home
Superbad

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
20 %

Partička nadržených fakanů se půlku filmu snaží koupit chlast, aby na večírku opili nějaké kočky a mohli si vrznout. Místo toho, aby podplatili prvního bezďáka ke koupi chlastu, tak hodinu přemlouvají jednoho joudu, který si kvůli tomu udělá falešný průkaz o jednom jméně. Do toho dvojice naprosto trapných policajtů, jejichž jednání snad mělo být vtipné. Celé to působí tak idiotsky, jak jsem už dlouho neviděl.

15. listopadu 2012
avatar uživatele
70 %

Superbad

Dostala jsem po všech těch intelektuálských či vysoce ceněných filmech chuť na pořádnou komedii. Dlouho jsem se na takové filmy nedívala, ale chce to opět změnu. Nehledám však úplné stupidity, proto jsem zapátrala v paměti a řekla si, že když se mi líbila Zbouchnutá i 40 let panic, kouknu se i na další filmy z dílny producenta Judda Apatowa. A volba padla na Superbad. Musím říct, že se může hrdě zařadit po bok svých bratříčků. Film se mi líbil. Je nenucený, trefný a upřímný. Milionkrát lepší než německé verze podobných filmů na téma ztráta panictví/panenství. Teenagerské problémy jsou podány s lehkou nadsázkou a ironií, přesto však pravdivě. Dlouho jsem váhala, jestli dám 70, nebo 80 procent, nakonec ještě těch 70, ale hezkých a zasloužených. A osmdesátku si schovám na další časy, věřím, že filmy z této tvůrčé dílny mi ještě mají co nabídnout.

11. července 2009
avatar uživatele
100 %

Dlouhho jsem už neviděl dobrou komedii a po shlédnutí tohodle jsem byl velice spokojen. Je to sice už otřepané téma, ale dobře spracované.

2. února 2009
avatar uživatele
80 %

Tak to vidím já...

Jak já tyhle filmy nesnáším... Tohle je ale ta jedna z mála čestných výjimek, která mě prostě dostala. Po celou dobu filmu jsem se bavil a i když příběh je naprosto opotřebovaný, film působí originálně a neokoukaně. Po celou dobu se něco děje. Vše oživuje pár policajtů, kteří jsou naprosto perfekně ztvárnění. Vůbec celé obsazení se povedlo. Je vidět, že ve správných rukou není žádné téma nepoužitelné.

21. ledna 2009

Film, který je celkově nezajímavý a ani ne moc vtipný, ale je to typická americká komedie :-) tak co byste chtěli, osobně to nedoporučuji, je to ztráta času a peněz :-)

1. ledna 2009
avatar uživatele
40 %

No teda film mě dost zklamal. Zezačátku jsem si myslel, že to bude něco jako Prci, prci, prcičky, ale prvních asi 30 minut mě vyvedlo omylu. Pak to ale šlo z kopce. Pak už tu bylo tolik nudných a trapných scén, až jsem se nakonci divil, že jsem to dokoukal do konce. Nejvíc mě dostaly super hlášky v těch prvních dvaceti minutách. Třeba ptakopoklad, nebo scéna s falešnym průkazem. Ta mě dostala úplně nejvíc. Tu bych si pouštěl pořád dokola. Jinak jak jsem říkal, po třiceti minutách se to fakt už podobalo prcičkám. Samý mejdany, trapný hlášky, taky ti úchylný policajtové, to jsem fakt nepochopil, jak tam mohli dát tak trapný role. Vtipný to fakt nebylo. Na relativně novou komedii měl film asi 100 minut, což se mi zdá jako dlouhá doba, ale ve skutečnosti to byla jenom ztráta času. 40% tomu musí stačit.

22. září 2008
avatar uživatele
0 %

Větší kravinu jsem už dlouho neviděla.Film je úplně o h.....Pořád jenom mluví o nesmyslech co nemají hlavu ani patu.

26. dubna 2008
avatar uživatele
50 %

To, že všichni chtějí příjít o panictví a chlastat jako dogy tady už bylo několikrát, tohle je jen ta nejsprostější verze.

13. dubna 2008
avatar uživatele
pier
...
90 %

Superbad

Bavil jsem se náramně. Appatow, nezřídka přirovnáván ke Smithovi, má rozhodně obrovský tvůrčí potenciál a "teen" komedie vybavuje stále něčím navíc. Proto se nestane, že se nějaká vrátí ze světa s nepořízenou. Skvělé dávkování osobitého humoru, který mě velmi baví, zajímavé postavy (vážně ten McLovin, co to má jako bejt :) a dva naprosto úžasní ochránci zákona. Jedna z těch lepších komedií, které jsem loni viděl.

25. ledna 2008

Jjj..tak co ktomuto napsat!Trošku skepce bylo když jsem viděl Zbouchnutou...a teď jsem se chystal na tohle!Ale tahle komedie mi přišla mnohem více vtipná!Nebylo to natahovaný....bylo to chytlavý, vkusný..!!Mno a ten MacLavin....to se prostě nedaloo....seš Seal nebo co?:D:D:D:D...takže jako si myslim,že by se to tay mělo hafec lidem líbit...!

15. ledna 2008
avatar uživatele
90 %

Supergood

Fakt neotřelá teen komedie, před shlédnutím jsem si nečetla obsah a nevěděla do čeho jdu. Kluci byli vybraní fakt skvěle a zahráli to prostě geniálně. Sice to nejsou žádní krasavci, ale byli docela roztomilí. Námět není 100x předělaný, je to prostě něco nového, moc se mi to líbilo.

26. prosince 2007
avatar uživatele
LOST
...
80 %

Superbad

Superbad- obrovský hit v Americe a jedna z nejůspěšnějších komedií za poslední roky co se týče vydělaných peněz, to je Superbad- nová komedie od nového mistra v žánru Judda Apatova, ano toho, který má na svědomí jen dva filmy, ale jak dobře víme oba byli obrovskými hity (40 let panic a zbouchnutá). Neříkám, že se mě jeho filmy nelíbí, jen jeho styl mě zrovna moc nevyhovuje, snaží se udělat film co nejvíc přirozený (hlavně v dialozích). Naštěstí zde se ujal jenom produkce a natáčení se ujal prakticky neznámý režisér. V superbad jde ale jeho styl moc dobře vidět a řekl bych, že na film velmi dohlížel. Kdybych měl říct něco k ději moc by toho nebylo, dva loseři se prostě snaží dostat holky do postele a chcou to vykonat na závěrečné školní párty, námět je to ohraný a tohle už bylo tisíckrát viděné, naštěstí to v tomhle filmu vůbec nevadí. O scénář tu ani tak nejde, spíš o chytlavé dialogy a scény kde se budete popadat smíchy za břicho a to co Apatovovi v jeho filmech nevycházelo tady překvapivě funguje. Nezastírám že jsem tomuhle filmu po Zbouchnuté moc nevěřil, i mých 60 % pro ňu bylo celkem přehnaných. Superbad si zaslouží mnohem víc. Jsou zde sympatičtí herci (ústřední duo je vybráno vážně skvěle a určitě vám přiroste k srdci víc než Sean Rogen ve Zbouchnuté,mimochodem když už jsem u Rogena jeho zdejší role policisty je skvělá a hned jsem si tuto postavu oblíbil, za tuhle roli jsem Rogenovi odpustil i trošku mdlou roli ve Zbouchnuté) a hlavně je to sranda, pár scének je vážně chytlavých a smíchu se nejde ubránit, pravdou zůstává už dlouho jsem neviděl sprostší film než je toto, ale vadí to někomu, že je to tak sprostý, mě rozhodně ne. Mínusů tedy není mnoho, sice se ve filmu najdou scény, které bych vyškrtnul a že se objeví pár nudnějších scének ani moc nevadí. A oproti Zbouchnuté se tady nudíte podstatně méně a budete se bavit víc než nudit (což se o Zbouchnuté rozhodně říct nedá), dále je tu dlouhá stopáž filmů, nevím ale proč Apatov dělá komedie přes dvě hodiny mě jaksi nejde do hlavy. A dále je tu hudba, kterou jsem jaksi nevnímal což znamená, že mě prostě nezaujala. Ale jinak je všechno v pořádku. Tento film se povedl a jeho úspěchu se vůbec nedivím. Superbad je zábavný a pro tento rok mě zatím vychází jako nejlepší komedie. Snad se Apatov polepší a jeho další film bude stejně tak dobrý jako tenhle.

2. prosince 2007
avatar uživatele
80 %

Bavil jsem se náramně. Appatow, nezřídka přirovnáván ke Smithovi, má rozhodně obrovský tvůrčí potenciál a "teen" komedie vybavuje stále něčím navíc. Proto se nestane, že se nějaká vrátí ze světa s nepořízenou. Skvělé dávkování osobitého humoru, který mě velmi baví, zajímavé postavy (vážně ten McLovin, co to má jako bejt :) a dva naprosto úžasní ochránci zákona. Jedna z těch lepších komedií, které jsem letos viděl.

17. listopadu 2007
avatar uživatele
30 %

Ničím výnimočné...

V podstate klasická americká komédia... o teenageroch a probléme ako "o to" prísť... žúrky a tak... nebolo tam nič, čo by ma prinútilo pozrieť si to znovu... a bol tam dosť prehnaný product placement... samá skrytá reklama (red bull, nike, puma...)

31. října 2007