.

22. února 2012
avatar uživatele
100 %

Tak to vidím já...

Dokonalá výkladní skříň filmu jako takového. Gangsterka, milostný příběh, příběh o přátelství... Pro mě dokonce lepší než Coppolovy i Scorseseho gangsterky. Dílo bez chyb, bez kazů, které lze jen vychvalovat a obdivovat. Film vybroušený jako diamant, přesto ani trochu odtažitý nebo neosobní.

28. března 2010
avatar uživatele
90 %

Výborná gangsterka. Film bol plný krásnych záberov, dosť citlivých a tými sa podľa mňa odlišuje od ostatných filmov tohto žánru. Výborné herecké obsadenie, a dôveryhodné spracovanie. Zaujímavá zápletka a následné rozuzľovanie. Zaujalo ma, že vo filme sa kladol dôraz i na ranné detstvo gangstrov, čož v iných filmoch nie je až tak prítomné. Výborný film presne medzi 80% a 90%.

24. prosince 2009
avatar uživatele
90 %

Úchvatné

Monumentální epos – to je Tenkrát v Americe, které mapuje jeden život amerického gangstera. Film, který ač byl milionkrát přestříhaný a sestříhaný a má několik verzí (já viděl tu skoro čtyřhodinovou), je opravdu pozoruhodný. Pro Sergia Leoneho vysněný a zároveň poslední projekt, se kterým se evidentně piplal v každém detailu. Blahořečení se bohužel nedočkal a hodně lidí na tento film zapomnělo. Co opravdu ohromí je výprava. Film vypadá tak opravdově a živě, barevně a kouzelně, prostě nádhera. V dnešní době, kdy se nikdo s ničím moc nepáře a kde to jde, nastrčí modré plátno, které prostě nevypadá tak dobře, jako když nasnímáte obrovské město živě. A za ty čtyři hodiny se film odehrává ve skutečně obrovském množství lokalit – čínským divadlem počínaje, šedými továrními halami se zkrvavenými zajatci konče. Vizuální stránku podtrhuje samozřejmě kamera, režie a i hudba legendárního Ennia Morriconeho. Nejvíce se mi líbila asi hodinová vsuvka z dětství Roberta De Nira (Noodles), kdy máte sto chutí dělat sami ty dětské lumpárny (podpalovat trafiky a mlátit lidi :D). Zajímavý je i začátek, který vypadá tak trochu jako od Lynche. Tady to ale na konci pochopíte. Zbytek už je vážnější, pro někoho možná nudnější, ale pokud vydržíte sledovat aspoň pět epizod Lostu za sebou, máte dobrý trénink. Já osobně si udělal přestávky dvě. Tenkrát v Americe by mohl být určitě dobrý seriál, bohužel se stříhalo a občas je vidět, že něco chybí. Ač to zní odvážně, doufám, že se dočkáme někdy v budoucnu i delší verze. Prvotní sestřih měl údajně deset hodin, materiálu musí být tedy dost.

14. září 2009
avatar uživatele
70 %

Nedávno jsem sledování tohoto filmu po půl hodině vzdal a už si plánoval názor, ale když to pak člověk vidí celé a vrátí se na začátek filmu, kde hlavní postava navštěvuje stará místa dětských prožitků, která se změnila dobou, k tomu zazní nenápadná Morriconeho melodie, a pak se vše vrátí šmírovací scénou na záchodě o několik desítek let zpět, všechny ty nostalgické emoce po starých dětských časech, které si Noodles musel uvědomit, začnou emotivně tížit i vás jako diváka. Čtyřhodinový příběh mapující život v Americe v průběhu generací teprve začíná. Film byl rozdělený na dva disky, a tak to opět nabádá k srovnávání jednotlivých polovin. Ta první je prostě skvělá. Výrazné kontrasty dětských a dospělých časů, seznamování s postavami. Co se děje v té druhé už jsem nějak přestal chápat, ale naštěstí se u tohoto filmu nebráním dalšímu zhlédnutí, což je zajímavé. Kmotr nebo tohle? Přijde mně to přístupem docela odlišné. Obojí má co nabídnout, ale u tohoto je alespoň sympatické to, že to nemá další dva díly a je to hezký celek, který působí monumentálněji, nezapomenutelněji a natočeně zručněji než všichni kmotři dohromady. Takže u mě vítězí Leone a zatím se zařadím do sedmdesátkové řady.

28. února 2009
avatar uživatele
Meky
...
80 %

****

A sakra, na tento snímek jsem nebyl připravený a abych pravdu řekl, tak jsem na to doplatil... Mluvím samozřejmě o nekonečné délce tohoto snímku. Téměř čtyři hodiny? No mazec, nejdelší film co jsem kdy viděl. Když už se "jezdec na mém přehrávači" (po dvou hodinách) sunul ke konci, říkal jsem si, to už je konec? A do toho skočila druhá dvouhodinová část, no potěž :-D Tahle délka sebou zákonitě přináší nudu! Ta nešla zamaskovat, 240 minut je obrovská porce i pro zkušeného režiséra Sergia Leoneho! Sice je to paradoxně jeho nejmladší film, ale zároveň je 25 let starý, takže technické nedostatky jsou taky znát... Největším lákadlem je samozřejmě příběh. Je krásně vyprávěn, ve tře líniích, od útlého dětství, přes "střední věk", až po stáří... Je pravda, že se těmito líniemi mixuje a divák se občas ztrácí, ale jen malinko. Dalším plusem je samozřejmě obsazení rolí "velké čtyřky". Všichni hráli výborně, v čele s Robertem De Nirem a Jamesem Woodsem, ti byli vidět nejvíce! Hudba je velmi vhodně vybraná, přesně sedla do té doby 30. - 40. let. Ale vzhledem k délce filmu mi po nějaké chvíli přišla už "ohraná" a neustále se opakující... Vzhledem k dlouhému a propracovanému příběhu, jsem čekal nějaké velké finále, třeba jako u Obvyklých podezřelých, L. A. Přísně tajné atd, ale bohužel žádné se nekonalo...Závěrem, na své výše jmenované kolegy zdaleka nedosahuje, ale je to celkem pěkně natočené krimi o temném podsvětí čtyřicátých let, kterých už ale bylo natočených spousta...

20. února 2009
avatar uživatele
70 %

Abych řekl pravdu po tolika pochvalných recenzích a vyzdvihujících komentářích jsem byl natěšený jako veverka na oříšek. Ovšem trochu mě to zklamalo. Přitom nějak nevím, čím by to mohlo být špatné. Herecké obsazení beze zbytku výtečné, scénář skvělý a ostatní aspekty taky výborné, ale v souhrnu to na mě působí nějak zvláštně. Nevím, prostě to není Kmotr. Ale rozhodně se mi to nezdálo špatné, to by film s De Nirem ani nemohl.

13. srpna 2008
avatar uživatele
100 %

Once Upon a Time in America

Čtyřhodinový epos který mohl být snad ještě delší!Mafiánský život stvárněný s takovou genialitou a precizností jakou jsme prostě nemohly v žádném jiném filmu vidět!Čarovná atmosféra 30. let společně s geniální podmanivou hudbou která vyloženě uhrančuje!Miluji filmy tohoto typu a musím říct,že jsem se po shlédnutí tohoto snímku sám sebe ptal co je lepší...jestli KMOTR nebo právě Tenkrát v Americe a skoro bych vážně řekl, že právě TOTO je nejlepší film o mafii v historii kinematografie.Skutečný klenot!Sergio Leone není režisér kterého bych měl nějak nakoukaného, ale od tohoto snímku to hodlám změnit i přesto, že žánr western není rozhodně mím nejoblíbenějším!A to hlavně proto, že má tento Ital nezaměnitelný styl výpravy a vůbec stylu jak diváka upoutat!První hodina snímku "o ničem" ovšem garantuji Vám, že Vás strhne více než nějaká akční scéna.A když to celé skončí...rozhodně nevstanete dříve než po skončení závěrečných titulků ikdyž Vás za ty čtyři hodiny bolí zadek převelice!Úžasný De Niro což ovšem není žádné překvapení, protože on se snad v roli mafiána už i narodil!Woods taktéž výborný!

30. července 2008
avatar uživatele
pier
...
70 %

Tenkrát v Americe

Pro mě osobně, to bylo celkem zklamání, podle toho co jsem slyšel to mělo být minimálně stejně dobré jako Obvyklí podezřelí, nebo Gauneři na které budu ještě dlouho vzpomínat.…Všechno nasvědčovalo že zklamán nebudu, režisér Leone, hlavní role obsazená nikým menším než De Niro…Bohužel jsem se dočkal jen perfektně natočeného uměleckého díla, se zmateným, a nudným příběhem, zkrátka podle mě se s tím režisér moc mazlil a piplal, chtěl po sobě zanechat dílo jaké nemá obdoby, i když jsem nebyl 100% spokojen myslím si že se mu to povedlo…Ve filmu se objeví tři časová pásma, ze které je jednoznačně nejlepší dětství hlavních postav…Myslím si že jedině v této části filmu se odehrává skutečný příběh od začátku až do konce, ostatním dvěma pásmům jednoznačně uškodilo to zkrácení, kdyby to Leone natočil jako tři filmy myslím si že by výsledek byl lepší než tato kratší verze…Jestli v sobě najdu odvahu se na to podívat ještě jednou, tak to ví jen bůh, nicméně mi to velmi příjemně uteklo!!!

30. července 2008
avatar uživatele
fafo
...
100 %

Velmi dlhý film ( určite dlhší ako uvádzate ) A hlavne veľmi dobrý film. Vždy som si myslel, že Leone to vie iba so spagety westernami. Mýlil som sa. Toto je epos o priateľstve, ľudských hodnotách, zrade a tiež, ( asi hlavne )gangstoch. Hm. Hudba. Super. Toto treba vidieť v kľude viac krát, a vždy si najdeme to svoje. Že to nebolo nominované na oskara je asi zrejme. Po fotrovi, pardón kmotrovi asi by akadémia iných čo glorifukujú postavy mimo zákona nemohla akceptovať. Ale prienik z banditizmu k top politike to sa tiahne ľudstvom tak dlho ako existuje.

10. dubna 2008
avatar uživatele
100 %

Suvereně nejlepší gangsterský film. Pochybuju, že ho někdo překoná, nedávno sem viděl Americký gangster a ten mu nesahal ani po kotníky...Tenkrát na západě se musí líbit určitě i lidem, který na tenhle žánr zrovna nejsou. Sergio Leone je podle mě prostě génius, škoda že toho nestihl natočit víc. Takovým stylem jako on už asi nikdo žádný film nenatočí. Geniální je i hudba od Moricconeho. A ta scéna na konci filmu, kdy se lehce zdrogovaný De Niro zašklebí? To se nedá popsat, to se musí vidět...

15. března 2008
avatar uživatele
100 %

potlesk...

znovu sa skláňam pred Pánmi hercami na čele s DeNirom. Úžasný príbeh a zobrazenie mafiánskych pomerov, vzťahov a iných vecí...dobre natočené a hlavne premyslené...základ je, že to dáva zmysel a má dej... 100%

29. února 2008
avatar uživatele
100 %

Naprosto úžasná gangsterka s výtečnou výpravou. Pro mě osobně nejlepší Leoneho film. Na čtyřhodinovém director´s cutu je vidět, jak mu na tohle díle záleželo. Příběh je to hodně zajímavý, zvlášť, pokud máte rádi filmy o mafii. Občas sám nevím, jestli je lepší tohle, nebo Kmotr. Leone zvolil do hlavních rolí opravdu dobře. De Niro, to je jasná tutovka, ten se pro role mafiánů narodil a byl v nich nepřekonatelný. Woods tady podává svůj životní výkon. Jedno kouknutí na pochopení všeho co se ve filmu skrývá opravdu nestačí. Jeden z klenotů světové kinematografie.

25. března 2007