home
Tajemství oceánu

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
100 %

O C E A N

Fantastické... fakt takový dokument potrebuje človek alespon jednou za život videt a i kdyby byl beze slov stačilo by TO... no s komentářem vytváří nezapomenutelný zážitek a jedinečnou možnost se obeznámit s podmořským no hlavne s nad i podhladinovým živočišstvem...

15. listopadu 2009
avatar uživatele
70 %

Fandy podobných dokumentů asi tenhle pohled na oceán vůbec nepřekvapí, ale stále je pozoruhodné vidět tolik krásných obrázků v dobrovodu tak působivé hudby.

12. července 2008
avatar uživatele
70 %

Všechny filmy o fauně a flóře jsou zajímavé a nedají se snad ani natočit tak, že by nudily nebo lezly na nervy (s výjimkou "komedií" zesnulého Steva Irwina). Oceán už vůbec je - jak se říká v tomto filmu - opravdu tajemné a az mnoha stránek neprobádané místo, takže každý film má čím překvapit. Tajemství oceánu není výjimkou - je tvořen z drtivé většiny záběry, které nejsou v každém dokumentu a mnohdy vám bere dech. Má ovšem jeden dost podstatný nedostatek: neobsahuje skoro žádný komentář. Takže plave rybička, která je něčím nesmírně zajímavá (vypadá například jako mořský koník a korál dohromady), vy si zaboha nemůžete vzpomenout, jak se jmenuje, ale nikdo vám to neřekne! Zato místy zní komentář tak dlouho a u tak banální situace, že až ruší. Nepochopila jsem tedy záměr, s jakým byl film natočen. Jestli to měla být vizuální esej á la Baraka, nemělo se tam mluvit vůbec - jestli mělo jít o přírodopisný film, u každého zajímavého tvora mělo být řečeno, o koho jde! Nicméně - pro milovníky přírody je to krásný zážitek (chtěla jsem napsat i uklidňující, ale bohužel když nastoupí na řadu dravé kosatky a scény s lachtánky a velrybím mládětem, má to do krásy a klidu hodně daleko...).

17. srpna 2007