home
Tančím, abych žil

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
E Š
...
70 %

Priemerno tanečný film, ktorý pôsobí tak, že si vás získa hudbou a pohybom, ale máločím iným, keď si to odmyslíte.

16. července 2013
avatar uživatele
30 %

Označit tenhle film z drama? Ehm... dovolte abych se zasmála. Tančím, abych žil je jen další z nudných, tanečních filmů , kde se Antonio Banderas může snažit jak chce, ale drama z něj opravdu neudělá. Dialogy: nuda, postavy: nezajímavé, děj: ani sem si nevšimla že by tam nějaký byl. Jenže se nedá říct ,že jde vyloženě o špatný film. Je jen nemastný, neslaný. Neurazí , nenadchne

5. července 2011
avatar uživatele
20 %

Ne zrovna příjemné překvapení

Slyšela jsem od kamarádky, že tenhle film je úžasný a že se při tom skvěle pobavila, o to víc jsem se na něj těšila. Již po prvních několika minutách mě čekal tak trochu šok - neslaný nemastný Banderas, vtip žádný, dějová linka jakoby neexistovala, milion klišé - celé to bylo jak utržené ze řetězu. Ten děj mi totiž vadil nejvíc, tedy spíš mi vadilo, že tam žádný nebyl. Ano, všechno to mělo směřovat k jakési taneční soutěži, ale to bylo asi tak všetko, zbytek filmu tvořil právě ten plytký děj. Když si to porovnám s jinými tanečními filmy (s jakýmkoli, ať už s Hříšným tancem nebo Let´s Dance), je to slaboučký odvárek. Jak už tady zaznělo, jediné, co za něco stálo, byla ta jedna minuta, kdy Banderas tančil tango.
Podtrženo, sečteno - film nestál za nic, ale bylo tam několik vydařených tanců, za ně dávám 20%.

19. dubna 2011

Celkem to jde, ale myslím, že to není zrovna nejlepší role Antonio Banderase. Z tanečních filmů je spíš slabší.

23. října 2010
avatar uživatele
50 %

Klasický dance film

Proč vymýšlet u tanečních filmů složité scénáře, rozpolcené hrdiny, momenty překvapení, když k relativní spokojenosti stačí průměrnému divákovi dobrý soundtrack a vrtění se do rytmu? Sice se za takového nenáročného diváka považuji, ale chtěla bych víc, než působivý závěrečný tanec...

20. září 2010
avatar uživatele
60 %

Tanec je pastva pro oči, děj už trošku pokulhává. Ale kam se hrabe Banderas-tanečník na Banderase-Zorra.

13. května 2010
avatar uživatele
30 %

Jsem vůči tomuto filmu silně skeptická. Je typickým, zástupcem svého žánru, aneb jak naučit bandu "nemotorných" a rozdivočelých studentů jedné americké školy, tančit tak, až budou oči z důlků vypadávat a srdce usedat, a jak tahle banda "tanečníků" vyhraje ceny, na které profíci tancující desítky let nedosáhnou ani za celý život. Role učitele tance se v tomto případě ujímá charismatický Antonio Banderas, který sám nedokázal bohužel zachránit to, co se mi od začátku vůbec nelíbilo. "Toníkovi" prostě sluší jiné role, ale jedno mu musím uznat, jeho dokonalé tango, výbušné, erotické a doslova vás nutící vyskočit ze židle a zkusit si to taky, tak to bylo opravdovou a jedinou pastvou pro oči z celého filmu. Co mě taky mělo nadchnout na filmu, který se svým žánrem tolik opakuje?? Dovedla bych si vzpomenout na spousty těch tanečních filmů, ale jen na jeden kvalitní (asi tušíte). Docela bych řekla, že nápad učit mladé lidi tanci, aby byli v dalším životě lepší lidé, je dobrý, ale v tomto filmu tak nemastně neslaně natočený. Chabé dialogy, předvídatelný děj, žádný humor, žádné drama, žádný příběh, jenom ten jeden jediný motiv a Antonio, kteří fakt nestačili. "Tondo" sorry, ale jako Zorrovi ti to žeru víc. Ta jedna jediná scéna s krycím názvem "tango všech tang" mě nepřesvědčí, abych dala víc než 30%. Pro zopakování bych tipla, že tohle video najdu i na youtube a kvůli tomu nemusím přetrpět opět tento nepovedený kousek. Fanoušci prominou, toť můj osobitý názor.

17. září 2009
avatar uživatele
80 %

Jenna Dewan

Je to zábavný taneční film s charismatickým Banderasem. Příběh sice připomíná Nebezpečné myšlenky, ale tim že to je inspirované Pierrem Dulainem, tak tomu hodnota o něco stoupá.

13. září 2009
avatar uživatele
60 %

Pěkný filmeček

Tento film se mi líbil. Nezařadila bych ho sice mezi nejoblíbenější, ale rozhodně nepatří ani mezi ty neoblíbené. Jde o pohodový film, u kterého si člověk báječně odpočine. Navíc mám velice ráda filmy, kde se jedná o tanec, takže dávám 60%.

13. září 2009
avatar uživatele
70 %

Take the Lead

Dobrá, někdo možná může namítnout, že na filmy takového žánru či typu se už nemá cenu ani dívat, protože je vlastně všechen děj v jádru stejný a jediná odlišnost je v tom, že se kompletně vymění herci. Já jsem ale zastáncem jiného názoru. Tyto filmy, čili filmy o tom, jak se jeden člověk rozhodne "polepšit" skupinu delikventů, mají sice stejnou pointu, ale přesto se od sebe nějak liší. Ať už je to "Let's Dance", "Coach Carter" nebo "Mezi řádky" vždycky to v sobě má něco jiného, něco nového a něco zajímavého. Navíc všechny tyto filmy dokážou navodit tu správnou dramatickou atmosféru a i když víte, že film samozřejmě skončí happyendem, přesto si nervozně koušete nehty. A právě proto mám tenhle žánr rád. Když se navíc vezme perfektní herec do hlavní role, není co řešit. U "Tančím, abych žil" na to režisérka Liz Friedlander zase jinou cestou. I když se zde samozřejmě řešily všechny ty rodinné problémy a "výběr správné cesty", přesto mi nepřišlo, že by se režisérka u takovýchto scén nějak zdržovala. Ukázala jenom to nejpodstatnější a střih. V tomto filmu se neřešila ulice nebo zanedbanost na americké mládeži, v tomto filmu se řešila mládež. V tomhle byl tenhle film zajímavý. Film neměl na nic upozornit, neměl divákům v podstatě nic sdělit, byl to "jen" obyčejný příběh party mladých studentů a jednoho učitele. Co se týče herců, nemám si na co ztěžovat. I když abych pravdu přiznal, prvních deset minut mi zde Antonio Banderas nějak neseděl. Pořád jsem si herce jeho kalibru neuměl představit v "nápravném filmu" (popravdě jsem se divil, že to vůbec vzal). Jenže netrvalo dlouho a Banderas si mě získal. Nevím jestli to bylo tím jak bravůrně hrál nebo jak sympaticky a lidsky působil, ale získal si mě. Myslím, že skutečný Pierre Dulaine musel být jeho hereckým ztvárněním sama sebe velice potěšen. :) Poté se zde objevili ještě takové menší hvězdy jako Alfre Woodard, Yaya Da Costa nebo Jenna Dewan a o zábavu bylo postaráno. :) Jedním dechem: "Příjemně jsem protančil filmem, ačkoli nevím, jestli ho někdy protančím znova, protože spíš působil jako lehoučce nadprůměrná jednohubka." Dám 70 % a to mám jen kvůli Banderasovi.

12. září 2009
avatar uživatele
60 %

Film, který zaujme hudbou, tancem a nadšením. Film se mi líbil hlavně kvůli konečnému tanečnímu vystoupení a asi v polovině filmu tancem Antonia a s blondýnkou. Pokud jde o zbytek filmu, nic moc. Máme tady skupinku pubertálních výrostků, která se hraje na strašné drsňáky, ale ve skutečnosti jsou jako my. Opět se tu projevuje vliv gangů, vydírání a přehnaných jednání, které jsou asi v Americe běžné. Nejedná se o špatný film, ale některé pasáže mě zkrátka nezaujaly.

28. srpna 2009
avatar uživatele
Layi
...
100 %

Báječný film, ve kterém se Antonio předvedl v jiném světle než doposud. Moc se mi líbila i hudba.

5. března 2009
avatar uživatele
100 %

Čekala jsem, že mě film nezaujme, ale opak byl pravdou. Antonio si vedl velice výborně a dokázal ty děcka rozpohybovat. Velice se mi líbí scéna, kdy tančí tango s jednou svou studentkou. Vážně, v tu chvíli jsem si přála umět takhle tančit. Tento film vřele doporučuju všem, co mají rádi Banderase a tanec.

1. února 2009
avatar uživatele
100 %

Opravdu jsem nečekala, že Banderasovi sedne takováhle role! Film byl úžasný, zábavný, skvělé tance. Opravdu se to povedlo.

16. ledna 2009
avatar uživatele
90 %

:-)

Je fakt, že tanečních filmů už tady bylo, ale takový ve kterém se prolíná klasická hudba s hiphopem vidím poprvní. A kupodivu to až na pár momentů vůbec není tak kýčovité, jak by klidně být mohlo.

9. prosince 2008
avatar uživatele
100 %

něco nového

Sice je pravdou ze filmu s tematikou tance a to spojeni Hip hopu a neceho je hodne...ale nicmene tento film byl urcite necim novym...jednak bych tam necekal Antonia Banderase ktery ovsem podal obdivuhodny vykon, a jednak pribeh byl uplne jiny nez klasicke tanecni filmy typu Lets dance, Honey atd.. tanecni kreace byli naprosto uzasne a finalove vystoupeni bylo neco famozniho...myslim ze je to jeden z nejlepsich tanecnich filmu jake jsem kdy videl...
Kdo by měl zájem podívejte se na http://www.filmrecenze.estranky.cz kde píšu amatérské recenze.

3. července 2008

Dle mého je to další film na stejné téma... Někdo chce někomu pomoct, ale ten pomoc odmítá, a potom se karta obrátí... Prostě klasika. Tanec byl dobrý, ale celý film mě nějak nezaujal... A konec mi přišel vážně zvláštní.

2. února 2008
avatar uživatele
90 %

Tančete, aby jste žili

Vskutku velmi pěkná podívaná. Ze začátku jsem si říkala co se z tohoto filmu vyvine.Nakonec mě velmi mile překvapil a děj se rozvinul dobrým směrem.Někomu to může připadat jako klišé, ale některé scény byly opravdu dobré,obvzlášť ty taneční.Banderas tu sice nějak moc nevynikl, ale za to tango tančil překrásně.Nejlepší je ovšem konec filmu a ten opravdu stojí za to(krásné taneční kreace).Pro mě určitě dokonalá souhra tance, talentu, herectví, podívané a hlavně lásky.

28. prosince 2007
avatar uživatele
50 %

Mno...abych byla úpřimná, Banderas se nijak zvláště nevyšvihnul, spíš naopak. Když v úvodu jede ve fraku na kole, myslela jsem, že to vypnu. Nevypla jsem. Vyvinul se z toho vcelku průměrný film...Tančilo se tam hezky, příběh byl občas silný, paradoxně tam byla i spousta velmi slabých momentů...Takových 50%...

2. prosince 2007
avatar uživatele
60 %

Filmy s motivy na téma ...ehm..tančím, abych žil, tedy, zničený člověk, který se dokáže vyrovnat se životem pouze při tanci, je hodně. Nekteré jsou lepší, nekteré horší, ale zrovna tenhle patří do té méně dobré skupiny. Už jenom motivace hlavních hrdinů jsou mi zcela neznámé, etnické rozložení postav je zajímavé, ale takové podivné. Hudba téměř žádná, kromě té při tanečních výstupech. Není to špatný film, ale není naněm nic zábavného ani zajímavého. Nepřišla jsem mu na chuť.

24. října 2007
avatar uživatele
90 %

Další super film s tancem! Dobrý příběh, super herci, nádherné kostýmy a to hlavní: úžasně zatančeno!

12. září 2007
avatar uživatele
100 %

Další suprtrůpr...

Jak jsem psala už k pár filmům - zbožňuju filmy s tancem, protože se jím dá vyjádřit strašně moc. Banderas je herec úžasný, mluvím teď opravdu o jeho hereckých kvalitách, ne o hezkým chlapovi, i když to je taky. Jako Migelito v Nájemných vrazích, v Sedmém hříchu s Angelinou Jolie, v Quarantinových Čtyřech pokojích, Desperado, Zorro, minirolička ve Frídě a tak dál bych mohla pokračovat do haleluja - co role, to jiný muž, a vždycky skvěle zahraný! Tady ztvárnil život Pierra bravurně. Všude můžeme být svědkem jeho tanečního nadání, holt to má asi v krvi. Pro mě další plus jsou prostředí školy - to mě chytne vždy a "náprava nenapravitelných tancem". Dávám sto, protože prostě vím proč. Střídání klasické hudby s moderní, kontrast noblesy, společenského chování s životem o pár tříd níž... Je to prostě dobře ztvárněno, i když bylo příběhu asi hodně přidáno, aby mohl být vůbec natočen a zaujmout. Kdyby těch 100% mělo být za nic, tak jen za to tango, které před žáky zatančí se svou bohatou blond žákyní - je bezkonkurenční. Dá se tak krásně číst každý pohyb - zrada, žárlivost, odpuštění...vše jen z tance. Prostě obdivuhodné.

28. srpna 2007
avatar uživatele
90 %

jo!!!

filmik byl pekny, hudba se mi taky celkem hodne libila...tanecnich scen tam ale opravdu molo byt vice..i kdyz i takhle to bylo krasny...nejvic se mi libila zaverecna scena tanga...to bylo proste omg...na ten film se podivam ivc jak dvakrat...

28. června 2007
avatar uživatele
100 %

Tancem k výchově

Moc pěkný filmeček akorát by jsem tam nespal muzikál, jen romantický maximálne tanečný. Už tady bylo napsáno, že film je rozprávkově laděný, některé pasáže jsuo výchovného rázu jiné zas inklinují ke komedii, ale vcelku by se dalo říct, že splnil svůj záměr: "převyprávět příběh skutečného Pierra", který vnesl tanci novou roli. Roli spoločenského vychovatele, tancem lidi měnit k lepšímu, pomáhat se vypořádat s Osudem, který v mnoha případech když není úplně špatnej, tak je minimálně komplikovanej a těžkej, ale kterému mladý lidi vzdorují každý svým způsobem jednoznačně tvrdohlavě . Dost citový, má náběh ukazovat věci jak jsou reálne, dobré tanečné scény, kdyby jsem uměl tak tancovat tak by jsem byl moc rád... Vůbec jsem nevěděl že Antonio má takové nadání (i když temperamentu má v sobě hodně moc) pak jsem ale zjistil, že To není jeho jediná taneční role a určitě ne poslední,.. Je skvělej herec a snad není postava, která by mu neseděla (alespoň já o takové nevím heheheh:-) Škoda jen, že jeho filmová partnerka nedostala prostor a ve filmu hrála jen velmi málo i když myslím že skutočného Pierra manželka asi podporovala více, i když možná že taky ne ...

15. června 2007
avatar uživatele
100 %

Dokonalá hudba, taneční a herecké výkony.. Filmy s taneční tematikou mne opravdu baví a mám je velice rád. Tenhle se stal jedním z mých oblíbených. Jediné co bych tomuto filmu vytkl je snad lehké přikreslení, ano, vím že se film chvástá označením Podle skutečné události, ale to byla možná základní kostra děje, jinak hodně věcí asi bude lehce přikresleno... například poslední scéna kdy na soutěži všichni začnou tancovat na street hudbu byla lehce mimo mísu:)

21. dubna 2007
avatar uživatele
90 %

tančím, aby zahnal čas

tento film mě zaujal jen z části, a jak sem se na něj těšil, všeho, co jsem očekával je tam a právě tomu docela uškodilo a vždycky jen nádech a pokud bych se měl přidat k těm, kterým se to líbilo tak ano a právě to je ta druhá část, je jak ochucená voda ve větším balení, která se má vypít rychle aby se nezkazila, ta by byla jen pro ty, kdo fakt má žízeň...

19. dubna 2007
avatar uživatele
50 %

Tohle se určitě ke klasikám typu Hříšného tance či Flashdance nepřidá. Hudba Vás nezaujme a tanečních scén na kterých by to mělo být postavené je pomálu. Mám taneční filmy ráda i schéma Nebezpečných myšlenek je fajn ale tohle je jen slabý odvar.

9. dubna 2007
avatar uživatele
70 %

Filmy, ve kterých vévodí hudba a tanec prostě miluji. I tento snímek se mi líbil, i když znám a viděla jsem řadu lepších než je tento. Oceňuji myšlenku, že když něco někdo opravdu chce a udělá pro to vše, podaří se to.

7. dubna 2007
avatar uživatele
70 %

Pierre

Kdybych měla hodnotit obyčejný flm bez promyšlených tanečních a hudebních pasáží, držela bych se asi někde u padesátky... I když se na elegantního Banderase koukám moc ráda :) Stokrát ohrané téma: výtržnická skupinka mládeže (samozřejmě většina tmavé pleti) a jeden pán, co se rozhodl je změnit. Má to ale jeden vyjímečný nápad - on je budet měnit k lepšímu tancem... A tak spojte Hříšný tanec + Nebezpečné myšlenky, odečtěte pár vynikajících zkušených herců a tvůrců s trochou kvalit a vyjde vám film Tančím, abych žil. Tím ho ale ani náhodou nechci podceňovat. Je to milý a příjemný snímek, který navodí úsměv na rtech a umí skvěle naladit. A obzvlášť, pokud k tanci něco cítíte. Pak si ho nenechte v žádném případě ujít! Já dávám něco mezi 70 a 80 %, jelikož se moc dobře znám a vím, že Banderas v "provedení tanga" bude u mě přehráván vcelku často... :) Jen bych trochu propracovala scénář a dialogy, chvílemi to působilo moc pohádkově... (A ještě jeden sympatický klad na závěr - je to inspirováno skutečnou událostí. Toho pravého Pierra Dulaina uvidíte v bonusech na DVD...)

26. ledna 2007
avatar uživatele
80 %

Tany tany... Tohle se mi fakt líbilo. Sice to trošku připomínalo Sestru v akci, ale nevadí. I tak to bylo pěkné a hudba byla taky skvělá. A musím uznat, že mít taneční s Banderasem a za partnera R. Browna by se mi moc líbilo...

17. ledna 2007
avatar uživatele
80 %

V klidu filmek, děj a jeho obsah byl v pohodě akorát si myslím, že po music straně to celkem dost pokulhávalo....zajímavý byl střih...obsazení postav hodně do pohody, zejména tanečnice:)

17. ledna 2007