home
Stroj času

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
80 %

ja osobne som si tento film oblubil videl som ho niekoľko krat ma dobrý dej a dobré spracovanie takisto aj spracovanie efektov je na dosť dobrej urovni

25. května 2014
avatar uživatele
80 %

Sci-fi pre Guy Pearca

Časový paradox alebo cestovanie v čase nemá oporu v logickom ponímaní sveta, no v sci-fi filmoch umožňuje scenáristom rozvinúť vlastnú fantáziu a prípadne ohúriť divákov. Napriek tomu, že sa v tomto prípade tak nestalo, tento film je vizuálne skvele pripravený, dej zaujímavý, dobrý herecký výkon Guy Pearca - rozhodne príjemná zábava, nielen na jedno použitie. Film pre všetkých skutočných fanúšikov sci-fi.

5. ledna 2014
avatar uživatele
30 %

Nemám ráda sci-fi ani nic co se spojuje s vesmírem. Téma cestování v čase, mě ale baví, takže jsem se na začátek filmu dívala s nadšením. Líbil se mi nápad s otázkou, zda jde změnit budoucnost, protože už i mě to často napadlo. Tak jsem sledovala, jak se hlavní hrdina dozví odpověď. Že se v celkem blízké budoucnosti moc dlouho nezdržel mi ani nevadilo, nápad se zničeným měsícem mě dostal, to bylo opravdu povedené. Ani ta hodně vzdálená budoucnost mi nějak nevadila, ale už mě to od té části přestávalo bavit. Mohli jsme sledovat život jakýchsi pralesních lidí, které můžeme vídat ještě dnes a film už tak pro mě ztratil své kouzlo. Navíc jakoby hlavní hrdina z toho všeho nového zapomněl, proč se vlastně do budoucnosti vypravil. A pak přišly na řadu podzemní příšery, které film kvalitu filmu naprosto pohřbily a bylo pro mě čím dál tím horší vnímat, co se vlastně děje. Závěr ani neřeším, ten už prostě tak nějak nechali. Doufala jsem, že Alexander najde odpověď na to co hledá, nebo že se do toho taky trochu zapojí nějaká psychologie. Bohužel se nestalo a já už snímek nemusím nikdy znovu vidět.

9. listopadu 2012
avatar uživatele
80 %

Povedený film se skvělými efekty. Děj byl dobrý, držel se tématu a co mohu říct tak i předlohy. Jen mě zarazilo, jak krátký film byl. Mohl být delší, trochu více natáhnutý. Mohlo tam toho být mnohem víc. Víc akčních scén, více ukázaný svět budoucnosti a více těch potvor.

12. ledna 2010
avatar uživatele
60 %

Sienna Guillory

Ve filmu jsou hodně zajímavé kulisy a kostýmy, ale děj už tak kvalitní není a celé to dobrodružství mi přišlo nějak nedotažené. Vrcholné souboje byly bez napětí a celá ta vize budoucnosti byla podobná mnoha jiným filmům.

18. září 2009
avatar uživatele
0 %

Cestování v čase je námětem mezi filmaři velmi populárním a není vůbec divu - režisér má více méně volné pole působnosti a v podstatě není co zkazit. Je ale statisticky dáno, že jednou za čas se stane i něco zdánlivě nepředstavitelného. A to je případ Stroje času, který není ničím jiným než nesmyslnou slátaninou. Zkombinovat sci-fi s romantickým filmem je sice zajímavý nápad, ale to by nesměl být děj tak neuvěřitelně absurdní a pitomě natočený. Film nezachraňují ani dialogy, herecké výkony (už k samotnému obsazení mám své výhrady), triky ani hudba. Prostě se v mých očích jedná o propadák od A do Z, který těží z toho, že sci-fi / fantasy filmy jsou momentálně v kurzu.

17. září 2009
avatar uživatele
80 %

fasa :)

tak mne osobne sa ten film pacil a mozno to bude aj preto ze filmy s casom su mojou srdcovkou. dobre boli efekty a aj to jak siel do tej buducnosti :) proste vsetko :) len ten konec ze nemohol ist spät bol skoda :(

26. července 2009
avatar uživatele
50 %

Od stroje času jsem si hodně sliboval. Už jsem viděl spoustu seriálů, kde se hrdinové vraceli do minulosti, aby a zachránili před vyhynutím pravěké tvory, nebo kde se vyskytují anomálie do minulosti atd. Proto jsem čekal, že se se strojem času podíváme do různých časových končin. Dinosaury zrovna ne, ale alespoň ke starověkým Řekům apod., jenže tento film se specializuje na budoucnost. To také není špatný nápad, pod tímto pojmem si okamžitě představím deseti kilometrové budovy, teleporty, běžné létání do vesmíru, vznášedla a všechno, co si jenom dokážu představit, ale tyto myšlenky jsem viděl už ve spoustě filmů. Na chvíli jsme se tu ocitli a musím uznat, že to vypadalo výborně a další skvělá myšlenka na sebe nedala dlouho čekat. Já si ve spojitosti s budoucností okamžitě představím vesmír, a když se naskytne tak skvělý nápad, jako exploze Měsíce, je to naprostá bomba. Jenže toho jsem si neužil ani na pár chvilek. Jó, pak nás to zaneslo do ještě tajuplnější doby. Co si dokáže člověk představit s budoucností, která činí asi 800 000 let dopředu… Já bych si představil spoustu naprosto neznámých tvorů, kteří se vlivem evoluce neustále vyvíjeli… Tato věta jasně naznačuje, že vše stejně dopadlo úplně jinak. V tak vzdálené budoucnosti nám tvůrci nenabídli nic lepšího, než jsou… lidé. Vše jakoby se vrátilo do pravěku a nic na tom nemění fakt, že se vyvinula nová lidská rasa, protože digitalizace je pro rok 2002 nejspíš úplně vzdálená. Nevím, jaký měl film rozpočet, ale pochybuji, že velký, protože ty masky a jednoduché kostýmy byly tak nepřesvědčivé, až se mi z toho chtělo plakat. Ještě jsem se nedostal k příběhu, který vše úplně shodil s útesu. Neměl absolutně žádnou pointu a po té, co se nepodařilo hrdinovi změnit minulost, mi výrok „Chci najít odpovědi.“ jako argument na cestování do minulosti prostě nestačil. Poslední akce, která se ve filmu odehrála, mi už smysl nedávala vůbec a konec se ukázal být neskutečně odfláklý.

12. května 2009
avatar uživatele
100 %

Tak tendle film je jeden z mych oblibenych. Je na nem krasne videt, jak se zeme, kultury, civilizace, proste vsechno meni. Ten film proste nema chybu, nejlepsi ovsem byl konec, jak pokal umelou inteligenci tenkrat v knihovne a ptal se na cestovani v case a on mu rekl ze to nejde, a pak po 8000 let pozdeji ji znovu objevil a on rek ze si na neho pamatuje, to me proste dostalo a nebo jak se vratil v case aby zachranil budoucnost, proste klasickej hrdina. ten film nema chybu.

8. března 2008
avatar uživatele
60 %

Sci-fi přímo nesnáším, takže za normálních okolností bych se na Stroj času nedívala, ani kdyby mi vrtali koleno. Jenže naprosto příšerný sobotní program mě nakonec "donutil" se na to podívat. Na druhou stranu, z tohoto žánru mi nejméně vadí filmy právě o cestování časem, ale všeho s mírou, a vybělený chlápek a "za 80 000 let" v ukázkách mě upřímně vyděsilo. Byla jsem ale příjemně překvapená, první polovina byla celkem dobrá a zbytek, který zaváněl tím nejodpornějším možným sci-fi, se dal jakž takž překousnout. Zaujala mě myšlenka "proč nelze změnit minulost", hlavně když v podobných filmech cestují v časem právě za tímto účelem a také se jim to většinou s velkou slávou podaří. Film nebyl nic moc úžasného, ale v porovnání s vyhlášením ankety ANNO to byl celkem smysluplně strávený večer.

25. února 2008
avatar uživatele
70 %

Hezké fantasy

Nečetla jsem knihu, a tak jsem čekala něco trochu jiného. Ale ani tenhle příběh nebyl špatný. Místy je film napínavý a hezky vyprávěný, ale něco mi tam chybělo. Zřejmě mi unikla hlavní zápletka. Děj je sice zajímavý, ale pak po skončení filmu zjistíte, že se vlastně téměř hodinu a půl nic nedělo. A taky masky - ty byly velmi primitivní a nepřesvědčivé. Na druhou stranu New York v budoucnosti se mi líbil. Některé scény byly pěkné a některé mi připadaly jako z jiného filmu. Ale celkově mě snímek mile překvapil.

24. února 2008
avatar uživatele
80 %

Hmm..

..zaujímavé,veľmi zaujímavé.Konečne film ,ktorý má aspoň trošku nečakaný koniec..či nie :-D ? Staré dobré sci-fi :-) super;)

23. února 2008
avatar uživatele
90 %

Čas je fascinující rozměr...

Po jisté době mohu říct, že jsem byl příjemně překvapen. O to víc, že zpočátku jsem se kysele šklíbil nad zoufale typickým stereotypem roztržitého akademika a nad (pomyslně) snadno předvídatelnou zápletkou, aby ze mně záhy kyselost přelezla na čísi jiný obličej, sledující jiný, skutečný jednoduchý, film. Roztržitý vědec může být roztržitým vědcem, přirozeně proto, protože je v míře větší než obvyklé nezávislý na vnějším světě, zde to posléze ze situace vyplývá. Odpusťme filmu, že bourá hranice mezi vědou teoretickou a aplikovanou, jež jsou jinak propastné bezmála jako veličina (či veličenstvo) Čas samotný, o který zde předně běží. No a děj..., ten se rozhodně neubírá přímočarými stezkami, jak jsem se obával, a jedinec neznalý předlohy či starších zpracování jistě tak jako já bude mile překvapen. Zejména svěžím jeví se být hrdinovo poznání, že vzdor zdánlivě nezpochybnitelné zoufalé potřebě lásky k jedné ženě a zdánlivě klíčové zápletce s ní související, opravdu "pro jedno kvítí slunce nesvítí..." Byť málokdy je osud natolik vstřícný, že vzápětí nabídne místo růže orchidej (800 000 let slovem "vzápětí" až tolik počastovat nelze, že jo..) Klobouk dolů před mistrem Wellsem, že si troufnul na takový flák času, málokterý autor sci-fi se odhodlá k fantazii překonávající několik staletí. Zpracování je důstojné, ne nadarmo dostali maskéři Stroje času nominaci na Oskara. Ta druhá, specializující se evoluční větev rodu Homo, která kdesi v budoucnosti Země vznikne, je sice vizuálně až příliš computerově disponovaná a tak při pohybu svou pružností připomíná kus neposedné gumy, leč zdařilým výzorem jde o rasu dost působivou. Souvislosti jsou také pěkně dotaženy do konce a co se zprvu zdá jako přehnaný fantas, to posléze dostává punc věrohodně možného. Hlubší filozofická rovina pak naznačuje, že ten „náš“ hrdina, v univerzálním rysu člověčenství veskrze současný jedinec, jednoduše musí světu okolo vnutit svou vůli, tak jako ji člověk v maximální míře vždy svému okolí vnucoval, i kdyby měl zhebnout, že má ve zvyku improvizovat, takže ho to pudí nejdříve konat a pak teprve objevovat důsledky svých činů, a že naše rozumové možnosti překračují naši etiku stejně jako naše fyzické já předbíhá psychiku, takže sami sobě často nerozumíme. A to tím víc, čím složitější svět jsme vytvořili, přičemž nechápeme, že základním atributem vysněného ráje není harmonická a nudná idyla, nýbrž jednoduchost. Proto i hlavní hrdina dosahuje katarze a vysvobození z osobního traumatu nikoliv vzdorováním osudu za pomoci mocné a složité vědy, ale přijetím primitivního a jednoduchého světa, jenž bývá nezbytně nutně drsný a krutý, ale ve své jednoduchosti a přirozenosti snadno srozumitelný a proto i krásný. Tahle sci-fi mě nenápadně přivedla k zamyšlení - a to se cení. Stojí také za to vychutnat si soundtrack.

14. února 2008
avatar uživatele
100 %

Tenhle film je fajnovej. I když nemam ráda, že se někde hejbe s časem, tady mi to nevadilo. Děsivej byl rozpadající se měsíc, to bych nezvládla, měsíc je super a jsem ráda že je tam kde je. Bojím se, aby mi nebe nespadlo na hlavu.

10. února 2008
avatar uživatele
80 %

krása

Podle mýho názoru je to móc pěknej filmík. Má zajímavej děj a pěknou hudbu. Je to hezkej příběh o lásce a ztrátě milovanýho člověka... a taky zjištění, že i když chceme, tak čas se nedá vrátit zpět...:(
Konec je zajímavej, ale hezkej... Určo se na film podívejte.

11. listopadu 2007
avatar uživatele
70 %

Stroj času- zaujímavý film, sem-tam som sa nudila, potom to začalo byť napínavé... Zvažovala som medzi 70 a 80% a takto to dopadlo.

30. července 2007
avatar uživatele
70 %

První polovina filmu se mi zdála naprosto úžasná, líbilo se mi, jak se hlavní hrdina snažil vrátit čas a byl v budoucnosti. Pak když se ale vrátil do minulosti, film mě přestával bavit, nevím, čím to je. Zřejmě tím, že pro mě to prostředí nebylo tak zajímavé, jako jiné. Kdybych chtěla vidět domorodce před x miliony lety, tak si pustím planetu opic. Až na konci mě film opět začal bavit, asi posledních 10 minut.

16. července 2007

Stroj času- dobré téma udělat kvalitní film ale u tohodle filmu se to moc nepovedlo. Začátek byl velmi dobrý co se týče dialogů moc né ale příběh byl nadějný až do té doby kdy jsme se přenesli do budoucnosti což mi připadá ohraně nudné. Potom však je zase děj poněkud nabitý ale zase né tak moc ostře jak bych si přál. Co se týče efektů- přišlo mi jako kdyby spojovali Stroj času s Mumie se vrací navíc mi tvary "příšerek" přišli vtipné což není ani plus ani mínus. Závěr to všechno ovšem klidně završil. Co z toho plyne? Výkony (mně neznámých) herců jsou chválihodné, scénář mohl být propracovanější co se týče tématu cestování časem ale co bylo na tomto filmu opravdu kvalitně hezké byla hudba, která nezklamala ani v jedné dějové bázi. Příjemný film potácející se mezi podrůměrným a průměrným filmovým zážitkem.

22. února 2007
avatar uživatele
50 %

Tak tento kousek, nemůže nikomu nijak ublížit!!!Chvílemi je to sice docela nuda, ale pak se objeví něco zajímavého a opět Vám to otevře oči ... :@)
Velmi zajímavý je pohled do budoucnosti, který akorát dementuje náš nynější životní styl!!!Uvidíme zda se dočkáme života bez měsíce a úprků před mutantími opicemi.Velmi romantický je konec, který chytne za srdce snad každého ...
Tak tedy, nepřemýšlejte při sledování a nehledejte chybičky, kterých je v něm NEmálo ... :@)

7. ledna 2007

Blbost

Na tento film jsem se dívala už hodně dávno, takže si ho nijak zvlášť nepamatuju, ale vím, že to byla stašná nuda a vůbec mě to nebavilo. Půjčila jsem si to jen kvůli kámošky, která mi tento film doporučila, to bylo samé: "ten film je skvělý....co skvělý, senzační", Ale jak už jsem napsala...nezaujal mě. To jak se snažil zachránit svou holku na mě trošičku udělalo dojem, ale jinak nic! Takže 10%

28. listopadu 2006
avatar uživatele
70 %

Stroj Času

Viděla jsem to už několikrát a klidně se na to podívám znovu. Myslím si, že je to celkem povedený snímek. Nejúžasnější ale na celém filmu je právě to cestování časem. Skvěle provedeno. A je docela zajímavé sledovat, co nás za necelých 30 let čeká...

31. srpna 2006
avatar uživatele
30 %

Jako originální film bych hodnotil lehce v podprůměru, ovšem jako remake starší verze z roku 1960 je to odpad. Vzhledem k tomu, že jsem starší verzi viděl to beru jako hodně nepovedený remake. Co se týče triků jsou samozřejmě lepší, ale chybí tomu něco čemu se říká zajímavý nápad, slibný scénář, ovšem hlavně rozumný a nepřekotný děj. To vše tu prostě postrádám. V původní verzi z roku 1960 režiséra George Pala byly na svou dobu skvělé triky (i když z dnešního pohledu trochu směšné), které byly oceněny po právu Oscarem (zvláště mě dostaly scény, kdy sedí hrdina ve stroji a kouká oknem naproti na obchod, kde se postupně s ročním odstupem svlíkají a oblíkají figuríny, podle toho jaká byla zrovna móda) a poutavý děj. Jeho snímek byl více přemýšlivý a poměrně věrně se držel knižní předlohy. V nové verzi právě chybí špetka něčeho takového. Režisér Simon Wells se snažil vzkřísit v hollywoodském popcornovém stylu knižní předlohu svého pradědečka H.G. Wellse tím, že se lehce držel jeho předlohy a o to více experimentoval (posun do akčního žánru) nad rámec knihy. Výsledkem je zmatená a nudná jízda časem, ze které se H.G. Wells obrací hrůzou v hrobě.

31. srpna 2006
avatar uživatele
70 %

Opravdu pěkný film.Dokonola zobrazena budouctnost.Jeremy Irons opravdu dobrý,ikdyž je ve filmu pouhých deset minut.Záporné role mu opravdu sluší.Nepatří k mým oblíbeným,ale jednou za čas se na něj podívám.

29. srpna 2006
avatar uživatele
100 %

Je to fakt SUPER film a nemám nic, co bych mu mohl vytknout... Výborný prostředí, super efekty, a ten stroj času je prostě GOOD!!! Budoucnost vypadá opravdu zajímavě, ale žít bych tam asi nechtěl :)

18. května 2006
avatar uživatele
80 %

Dost se mi tenhle film líbil. Je zajímavé hlavně vyobrazení budoucnosti, i když to možná zní až moc šíleně, že by jsem rozstříleli Měsíc. Hlavně mě dost zaujal konec a trošku mi bylo hlavního hrdiny líto, že se nemohl vrátit zpět do svojí doby.

1. května 2006
avatar uživatele
60 %

Stroj času

No moc mě tento film nevzal. Byly tu sice dobré scény a efekty taky nebyly k zahození, ale čekal jsem něco víc. Rozpad Měsíce mi přišel až moc sci-fi :)

21. dubna 2006
avatar uživatele
50 %

...

tak podle recenzí jsem si myslel že to bude konina všech konin... .ale zas taková blbost to nebyla.. vlastně se mi to celkem líbilo... no až na ten konec, to bylo trochu divný.. a ne moc povedený byly i vizuální efekty.. ..možná mám i štěstí že jsem nečet wellsův román.. .ale co by se mi tu líbilo i se znalostí knihy, je dobře udělaná hudba.. :)

8. dubna 2006
avatar uživatele
100 %

Super film

Když jsem tento film viděla, musela jsem uznat, že se režisérům opravdu povedl. Skvělé bylo i herecké obsazení a hlavně efekty. Závěr : těším se na opakování !!!!!!!!!!!

30. prosince 2005
avatar uživatele
30 %

Dalo sa

Tento film nesplnil to co slubil bl to taky obycajny film so zaujimavym dejem ale to bolo asi tak vsetko

Kdysi dávno
avatar uživatele
40 %

ňo

když sem to viděla poprvní tak jsem z toho byla unešena ale teď nedávn mi to už nepřišlo jako dobrý film ale musím uznat že to má docela dobrý nápad

Kdysi dávno
avatar uživatele
30 %

Odpad

Nějakou záludnou shodou okolností jsem tento film, který mě z jistého důvodu nevábil již dříve, shlédl v televizi. A taky si říkám, možná jsem měl poslechnout svou intuici a vykašlat se na to. Od filmu s takovým horentním rozpočtem bych opravdu čekal něco extra. A to se mi i vlastně dostalo... byl to extra propadák. Tak popořadě - děj strašně zmatený, prostředí divné, vše moc rychlé (no možná bych za to měl děkovat) a herci nezahráli skoro nic. Pochválit bych mohl tak možná efekty, byly na vysoké úrovni, ale film to nezachrání. Škoda, že jsem nečetl předlohu, mohlo by to udělat lepší dojem se znalostmi z knihy.

Kdysi dávno
avatar uživatele
60 %

Průměrné

Průměrný sci-fi film,je na muj vkus az moc sci-fi,ale jinak dobrý,měli by jste se na nej kouknout,nic za to nedáte.......

Kdysi dávno
avatar uživatele
60 %

Nic, moc

Docela v poho, ale moc mě mě to nevzalo. Je to docela dobrej nápad, ale je třeba divný že u toho chlapka v těch sklech ty skla ktery zbyly nebyli ani škrabnuty a nějaky tam vůbec nebyly atd.

Kdysi dávno
avatar uživatele
50 %

Začítátek ano,ale pak ...

Tento fim mnoho lidí odsuzuje,ale mě nepříšel až tak hodně špatný. Začátek filmu je dobrý, a to dokonce natolik že jsem byl podnícen k přečtení knižní předlohy. Kniha je ještě zajimavější, skoro jako vždycky. Bohužel zbytek filmu je "splácané" dílo plno nelogickým artefaktů. Škoda

Kdysi dávno
avatar uživatele
30 %

nic moc

N tomhle filmu byli pěkné asi tak jen efekty. Děj byl hodně zmatený. Nápad byl zajímavý. Film mi připadal hodně krátký.

Kdysi dávno
avatar uživatele
50 %

L--o--o

Tak ne tomhle vykonstruovaném příběhu se mi nejvíc líbil stroj času - plný páček a záhadných tlačítek:))))) Někdy jsme fakt nevěděla, jestli se mám smát nebo plakat. Ani žánrově jsem to nedokázala určit: je to něco mezi romanticko-tragickou komedií a dobrodružným filmem. Já fakt nevím...

Kdysi dávno