home
Tenkrát na Západě

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
80 %

klasika

jde o jeden z filmů, který se ve svém žánru řadí mezi klasiku. Já osobně moc filmové westerny nemusím, ale na klasiku jako tento kousek a potom ještě pár dalších se milerád podívám. A tak já tomuto skvělému filmu se skvělým hereckým obsazením musím dát dobré hodnocení a všem kteří mají westerny rádi jen a jen doporučit.

21. prosince 2014
avatar uživatele
60 %

Harmonika. Železnice. Vdova.

Kdybych neviděla Hodného, zlého a ošklivého, možná by mě tento westernový kult okouzlil více. A nebo bych možná další Leoneho filmy nevyhledávala a neviděla ani opus o bezejmenném, což by byla škoda. Nemyslím, že by se Tenkrát na Západě nepovedlo, ale určité aspekty mi bránily užít si ho. Výsledný dojem je tedy rozporuplný. Moc se mi líbí, jakým způsobem pracuje Leone s obrazem a zvukem. Mezi zajímavé zvuky můžu zařadit i ústřední harmonikový motiv, který na rozdíl od zbytku hudby patří do narativní složky filmu a působí samostatně. Zbytek hudby zní jako westernová hudba od Morriconeho, což je svým způsobem v pořádku, ale nijak neohromí. Naopak mě iritoval hlasový projev zpěvačky v motivu, který se objeví vždycky, když je na plátně hlavní hrdinka (tedy dost často). Délka filmu přes dvě hodiny mi v mnoha případech vůbec nevadí, ale tohle bylo opravdu dlouhé. Respektive pomalé. Velmi pomalé. Dlouhé záběry nejsou nutně špatně - obzvlášť u Leoneho - ale tady je nepodpořil děj, postavy a hudba, takže jsem se místy dost nudila. Někoho to samozřejmě může zasáhnout (a podle mnohých názorů soudím, že takových je dost), ale mě to minulo. Bádání nad filosofickým rozměrem prohlubujícího se výstřihu Claudie Cardinale náleží zřejmě jiné části publika a oceňovat Leoneho jen po precizní technické stránce se mi zdá skoro jako urážka. Tak co s tím? Rozhodně nemůžu prohlásit, že by to byl špatný film... Ale nadšená z něj taky nejsem.

16. března 2013
avatar uživatele
90 %

Tak tento film patrí medzi TOP aké kedy boli z mnohých pochopiteľných dôvodov. Je neuveriteľné ako napínavý dokáže byť príbeh, ktorého tempo je také pomalé. Sergio nám takisto necháva určitú voľnosť a v niektorých momentoch môže zapracovať i naša fantázia. Hudbu asi ani netreba zbytočne riešiť, pretože toto je to najlepšie, čo kedy bolo. Herecké výkony mimoriadne kvalitné. Na svete neexistuje charizmatickejší záporák ako Henry Fonda. Tento film je klasika klasík a je naozaj smutné, že tento žáner vymrel. Akčné scény a násilie v dnešných filmoch postrádajú hocijaký hlbší zmysel a právo a česť sú vo filmoch archaizmy. Keď človek pozerá Vtedy na Západe, tak má pocit, že sa tam naozaj nachádza. Prostredie je mimoriadne autentické. Na tomto filme nedokážem nájsť žiadny zápor. Chápem, že nie každému sa tento film musí páčiť, pretože nie každý mainstreamový divák dokáže oceniť prepracovanosť a nieprvoplánovosť každého jedného, aj keď niekedy aj dlhého záberu. Ja si osobne myslím, že tento film patrí do kategórie "have to see"...

25. března 2012
avatar uživatele
80 %

Klasika

Tohle je prostě stará westernová klasika. Krásné prostředí, typická hudba, atmosféra divokého Západu. Kolébka budoucích westernů. Moc pěkný film. Určitě doporučuji všem, kteří tento žánr mají rádi.

5. dubna 2011
avatar uživatele
70 %

Film je dlouhej ale zajimavej celou dobu se clovek tesi az zjisit kdo je Harmonika.. Filmu pomaha hudba ktera je vice nez povedena je proste skvela! Charles Bronson me strasne prekvapil mel sem ho za herca 2he kategorie asi dost kuli rodine policajtu..

20. března 2011
avatar uživatele
100 %

Tak to vidím já...

Pustil jsem si znovu Tenkrát na západě. A nemůžu se zbavit pocitu, že film tak veskrze geniální už snad ani vzniknout nemůže. Tenkrát v Americe je ten velkolepý, Hodný, zlý a ošklivý je ten zábavný a Tenkrát na západě ten emocionální. Tři jedinečná díla dokonalá tak, jak jen film může být dokonalý, dávající mi vše, co od filmu potřebuju a chci. A Sergia Leoneho spolu s Kubrickem prohlašuju za nejlepší režiséry všech dob, alespoň za sebe.

15. února 2011
avatar uživatele
80 %

Tenkrát na Západě patří, jak jsem se právě dozvěděl, do sbírky Sergia Leoneho, který má na svědomí i film Hodný, zlý a ošklivý. Původně mi byla vštípena informace, že je film velice smutný, a že si u něj nejspíš popláču. Jsem toho totiž, i když málokdy, u filmů schopen, a i když bych toto tvrzení označil za mylné (v případě žádných velkých citlivek), přesto mi teprve druhý Leoneho film stačí k tomu, abych jej označil za skutečného mistra westernů. I Tenkrát na Západě předčil téměř všem mým očekáváním natolik, že nevidím jako problém přát mu velmi vysoký divácký úspěch. Hlavně a především, o další míru oddálil mou utkvělou představu o depresivní akčnosti figurujících indiánů a bledých tváří. Vděčím mu za indiánskou absenci a bezvadné prezentování westernových zápletek, prostředí a postav a stejně jako „trio přídavných jmen“ se může chlubit svou dynamikou, kterou by do něj člověk neřekl. Příběh ovšem nepostrádá poutavost a vlastnost, která v divákovi vzbudí velký zájem v budoucí události, a toho si velice cením. Co na tom, že film o život zrovna neběží. Nejen, že takto velice vyčnívá z davu, ale díky tomu vděčí za skutečné napětí, a poskytuje prakticky nezměrný prostor pro veškeré herecké obsazení. Jestli si opravdu hodně cením ještě něčeho, pak je to právě prohloubení charakterů. Henryho Fondu znám také jen ze dvou filmů, přičemž tento je ten druhý. Toto je jeho jediná záporná role? Známe důvod, proč mě to nijak nepřekvapuje, ovšem když už, Tenkrát na Západě nezviditelnil tuto roli jen v jeho filmografii, ale i v celé řadě filmových padouchů. Výjimečnost postav krom prostoru prohloubily ještě vynikající české hlasy a nezvykle přínosná, opojná a skutečně k něčemu asistence krásné Claudie Cardinale. Jen bych si vyprosil přílišnou westernovou auru tvrďáka mezi pistolníky, kterou vytvářel Ch. Bronson. Nicméně Tenkrát na Západě má úžasný, působivý a zábavný děj, nezapomínající na bezvadné akční a někdy za přítomnosti dezorientace diváka v pravém příslušenství skupiny kovboje občas trochu příliš napínající scény. A tento skvost 70. Let neurazí ani hudbou a koncem.

29. září 2010

Skvělé!

Často filmy neopěvuji do výšin, ale nějak nemůžu najít chybu na tomto skvělém filmu. Navážu na novou tradici a otřu se o názor níže. To "protahování" působí na citlivé diváky magicky, člověk musí být nalazen a připraven. Není to film, který by si měl někdo pustit při odpoledni jen proto, že nemá do čeho píchnout, ale proto, že se chce nechat unášet. Mít čas na to, vychutnávat si každý detail filmu a soustředit se. Claudia je nádherná žena, ovšem nejen ve smyslu fyzickém. Takovýto pocit ve mě vzbuzuje snad jen Tarja Turunen. Neuvěřitelné kouzlo vyzařuje z každého jejího pohybu. Fonda skvělý a Brando drží vysoký standart. Pro mě nezapomenutelná scéna, kdy byl pověšen harmonikářův bratr. Krásná atmosféra!

26. února 2010
avatar uživatele
70 %

Raz, dva, tři, čtyři, nic...

O „Tenkrát na Západě“ jsem slovem zavadil v názoru o kus níže, takže se vybliju i k němu. To nejtypičtější, co bych za sebe k filmu mohl uvést, je a) skvělý hlavní hudební motiv b) lemrovitá atmosféra. To druhé mě dost potrápilo. Hledět enkrát čtvrt hodiny na polovičního Tatara Bronsona jak přes harmoniku plodí skvělý hlavní hudební motiv a přitom kamenně zírá kamsi do dáli, bylo na mou cholerickou složku osobnosti přespříliš, takže jsem měl pokaždé chuť popohnat ho šťoucháním prstem do obrazovky. Nezabírá to. Jinak nic proti. Skvěle vyvážené, všeobecně výborně odehrané, jen to tempo, to adagissimo, to vzbuzuje dojem, jako by děj občas zamrzl. Mezi námi - na tom divém západě asi kolikrát mohlo být nejlepším nápadem nehejbat se, čili i v tom může být film obdivuhodně autentický. Určitou výhodou je nesporně bohyně Claudia Cardinale, jedna ze tří té doby, spolu s BB a Sophií Loren (i když teď mě ještě napadá Jane Fonda). Narozdíl třeba od neméně fyzicky disponované Jessiky Alby měly zmíněné divy tu výhodu, že tenkrát se víc nosila ženská grácie než pouhá vulgární živočišnost, takže kolikrát postačil vychytaný vampovský výraz, ostatně se na něj podívejte, sexappeal měla v malíku. Jako slimák se táhnoucí tempo a lepkavá očekávání sice vládnou mocí zdrsnit atmosféru, jenže v jednom kuse to na všechny působit nemusí. Někdo může začít zívat. Třeba já.

24. února 2010
avatar uživatele
80 %

Nejlepší western?

Musím hned na úvod říct, že western jako žánr rozhodně není ten typ filmů, který bych vyhledávala, přesto vidět Tenkrát na Západě je celkem nutnost, takže i já jsem ho nemohla vynechat. Hudební motivy mám dávno naposlouchané, je to moc krásná hudba, která tento film povyšuje nad ostatní, i když motivů nakonec není mnoho a dost se omílají. Nejprve jsem se tří hodin u westernu děsila, ve výsledku mě film ale docela upoutal a ač jsem ho sem tam pauzovala a odskakovala si, nenudil mě, a to je co říct. Claudia Cardinale byla nádherná ženská, mužští pistolníci správně drsní, poušť správně vyprahlá, záběry krásné. Po řemeslné stránce je to snad dokonalý film, na to, že je to western, se mi líbil, je to jeden z nejlepších westernů, přesto nemůžu dát více než osmdesát. Abych dala více, musel by mě film zasáhnout, to se ale nestalo, žádné pohnutí myslí či srdcem se nekonalo.

23. srpna 2009
avatar uživatele
Meky
...
80 %

****

Hodný, zlý a ošklivý není nejlepší western všech dob, ale říkat to o filmu Tenkrát na Západě je už docela na místě a já bych to rozhodně nevyvracel! I když tyto dva snímky mají strašně moc společného (samozřejmě díky režii Leona), tak scénář se mi tady líbil trochu víc! Tolik opěvovaná hudba je sice pořád dokola to samé, akorát někdy na vyšší stupnici, ale ona je prostě báječná! Harmonika dominuje a dala základ všem dalším "ubohým" westernům, kteří ji pak už pouze kopírují... ale je to symbol Západu a patří to k tomu! Bravo Ennio Morricone! Kamera je úplně fantastická, to jak snímá jednotlivé, kamenné tváře herců společně s "bezvětřím" a bez přizpění hudby, dokázalo vyprodukovat neskutečnou atmosféru a napětí na maximum! Vše je tak dokonalé a detailně propracované! Právě to je největší zbraní Leona! Co bych mu naopak vytknul, je přílišná délka! Tím je také moc dobře znám! Ten začátek se mu povedl, ale postupem času kvalita scénaře klesala a začla mě nahlodávat nuda! Herci hrají velmi přesvědčivě a je radost na ně koukat! Všichni hrají vesměs kamenné tváře, ale bez toho by to nebylo ono! Ač nejsem vyznávačem westernů, tak tenhle řadím asi nejvýš, protože vznikl v době, kdy byly westerny ve výkvětu a rovněž v té době "řádil" snad nejlepší režisér tohoto žánru, který se dokázal nejvíce přiblíž k divákově představě o divokém Západu!! Slabších 90% nebo silnějších...

5. května 2009
avatar uživatele
100 %

Jeden z najlepších filmov na svete, vynikajúce herecké výkony, super hlášky, vynikajúce scény a vynikajúci dej. Prepáčte za toľké použitie slova vynikajúce ale neviem nájsť iné slová na tento film. Sergio Leone patrí k jedným z mojich najobľúbenejších režisérov, a nie len vďaka tomuto filmu. 100%...

13. ledna 2009
avatar uživatele
pier
...
100 %

Pier

Sergio Leone pro mě nikdy nebyl režisér číslo jedna, jeho filmy byly a jsou velká záhada...Dokonalost a preciznost jinak se to nedá ani popsat, pár filmů jsem od mistra Leoneho viděl a musím říct že jeho styl bych poznal hned na první shlédnutí, ale byl to právě jeho styl natáčení který mi nesedl - až do teď...Umělecky natočený western, který v civilizovaném světě nemusím více představovat...Krásné ženy, drsní kovbojové a hudba, óóóó ta hudba která se vznáží nad celým snímkem a vynáší ho výš než do nebes...Věřil jsem, že už nikdy neuslyším lepší westernovou hudbu než jaká byla u Sedmy statečných, jaký já byl hlupák...Přesně takhle jsem si vždy představoval divoký západ, vrzavá melodie která nikdy nekončí...Při hudbě z harmoniky je záběr na drsný výraz Charlese Bronsona a bude Vám stačit jen mrknutí jeho oka abyste věděli že má něco v plánu...Snímek si mě získal i po 40 letech a já věřím že mě nepustí, když se mi tolik líbil Tenkrát na Západě, jak na tom u mě budou i ostatní filmy Sergia Leoneho???To je jen ve hvězdách...Tenkrát na Západě je učebnicový příklad filmu, kdy i malinký scénář může lámat skály...

26. prosince 2008
avatar uživatele
100 %

Je to jeden z mých nejoblíbenějších filmů co existujou. Jednou to dávali na Vánoce :-D. Ne fakt je to hodně dobře udělanej film...ta hudba je geniální.

2. prosince 2008
avatar uživatele
100 %

Nechcem opakovať iných, ale fantastická Morriconeho hudba, skvelá Leoneho réžia a vynikajúce výkony protagonistov tvoria z tohto filmu "otčenáš westernu". Jedno z diel, ktoré treba v každom prípade aspoň raz vidieť.

4. srpna 2008
avatar uživatele
100 %

Western me nejak moc nebere, ale tenhle film je skvele natoceny. K hlavnim postavam je vyborne zvolena hudba, ktera je provazi ve filmu. Vubec nevadi ze film je tak dlouhy a nektere pasaze se muzou zdat zbytecne zdlouhave. Je to opravdu kvalitni kousek.

4. srpna 2008
avatar uživatele
100 %

skvělé!

Film je vážně senzační, nemám, co bych vytkla. Sergio Leone je vážně mistr, i když je ve filmu dost pomalé tempo, vůbec to nevadí, právě naopak. Dlouhé pohledy z očí do očí, naprosto božská hudba a skvělé obsazení herců....to je to, co činí z tohohle snímku opravdovou legendu. Pro mě je to jasných 100%.

3. srpna 2008
avatar uživatele
100 %

Tak tohle je opět klasika, která se mně osobně neokouká. Při zaznění harmoniky mě dodnes mrazí v zádech. Na scénu, kdy se za zvuku harmoniky na velkém plátně v kině objevil pronikavý modrošedý pohled Charlese Bronsona ve světle houpající se lampy, na tu snad nikdy nezapomenu. Je to opravdu takový málomluvný film, ale rozhodně ne nudný. Často tu mluví jen pohledy hlavních hrdinů. A skvěle se tu pojí podmanivá hudba a nádherné záběry kamery.

3. srpna 2008
avatar uživatele
80 %

Stará westernová klasika, ktorú videl už hádam každý kto má aspoň trochu rád western ale určite aj mnohí ďalší. Je to fakt dobrý film. Kvalitne spracovaný, s dobrým obsadením a s nezabudnuteľným soundtrackom. Tá melódia harmoniky je hádam aj známejšia než samotný film. Verím, že skoro každý vie čo mám na mysli. Na filme sa my tiež páči to, že je tam priestor aj na napätie, aj na akciu aj na slzy aj na smiech. Naozaj v tom filme je toho obsiahnuté naozaj veľa a preto je taký dobrý a stále uznávaný.

26. května 2008
avatar uživatele
40 %

Já vás obdivuju a docela vám závidím, že jste se u tohoto filmu dokázali tak bavit. Alespoň podle vašich názorů a hodnocení. Je zvláštní, že méně než 80% to tady v názorové oblasti nemá a nechápu, jak může mít dvacet lidí tak podobné mínění o filmu, který podle mě nemůže zaujmout každého. Podle mě je to opět nudná omáčka, která si opět z nějakého důvodu vysloužila označení „stará klasika“. A lze jen odhadovat, proč tomu tak je. Mně skoro přijde, že čím je film delší a starší, tím to je větší klasika bez ohledu na obsah. Ano, docela starý film to je, ale i pod označením klasika se může skrývat ničím výjimečný a nudně roztahaný film. Herci totiž také nepředvádí žádné vrcholné výkony, všichni předvádí vesměs to samé. K tomu harmonikář, který dělá, že hraje na foukací harmoniku, ale je očividně jasné, že tomu tak není. A poslouchat ho vás taky po chvíli omrzí, neboť se stále opakuje a odhadnete každou scénu, ve které má zvuk jeho harmoniky mrazivě a tajemně zaznít. Detailní a dlouhé záběry na kamenné tváře, pitomé a nicneříkající scény typu plašení mouchy, která se prochází jednomu pistolníkovi po obličeji namazaném marmeládou. Stala se z toho klasika možná kvůli takovým zvláštním scénám, ale to můj názor neovlivní. Jediná věc, která dělá z některých scén a záběrů do jisté míry nezapomenutelný zážitek je kombinace hudby, kamery a přírody. Si možná někdo řekne, že nedokážu ocenit takovou léty prověřenou klasiku. Dokážu ocenit řadu dlouhých filmů, které v sobě něco mají, ale tady to nejde. Nudil jsem se snad už po půl hodině, a pak je to čím dál tím horší. Utápí se to v délce a prázdnotě, která mě úplně odradila od druhého zhlédnutí, při kterém jsem tomu chtěl dát ještě šanci a získat při něm lepší mínění, takže 40% za těch pár dobrých scén a celkem dobrý začátek. A film Tenkrát v Americe bude to samé.

2. května 2008
avatar uživatele
100 %

Nedávno jsem si osvěžil Tenkrát v Americe. Dnes jsem viděl další Once upon a time. Příští stanice dolarová trilogie. Sergio Leone musel být génius. Jakmile se totiž podívám na Hodný, zlý a ošklivý je to pro mě jasně nejlepší western. Jakmile vidím Tenkrát na Západě, je to pro nejlepší western ... Leone měl úžasné obrazové cítění a dík jeho příjemně pomalému tempu vyprávění ještě vynikalo. Už jen samotný příjezd Harmoniky je vizuální extází. Režisér navíc dokáže vystupňovat atmosféru až do infarktových okamžiků. Tomu navíc hodně napomáhá snad nejkrásnější hudební podklad, co jsem kdy slyšel. Pár tónů, a co to dokáže s člověkem udělat.Ani nevím kterého z herců bych měl vyzvedávat. Ti tady předvedli tak kompaktní výkon, že si zalouží pochvalu jako skvěle fungující celek a ne jedinec.Při finálním souboji mi i vstávaly chlupy na rukou... Je to prostě úchvatné dílo a jeden z žánrových vrcholů.

21. ledna 2008
avatar uživatele
100 %

NEMÁM SLOV....

Tenhle film jsem poprvé viděl jako malý kluk v roce 1971. Moc se mi nelíbil. Ale pak to přišlo. V kině jsem na něm byl už více ja 25x, mám ho samozřejmě na videu (a to i v angličtině, němčině a francouzštině) a jak vyšel - tak i na DVD. K tomu i LP a CD. Film jsem viděl s každou holkou, se kterou jsem chodil, a hudba z filmu mi hrála i na svatbě. A pokud na to moji blízcí nezapomenou, měla by se jednou ozvat i na mém funuse. Prostě něco, co mi učarovalo. Bronsona miluju, Cardinálka byla vždycky kočka Fonda s
Robardsem jsou taky borci.

20. ledna 2008
avatar uživatele
90 %

Charles Bronson

Film má vynikající děj plný napětí i když některé scény jsou až zbytečně dlouhé. Ale hlavně má tento film tu nejslavnější westernovou hudební melodii!

18. listopadu 2007
avatar uživatele
90 %

Ze všeho nejvíc se mi líbí ta poslední scéna - souboj pistolníků. Trvá skoro 9 minut a je tam jenom jedna věta!!! Úžasné. Tu scénu jsem už viděl snad 20 krát. Zbytek filmu si skoro nepamatuji, ale klidně bych na něj do kina (kdyby ho tak někde dávali) jen kvůli té poslední scéně, abych ji viděl ve velkém.

25. června 2007
avatar uživatele
100 %

Nemám moc ráda westerny, ale tenhle je naprostá vyjímka. Nádherně zpracovaný film s meditativními scénami, který nádherně dotváří hudba Ennia Morriconeho, kde každá z postav má svůj vlastní motiv a ten odeznívá společně s její smrtí. Zároveň má díky ní film úžasné napětí. Sergio Leone komponuje až s dokonalostí a působivostí jendotlivé obrazy, které doplňuje skvělá kamera. Dokonalost sama.

2. června 2007
avatar uživatele
100 %

Nejlepší

Jak už napovídá nadpis, tohle je můj nejoblíbenější a podle mého usouzení nejlepší film, kterej sem kdy viděl. Naprosto perfektní děj, zápletka, scénář, soundtrack, herecké obsazení atd.
Milovníkům westernů, kterých už je dnes asi málo, opravdu z celého srdce doporučuji. Nemůžu napsat nic než jen samou chválu!!

16. února 2007

kdyby nebyl tenhle film tak dlouhej, dala bych mu 100%, ale ta délka filmu je fakt děsná. Jinak je nádherný film a Claudia byla pěkná ženská, a to je jinak moc nehodnotim

20. prosince 2006
avatar uživatele
100 %

Hodnocení: 5 z 5 (*****)

Po výborné westernové trilogii s Clintem Eastwoodem další kvalitní počin od Sergia Leonea. Podle mně ten nejlepší, co on sám natočil a možná (spíš určitě) i nejlepší western všech dob. Už úvod filmu mě dostal - dlouhé záběry kamery na dva bandity, kde po jednom z nich leze po tváři moucha a na druhého kapou za stropu kapky vody. Diváku je jasné už od začátku, že nesleduje jen tak ledajaký film. Příběh je vynikajícím způsobem vyprávěn a délka filmu tomu jen prospívá. Výkon Henryho Fondy a Charlese Bronsona je skutečně nevídaný a zejména na Fondův úsměv dlouho nezapomenu. Oba spolu s ostatními herci produkují kvalitní humor okořeněný výbornými hláškami. Hudební zpracování Ennia Morriconea je kapitola sama o sobě! Lepší soundtrack než je tento snad neznám. Spousta skladeb jsou dnes už legendární a film se i díky nim hodně proslavil. Tohle životní dílo Sergia Leonea musí všichni vidět a doporučuji ho i těm, kterým westerny toho příliš moc neříkají.

5. prosince 2006
avatar uživatele
100 %

Westernklasika

Tak tohle je klasika nad klasiky všemi westerny, už z toho důvodu, že se tak trochu vymiká jiným westernům. Ta hudba, pomalý plynulý děj, napětí - to vše diváka strhne. Prostě super 100%

1. prosince 2006
avatar uživatele
80 %

Kovbojky moc nemusím, ale několik vyjímek se najde toto je jedna z nich. Mimoto o tomto filmu se hodně mluví a světoznámá je i melodie, takže vidět a slyšet to je trochu povinnost. Zajímavý příběh, kvalitní herecké obsazení. Trochu dlouhá stopáž, ale má to své kouzlo, zkrácení by určitě neprospělo celkovému vyznění příběhu.

29. listopadu 2006
avatar uživatele
100 %

vynikající

nádhera - vynikající hudba táhnoucí se zkrze celý film, krásná seňorita a parta střelců složená z největších es tehdejšího filmového světa, příběh roztažený na neuveřitelné dvě a půl hodiny. Co víc si fanoušek westernové klasiky může přát

13. listopadu 2006
avatar uživatele
80 %

Jen tak...

Tak tenhle film sem jako malá nesnášela !! Ale když sem se na něj postupem času podívala, zjistila sem že to není zase tak hrozný =) asi je to divný, že mě zaujal western, ale je to tak =) proto 80% =)

12. září 2006
avatar uživatele
100 %

Naozaj výborný film. Patrí medzi tie, na ktoré sa nezabúda ani v "staršom" veku. Skvelé herecké obsadenie, skvelá réžia, nezabudnuteľná hudba, pri ktorej chodí mráz po chrbte. Kto nevidel, má prečo ľutovať.

3. září 2006
avatar uživatele
100 %

Klasika

Když jsem tenhle film viděl poprvé, tak jsem při jeho sledování téměř nedýchal. Ač moc Westerny nemusím, tak tenhle se dostal mezi mé oblíbené a to nejen díky výtečným hereckým výkonům, ale především díky nezapomenutelné hudbě.

11. srpna 2006
avatar uživatele
100 %

Výborný film, k tomu není co dodat. Zakladatel žánru spaghetti western. Geniální hudba Ennia Morriconeho udělala z tohoto filmu legendu, a právem!!!!!!!! Povinnost pro všechny, kdo jej neviděl, neviděl dobrý film!!!!

18. března 2006
avatar uživatele
weri
...
100 %

Klasika western

Dnes už klasika v kategorii westernů, možná i nejlepší western všech dob. Na svoji délku si neuvěřitelně dokáže udržet pozornost diváka, který v napětí čeká co bude dál. Dokonalá hudba ještě více podbarvuje už tak dokonalou atmosféru. O vtipných a nezapomenutelných hláškách ani nemluvě, stejně tak o bravurně vykreslených postavách. Kdo neviděl tento film, jako by neviděl žádný...

5. února 2006
avatar uživatele
100 %

Bůh žehnej okamžiku

kdy se setkali Ennio Morricone a Sergio Leone! Protože oni vytvořili dokonalý film a cení se to o to víc, že tenhle už byl jejich druhý dokonalý v pořadí..
( pro ty co nevědí - Il buono, il brutto, il cattivo )

23. prosince 2005
avatar uživatele
100 %

VRCHOL FILMOVÉHO UMĚNÍ

Už dlouho si klasifikuji filmy podobně jako ve škole následující stupnicí: 1 - výborné, opravdu jen ty špičkové, 2 - velmi dobré, chci ještě jednou vidět, 3 - dobré, viděl jsem, víckrát už nemusím, 4 - dostatečné, vlastně dost špatné, vůbec jsem nemusel vidět, 5 - nedostatečné, totální propadák. ***** Hodnocený film patří jednoznačně mezi nejlepší, co filmové umění může nabídnout. VÝBORNOU si zaslouží po všech stránkách. Přestože nemusím westerny, na tento "špagetywestern" jsem se nechal v roce 1973 přesvědčit a od té doby jsem ho viděl ze všech filmů nejvíckrát, stále víc si vychutnávám momenty, které jsem dříve neregistroval. Nezapomenutelná geniální hudba od Moricconeho, skvělé herecké výkony Bronsona, Fondy, Cardinálové, Robardse, nedostižná kamera, super hlášky (viz příspěvek od máří) a hlavně napínavý gradující děj, který Vás udrží po celou dobu v napětí - to vše musíte vidět vícekrát a jinde než v televizi, abyste mohli ocenit vrcholné umělecké dílo. VŘELE DOPORUČUJI. *****

30. listopadu 2005
avatar uživatele
100 %

Harmonika!!

Nádherná hudba, která chytí za srdíčko, super herecké obsazení a hlavně děj, který Vás usadí do křesla a udrží po celou dobu v napětí! Mám ho rád a hodnotím 100%

22. listopadu 2005
avatar uživatele
90 %

Vynikající western

Dlouhý, ale právě díky hudbě a mrazivým momentům, kde se zdánlivě nic neděje (bzučivé poletování mouchy ad.), velice napínavý a místy i dojemný snímek. Není to film, na nějž bych se musela pravidelně dívat dokola a který bych znala nazpaměť (na to jsem ho viděla příliš málokrát), proto nehodnotím stovkou. Přesto zcela poprávu patří do zlatého fondu a asi bych byla za blázna, kdybych mu dala méně než 90...

11. listopadu 2005