home
Superman 2

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
80 %

Děj druhého dílu je malinko komplikovanější a možná i zábavnější. Přesto mám první díl o trochu radši. Skvělej Gene Hackman.

30. března 2008
avatar uživatele
60 %

Tak to vidím já...

Jako většina dvojek postrádá originalitu a kouzlo nového. Navíc se mi moc nelíbilo, jak superman pendloval od normálního člověka v muže z oceli a zpátky. Trojce záporáků mi navíc přijde mírně kýčovitá. Příběh je naprosto o ničem. Celkově je podle mě film dost slabý. Změna režisérů je jasně vidět a filmu to poměrně uškodilo. Na povedenou jedničku to rozhodně nemá.

4. července 2007
avatar uživatele
70 %

Líbilo, ale...

Tak jak říkám v nadpise, film se mi ještě pořád líbil (narozdíl od otřesné trojky a asi ještě otřesnější čtyřky). Jenže ano, kvalita šla po jedničce dolů a taky je to horší film ve srovnání s novým Supermanem. Jako pořád se na film dá dívat, jelikož Superman je sexy, ne kecám, sice je sexy, ale i samotný film má ještě něco do sebe, i když uznávám, že za účelem získání peněz šla dolů kvalita příběhu, jelikož některé scény byly vážně pitomé a pro zasmání. Některé byly srandovní asi záměrem, protože jsem se párkrát pobavila a nekřivila jsem se u toho, protože by film či scéna byl zároveň trapný. Ale celkově je tento film o superhrdinovi pořád ještě to světlejší a lepší z celé série...

10. března 2007
avatar uživatele
100 %

Tento díl je stejně špičkový jako díl první a mám ho rád odmalička. Některé scény bych mohl vidět tisíckrát, např scéna, ve které se jedou policisté najíst do bistra, dále v bufetu ve kterém Superman nemá své superschopnosti a dostane nakládačku, kterou potom ke konci hezky vrátí svému původnímu majiteli. A spousta dalších. Proměna slabošského ušlápnutého Kenta na odvážného Supermana a zpět je taky vždy parádní. Takhle bych mohl psát hodinu, tak snad bude stačit moje hodnocení.

31. ledna 2007
avatar uživatele
60 %

Producenti správně předpokládali, že předchozí díl bude kasovní a zároveň s ním natočili i tento film. V průběhu se vyměnil režisér a kvalita šla dolů. Druhý Superman se bere až příliš vážně a vyzní v mnoha místech hodně komicky - Superman ztratí své schopnosti a ihned dostane nakládačku, nebo americký prezident sděluje svému lidu, že předal vládu nad celým světem agresorovi z kosmu, či ve finále Superman s americkou vlajkou letící vstříc šťastným zítřkům :). Gene Hackman na rozdíl od hereckého koncertu v předchozí Supermanovi nemohl naplno projevit svůj um a pouze paběrkoval. Druhé díly filmových sérií jsou známé tím, že se snaží trumfnout své předchůdce v akci. Tady se opravdu producenti vyřádili, hlavně při závěrečném souboji v nočním Metropolisu.

14. srpna 2006
avatar uživatele
90 %

Jednička je bezvadná...to se musí nechat, ale souboj Supermana s jinými Kryptonany, to je něco navíc. Sice nejlepší postavou je Lex Luthor, ale Superman si i tak zaslouží těch 90%!

31. července 2006
avatar uživatele
100 %

...

to že se druhej superman natáčel současně s prvnim je opravdu znát.. .celkově se všim všudy vypadaj tyhle dva filmy jako jeden rozdělěnej vejpůl... .musim teda uznat že tuhle "polovinu" mám radši... takže tu platí to co jsem psal u jedničky plus ještě něco navíc :)

28. května 2006