home
Temný přístav

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
50 %

Temný přístav

Na film jsem se podívala jen kvůli Alanu Rickmanovi (a jeho holému zadku :-p). Tušila jsem, že průměrné hodnocení znamená průměrný film, no a moje očekávání se naplnilo. Temný přístav jakožto komorní drama/thriller sem tam funguje, protože dokáže vybudovat patřičné napětí, tušíte, že se něco stane, čekáte, jste napnutí. Alan Rickman byl skvělý, ostatní dva herci se také neztratili, ale ač film sem tam funguje, dost často je tomu naopak. A pak přijde konec. Vy zíráte s otevřenou pusou, nevíte, jestli se máte smát nebo co... A jediné, na to se zmůžete, je zvolání WTF!

26. prosince 2011
avatar uživatele
80 %

Pro mně výborné psychologické drama s překvapujícím rozuzlením. A řekla bych dva filmy v jednom. Poprvé jsem se dívala plná napětí, jak to dopadne, protože málokdy odhadnu pointu předem. A podruhé jsem film sledovala s novým rozměrem, nacházela nové souvislosti a kochala se hereckým uměním zejména Alana Rickmana, ale i Polly Walker a Norman Reedus se mi moc líbili.

1. ledna 2011
avatar uživatele
80 %

Film, kterému něco chybí

Jako velká fanynka Alana Rickmana jsem tento film chtěla už dlouho vidět, ale byl dost nedostupný. Tím bylo větší moje očekávání-znala jsem ukázky z nejlepších Alanových scén i překvapivé rozuzlení příběhu a tak když jsem konečně film sehnala, sedala jsem před obrazovku s velkým očekáváním. Možná právě proto jsem byla mírně zklamaná. Alan Rickman hraje samozřejmě skvěle-jeho postava je dostatečně protivná, nevypočitatelná a vy vlastně nevíte, jestli ho máte nesnášet nebo litovat. Ale litovat ho přece jenom nejde, pořád tušíte, že je tu nějaké ale, že tajemný mladík se tu neobjevil jen tak náhodou a že jeho zjevení má nějaký podivný smysl, který však divákovi uniká. Závěr měl být dozajista šokující a měl asi v divákovi vyvolat otázku, jestli je ve jménu lásky povolena dokonce i vražda, ale.... Jak už jsem psala-asi jsem od filmu očekávala příliš moc, nebo to bylo možná i tím, že jsem ono překvapení věděla už dopředu, takže závěr na mě kýžený efekt neměl. Setkala jsem se i s reakcí, že závěr zapůsobil na některé diváky výrazněji než Zkrocená hora-na mě tedy bohužel ne a je jasné, že bych si to moc přála-už jen kvůli Alanovi. Ale stejně-film stojí určitě za vidění nejen kvůli vynikajícímu výkonu Alana Rickmana, ale i díky zajímavému scénaři, ve kterém vidím chybu v tom, co mělo být asi jeho nejsilnější stránkou-totiž scénárista se snažil tak moc nic neprozradit, aby mohl diváka na konci dokonale šokovat a překvapit, že celou dobu naznačuje tak neprůhledně a podivně, že pak skutečný motiv i přes vynikající herecké výkony může vyznívat nepřesvědčivě. Ona nic neříkající tajemnost a napětí může totiž paradoxně možná i nudit. Je potřeba se ještě zmínit o dalších hercích-tajemný mladík je dobře zahraný, ale u manželky jsem měla výhrady-vlastně ani nevím proč,herečka mi v té roli příliš neseděla. A to je možná problém celého filmu-prostě není tam vše tak, jak má být. Když vidíte některé scény samostatně, zapůsobí na vás hereckými výkony a zajímavou atmosférou, ale jako celek to prostě nějak nefunguje.:-(

29. června 2008