home
Střípky

RECENZE FILMU

The Little Things (v češtině Střípky) jsou prvním filmem od studia Warner. Bros, kteří mají diváci možnost zhlédnout jak v kinech, tak na HBO MAX. Film celkem v kinech boduje (výdělky nic moc, ale když vezmete v úvahu pandemii, tak jsou vážně dobré), přesto musíme být upřímní - ti, kdo se odvážně vydají do kina, stejně nemají moc na výběr, který film si zvolí... Jak se ale tedy letošní první pořádná kriminálka podařila?

O čem Střípky jsou? Sledujeme zde Joea Deacona, kterého hraje Denzel Washington, jenž je strážníkem v "důchodu" a jede v rámci rutinní práce do LA pro důkazy, které se musí zaevidovat. Přitom se ale nachomýtne k případu, který vede detektiv Jim Baxter s tváří Ramiho Maleka. Hledají sériového vraha, který má zálibu v zabíjení mladých dívek.

K dvěma hlavním hercům si přidejte ještě Jareda Leta a máte skutečně skvělý a kvalitní ansámbl. Leta mám rád a Denzela ještě víc. S ním mi každý film přijde o něco lepší, než kdyby v něm byl jiný herec. Žel, ani tato skvadra nedokázala film povznést tak, aby mě oslnil. Proč?

Jednoduše, film je nuda. Je moc dlouhý, přes dvě hodiny, a nic se v něm moc neděje. Samé zdlouhavé hloubavé pohledy hlavních hrdinů, desítky minut mouder z úst hrdinů, a když konečně dostaneme samotné finále, najednou zjistíme, že máme více otázek, než na samotném začátku. Skutečně, ten film vás neuspokojí ve všech ohledech a tak si na konci říkáte - A co se stalo s tam tím? A proč tamto? A jaký měl důvod? Těch otázek je prostě moc.Přitom to má světlé chvíle. Místo činu bylo skvěle vyobrazené, temné, ošklivé a dokáže zaháčkovat. Spojitost se starým případem, démoni hlavních postav a na konci jsme zjistili i jednu zajímavou věc. Přesto, je to takové celé nemastné a neslané. Postavy se chovají divně, záporák sice možná i pochopitelně, ale moc se o něm toho nedozvíme a má málo prostoru. A začátek filmu? Nelogické chování hned první postavy. Je celkem těžké to zkritizovat, když se snažím nejít do detailu kvůli spoilerům, ale udělejte si obrázek sami.

Také netuším, proč to lidé připodobňují skvělému krimi Sedm, které já osobně miluji. Podobnost moc nevidím a hlavně to ani kvalit filmu nedosahuje. Čekal jsem příjemnou jednohubku, ale dostal jsem nudný film, kde ani tito skvělí herci moc dobře nezahráli a například Rami Malek mně přímo v tomto filmu vadil, přitom ho také mám rád. Vše špatně...

Určitě vás ale nechci odradit. Jak jsem psal, má to své světlé stránky a pokud nebudete moc hloubaví a zvídaví, tak si film užijete, protože na povrchu funguje asi dobře, ale pokud půjdete hlouběji, budete akorát znuděni a zklamáni.


hodnocení
40 %
jedním dechem
První letošní pořádná detektiva, která je ale spíše konverzační. Příběh je natahovaný, pomalý a nudný. Nerozumíme přičinám a na konci se toho stejně moc nedozvíme. Hlavní postavy jsou tak špatně napsané, že jsou nevýrazné a nudné, a i když je hrají tak skvělí herci, vůbec vás neoslní. Žádné drama, napětí tu není, a ani nechutenství ze zločinu, či touha po vyřešení. A to je fakt škoda.
Atticus
Milovník různých filmových žánrů. Kromě filmových novinek rád zabloudí i mezi seriály, či se začte do kvalitní knihy. Preferuje originální znění a skvělou podívanou.