home
Tajemná řeka

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
80 %

Sean Penn

Je to velmi kvalitní kriminální drama s výbornými herci a příběhem. Jen filmu trochu ubírá to, že už hodinu před koncem filmu se dá uhodnout, kdo vraždil...

29. listopadu 2013
avatar uživatele
80 %

Tajemná řeka

Eastwoodovy filmy mám ráda, s Tajemnou řekou se mi i žánrově trefil do noty. Snímek plyne pomalu, rozvážně, přesto si umí držet atmosféru a nenudit. Eastwood natočil na jednu stranu vcelku klasický snímek zapadající do škatulek hned několika žánrů, ale natočil jej jistou rukou, obsadil zajímavé herce, kteří odvedli dobrou práci, a mě ten film ve výsledku bavil.

16. července 2012
avatar uživatele
60 %

Odpočinková podívaná

Pěkný příběh o pomstě, falešném obvinění, mladistvých vrazích a následcích sexuálního zneužívání, které si s sebou oběť nese celý svůj život. Dobrá oddychovka

12. února 2012
avatar uživatele
60 %

Tak to vidím já...

Nemám rád Penna, takže asi nejsem objektivní, ale tohle byla vážně přepjatá nuda, která si hraje na o tolik víc, než co je...

26. dubna 2011
avatar uživatele
80 %

Mystic River

Nějakou pořádnou krimi jsem už dlouho neviděl a proto, když jsem se rozhodl tohle všechno napravit, šel jsem víceméně na jistotu. Clint Eastwood na režisérské stoličce, áčkoví herci před kamerou a něco o kvalité filmu naznačovaly i Oskaři. "Tajemná řeka" má vlastně normální zápletku v tom, že vidíme vraždu, nevíme kdo jí spáchal a pak už jen tipujeme skutečného vraha. Jenže tohle je film Clinta Eastwooda a zkušený scénárista Brian Helgeland z tohoto materiálu vytloukl také více, než by se mohlo na první pohled zdát. Ona především ta atmosféra zde dělá svoje. Eastwood umí ve správný moment zobrazit potřebnou scénu mrazivěji, než kdokoli jiný. Příběh není tak úplně předvídatelný a je plný zvratů, které opravdu fungují. Právě tento fakt odlišuje tuto krimi od všech jiných. Je zajímavé jak je tento film obdivován i nenáviděn. Na některé diváky film působí nezáživně a na některé zase úplně přesně naopak. Možná je to tím, že někteří byli zklamaní už jen proto, že nedostali to, co očekávali. Nedostali zkrátka tu pravou kriminálku. Jenže ona to ani čistá kriminálka není. Z větší části je to spíše drama a právě tohle dělí diváky na dvě skupiny. Na ty, pro které je tento film nervy drásající zážitek a na ty, pro které je to nepochopitelná nuda. Co se týče závěru, tak ten bych také tak úplně nešpinil. Jistě, už od samého začátku čekáte, že na konci bude nějaký velký závěrečný zvrat, takže tak úplně nevěřite tomu, co se vám tvůrci snaží předhodit. Fakt, že skutečně neznáme pachatele tady ale je po celý film a tak nás pravdivá odpověď v závěru filmu překvapí úplně stejně, jako kdybychom na to už od úvodu filmu nečekali. Navíc se ta kriminálka zápletka v závěru prolíná s vyvrcholením té dramatické zápletky, takže opravdu nechápu, jak tomuto filmu může někdo dát průměrné hodnocení. Ještě k tomu, když herci hrají výkony tak, že si ty Oskary opravdu zasloužili. Sean Penn je jako zhrzený a mírně řečeno naštvaný otec až k neuvěření přesvědčivý. Opravdu hodně mě překvapil, protože jsem u něj zvyklý spíše na klaďasy a v tomto filmu mě mile překvapil, protože jsem doslova hltal každou jeho repliku. Tim Robbins zde předvedl ale snad ještě lepší herecký výkon. Jeho hraní se měnilo společně s psychickou stránkou jeho postavy a on nic nezkazil ani nepřehrával, a protože hrál defakto nejtěžší postavu, tak jeho výkon oceňuji více, než ten Pennův. Kevin Bacon a Laurence Fishburne byli už jen pak potřebný zbytek k tomu, aby skládačka mohla fungovat. Nominace Marcii Gay Harden na Oskara byla podle mě už jen do počtu, protože její výkon nebyl ničím výjimečný. Jedním dechem: "Kvalitní film od Eastwooda, kvalitní příběh od Helgelanda a kvalitní výkony Robbinse a Penna. Co více mám k tomu napsat?" Dávám 80 % a ihned řadím do domácí filmotéky.

14. února 2011
avatar uživatele
40 %

Jak by řekl Mel (ze Simpsonů):“ Jsem rozhořčen na nejvyšší míru!“. Tajemná řeka mě nehorázným způsobem zklamala… Podílela se na ní samá zvučná jména od režiséra až pomalu po uklízečky a přitom ztroskotává na banálních věcech, které mi pasují do televizní inscenace a ne do velkofilmu ověnčenými Oscary! Ani nevím, komu to mám dávat za vinu… Nejdříve jsem nemohl překousnout melodramatičnost, která byla ještě více okatá než klišoidní, scéna s otcem, na němž jsou nalepeny zástupy konejšících policistů za zvuků hlasitého Néé je trapná z pouhého vyprávění. Zrovna tak hudba byla dost kýčovitá a i přes mírné záchvěvy neplnila dobrou funkci. Ale tohle není nic proti ději… Námět vcelku dojemný, dá se počítat mezi ty lepší, avšak postupný děj z toho udělal frašku. Když se člověk zamyslí, nevyjde mu nic jiného, než že se děj chlubí něčím, co nemá, je prostě jednoduchý ač se tak nejeví. Každému asi učaruje, jak rafinovaně pojali vyšetřování… Z počátku i mě tenhle postup vyhovoval, bohužel v závěru jsem úplně obrátil a byl hrubě nespokojen. Onen závěr měli tvůrci 100%-ně za nečekaný ba překvapivý, ale nic takového… je hrozně fádní… jen chabá napodobenina těch od Clinta, jenž vám vytřou zrak (např. M.D.B.)… což je paradox, režisérem byl právě Clint. Pak hledisko emočních výlevů je mi velkou záhadou. Ne že by bylo nereálné, jen ne podle mých představ, do mého vkusu se netrefili… Tím jsem odbyl ty menší vady na kráse. Největším nepřítelem je nezáživnost. Ani jednu minutu jsem se plně nebavil, po celou dobu jsem měl pocit, jako kdybych měl každou chvílí usnout… Můj definitivní dojem z Tajemné řeky tedy zní: Prvoplánový kiks od populárních osob šoubyznisu postrádající špetku nadhledu, bez zvratů a bez oslnivých hereckých výkonů (Oscary nepochopím), de facto průměrné drama, které kdyby běželo v televizi, tak bych ho vypnul, mrzí mě moje kritika, ovšem takhle se mi to jeví… Poprvé se mi stalo, aby moje hodnocení bylo přesně o polovinu mešní než na IMDb… Lhát se nemá a tak nevidím důvod nejít proti davu, 40% je na místě.

20. října 2009
avatar uživatele
Meky
...
60 %

***

Musím teda říct, že od Clinta jsem zvyklý na lepší kousky... tohle je jen obyčejný thriller a i když se začátek velmi slibně rozjížděl (dětství apod.), tak ta nepředvídatelnost, kterou na mě v úvodu tento snímek působil byla už v polovině filmu snadno průhledná. Tím ztrácí film svůj náboj a divák už jen přemýšlí, jak bude ten konec podáván... a narovinu říkám, že nic moc... Vždyť z takového příběhu musí doslova prýštit emoce, pokání, zpitování svědomí atd (něco jako v Reservation Road). Neříkám, že to v Tajemné řece nebylo, ale je to podáváno v takovém útlumu! Prostě to nedokázalo zaujmout! Někomu může přijít zakončení dobré, ale mě teda ne! U Clinta je zvykem, že "spravedlnost" nevítězí a né jinak tomu je tady, ale mělo to být spíše naopak! Takto to nedokázalo ani chytnout za srdce, ani nijak rozběsnit, takže takové nemastné neslané! Herci hrajou dobře, to jo, ale ani jednoho bych neviděl na oscara! Od scénaristy Briana Helgelanda jsem čekal více! On už několikrát dokázal, že vymýšlí výborné, silné příběhy, ale tohle je jen průměr! Vše je jen na povrchu, ale nic nejde do hloubky! Závěr? "Velká" jména ve všech důležitých kategoriích (režie, scénář, herci) předurčovala film k něčemu velkému, což umocnilo i mé očekávání, ale nic víc, než průměrný thriller s dobrými hereci od toho nečekejte...

21. května 2009
avatar uživatele
90 %

Pro mě velmi pěkný film. Zápletka hmmmmm....zajímavá výkony herců rovněž vynikající. Tenhle film mě fakt bavil a kdykoliv si ho pustím znovu.

29. ledna 2009
avatar uživatele
90 %

Tajemná řeka

Ano! Děkuju panu Eastwoodovi za tenhle skvělý zážitek. Každou vteřinu jsem si užíval výkony trojice hlavních postav filmu a nedokázal se ani na chvilku odtrhnout. Skvělý scénář, skvělá režije, skvělí herci. Tenhle film prostě funguje.

7. října 2008
avatar uživatele
70 %

Na film jsem se díval ani nevim proč. No prostě jen tak. Žádnej záměr jsem tentokrát neměl. Podle mého názoru je to skoro úplně obyčejnej krimi film s předpokládaně nějakym zdánlivě nevyřešitelným případem. Co se týče hlavních postav, tak to jsem neviděl nic tak extra, aby za to dostal Tim Robbins oscara. Vždyť to byl jenom chlápek, co se oběvoval jenom málokdy. Nechci tím říct, že byl špatnej, samozřejmě tu uhrál v příběhu významnou roli, ale tak dobrej výkon to teda až nebyl. Nikde jsem tu nezahlíd nějakou více známější osobnost, jenom Laurence Fishburne s filmu Matrix jako Morfeus, kterej se tu taky neoběvoval nijak často. V ději se mi nelíbily dialogy. Bylo to jako emocionální téma, protože tu šlo samozřejmě o vraždu, ale některé dialogy vedlejších postav, byly tak zdlouhavé a nesmyslné, až jsem si říkal, že to film ovlivňuje. Jo taky co měli s názvem Tajemná řeka? I v angličtině je to Mystic river, ale o řece tu padly sotva dvě slova. Celkovej děj byl taky dost zdlouhavej, jenom tu bylo akorát vyšetřování, a různé odbočky. Tohle je fakt tipická krimi, která je dobrá, ale jen na jedno použití.

7. října 2008
avatar uživatele
100 %

skvely sean penn..jeho herectvo nema chybu, je mu uveritelne absolutne vsetko. dufam, ze aj clint eastwood sa bude dalej drzat vysoko nasadenej latky. super film.

15. srpna 2008
avatar uživatele
100 %

Velice působivý a dobře zpracovaný snímek. Co se herců týče, myslím že k jejich kvalitě a výkonu není co dodat. Děj, perfektní. Atmosféra perfektní. takže perfektní :-)

15. srpna 2008
avatar uživatele
90 %

WoW

celkem mě ten začatek dostal stejně tak jako konec ale jako jinak byl hooodně vpoho... nic vic ktomu neni zapotřebi :)

14. května 2008
avatar uživatele
90 %

Film celkem ušel, ale konec se mi vubec nelibil. Sean Penn, i když se mi vubec nelíbi, tady pusobil strašne sexi.... Ale celkovo hodnotim pozitivne.

10. února 2008
avatar uživatele
80 %

Výborné kriminální drama, které drží napětí od začátku do konce. Člověk zhruba v dvacáté minutě přijde na to, jak to skončí a celou dobu je napjatý, jestli se strefil! Eastwood už měl lepší chvilky, nicméně jde o opravdu kvalitní, zručně natočený, skvěle zahraný a zábavný film!

9. ledna 2008
avatar uživatele
pier
...
70 %

Tajemná řeka

Tento film na mě zapůsobil svoji velikostí...aby taky ne, když se na tom podílí takový velikáni, jakými bezesporu jsou Clint Eastwood jako režisér, Sean Penn a Tim Robbins jako hlavní představitelé. Oba dva se role zhostili po svém a opravdu hráli přesvědčivě Oscara si opravdu zaslouží to bez řečí. Ale ani tohle nestačí a Tajemnou řeku tím pohužel nezachránili...Příběh je skvělej ale na mě to působilo až moc depresivně a celkem znuděně...Konec mi přišel moc dlouho na tahován, k vyvrcholení který vám došlo už předem...Já jsem prostě zvyklej od Clint Eastwood prostě vidět lepší kousky.

30. prosince 2007
avatar uživatele
70 %

Tohle není typickej oskarovej film, podle mě je to úplně normální kriminálka. Jediné co mě zaujalo byly přirozené herecké výkony. Jinak mě to příliš nestrhlo.

29. prosince 2007
avatar uživatele
100 %

Úžasný film s ještě úžasnějšími hereckými výkony. Hlavním lákadlem se pro mě stali Sean Penn a Tim Robibins a vyplatilo se. Sice dávám přednost spíš lehčím filmům, ale v tomto případě jsem si film užila až do závěrečných titulků.

29. prosince 2007
avatar uživatele
70 %

Musím uznat, že tenhle film stál opravdu za to. Jak se dávné přátelství může znovu spojit, jak vás trauma v dětství změní do konce života a jak jdou cesty tří kamarádů, kteří si tolik věřili. Herecký výkon Seana byl opět exceletní - nevím kdo by to zahrál lépe.

29. prosince 2007
avatar uživatele
100 %

Skvělé výkony: režisér, herci

Pan Eastwood, mě moc jako herec neoslovil, ale jako velice si vážím jako režisréra, který musí mít za tu dobu, co je u filmu boháté zkušenosti. Jako režisér je bravůrní. Umí zabavit diváka a jeho většinou špatně dopadající konce jsou už jeho vizitkou. V tomto filmu je hlavně hvězdné herecké obsazení! Sean Peen je prostě v roli otce zavražděné dcery úchvatný, ale nejvíce jsem se těšil na Tima Robbinse a ten mě nezklamal. Je prostě úžasný! Perfektní scénář, příběh a dojemná hudba. A závěr... Dojemný, šokující!

29. prosince 2007
avatar uživatele
Budy
...
100 %

Výborný krimifilm s prvky tajemna.Nejdříve než film vysílali jsem mu nevěnoval pozornost, ale když film začal, tak začínal být zajímavý a tak jsem ho shlédnul až do konce a vůbec toho nelituji.Film měl vynikající obsazení a dobrého režiséra.

29. prosince 2007
avatar uživatele
100 %

jeden z mých nejoblíbenějších filmů,kombinace herců byla skvělá,je to tajemný,trocha detektivní práce,(un)happy end...

29. prosince 2007
avatar uživatele
100 %

Excelentní

Moc rád na tento film vzpomínám a kdy? Vždycky když si vybavuji ty nejlepší filmy co jsem kdy viděl, Eastwood je skutečné eso a to nejen režisérské. Jeho většinou skutečné ale drastické konce jsou vždy velmi autentické a jestli mě někdy konec překvapí, pak jedině když se jedná u Eastwooda o happyend. Co se týče Seana Penna, tak ten se mi líbí taky snad vždycky, ale tady to byla jedna z jeho fakt hustě skvělých rolí! Samozřejmě že jsem si s nim pobrečel, nepopírám.
Za celek nemohu jinak než 100%.

17. prosince 2007
avatar uživatele
100 %

To byl zase jednou masakrální filmeček. Sean Penn prokázal své kvality a ne nadarmo má 4 Oskary, z toho 1 za hlavní roli v tomto filmu. A Eastwood neumí jen hrát, ale i točit. Celkově ten film působil fakt tajemně.

29. května 2007
avatar uživatele
100 %

Jedním slovem-super

Takovému dílu nemůže nikdo nic vytknout. Já osobně se na to koukal, až jsem zjistil, že tam hraje Penn. Chyba byla, že jsem dlouho čekal, než se podívám, ovšem silné připoutání k příběhu a k postavám mi to vynahradilo. Vůbec se nedivím za ty oskary, dostali je právem.

4. dubna 2007

Po Nesmiřitelných nejlepší film Clinta Eastwooda. Nadprůměrné kriminální drama s nezapomenutelnými hereckými výkony: Penn, Robbins, Bacon, Fishburne, Gay Harden - bravurní!

29. března 2007

Hezkej film s dobrým hereckým obsazením.Vyzdvihl bych herecký výkon Seana Penna.Film je napínavý,dokáže vás udržet v gauči a sledovat ho až do konce.Hezký příběh tří kamarádů,kteří mají každý svůj život a svou cestu.

28. ledna 2007

Eastwood je opravdu výbornej režisér. Teď natočil film s úžasně ponurou atmosférou. Dost okaté podsouvání potencionálního vraha člověka přinutilo přemýšlet, kdo to mohl být, když ne on... Je to dobrej film s dobrou hudbou.

2. října 2006
avatar uživatele
70 %

Mysteriously

Určitě bravurně natočený film, skvěle zahraný i vyprávěný. Problémem je spíše, že jde pouze o kriminálku obohacenou o osobní příběhy hrdinů, které ale jsou naprosto zbytečné a prodlužují film.

10. září 2006
avatar uživatele
90 %

Paráda.

Tak tady člověk nemůže nikdy říct, že by se za ty dvě hodiny a kousek nudil. :) Fantastická zápletka, famózní konec a výborné ztvárnění role v podání Seana Penna. Hudba byla naprosto stěžejní a hrála velkou roli. Silně nadprůměrná kriminálka.

30. srpna 2006
avatar uživatele
90 %

tajemný :)

Na tenhle film jsem se do kina dostala omylem jelikož jsem s kamarádkou čekala horor...ale moc se nám to líbilo...Je to hodně psychologckej film s nečekaným koncem. Navíc obsazení hlavn ích rolí mi plně vyhovuje.

18. srpna 2006
avatar uživatele
90 %

Mystic River, 2003

Když se dozvím, že vzniká film, ještě k tomu drama, kde se setká někdo, jako Sean Penn, Tim Robbins a Kevin Bacon, těžko odolávám... Detektivky mám ráda a nespravedlnost ne, proto mě strhující závěr (nespravedlivý) natolik uchvátil, že se mi vryl do paměti na zatraceně dlouhou dobu. Skvělé herecké výkony ve velmi silném příběhu doporučuji zhlédnout každému fandovi podobných žánrů a i když je necelých 140 minut docela dost času a chvílemi Vám to může připadat až nezdravě dlouhé, stojí to za to... A víte, že hudbu dělal také Clint Eastwood? Povedla se mu...

11. června 2006
avatar uživatele
100 %

Nečekal jsem, že mě může Tajemná řeka tolik zaujmout, ale ten film se skutečně povedl a Sean Penn a Tim Robibins si Oscara zasloužili.Doporučuju všem.

16. května 2006
avatar uživatele
90 %

zrada,pomsta, klamstvo,následky

Pre milovníkov dobrých filmov ako 21 gramov a herca S. Penna,T.Robinsa či K.Bacona je tento film ako stvorený. Film o tajomstve z detstva, pomste, priatelstve a rieke ktorá skrýva viac ako by ste čakali. Tomuto filmu sa jednoducho nadá takmer nič vytknúť. Určite zaujme a prekvapí.

10. dubna 2006

...

Po pravdě řečeno jsem od tohoto filmu čekal mnohem více. Těšil jsem se na doubrou zápletku a napínavý příběh, ale po shlédnutí jsem nevěděl co si o tom mám myslet. Příběh mě moc nezaujal a konec se dal celkem očekávat. :-( Průměrný film

3. dubna 2006
avatar uživatele
90 %

Řeka

Tak tenhle film mě příjemě překvapil. Zajímavý příběh tří kamarádů a konečné rozluštění zápletky. Musím říct, že to Clint Eastwood zrežíroval skvěle. Nesmím zapomenout na skvělé výkony hlavních rolích i těch vedlejších.

12. března 2006
avatar uživatele
100 %

Musím říct, že Clint Eastwood je lepším režisérem než hercem, tento film už překonal pouze další jeho film a tím byl Million Dollar Baby. Brawo Clinte

15. listopadu 2005
avatar uživatele
hani
...
100 %

:-)

Tady se Clint Eastwood opravdu vyznamenal. To je jeho nejlepší film. A Sean Penn byl úžasnej. Perfektně vymyšlený scénář. Od začátku do konce jsem neměla ani potuchy o tom, kdo je vrah. Povedená koncovka.

22. října 2005
avatar uživatele
60 %

Klasické krimi

I když možná zajímavější než jeho kolegové kvůli vývoji příběhu - není obvyklý, je nečekaný a dočkáme se i ne až tak častých bolestných momentů v životech zúčastněných. Tim Robbins ve vedlejší roli byl dost dobrý, ale že by oscarový Sean Penn nějak exceloval? Pokud ale máte rádi kriminální dramata, za půjčení na videu to stojí.

Kdysi dávno
avatar uživatele
50 %

Dost zvláštní bych řek...

Zvláštní film. Ta zápletka je docela dobrá, ale nemám rád Tima Robbinse, takže mne to tolik neuchvátilo. Ne, že by byl špatný herec. To ne, ale přijde mi takový mírně dementní. Zato Seanu Pennovi jsem přišel na chuť... ten zase neumí moc hrát, ale ksicht má na to dobrej... jaký paradox...

Kdysi dávno
avatar uživatele
70 %

Docela dobrá kriminálka

Čekal jsem od tohoto filmu trošku víc!! Jinak kriminálka je to dobrá, ale na normální úrovni, kterých dělají němci jak na běžícím pasu

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

Originální až to bolí :)

V poslední době by se dalo vytknout,že se netočí skoro žádné dobré kriminální filmy. Clint se rozhodl tento fakt změnit po svém, a natočil ne dobrou ale přímo supr krimi. Po stránce příběhové nemá v poslední době konkurenci.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

...

tak vám řeknu že mám clinta eastwooda daleko radši jako režiséra než jako herce..točí fakt výborný filmy..a tajemná řeka je asi ten nejlepší (možná i proto že tam on sám nehrál:) ) nenechala mě ani na chvíli vydechnout a ten konec..to byla síla...

Kdysi dávno
avatar uživatele
keps
...
80 %

Dobre krimi

V podstate som bol pripraveny ze je to krimi ktore ja zas tak nemusim ale pocul som ze tam boli nejake oscary tak som nevahal a mrkol sa na to.Dejovo je to klasicka kriminalka,dost dramaticky zaver ale inak nicim obzvlast zaujimava.Nieje to zly film

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

super napatie aj herci

po dlhej dobe som videl dobre krimi... rezia super a herecke obsadenie nema najmensiu chybu... pribeh je originalny a plny zvratov napinavy az do konca! nebudete chciet ani odist na wc aby vam nahodou nieco neuslo....

Kdysi dávno