home
Tajnosti

NÁZORY K FILMU

Je to dost nudný film. Točí se kolem jediného člověka. Snad jen postava zkrachovalého hudebníka a majitele bazaru je zajímavá.

23. října 2010
avatar uživatele
50 %

Tajnosti

Tak na tento film jsem koukal pouze z povinnosti, abych zabil čas. Ovšem když bych se nudil, možná by to bylo pro mě zajímavější. Celý film pojednává pouze o jednom dni, který se vám může zdát plný stresu a nečekaných situací-rozchod s milencem, přiznání manželovi nevěry atd. Osobně jsem zažil mnohem horší a náročnější dny. Ale pokud si chcete prožít takový den s herci, prosím máte možnost.

20. července 2008
avatar uživatele
80 %

Zajímavé

Tento film v sobě má určitě skrytou nějakou myšlenku, ale bohužel se mi nepovedlo rozluštit nebo vyčíst jakou. Dalo by se říct, že ten film si svoji nejlepší vlastnost schoval a neukázal jí, ale jelikož je vytvořen tak, jak je vytvořen, tak se jí nikdy nedozvíme. Prostě řečeno, čekal jsem že to bude něco horšího, ale celkem se mi to líbilo i když mohlo to být samozřejmě lepší. Dal bych tak 75% to ale nejde, takže dam 80% - abych nebyl škrt

19. června 2008
avatar uživatele
kin
...
60 %

No, tenhle film je velmi zvláštní.... Vlastně ani nevím jak na mě zapůsobil (a to se moc často nestává). Přiznávám, že se mi ZDÁL býti rozvleklým, ale ve skutečnosti to tak vůbec nebylo. ZDÁLO se mi, že celý film nemá žádný děj, což je samozřejmě naprostá blbost- myšlenka je naprosto skvělá.... Takhle bych mohla pokračovat dál a dál.... No, nijak zvlášť netoužím vidět Tajnosti znovu, ale vím, že se na ně určitě podívám, protože za to nějakým (mně doposud neznámým zůsobem) stojí!!!

7. května 2008
avatar uživatele
60 %

Velice divný film. Pokud je k pochopení, tak jsem ho plně nepochopil. Scény byly zvláštní, možná je potřeba ho vidět víckrát. Ale rozhodně nechápu, proč by měl být úspěšný. Děj není nijak poutavý na to, aby zaujal.

17. března 2008
avatar uživatele
80 %

Hodnocení: 4 z 5 (****)

Český film Tajnosti se navenek tváří více než nenápadně, ale na těch názorech, že se jedná o tuzemský film roku, něco patrně bude. Citlivě vyprávěný příběh jedné čtyřicátnice se odehrává během jednoho všedního dne, kde zdánlivé maličkosti postupem času poodhalují skutečné problémy dnešní střední generace. Na Karla Rodena či Martu Issovou, coby vedlejší role, můžete rovnou zapomenout. Film totiž staví jen a pouze na Ivě Bittové. U nás po hříchu málo obsazované herečce, která už v Želarech zaujala svým vystoupením. Hlavní roli si v Tajnostech vyloženě užívá a je velkým důvodem, proč se na ně podívat. Ženské publikum, a zvlášť to feministicky naladěné, si film užije jistě o něco lépe než to mužské, a už ze samotné režie je patrná přítomnost ženy. Jestli jste zklamaní nad současným stavem českého filmu, Tajnosti jsou dost možná tou nejlepší možnou volbou.

13. března 2008
avatar uživatele
90 %

Neumím vysvětlit proč, ale film ve mě zanechal silný zážitek. Možná právě tím, že vlastně nic neřeší. Jen si tak plyne a vše je jak v příjemném oparu a odehrávající se kdesi za obzorem. Pominuli Ivu Bittovou, jejíž minimalistický projev je dokonalý, tak bych vyzdvihl výkon Miloslava Königa, který toho na malém prostoru dokázal vyjádřit mnoho.

5. března 2008
avatar uživatele
0 %

No fuj !

Pořád nechápu, to nadšení z tohoto filmu. V sále nás bylo 8, což trošku napovídalo.. během promítání polovina odešla :o)) Přesto jsem očekávala, podle toho, jak se všude mluví, píše, jak je to skvělý film, že to bude a bylo .... nudné, vlažné a hlavně málo PŘESVĚDČIVÉ! I pan Roden byl zřejmě při natáčení asi v transu, protože jinak by asi těžko podal tak špatný herecký výkon. Prostě hnus.

25. února 2008
avatar uživatele
30 %

Typický současný český film: nuda, nuda, nuda, naprosto o ničem a blbé a trapné herecké výkony (Martha Issová fakt nemůže hrát patnáctiletou dceru, Karlu Rodenovi jeho role evidentně nesedla, Iva Bittová byla dobrá v Želarech, ale velkou roli nezvládne). Téma by mohlo zajímavé - vlastně je to podobné jako Nevěrná. Taky to bylo o ženské, která se doma nudila, tudíž měla milence a měla z toho problémy. Ačkoli mě tyhle paničky iritujou, Nevěrná bylo aspoň velké drama a milenecký vztah hlavní hrdinky jsem dovedla pochopit. V Tajnostech ale nedošlo na nějaké vlké rozehrání vášní, jedna "milostná" scénka a pak hned bolest a slzy - ale nevím proč, když v podání těch dvou byl ten vztah úplně o ničem. Tajnosti si asi chtěly hrát na velké drama, ale já jsem u toho trpěla nudou. Kladně hodnotím jen mladíka v prodejně s hudebními nástroji. Ten aspoň uměl hrát.

2. února 2008
avatar uživatele
40 %

Příšte až pujdem z drahou polovičkou do kina vybírám film já,tohle se prostě nedalo vydržet,po filmu sem byl jak pravil taxikář v herionovým komatu

26. listopadu 2007
avatar uživatele
70 %

Já z hodle filmu taky odvázaná zrovna nejsem, ale nadruhou stranu byl celkem příjemnej a v jednom momentu mě skoro rozplakal. Lepších 70

17. listopadu 2007

Neměla jsem číst všechny ty oslavné recenze a "filmová-událost-roku" články, protože jsem z kina odcházela zklamaná. Myslela jsem, že to bude tak skvělé, jak všude psali. Nebylo. Největší plus bych viděla v nádherně přirozených hereckých výkonech, kterých je v českých filmech jako šafránu. Něco navíc za Mílu Königa, Romana Štabrňáka a Honzu Konečného, prostě bývalé skvělé osazenstvo pražského divadla Disk.

4. listopadu 2007
avatar uživatele
80 %

Martha Issová

Je to příjemný poetický film, kde se všichni herci výborně překonávají v herectví, jen Karel Roden zapadl vedle zářící Ivy Bittové.

22. října 2007
avatar uživatele
100 %

Tajnosti

Velice zajímavý počin, překrásná hudba a tajuplné výkony hlavních postav dávají filmu čaro někdejších nostalgických dob. U tohoto filmu se člověk zastaví a řekne jo jo přesně tohle se mi stalo a přesně takhle jednoduše obyčejně jsem se tehdy cítil... malá sonda do neobyčejně obyčejných částí života....

15. října 2007
avatar uživatele
100 %

Nadsázka

Mezi přečtením recenze i rozhovoru s režisérkou Alicí Nellis a shlédnutím samotných Tajností uplynulo mnoho dní a tydnů. Zub času ohlodal většinu mnou získaných informací a tak jsem se musela, dosti nerada, smířit s tím, že jediné co o filmu, na který jsem si zakoupila lístek, vím to, že se odehrává během jenoho jediního dne a hlavní postavou vedle I. Bittové je klavír. Lyrická tragikomedie v doprovodu sytého hlasu černošky Niny Simone osloví spíše nežnou polovičku. Tou druhou půlkou do páru jim jsou mužiska, do ucha jim funící stvoření, jenž usli a tak pasivně plní funkci ,,statečného,, mužského doprovodu. Nedivme se... Předtím byli pravděpodobně odvlečeni na Bestiář, kde jejich ego utrpělo nemalou ztrátu hvězdičky a dozvědělo se, že ,,chlapi jsou svině a ženský naivky,, (cituji slova kamarádky). Tak nechme je spát a povídejme si. Hrdinka I. Bittové byla někdy až nesnesitelně uzavřená a mlčenlivá. Například ve chvíli, kdy v nadsázce se na kruhovém objezdu tančí tango a ona jen zírá, zírá. Takovéhle pasáže bych přeskočila, nebudu zastírat, že jsem je zřejmě nepochopila. S tou nadsázkou se v Tajnostech vážně nešetří. Bez nadsázky ovšem tvrdím, že i když není tento snímek mainstreamovský, rozhodně si místo ve vašich srdcích najde.

8. srpna 2007
avatar uživatele
100 %

Krása

Tímhle filmem jsem byla naprosto unešená. Neznám sice další počiny Alice Nellis, ale tohle mě fakt dostalo. Především skvělé herecké výkony, ale i ty podle mě zastínila naprosto úžasná hudba. Takže vřele doporučuju!

7. července 2007
avatar uživatele
90 %

TAJNOSTI BY 2MIG1

za poslední rok jsme mohli vidět filmy třech velkejch českejch režisérů.. hřebejkovu krásku v nesnázích, menzelova anglickýho krále a svěrákovy vratný lahve... všechny snímky, zvláště dva poslední jmenovaný, vzbuzovaly velká očekávání a sklidily velkej úspěch... ale i tak se objevil někdo, kdo tohle všechno trumfnul... ano je to alice nellis, která svym teprve třetim filmem zastínila všechny své režisérské kolegy... její tajnosti jsou výbornej, v několika ohledech dá se říct i geniální film... geniální především obsazením ivy bittové a výběru soundtracku... iva bittová předvedla, že je výborná herečka, jejíž skoroneobsazování a neokoukanost její výkon ještě prohloubily... příběh sám o sobě asi příliš geniální není, vztahový dramata jsou k vidění celkem běžně, ale všehcny postavy a dialogy jsou napsaný nadmíru citlivě a uvěřitelně a každej tam v nějakym okamžiku určitě zahlídne něco, co důvěrně zná ze svýho vlastního života... taneční scény, který se hlavní hrdince julii promítaj v předstvách jsou působí (nejvíc tango na kruháku), ale i tak mi přišly do příběhu trohcu vtěsnaný a jsou pro mě asi taky jedinym takovym rušivějšim bodem filmu.. co musim ještě uričtě pochválit, je výborná kamera..

19. června 2007
avatar uživatele
100 %

Ani nevím proč, ale tenhle film mi pořád zůstává v hlavě. Ačkoli to není film nijak optimistický, ve výsledku z něj mám velice příjemný pocit. Nejlepší na něm je asi to, s jakým klidem, až lehkostí, během jediného dne pomalu odhaluje jedno tajemství za druhým, čímž skládá působivou mozaiku. A to všechno bez otravné polopatičnosti, doslovnosti či dokonce moralizování.

3. června 2007
avatar uživatele
100 %

Můj názor

Fenhle film nemá absolutně chybu! Hudba je dokonalá, dokresluje příběh, Iva Bittová hraje úplně přirozeně nešťastnou ženu, místy jsem si všimla humoru Zdeňka Svěráka. Nejlepší je ale taková strašná sousedka, co hlídá auto Ivě Bittové-je to babička mého bývalého kluka;-)

27. května 2007
avatar uživatele
90 %

tajnosti obyčejného ...

... i neobyčejného života vyprávěné velmi poetickým stylem; velmi ženským. Přestože je film laděný do jiné tóniny, neubránila jsem se asociaci s Tancem v temnotách; je v něm podobné melodično... líbí se mi vložené střípky ze života; je snadné najít věci, co už potkaly i nás a tak vyvolají úsměv.
Oceňuji hvězdný výkon Ivy Bittové, pro mě lepší než Rodenův. A propos - Sabina Remundová je skvělá dcera své matky...

18. května 2007