home
Tanec s vlky

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
20 %

Zvládla jsem to do konce až na druhý pokus a zpětně mi připadá záhadné, jak se to vlastně povedlo. Jeden z do očí nejvíce bijících problémů je nechutná míra předvídatelnosti/klišé. Takže nejen že je to nesnesitelně dlouhé, ale pokud zapojíte několik málo mozkových buněk i přesně víte, co se během celého filmu stane. Film obsahuje jednu dobrou postavu, tj. Kopajícího Ptáka, který mi sledování usnadňoval. Kevin Costner není moc dobrý herec, jeho postava je trapná, nudná, hloupá, což je všechno dost zlé, vzhledem k tomu, že je velká část filmu one man show. Hudba je úsměvná. Ten vlk je nádhernej.

7. dubna 2013
avatar uživatele
80 %

Tančíš s vlky

Konečně jsem zaplnila další filmovou mezeru a zhlédla jsem oscarový Tanec s vlky. Odrazovala mě markantní délka, ale na dvě etapy jsem film zvládla. Je to poutavé dílo, stačily první hudební tóny a já se zamilovala do Barryho hudby stejně jako u Vzpomínek na Afriku. Příběh trochu brnká na nacionální struny, ale ať brnká, patos jsem neviděla, i když jímavé to bylo. Tanec s vlky donutí k přemýšlení, ukáže kus krásné krajiny, krásné záběry na krajinu, kdy se sice nic neděje, ale přesto tam je spousta emocí, k tomu připočtěte slušné herecké výkony... No zkrátka a dobře, Tanec s vlky se mi líbil.

7. dubna 2011

Hezký film. Děj je poutavý, hudba je nádherná a o vlcích ani nemluvím. Prostě povedený film a Costnerovi role sedla.

23. října 2010
avatar uživatele
90 %

Tak to vidím já...

Působivý western, kde Costner úspěšně hraje na svědomí a city USA. A i my ho můžeme docenit. Perfektní hudba, uvěřitelné stupňování a vůbec jedinečná atmosféra dělají z Tance z vlky právoplatný vzor pro srovnávatelné nástupce. Je vidět, že lidé se mění, protože když jsem viděl film kdysi, nelíbil se mi vůbec.

11. srpna 2010

Krásná myšlenka

Myšlenka tohoto filmu se mi líbí. Souznění s indiány a to všechno je velice příjemné. Jen se mi film zdál občas zdlouhavý. Klidně bych snesla i jeho kratší verzi.

30. července 2010
avatar uživatele
40 %

Další z nekonečné řady nehorázně přeceněných filmů. A že už se tomu ani moc nedivím. Jen opět přemýšlím, jaká věc na vás hodnotící udělala takový dojem. Veškeré možnosti, které se objevují v názorech, jsem viděl v jiných filmech dvakrát lépe podané. A nemusely se vláčet třemi hodinami keců a záběrů na červánky. Co se během nich vůbec stalo? Voják se ubytuje v pevnosti, seznámí se s indiány, prožene stádo tatanků, skoro si ochočí vlka s bílýma ponožkama, postřílí pár nepřátelských indiánů, ožení se s děsně protivnou a nesympatickou ženskou, která kdysi stála s pěstí a končíme tím, že indiání vyhynuli a americká divočina navždy skončila. 7 oskarů je doma a z Costnera se jednou udělal velerežisér. Hudba o ničem. 40%. Vidět nesestříhanou verzi... radši ani nepomyslet.

17. července 2010

Skvělý film, to nepochybně. Především strhujícím dějem, hereckým výkonem Kevina Costnera a celkově atmosférou divokého západu. 100% nedám, protože necítim potřebu vidět film znova.

11. prosince 2009
avatar uživatele
100 %

Už legendární western. Mě se líbil a to jsem ho viděl několikrát. Dějově dobře zasazený do divokého západu a zároveň ukazuje život indiánů, a ne jen špinavé kovboje a rychlé střelce, kteří jsou v každém westernu.

11. prosince 2009
avatar uživatele
100 %

K Tanci s vlky mám jen krátký názůrek... tak ho v rámci úcty k tomuhle filmu updatuji... Koukla jsem se na Tanec s vlky dnes znovu a jsem tak plná emocí, že musím. Tanec s vlky je monumentální dílo - nejen tím, jak je natočen, ale - hlavně - svou myšlenkou a posláním. Téma Indiánů a jejich vlastně skoro doslovné vyhlazení ze severoamerického kontinentu je palčivé vždy, jakkoli bude zpracováno. Pokud je navíc zpracováno zábavně a dojemně, jako v tomto případě, je zaděláno na nádherný film, který se vám zasekne v mysli - a sbírá Oscary a usazuje se v žebříčcích nejlepších filmů všech dob... Kevin Costner tehdy v 90. letech všem vytřel zrak, ať už tím, že se vůbec pustil do režie, že si zvolil takovouhle látku, ve své době skutečně převratnou masovou scénou s bizony ... a je třeba smekknout i dnes, neboť film neztratil nic ze své působivosti. Co jej ale dělá tím, čím je, je ta krása a láska, který z něj čiší... Scény s postupným seznamováním Lakotů s Johnem Dunbarem, láska k Stojí s pěstí, scény s Podkolenkou, nervydrásající Johnovo zatčení, zabití Podkolenky a koníka - to vše podbarvené přenádhernou hudbou Johna Barryho... to jsou scény, u kterých se dojímám dodnes a pláču jako malé dítě. Je v nich zhmotněno ono všechno, co má lidská rasa v sobě od začátků a bude neustále mít - neúctu k přírodě, ke zvířatům, ke slabším - a to jsou věci, které mě rozesmutní vždy a všude... Nevím, kdo by mohl Tanec s vlky nemít rád. Je to film, který si zaslouží všechny superlativy zcela právem.

10. prosince 2009

Excelentní


Dnes už kultovní kousek svého žánru, který s sebou přináší rozlehlost, klid a občasné "hřmění" amerických prérií. Kevin Costner ztělesnil svého Johna J. Dunbara ve velkolepém stylu, takže není divu, že již po pár minutách vás tento film vtáhne do děje, jenž se rozjíždí poměrně pomalým tempem, avšak směřuje k takřka nervy drásajícímu závěru, kdy jsem si doopravdy nebyl jistý, jak to všechno dopadne. Tvůrci velmi dobře zvolili i hudební podklad, jenž dokonale vyplňuje hluchá místa. Působivé prolínání života rudých a bílých, neodpustitelné činy ze stran obou kultur a Two Socks, to je to, co si ponesu ve vzpomínkách na tento snímek. Váhám, zda nepřihodit jednu hvězdičku. Pozn.: Osobně bych tento western postavil na úroveň takových, jako je Velká země či Jízda do Ox-Bow. by Sandy

31. srpna 2009
avatar uživatele
80 %

Tanec s vlky jsem si takhle teda rozhodně nepředstavoval. O tomto kultovním filmu jsem sice vůbec nic nevěděl, ale kvůli vysokému počtu hodnocení jsem nechtěl zůstat pozadu. Ani ve snu by mě nenapadlo, že film bude z divokého západu. Tedy ono to není hned od začátku zřejmé, ale jakmile jsem si film pustil, nedokázal jsem couvnout, protože jsem měl úplně jinou vizi. Hned ze začátku jsem měl s příběhem potíže. Prvních pár scén jsem absolutně nepochopil a jakmile hlavní hrdina kamsi odjel, taky jsem netušil, kam se tím míří… Těch pár začátečních dialogů nevysvětlovalo vůbec nic. Ovšem to se mi celkem líbilo, protože díky tomu jsem dokonce půl hodinu vůbec nemohl předvídat, jak film bude vypadat. Když se objevil první indián, měl jsem mít trochu obavy. Každý zná dobrodružství Vinetoua, i já jsem nějaký viděl. Proto obavy byly na místě, protože jsem nechtěl, aby takto vypadal i tento film… Bůh žehnej K. Costnerovi, že předešel těm stereotypním akčním scénám atd. Spíš by měl žehnat knižní předloze, ale po tom, co jsem viděl, si nedovedu představit knihu jako zábavnou. A to tento film trval bez mála tři hodiny. Nicméně u něj jsem se bavil. Jeho ideou bylo spíše ukázat indiány v pravém světle. Jejich vlastnosti, zdvořilost a zvyky. Ne jenom to, jak dokáží bojovat. Na hlavní postavě se mi hlavně nejvíce líbilo to, jak s nimi dokázal vycházet, a že se dokonce naučil jejich řeč. Z toho, co tu vyprávím, vypadá film velmi stereotypně, ale kupodivu je tu i více zápletek. Některé se ale daly předvídat, protože začátek se k tomu úplně vybízí a romantická zápletka je vám jasná od chvíle, kdy se postavy poprvé uvidí. Ale ani tak nemohu film nazývat přímočarým, protože má své kouzlo a celý rozhodně předvídatelný není. Už také proto, že významná část filmu je v indiánském jazyce. Já jsem při tom neměl titulky, a jak jsem říkal, že se ji hrdina také naučil, byl jsem někdy velmi ošizen. Zas na druhou stranu to bylo o to překvapivější a časem se naštěstí ozvaly i hrdinovy vypravěčské poznámky. Film bych udělal o něco kratší, ale nelituji takto stráveného času.

24. července 2009
avatar uživatele
100 %

Super

Tak musím říct, že se mi tento film stašně líbil. A to i přes to, že je tak dlouhý. Kevina můžu snad v jakékoli roli. Je to nádherný dojímavý kousek (ten film)...

15. dubna 2009
avatar uživatele
60 %

Jde to

Mne se tento film moc nelibi. Kevin Costner hraje vojaka a to mi k nemu moc nesedi. Ale urcite je to dobry film pro starsi generaci, nez pro nas mladase.

19. ledna 2009
avatar uživatele
90 %

Tohle je film podle mého gusta. Nějaký western už jsem neviděl hodně dlouho a tenhle se rozhodně řadí mezi nejlepší. Hned od začátku se do děje vžijete a jen zíráte s otevřenou pusou, jak to ten Kevin Costner dokázal natočit. Toto jsem od něj opravdu nečekal, jako herce ho sice znám, ale jeho režisérská činnost byla pro mě velkou neznámou… po tomhle filmu jsem si ho zaškatulkoval hned vedle dalšího velikána a to Mela Gibsona, on totiž taky hraje a zároveň točí stejně kvalitně jako právě Kevin. Zpět k filmu. Jak je známo, hlavním námětem je „souznění" indiánů a bělochů, tohle sice máte v každém westernu, ale ještě žádný to nedokázal zpracovat tak hezky a dojemně, jako právě tenhle. O průlom v těchto vztazích se zde snaží poručík Dunbar, za kterého celý film pomalu dýcháte, obdivujete ho a samozřejmě mu fandíte, prožíváte s ním všechny jeho strasti i hezké momenty s nalezenými přáteli... Je to film pomalu dokumentární, zachycení života indiánů je totiž na skvělé úrovni, dokonce se ve filmu mluví především indiánským jazykem. Indiáni jsou v tomto filmu vylíčeni jako jakýkoliv ostatní lidé, mají své tradice a bohy, pro normálního člověka naprosto pochopitelné, ale armáda v té době si myslela něco jiného, proto se zde svedou i nějaké ty boje. Z tohoto důvodu se neubírá na tempu, vždy se to proloží něčím akčnějším, aby to pomalu nepřešlo do nudy. Je to totiž velmi dlouhé (+- 3 hodiny) a všechny to bavit určitě nemusí, já jsem se ale slušně zabavil a myslím si, že takových lidí je naprostá většina, soudě podle hodnocení ostatních, proto nechápu jak tomuto filmovému zázraku může dát někdo nulu a navíc redaktor…

27. prosince 2008
avatar uživatele
100 %

Skvost

Tenhle film je opravdu skvost světové kinematografie a opravdu bych ho doporučil komukoli. Skvělý příběh, úžasná hudba famózního Johna Barryho, skvělé herecké výkony, skvělá kamera a úžasné prostředí. Lze najít jen samá superlativa. Film si na nic nehraje a prostě nemám slov. 100% a dal bych i víc... =)

24. října 2008
avatar uživatele
40 %

Dosť zvláštny film, to musím uznať, ale nie tak celkom podľa môjho gusta videla som aj lepšie. Kevin Costner sa mi vôbec nehodil do úlohy vojaka, ktorý tancuje s vlkmi.

15. května 2008
avatar uživatele
100 %

Vždy

Když jde tento film, vždy si ho ráda kouknu. V kině to musela být paráda. Máme sice velikou televizi, ale kino je kino. Je to úchvatný film, každý jeden záběr. Ty přírodní scenerie, no paráda. Dlouho, alespoň mně, trvá, než se člověk dokáže vrátit do reálu. Na titulky "koukám" až do konce a přemýšlím a znovu si promítám viděné.

8. dubna 2008
avatar uživatele
fafo
...
100 %

Tak tento film pozerám raz do roka ( teda už 16x ) O západe sa natočilo xy westernov. Sladiačiky, krváky, súboje, lasky k zelonoočkám a podobne. ( až na výnimky, napr. Krajina strelcov, W.E. a pod. ) Costner natočil, bol producent kopu filmov ( Vodný svet a pod. kde dĺžkou a témou unavoval ) V tomto prípade, myslím si, že ukázar realitu Západu v 19 storočí. Bez prestreliek, nafukaného pátosu. Život tam bol ťažký, ale nie nafuknutý senzáciami. Pre zobrazenie podstaty si Kevin zaslúžil tie ceny a bohužiaľ, doposiaľ už nič lepšieho nenatočil. Skôr kopiroval minutáž filmov, ale bez svedectva pre ľudstvo.

7. dubna 2008
avatar uživatele
100 %

Skvost!!

Tak tenhle snímek jsem viděl kupodivu až teď, ale co Vám k tomu mám říct?Jsem toho absolutně plnej je to opravdu nádhernej film kterej Vás chytne za srdce a budete ho mít v paměti ještě hodně dlouho!Kevina Costnera opravdu políbila můza na čelo!!Scénář který vytvořil byl absolutně zničující a uhrančivý a navíc ho přenesl na plátno úžasným hlavně citlivým způsobem tak, že to byl tak silný zážítek jako u žádného jiného filmu!Naprosto nevadí, že tenhle pro mě doslova velkofilm měl 3. hodiny...kratší to snad ani nešlo udělat, protože kdyby vypustil jedinou scénu už by to nebyla taková dokonalost jakou jsem měl čest vidět!Bylo to dobrodružné, poučné, dramatické a v neposlední řadě romantické dílko které všechny musí doslova pohltit!Ty nádherné scénérie které se Vám jeví před očima to je opět taková nádhera, stejně jako úžasné indiánské kostýmy!!Hudba byla také více než uhrančivá a nemůžeme zapomenou na výkony herců které také neměli obdoby a jak Kevin Costner tak další herci byli opravdu úžasní...!!A opravdu mě těší, že Akademie tento snímek nepřehlédla jako se to stalo u jiných skvostů a všechny oscary dostal film opravdu po právu!!Tudíž nezbývá jen říct, že kdo tento snímek neviděl opravdu přišel o nevšední zážitek tudíž za mě jednoznačných!

7. března 2008
avatar uživatele
pier
...
100 %

Tanec s vlky

Mistrovské dílo...Takhle se to dá označit a už nic víc psát nemusíte...Režijní debut Kevina Costnera se povedl fantasticky, navíc v něm sám Costner hraje a je v životní formě...nevím co tomuto dílu vytknout...je zde snad každý žánr, počínaje komedií a konče dramatem, hodně mi to připomíná Posledního samuraje...Nádherná hudba, vynikající herecké výkony a nádherný lidský příběh...nechci aby to znělo jako by tento film byl nepřekonatelný, ale on opravdu je...

4. března 2008
avatar uživatele
90 %

Super

Podle mě hodně skvělej film. A podle množství ocenění si to asi nemyslím jen já. Úžasný příběh plný napětí a přátelství, který si zamiluju skoro každý. Výborné ztvárnění hlavní role a realistické zavedení do světa Indiánů. Nemůžu dát nic jiného než 90%.

6. února 2008
avatar uživatele
80 %

sr

Film se mi celkem líbil,

27. prosince 2007

Costner zazářil navždy!

Skvělý a jedinečný! Filmy s tématkou westernu mi nikdy moc neříkaly, ale tohle veledílo Kevina Costnera mě hluboce zasáhlo. Skvělé výkony herců, perfekntí scénář a hlavně režie. Do toho všeho podmanivá hudba a hlavně velice lidský příběh. I na to, že je to asi nejdelší film co jsem kdy viděl, sem se nenudil a užíval jsi ho. Mrzí mě, že jsem ho poprvé viděl až v roce 2007. Neustále jsem si namlouval, že tento film u mě nemá šanci, protože je to western. Ach! jak jsem se zmýlil. Scéna, přiniž indiáni loví bizony mi brala dech. Moc se mi líbilo i postupné seznamování mezi indiány a Johnem, kde nechyběl i lehký humor. Oscary jsou zasloužené! Dojem- Moc příjemný.

23. prosince 2007
avatar uživatele
100 %

Ten který tancuje s vlkem

Fantasticky obdivuhodný super film, skvělý nádherný perfektní skvost …viděl jsem ho v kině na premiéře a ta tří hodinová krása zvedla vstupné svýho času o 10 korun obvykle v těch časech nějakejch 18-22 kaček – a TO samozřejmě pak už nikdy nekleslo pod 30 korun, byl jsem uchvácen a i TEĎ po17 letech stále je TO pro mně velkofilm (a duofam nejen pro mě)… hmmm 7 Oskarů nedostane film jen pro modré oči režiséra… režie, hudba atd plus nádherná příroda, krásný námět, indiáni slunce hory… scénář záběry, zvířata..prostě všechno, pohoda Harmonie symbióza, zvířecká bojovnost a dravost ale ne bez příčiny, no jednoduše takový film se natočí fakt jen jeden … a přitom se dá těžce smířit s tím, že je TO dnes už vlastně jenom FANTASY :(

15. července 2007
avatar uživatele
100 %

Tatanka

Tak k tomuhle filmu není co dodat, prostě klasika. Kevin Costner taky super. Co ještě napsat, je to jasně 100%, krásný skvělý film:-)

21. června 2007
avatar uživatele
100 %

Tanec

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů s Kevinem. Svou délkou film neztrácí, ba naopak. Skvělé výkony a výprava. Ztvárnění přátelství člověka s vlkem je úchvatné.

8. května 2007
avatar uživatele
100 %

Asi jeden z najlepsich filmov. Krasne prostredie, krasny pribeh a vykon Kevina Costnera bol fakt super. John Dunbar patri medzi moje najoblubenejsie filmove postavy.

12. dubna 2007
avatar uživatele
90 %

Hrozně hezkej děj i když chvílema jsou tam některý scény mi přijdou navíc, mohlo by to být tak o 40 minut kratší a pak by to bylo supr! Fakt se mi líbilo, jak se učil a obchodoval s indiány ;)

5. ledna 2007

abych pravdu řekla, tak dějově je to velice pěkný film, ale proč je to tak dlouhý????? Ta délka filmu mě zabíjí, teda spíš mě uspává, že jsem to do konce viděla snad třikrát. Po dvou hodinách mě to prostě přestane bavit a vypínám to.

18. prosince 2006
avatar uživatele
90 %

Kevin Costner

Během 180 minut filmu se vystřídá většina žánrů, které znám. Od klasického westernu, až po romantiku a to vše zpestřené komediálními průpovídkami. A celkově je to zajímavý epos oslavující starou Ameriku.

5. prosince 2006
avatar uživatele
100 %

Dances With Wolves

Ačkoliv jsem tenhle film viděla až někdy od druhé poloviny, rychle jsem se dostala do děje a moc mě to zaujalo. Krásná hudba a prostředí. Podle mě to je jeden z nejlepších filmů Kevina Costnera a film o Indiánech vůbec.

10. října 2006
avatar uživatele
100 %

Bezvadný film, ale trochu divácky náročný (už také kvůli své délce). Ale rozhodně je to dobrý zážitek i když chvílemi vyvolává zvláštní pocity smutku a je to film, na který se dá podívat i několikrát. To si myslím, že je vlastnost těch nejlepších filmů.

6. října 2006

To je tak strašně dokonalej film, že ani nevim, jestli je potřeba psát něco víc. Kevinův první a poslední skvělý film, což je škoda, protože kdyby se mu ještě někdy povedloněco tak skvělého jako je Tanec s vlky, získal by si můj nehynoucí obdiv.

2. října 2006
avatar uživatele
90 %

Wolfman

Určitě jeden z nejlepších výkonů Kevina Costnera (možná nejlepší). Přesto mě film chvílema připadal hrozně natažený. Dlouhý záběry na krjinu a tak, ale jinak klobouk dolů. Výborná hudba, scénář, zkrátka vše.

11. září 2006
avatar uživatele
100 %

Perfekt!

Strhujúci film. Emotívny, viacmenej tichý, bez zbytočných slov, ale predsa niečo človeku dokázal dať. Kevin Costner sa svojej postave perfektne oddal a vyšlo mu to vynikajúco.

19. srpna 2006
avatar uživatele
100 %

paráda

Kevin Costner mile překvapil a i tento film si Oscary opravdu zasloužil.Nádherná přírodní scenérie a skvělé herecké výkony, bylo mi z toho filmu moc smutno, ale byl nádherný.

16. května 2006
avatar uživatele
100 %

Kevin nám zase jednou ukázal,jak vypadá takový správný film. Velmi emotivní příběh z pěkného prostředí. Herci podali dobré výkony,k tomu příjemná hudba, prostě super.

26. dubna 2006
avatar uživatele
80 %

Costner se vyznamenal a ukázal, že stojí zato se na něho dívat. Film byl dobře propracovaný a děj se skvělými postavami byl úžasný. Film se mi líbil, v člověku něco zanechá...

26. dubna 2006
avatar uživatele
80 %

Krásný film, kterej se povedl. I když by asi nemusel být tak dlouhý. Ale jinak se opravdu povedl a děj se taky neopakuje jak to u některých filmů bývá.

12. dubna 2006
avatar uživatele
100 %

Zdařilé.

Vypořádat se s vlastní národní minulostí je věc velmi obtížná. Proč to ovšem neudělat, když už je vlastně vše sichr, že jo ;o)? K filmu samotnému... Má skutečně atmosféru. Nevěřil bych, že vydržím sedět vkuse bezmála čtyři hodiny u jediného filmu, což jsem u nezkrácené verze Tance s vlky dokázal. To je výkon. Nikoliv můj, nýbrž tvůrců filmu, tedy z velké části pana Costnera, protože zdaleka nejsem sám, komu se to podařilo..

18. února 2006
avatar uživatele
100 %

:-)

Řekl bych, že počet udělených oskarů a další nominace mluví za všechno. Výbornej a hlavně smutnej film. Rozhodně by jste si neměli nechat ujít

14. února 2006
avatar uživatele
100 %

Velmi dobry

Velmi dobry film s velmi dobrym hercom a perfektnym dejom o cloveku ktory sa stal indianom a dobre zapadol do ich komunity

22. ledna 2006
avatar uživatele
100 %

Dostal som ho k vianociam a bol som ohúrený. Samozrejme aj jeho dĺžkou, ale hlavne silným a pôsobivým príbehom. Keď bude viac času, určite si ho vychutnám ešte raz. Costner bol super aj keď si myslím, že viac z tých tvrdých rán do hlavy by vedľajšia postava pošla už v prvej hodinke.

31. prosince 2005
avatar uživatele
100 %

Ten který tančí s vlky

Tak tento film nemá chybu! Kevin Costner nám představil Divoký západ v trochu jiné podobě, než jsme zvyklí. Ukázal nám i druhou stranu, která byla do této doby opomíjena! Prostě paráda pro diváka!

20. prosince 2005
avatar uživatele
100 %

Nemá chybu

Tento film jsem viděl asi 4krát a vždy když se nemám na co dívat tak si ho rád pustím.Na tomhle filmu costner dokazuje za i poměrně dlouhý film může diváka zaujmout a nenudit ho.

30. listopadu 2005
avatar uživatele
weri
...
100 %

Stará dobrá klasika...

Stará dobrá klasika, na tento film se můžete dívat pořád a nikdy nemrzí. Skvělý Kevin Costner se do role dokonale vžil a proto taky vznikl již už nesmrtelný film, který si svojí stovku zaslouží.

9. října 2005
avatar uživatele
100 %

...

Kevine, i kdybys už točil jenom samé propadáky, my tě stejně za tenhle film budeme obdivovat navždy! Jeden z nejlepších filmů světové kinematografie! Amen

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Tanec s vlky..

Neobvyklý, napínavý a přitažlivý příběh o střetu a přátelství civilizovaného člověka s indiány, místy až dojemná poetičnost s výbornými hereckými výkony Kevina Costnera. Tanec s vlky je jedním z nejlepších a nejpůsobivějších filmů novodobé americké kinematografie. Svědčí o tom i řada ocenění - 4 Zlaté globy a 7 Oscarů, kde dva získal samotný Costner za nejlepší film i nejlepší režii

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Není co dodat

Skvělý příběh,skvělé obsazení a skvěle natočené.Kdo neviděl,prohloupil.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Trochu historie neuškodí

Viděl jsem zkrácenou i kompletní verzi, která je časově náročná, ale stojí to za to. Zárukou úspěchu je i herecké obsazení hlavního hrdiny.

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

klasika

Film, ktery videl snad kazdy. Davaj ho snad kazdy rok v TV, ale porad je stejne skvely, jako kdyz jsem ho videla poprvy. Sice trosku dojak, ale je to mile obcas :-)

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Super

Tento film se mi moc líbil. Je to super zahrané, má to děj, pořád se něco děje, má to hloubku i myšlenku. Četl jsem i knížku a i ta mě nadchla.
Jsem rád, že ne vždy musí vítězit slavná americká armáda, ale někdy se dostane i na jiné hodnoty než jen válka a zabájení...

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Naprostá klasika

Souhlasím s názory, že na tenhle biják se dá dívat stále a to i přes jeho značnou délku. Kevinu Costnerovi přinesl velký věhlas, na který však (podle mne) už nedokázal nikdy navázat. Nicméně tenhle film lze brát jako jeho dílo, na které se jen tak nezapomene.

Kdysi dávno

jooo:)

Tak tenhle film opravdu můžu, i když je starší, je stále krásnej.(i sám Kevin) Tenhle film opravdu zahřeje na dušičce a v zimě je to nejlepší:)

Kdysi dávno
avatar uživatele
80 %

docela dobrý

Moc jsem se těšil na tenhle film,ale trochu mě zklamal.Čekal jsem něco víc.Kevin Costner je skvělý,ale celé mi to přijde takové zbytečně zdlouhavé.Možná je to tím že jsem viděl prodlouženou verzi.Nevim.

Kdysi dávno
avatar uživatele
80 %

super

Velice emotivní příběh, který určitě každého zaujme.Moc se mi líbil a všem bych ho doporučila.Bylo tam dost smutných okamžiků ale konec byl vážně skvělý.!Kevin Costner se opravdu předvedl.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Jen jednou

No tak jsem se už přes mnohá doporučení dostal i k Tanci s vlky, který jsem ve svém "filmovém vzdělávání" jaksi opomněl. Film na mě hodně silně zapůsobil a to i přesto, že tématiku indiánů a americké historie nemám vůbec rád. Právě proto mám v nadpise, že se na tenhle film podívám jen jednou. Kdykoliv příště už bych z něj neměl tolik jako dnes. Je to moc dojemný film a určitě Kevinův nejlepší, krásná hudba a scenérie. Moc příjemné, ale váš prožitek z něj hodně závisí na tom v jakém jste rozpoložení, doporučuji na klidný večer (např. s partnerem/kou), Pro mě jasná stovka! Jen ta délka mě vadila...

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Podkolenka

Ukázka jak je možné plnohodnotně naplnit sebedelší stopáž filmu. Kromě Costnera hrál bezvadně i Graham Green ( Mlčoch ). Vlk hraje vlka. Pěkné scenérie, hudba a zvláštní melancholie snad musí nadchnout každého. Škoda jen, že nemůže zůstat u jednoho překladu, nebo dabingu, a tak se vlk Podkolenka z kratší verze stává Ponožkou ve verzi nezkrácené.

Kdysi dávno
avatar uživatele
konz
...
100 %

...

Sice starší film ale promě je to MEGAFILM!Hlavně ta rozšířená verze!Film je celkem v klidu dá se na něj dívat vídkrát a to se mi líby!Herecké obsazeni je dostačující a film o sobě taky!

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Prima

Velice pohodovej film. Rozhodně se na něj dá podívat víckrát. Vůbec se nedivím, že dostal tolik Oscarů. A dostal je jistě právem. To se prostě musí vidět.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

L--o--o

Už jsem to viděla 3x a vůbec mě to nenudí. Film má totiž pár nesmrtelných scén - milých, akčních i romantických. Costner to dokázal skvěle opepřit a poukázat na život indiánů... přesně takové filmy stojí za to:)))

Kdysi dávno