home
Ted Bundy

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
60 %

Ted Bundy

Co by na víkendový večer mohlo být (z filmového hlediska) zajímavějšího, než autobiografický snímek o slavném masovém vrahovi z USA? Tohle byla samozřejmě řečnická otázka a tak jsem si tenhle film bez váhání pustil. Teda Bundyho jsem znal od slyšení, ale prakticky nic jsem o něm nevěděl, takže jsem se hodlal poučit. Hlavního představitele Michaela Reillyho Burkea jsem vůbec neznal a režiséra Matthew Brighta jakbysmet. Vlastně jsem neznal nějak více žádného člověka, který se na filmu podílel a právě proto si myslím, že je tento film většinou hodně přehlížen. Téma, o kterém však film pojednává mě tak navnadilo, že jsem ani neměl čas přemýšlet o nějakých pro a proti tohoto filmu. Já jsem si jenom všiml, že Matthew Bright si nebere žádné servítky a pracuje s touto látkou hodně narovinu a to jak scénáristicky, tak i režisérsky. Žádné klišé, žádníé happyendy a řekl bych že ani žádné zjemňování děje tady nemusíte čekat, protože tenhle film Vás až zaskočí tím, jak je neskutečně syrově realistický. Možná i proto nesedne všem divákům. Já jsem se také při sledování tohoto filmu cítil značně nepříjemně a to už jsem viděl větší krváky. Tady jde o to, že je to podle skutečné události a vypráví o velice "podívném a zmateném člověkovi" (hodně jemné označení) a já jsem se sice uměl do filmu vcítit, ale přišlo mi jaksi bezúčelné sledovat po většinu filmu pouze cestování hlavního aktéra po spojených státech a vraždění svých obětí. Zajímavý pro mne film byl spíše v situacích, kdy se mohl Michael Reilly Burke dostatečně herecky vyřádit. Typickým příkladem budiž celá záverečná scéna z vězení. Nechápu proč Burke neměl a nemá více hereckých nabídek. Vždyť mi v určítých věcech i lepší, než Tom Hardy ve filmu "Bronson" a to tam Hardy hrál taky pěkného šílence. Burke vehementně táhne celý film a s ním samozřejmě i všechny herce, takže jedinou hvězdou filmu je pochopitelně jen on a na ostatní postavy se ani neklade nějak velký důraz. Jedním dechem: "Burke je šílený tak moc, že se divákovi vryje do paměti na dlouhou dobu. Tohle je však jen a pouze kvalitní jednohubka, protože film je natolik přímočarý, že bych druhé kolo už asi snášel jen s obtížemi, když vím, co by mě čekalo!" Dávám silných 60 %.

12. září 2010
avatar uživatele
90 %

Hodně dobré

Nesnáším tyhle lidi, proto koukám aspoň na jejich příběhy, abych se zaradoval když je odsoudí. Do příběhu jsem se dostal od samého začátku a stejně tak ho opustil pri titulkách. Musel sem se pak kouknout na nějakou komedii, protože film byl hodně věrohodný pravdivému příběhu a já na něj musel furt myslet.

25. března 2007
avatar uživatele
100 %

Film?

Kdepak.. TO byl asi prvni a snad jediny film, kterej byl natocenej podle skutecne udalosti a "pani" Americani to nepribarvili, aby tam bylo vic krve. Podle me perfektne zpracovane uz od sameho zacatku Tedyho. Jak zacinal malyma kradezma, pres mlaceni holek kamenem do hlavy az pripravou a pak i posazenim na elektricke kreslo.

8. března 2007