home
Stopařův průvodce po Galaxii

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
E Š
...
50 %

Ako veľký fanúšik knihy, ktorý aj mal predstavu, o čom ten film vôbec je, nemôžem byť asi sklamanejšia. Humorný tón sa pri transformácii na plátno stratil, dej domrvil a človek ktorý to pozeral so mnou nemal na konci šajnu, o čom to vôbec je.

12. dubna 2014

Děj není sám o sobě nic moc, ale ty hlášky jsou super. Stvoření světa, puška, ručník,…nevím, co z toho je lepší.

6. března 2014
avatar uživatele
100 %

Film se mi líbil. Sci-fi to není. Spíš bych to nazval parodií, u které jsem se několikrát od srdce zasmál. Člověk se sem tam musel zamyslet, a i tak jsem si ale film musel pustit 2x, abych ho lépe a plně pochopil a neměl tam žádné otevřené konce.

26. června 2012
avatar uživatele
40 %

Stopařova průvodce po Galaxii jsem si představoval jako sci-fi podobné Star Treku či jiného typu, které má jednoduše hlavu a patu. V žádném případě mě nenapadlo, že pravda vyjde najevo v tak šokujícím stylu, který mě po skončení filmu zanechá plného zklamání a frustrace. Možná jsem si měl předem přečíst známou knihu a předem se připravit, ale to se dá říct u každého filmu, a rovnou bych se mohl dát do četby půl milionu knih. Stopařův průvodce po Galaxii má styl, který mi vyloženě nepadl do oka. Žánr sci-fi se mi líbí v mnoha formách, ať už jde o mezihvězdné cesty, cestování v čase či mimozemské invaze, ale skloubení s groteskními komediálními prvky mělo podle mě zůstat jenom na papíře. Příběh se mi ze začátku vcelku zamlouval, ale bylo až k neuvěření, kam až ho tvůrci nechali dojít. Jakmile byla zničena Země, pochopil jsem, že mě žádné kloudné vesmírné dobrodružství nečeká díky snaze tvůrců dělat si ze všeho hroznou prču. Jediná scéna, jediná postava ani jediná věta, jak jsem už říkal, neměla pomalu hlavu ani patu. Kontext příběhu tvořil vesmír, z něhož udělali autoři jeden velký špatný vtip, protkaný hromadou nesmyslů a spousty scén, které vyzněly úplně do prázdna. Martin Freeman, Sam Rockwell, John Malchovich či Bill Nighy jsou sice známá jména, ale ani jeden z nich na mě neudělal příznivý dojem, protože všichni byli součástí celé té komedie, kterou ještě okořeňoval hlas Pavla Rímského z onoho rádoby vtipného Průvodce, po kterém se celý film/ kniha jmenuje. Jediné, co mi trochu pozvedlo náladu, byl možná onen robot s depresí, ale to bylo asi tak všechno. Mimozemšťané se buď dočkali nepřirozeného vzhledu žáby zkřížené s hrochem, či se na chlup podobali lidem. Docela nuda. Stopařův průvodce po Galaxii mě doopravdy nesmírně zklamal. Celá atmosféra je jak vystřižená ze Speed Racera či Karlíka a továrny na čokoládu, což nemá se sci-fi budoucnost. A ten konec? Hrůza.

24. září 2011
avatar uživatele
50 %

Tak tenhle výtvor má prý být kultovní. Abych byl naprosto upřímný, nevím proč. Stopařův průvodce je podle mě naprosto průměrná komedie, jíž na atraktivitě přidává pouze fakt, že se odehrává ve vesmíru. A z něj ani moc neuvidíte - pár vesmírných lodí, všehovšudy dvě vesmírné rasy, přičemž lidé jsou ta první a několik málo povedených exteriérů. Děj postrádá nějaký silnější příběh a je spíše jen klasickou konverzačkou, kdy vás některé vtipy skutečně rozesmějí, a jiné úplně minou a přimějí vás hledat ovladač. Herecké výkony jsou průměrné a to včetně Zooey Deschanelové, která často jen kulí kukadla a Johna Malkoviche, kterého mám jinak rád, ale zde mě zklamal a jen se divím, že měl účast v podobném filmu zapotřebí. Do konce mě držela jen zvědavost, jak to scénáristé zaonačili aby se hrdinové nakonec vrátili zpět na svou domovskou planetu. A hle, deux ex machina! Zajímavý nápad, ale čekal jsem nějaké logičtější vyústění... Umím si představit, že fanda literární předlohy bude z tohoto filmu na větvi, mě se však jeho nadšení netýká.

23. července 2009
avatar uživatele
80 %

Bylo tam spoustu dost chytrejch momentů a paradoxů, nad kterými se člověk musí zamyslet,ale jinak musím říct, že mě naštvalo, že plno věcí zůstalo nevyřešených a s otevřeným koncem.

15. února 2009

Jak jsem mohla být tak hloupá a tento film tak dlouho ignorovat? Proč jsem si ho jen nepustila dříve? Stopařův průvodce po galaxii je něco úžasného, totálně mě to pohltilo, každá myšlenka je tak originální, každý moment, každá věta, každý detail.. všechno je tak skvěle promyšleno, do posledního milimetru filmového pásku se jedná o naprostý unikát ve světové kinematografii. A co teprve, až si půjdu do knihovny pro knížku..

28. prosince 2008
avatar uživatele
100 %

Uterák

Tento film mám veľmi rád, resp. mám rád knihy ale film ujde tiež. Herci v pohode, efekty tiež, príbeh trochu pozmenený ale dá sa. Keďže chcete všetci vedieť načo je vlastne uterák, tak: Stopárov sprievodca galaxiou má k otázke uterákov čo povedať. Podľa neho je uterák nepochybne najdôležitejšou vecou, akú môže mať hviezdny stopár pri sebe. Čiastočne je to pre jeho čisto praktickú hodnotu - môžete sa doň zababušiť, aby vám nebola zima, keď sa plahočíte po chladných mesiacoch Jaglanu Beta, môžete si naň ľahnúť na niektorej z oslnivo krásnych pláží Santraginu Päť, kam ste prišli vychutnávať omamnú vôňu mora, môžete ho využiť ako provizórnu plachtu pri splavovaní veľrieky Mof, namočiť ho pre boj zblízka, omotať si ho okolo hlavy, aby ste sa chránili pred jedovatými výparmi alebo pohľadom pahltného pučivála z Trálu. (Je to neuveriteľne hlúpy tvor. Myslí si, že ak ho nevidíte, ani on nemôže vidieť vás - tupý ako poleno, ale hrozne, hrozne pažravý.) V prípade nebezpečenstva môžete uterákom mávať, aby ste privolali pomoc, no a, pravdaže, môžete ho použiť aj na utieranie - ak vám po tom všetkom pripadá dosť čistý.
Čo je však ešte dôležitejšie, uterák má nevyčísliteľnú psychologickú hodnotu. Ktovie prečo, ale ak domased (nestopár) zistí, že stopár má so sebou uterák, bude automaticky predpokladať, že má aj zubnú kefku, froté rukavicu na umývanie, mydlo, plechovku biskvitov, ploskačku, kompas, mapu, klbko špagátu, sprej proti hmyzu, pršiplášť, skafander a tak ďalej. Ba čo viac, celkom rád požičia ktorúkoľvek z týchto a iných vecí, ktoré stopár " nešťastnou náhodou stratil". Domased si totiž pomyslí, že človek, ktorý dokáže prestopovať galaxiu krížom-krážom, prekonať nespočetné prekážky a stále vedieť, kde má uterák, jednoducho stojí za to.
Na rovnakom princípe je založená aj fráza, ktorá prešla do stopárskeho slangu: "Hej, aj ty žerieš toho Forda Prefecta? To je ale maska! Ten člen fakt vie, kde má uterák." ( Žrať = poznať, mať rád; maska = frajer; člen = frajer na druhú.) Opísal som vám to tu celé priamo z knihy.

29. října 2008
avatar uživatele
90 %

Viac ako som cakal

No filma ma zaujal uz ked vysiel ale nemal som to stastie ho vidiet, az teraz. A bol som prekvapeny. Kruta ironia dnesneho sveta, humor ktory mam rad, super vizual. Fakt dobry film s peknou myslienkou.

2. října 2008
avatar uživatele
10 %

Hruuza

Podle mě to je totální hovadina. Film se mi vubec nelíbil, děj dosti divný a nudný. Snad bych vyzvedla jenom nekteré kostýmy. Hodnocení je za snahu.

28. srpna 2008
avatar uživatele
80 %

Zajímavý příběh a jeho celkový pojetí. Co mi víme co se bude dít, že jo? Ty vesmírný potvory nic moc, ani nebyly děsivý. nejdůležitější je mít ručník, ač nikdo neví proč-zjímavý

24. května 2008
avatar uživatele
80 %

Srdeční záležitost

Tak... Knížku jsem nečetla, ale chystám se na to. Příběh sám o sobě (myslím ve filmu) je dost na nic. Je tu spousta podivných bizardností a naprostých nesmyslů, které dodávají takovou tu lehkou příchuť nesmyslné komedie. Jsou tu dobré nápady, přestože já jsem (asi jsem blbá) nepochopila, k čemu je ten ručník tak důležitý... Bohužel, na začátku má člověk pocit, že ten film bude ta největší pitomost na světě, na niž nemá cenu koukat. Jakmile se ale film přehoupne přes určitou hranici, jak to celkem v pohodě. Nejvíc jsem se smála maniodepresivnímu robotovi Marvinovi. Ten je na celém filmu nejlepší. Tedy ještě s tím, jak se "vytváří" Země a s několika poznámkami z (asi) knihy Stopařův průvodce po galaxii. Martin Freeman jako Artur, tedy vlastně hlavní postava, mi přišel nic moc. Byl podle mě hrozně nevýrazný a myslím, že ho v pohodě zastínil Bill Nighy, který se objevil v několika scénách na konci filmu... -----
(Toto je můj další názor.) Přečetla jsem si Stopařova průvodce a Restaurant na konci vesmíru. Ano, uznávám, že ty knihy jsou lepší. Jsou vtipnější, ale občas až trochu moc ulítlé (=trapné). Hodně mi tu chybí některé chvíle s Marvinem, jako třeba že policejní loď radši spáchala sebevraždu. Škoda, že tvůrci filmu tak hrozně nedocenili ručník. Další, co bych vytkla, je Zafod. Ani mi tak nevadí, že jeho hlavy daly pod sebe namísto vedle sebe, ale... Zafod má být postava komická avšak inteligentní (přestože to, co dělá se inteligentní nezdá), zatímco ve filmu je z něj naprostý hlupák a šašek, který už skutečně hloupý je, ale vtipný moc ne... Na druhou stranu, Slartibartfast je mi mnohem sympatičtější ve filmové verzi. Tam jsou také naštěstí vynechané některé ty opravdu trapné momenty, třeba Zafodův rozhovor s pradědečkem... Přesto si myslím, že je to film dobře ztvárněný (i vzhledem ke knize) a ponechávám původní hodnocení.

23. února 2008
avatar uživatele
50 %

Ledva priemer

Podla mojho vkusu to nejako dramaticky okolo komedie ani len neletelo, dej bol dost o nicom jedine na com som sa tak nejak zasmial boli hlasky rozpravaca (rsp. sprievodcu - knihy) ... inak to je viac menej fakt len sci-fi, ktore sa snazi tvarit komedialne a nie vazne ako hviezdne vojny ... (50)

19. ledna 2008
avatar uživatele
50 %

Tak tohle mě fakt nebavilo. Líbili se mi ty odporný zvířata vesmírný a to jak vymazali Zeměkouli, ale jinak mi to přišlo takový mimo. Ale hlavně že mam ručník.

12. ledna 2008
avatar uživatele
60 %

Tak to vidím já...

Tenhle film byl velmi chaotický. Mám pocit, že režisér něměl vše pod kontrolou. Jako pilný čtenář mám knížku už dávno za sebou a můžu říct, že i když film tuhle knihu "chápe", nedokázal jí úplně vystihnout. To je ale jiná věc. Ostatně odlišnost od knihy neznamený hned, že to musí být špatné. Bohužel v tomto případě to tak je, protože bez knihy některé věci nedávají smysl, což z filmu automaticky dělá pouhý doplněk knihy, což je škoda, protože sám o sobě je to film docela zábavný.

21. září 2007
avatar uživatele
30 %

Tak toto je statocna haluz,nie je to ani ponate ako rozpravka ani ako sci-fi ani ako...Nejak to nejde presne zaradit.Pomerne rychlo pri tom clovek zhlupne...Par ludi pri tom asi skolabuje ale kazdy ma iny vkus.Ja som to dopozeral do konca lebo moj DVD prehravac mal stastie a bol som lenivy aby som ho isiel poskodit.NEODPORUCAM!

7. září 2007
avatar uživatele
10 %

Knuhu sem čet a musim říc fuj!
To že něco vynechaj,to beru,ale aby tam dát něco navíc znamená,že neví čim to vylepšit.
Lidé co to nečetli maj výhidu,páč to maximálně nepochopí,ale jme znechuceni.
Co se jim povedlo byl Průvodce a jeho vysvětlivky, Vogoni,zníčení Země a vytvoření Nové Země.Natírání Kilimanžára mi připomínal Začátek Červenýho Trpaslíka.
A nevysvětlily smysl RUČNÍKU.

4. srpna 2007
avatar uživatele
20 %

o com?

moj zaner je sci-fi, ale o com bol tento film. Pouzil som oba navody na pozretie : a) bez "opojeniaô za pouzitia fantazie a b) s patricnou davkou cerveneho vina.

Ale pri oboch som konstatoval - pochopil som dejovu liniu a aj urcity odkaz. ALE cely film je o nicom a urceny specifickej skupine pozeracov. Tolko vyhodenych prachov a skonci to ako klubovy film. Uz knihu napisal autor dobre nahúlený a teraz to aj sfilmovali.

28. července 2007
avatar uživatele
0 %

Asi se jedná o nějaké nedorozumění, ale tenhle film jsem vůbec nepochopil a absolutně mě nebavil. Neuvěřitelná blbost, alespoň pro mě.

17. července 2007
avatar uživatele
100 %

Nesnadný turistův průvodce ...

Je TO fakticky moc husté, nedá se TO sledovat za střízliva dokonce ani pochopit čistým rozumem, všechno je úplně pomíchané, zdánlivě chaotické a normální člověk tomu neporozumí, samozřejmě jestli nepoužije fantazii. heheheh . Pak TO dostane 4 rozměr a už se TO veze. Ale na konci ty dvě mluvící myšky jsou úžasné... Trošku ale fakt vzdáleně mi TO připomělo Malého Prince. (((+;

15. července 2007

Ze začátku byl filmík zajímavej, ale ke konci už trošičku nuda, kdy už jsem odpočítávala minuty do konce. Hlavní myšlenka byla zajímavá, to zpracování kolem už ale ne. Musí se nechat, že nejvíc tam asi zářil Martin Freeman, kterej je fakt skvělej.

7. července 2007
avatar uživatele
70 %

Filmík do pohody

Od filmu jsem moc neočekával, nějaký vesmírný dobrodružství z budoucnosti nemám zrovna dvakrát v lásce. Ale film byl takovej do pohody, dost zajímavých myšlenek, některý by chtěly dotáhnout do lepšího konce. Takže místy nudná, místy zábavná krasojízda vesmírem :)

18. dubna 2007
avatar uživatele
30 %

Jak jenom srovnat knížku a film?

Filmaři se při tvorbě Stopaře určitě snažili, ale... Film má prostě jedno "ale" za druhým. Výsledek jejich práce se dá označit maximálně jako slabší než slabý odvar geniální knižní trilogie v pěti dílech. Pořád si pokládám otázku, proč se do zfilmování proboha vůbec pouštěli. Je to přece fantasy od slova fantazie a co sto lidí, to sto různých fantazií... To, že se opovážili předhodit divákovi jednu určitou podobu té tolik individuální fantazie, mi přišlo neuvěřitelně drzé. Takže - pokud nebyli schopni obstát, neměli si se skvělým Douglasem Adamsem vůbec začínat. Těch třicet procent dávám výhradně za filmové triky.

7. dubna 2007

Vesmírná sranda s průvodcem.

Angličani, angličani a zase ti angličani. Nestačí jim že lijou mlíko do čajů a celý dopravní ekosystém mají obráceně, oni ještě musí točit úžasně vtipné komedie, někdy hraničící v vrcholem absurdity jindy zas je to prostě sranda. Martin Freeman je neskonale vtipná muž a Mos Def je lepší herec než rapper.
Zkrátka Arthur Dent vám zvládne masírovat bránice i bez průvodce. Uchechtaně a vysmátě, nemohouce napsat už ani jediné písmenko (Ach ta bolest) dávám 85%.

16. března 2007
avatar uživatele
Sedo
...
70 %

Tento film nesadne každému, ale mne sa vcelku páčil. Myslím si, že hlavne pre to, že som čítal knihy,ktoré sú o dosť vtipnejšie. V knihách všetky tie vtipy tak lepšie vyznejú, vo filme žväčša vyznejú úplne inak, ako boli myslené v knihe. Ale musím oceniť, že sa pokúsili sfilmovať nesfilmovateľné.
Na záver len každému, kto sa počas filmu aspoň pár krát zasmial odporúčam knihy.

14. března 2007
avatar uživatele
0 %

Jaaj, to byla blbost. Jeden z nejhorších filmů, který jsem kdy viděla. Ani nechápu, jak jsem mohla vydržet do konce.

11. března 2007
avatar uživatele
10 %

Další film co mě nezaujmul naprosto ničím, dokonce ani myšlenka nic moc. Škoda..knížka je prý docela dobrá.

4. března 2007
avatar uživatele
0 %

Pomoc!!!!

Tohle je jediný film kdy mám chuť u jeho hodnocení být sprostá páč tohle je taková pi.....vina! Omlouvám se ale to se fakt jinak říct nedá, po deseti minutách zhnusení sem to vypla... už nikdy víc! nejhorší film co jsem viděla...

21. ledna 2007
avatar uživatele
70 %

Šílená odvaha.

To podle mne musí být hlavní povahový rys lidí, kteří se Adamsovu legendární knihu rozhodli převést do filmové podoby... Navzdory faktu, že filmová verze je na světě, si i nadále stojím za tím, že Stopařův průvodce je jednoduše nezfilmovatelný. Humor Douglase Adamse stál na jeho obdivuhodných vypravěčských schopnostech. Upřímně řečeno, třebaže tu knihu zbožňuji, Adams svým spisovatelským umem dokáže čtenáři vsugerovat, že v příběhu neustále o něco jde, i když vlastně od začátku až do konce nejde vůbec o nic. Partička legračních lidí se poflakuje Vesmírem a Adams zřejmě dopředu nevěděl co se bude dít o pět stránek dále.. (Ale to říkám jen nyní, vždy jindy se budu zarytě hádat, že spisovatel měl od začátku do konce představu naprosto jasnou - tak dobrým byl vypravěčem). Zpět k filmu. O to měli filmaři práci těžší. Potěšilo mě, že se scénář drží předlohy a improvizuje jen z nutnosti zhustit obsah knihy do stodeseti minut filmu. Což je ovšem s ohledem na původní materiál velká mizérie. Nepotěšilo mě ztvárnění postav. Podvědomě bez výhrad jsem přijal jen Arthura a tak trochu Trillian. Na Forda Prefecta jako černocha jsem si marně zvykal celý film. Nic proti černochům, kdyby byl Adams černochem, jistě by jako černochy charakterizoval i mnohé z postav a čtenář v kůži diváka by nemohl být překvapen. Zafod se mi zamlouval jednoznačně nejméně. Měl být komický, neměl však být šaškem. Absolutně nedoceněný pak byl ručník. Přesto pokládám tento film za zdařilý. Kdo knihu nezná, uvidí něco, co mu o knize skoro nic neřekne, ale co by se mu mohlo líbit, pokud tedy pochopí o co jde. Kdo knihu zná, toho film neurazí a ke knize se rád vrátí. I tak klobouk dolů, protože, jak jsem řekl, laťka byla až příliš vysoko. Jestliže by snad někdo mohl dokázat natočit Stopařova průvodce po Galaxii tak, jak by ho zřejmě i Adams sám bez výhrad rád viděl, pak asi jedině někdejší Monty Pythons.

8. ledna 2007
avatar uživatele
0 %

BOZE!

Jsem nevěřící, ale tohle mě na víru přivede!!! Bože prosimtě nedovol aby dále kazily filmové plátno takovou blbostí! To neni možný, jak moh tohle někdo vymyslet. To prostě nejde :D Neznám knihu ale film, ježišmarja. Na uvod, že se boří země kvůli hyperprostorové dálnici, fine. A pak co se dělo nema s filmem nic společnýho. Otázka života: 42? Uctívali boha, co vypadá jako nos? A kýchali místo amen. Na začátku si brali ručník, jako nejdůležitější věc... Tohle je jedna velka FANTASMAGOROVINA all over the world (na celým světě). Jinak to by doved každej vymyslet podobnou blbost. Např. 5-ti letý dítě má za kámoše mluvící tiskárnu a krém na opalování, vyrazí do vesmíru kde se potkaj s mluvícím košem na odpadky a tisícem zelených slintajících potvor, ... TAKY BYSTE TOMU DALI 100% ???? Třeba DEEVER, SMISEK007, ATEISTA, Ashley Wood, XMATASEK, MILIE ???

30. prosince 2006
avatar uživatele
100 %

Mě se to moc líbilo a tak jsem si půjčil knihu. Nejdřív jsem nevěřil, že může být ještě něco lepšího než film, ale kniha je alespoň 2x lepší. Škoda, že autoři nepoužili originál scénář od Douglase Adamse (je nedokončený a jsou tam nové hlášky, které nebyly ani v knize)...

25. prosince 2006
avatar uživatele
30 %

Na úvod chytlavá písnička, pak už jen podivná nekonzistentní směsice. Knihu jsem nečetla a film sám o sobě zjevně nefunguje. Příběh mi navíc přišel tak nějak podivně zmatečný a neukončený a určitě tu platí, že to co je vtipné na papíře, nemusí být vtipné na plátně.

24. prosince 2006
avatar uživatele
60 %

:-)

Četla sem knížky a byla sem nadšená, normálně sem se nahlas zasmála. A když potom vznikl film, řekla sem si, že se na něj nebudu dívat, abych nebyla zklamaná. Ale nakonec sem ho zkoukla, a musím říct, že tak zas až tak hrozné nebylo. Slušně natočeno.

3. prosince 2006
avatar uživatele
80 %

Tenhle film může zcela pochopit jen ten, kdo četl knižní předlohu. Kdybych ji nečetla, asi bych se ztratila v ději a prakticky nic nechápala. I tak jsem s tím měla občas problém. Jinak se mi ale film líbil, i jeho pojetí a ztvárnění. Jestli někdo natočí další díl, tak fajn, ale počkám si, až dorazí do půjčoven.

28. října 2006
avatar uživatele
70 %

viděla jsem lepší filmy

Je to celkem ucházející komedie, občas sem se i zasmála :)...Moc se mi líbila scéna ve výrobně planet a vlastně všehny ty složitý názvy a planety a hlášky byly dost originální, ale ne moc vtipný.

10. října 2006
avatar uživatele
60 %

???

Tak na začátku to vypadalo jako dokument o přírodě, pak mi film připadal spíš jako parodie, slabý odvar Star Wars... Nemůžu si pomoct. Vtipné mi to tedy moc nepřišlo a ani mě to nebavilo. Dokonce jsem vůbec nevěděla, že je nějaká taková kniha, ale věřím, že musí určitě být mnohem lepší. Tohle bylo hodně hodně zvláštní. Víckrát se asi nepodívám.

6. října 2006
avatar uživatele
100 %

TEMER DOKONALE

TAk tohle téměř dosáhlo dokonalosti. Bylo to vtipné, vtipné, vtipné a vtipné. Smál jsem se a zároveň soucítil s Marvinem (chudáci androidi už nemají žádné zastání, ach jo). Je to jen o trošku horší než kniha a jen o trošku horší než původní seriál. Jestli můžu poradit: kupte si knihu, kupte si DVD a někde si sežeňte seriál. Pak budete absolut Adams !

22. září 2006
avatar uživatele
80 %

Velký zelený křečopažout...

...vs. Bůh, tak kdo za nás může? Na tenhle film jsem se těšila fakt moooc a musím říct, že i když mě odradil kdo mohl, tak zklamaná jsem nebyla. Tak co taky čekáte, když chcete zfilmovat něco tak geniálního, jako dílo Douglase Adamse? To snad ani líp nejde! V knize je všechno jak má být, má náboj, má vtip, má kouzlo a spousty vtipných hlášek pramenících z britského humoru. Sem tam se nějaký ve filmu objevil, kdo nečetl, zasmál se, kdo četl, recitoval s vypravěčem a smál se taky. Ale jinak efekty, herecké obsazení i podání některých pasáží byly zdařilé.......no jo, ale ten náboj, to kouzlo! To tam stejně chybělo...Ale jinak...i přes vynechané scény, které by tomu dodaly ten správný šmrnc, OK. A ze všeho nejlepší bylo stejně ztvárnění samotného Průvodce jako knihy a jeho vysvětlivek....to bylo absolutně BEST a to mi nikdo nevezme!

3. září 2006
avatar uživatele
50 %

Američani to zase zprznili. Doporučil bych vám, abyste si sehnali buď knihu, nebo alespoň 6dílnou TV sérii z roku 1981, která má ke knize nesrovnatelně blíže, než tento film

1. září 2006
avatar uživatele
100 %

nejspise bezkonkurencni

Bezkonkurecne nejlepsi.. aspon co jsem videla.. nejspise proto, ze neznam vse a knihu jsem bohuzel necetla, i kdy nemam od toho daleko..
at to jsou delfini hned na zacatku, nebo utvoreni noveho sveta ke konci.. nebo at je to smysl zivota (42)...
proste je to uzasna blbost.. nejde se pri tom ani jednou nezasmat.. nejde to.. proste je to uzasne!

26. srpna 2006
avatar uživatele
50 %

Co by řekl D. Adams?

Jeho nesmrtelná triologie o pěti dílech se také dočkala zfilmování. Teď se nabízí otázka, co my na to? Myslím, že Martin Freeman, snad jako jediný z celého hereckého obsazení se do role hodil. Je to velmi těžké přenést takováto humor na plátno, ale můj názor je, že se to příliš nezdařilo. Pokud jste nečetli knížku, tak o filmu radši ani neuvažujte. Je to škoda, něco se podaří, něco ne. Tohle moc nevyšlo.

24. července 2006
avatar uživatele
80 %

Šlo to ...

... ale v porovnání s knihou, která je kultovním dílem scifi literatury, je tento film pouze nadprůměrný. Docela mi tam chyběly ty hlody z průvodce, ale i přesto doufám, že tvůrci natočí všechny díly, protože tato kniha si to víc než zaslouží. Jinak těch 80% je za tu originalitu a odvahu toto dílo zfilmovat.

25. června 2006
avatar uživatele
50 %

Tak tenhke film byl jedno velké zklamání...Knížky byly perfektní a od filmu jsem tudíž hodně očekávala, ale propadl u mě na celé čáře...Ale dávám 50% za výběr herců :-)

21. června 2006
avatar uživatele
hani
...
60 %

tak mezi

Ze začátku se mi to opravdu líbilo. Byla to velká legrace, ale ke konci mi to přišlo trochu nudný a nemělo to takovou šťávu jako na začátku.Šlo to seshora dolů.

26. května 2006
avatar uživatele
90 %

Paráda

Tak tenhle film se mi libil.Je to taková nesmyslná slátanina(v dobrým slova smyslu),která je našťouchaná samýma praštěnýma hláškama.Je zajímavý jak se to v tomhle filmu povedlo. Lituju jen toho,že jsem nečetla knižní předlohu,abych mohla správně ohodnotit.Prostě a jednoduše:Marvin je ten nejdepresivnější robot na svetě (ehm....ve vesmiru), ale faktem je,že by se deprese mohla brát jako nový způsob vyjadření života pro umělou inteligenci.

20. května 2006
avatar uživatele
50 %

Zklamání

Průvodce mě tak trochu zklamal... Z ukázek jsem vyčetla, že by mohlo jít o víc než dobrou komedii... Komedie však začínala i končila s extra pesimistickým robůtkem a "nepravděpodobnostními" přeměnami... Škoda... Snad se jim víc povede Restaurant, jestli se o něj pokusí.

20. května 2006
avatar uživatele
80 %

Zajímavé

No, že bych na to musela jít do kina, to ne, ale na DVD to byla docela zábava. Jinak se mi to líbilo - no prostě nic zvláštního.

18. dubna 2006
avatar uživatele
90 %

SKvělé

Hodně dobrý film, sice jsem nečetl knihu, ale snad se ji mto povedlo. Nejvíc se mi líbila světelná dýka která dělá toasty z chleba přímo při krájení. A taky robot co má depky

9. února 2006
avatar uživatele
70 %

Dost jsem se bála, co s knihou udělají filmaři. Ale musím říct, že se jim to docela povedlo. nejlepší byl ale trudnomyslný robot Marvin.

8. února 2006
avatar uživatele
60 %

Nevím co si myslet

Tenhle film je hodně zvláštní, humor je zvláštní, příběh je zvláštní. Ten vesmírný svět je hodně dobře vymyšlený, ale občas se člověk zamotá v ději (já teda rozhodně). Zajímavá podívaná, ale nevím, jestli budu mít tu sílu si ji někdy v budoucnu zopakovat.

26. ledna 2006
avatar uživatele
40 %

Po druhé ne

Podle mého, dost nepovedená scifikomedie. Humor je zde přítomný v takové formě, kterou ne každý snese. Chceteli se smát tomu, že prezident vesmíru je hlupák, nebo na tomu jak se vyrábí planety na zakázku pro myši, tak se na to koukněte.

8. prosince 2005
avatar uživatele
100 %

Supeeeeeeeeeeeeer

NA tejto komedii som sa kosil od zaciatku az do konca.Take neuveritelne prihody ake sa vtomto filme prihodil a co sme sa vsetko dozvedli.Tento film fakt stoji zato

4. prosince 2005
avatar uživatele
50 %

Sú iba dve možnosti

Tento film sa vám buď zapáči alebo mu neprídete na chuť.. Tým čo sa páčila knižná predloha myslím že budú spokojný aj s filmom. Tomu komu sa velmi nepozdávajú vesmírne dobrodružstvá myslím že tento film ich o opaku nepresvedčí. k tejto skupinke patrím aj ja. Ale vobec tento film neodsudzujem len žáner vesmirnych filmov ma zatial nechytil:)

28. listopadu 2005
avatar uživatele
80 %

Docela podařený

Je fakt, že tenhle film jsem původně ani vidět nechtěla, ale dalo se na něj dívat. Nejlepší je Marvin a ten šílenec, co mu dopujou mozek citrónama:)

21. listopadu 2005
avatar uživatele
100 %

Oh, ty bílé myšičky

"...Sbohem a díky za všechny ryby, naše přátelství mělo chyby..." v hlavních hlasech parta povedených delfínů. Tak právě tohle vás přesvědčí ( možná to bude tím, že to vidíte jako první ) o kvalitě filmu. Řeknete si: Buď je to absolutní blbost nabo VÝBORNÁ komedie, jakou jste ještě naviděli. Já jsem ten druhý případ. Ani mě nenapadlo odběhnout si pro popkorn s colou. V každém záběru nějaký senza geg. Nejvíc mě dostalo Tvoření světa. Kdo to viděl, tak ví, o čem mluvím. Chlápek na štaflích natírá australskou skálu červenou barvou. Další maník tvoří oceán - hásičská hadice, bezedný hidrant a už to jede...Nebo nádherný sarkazmus toho kulatého robůtka. Děj byl sice tak otřesný, až se mi to líbilo. A to hodně. Sečteno a podtrženo: Vynikající film tohoto roku. Šel bych na to do kina i 3x !!!

5. listopadu 2005
avatar uživatele
osel
...
70 %

stopař

Zjistila jsem, že tenhle film se líbí víc lidem, kteří přečeli knížku. Ta knížka je fakt výborná, škoda, že film zdaleka nedosahoval jejích kvalit. Ale jako čtenář člověk líp pochopí narážky a ftípky, a může si jednoduše domyslet to, na co režisér bohužel zapoměl.

19. října 2005
avatar uživatele
70 %

Škoda...

...že režisér nevyužil plně tématu knížky, protože tam bylo mnohem více skvělé látky k čerpání. Pokus hezký, ale Adamsův sci-fi bestseller by si zasloužil lepší zpracování. Více v recenzi...

16. října 2005
avatar uživatele
70 %

no co už...

Knížka byla naprosto výborná...film byl legrační, bohužel některé mé oblíbené pasáže tam chyběly a Zafod vypadal prostě divně (asi mám krapet jinou představivost než filmaři:). Ale celkově rozhodně nemůžu říct že bych z toho měla špatný pocit. Sice žádný hlubší emocionální zážitek se nekonal, ale tohle je prostě "takový pohodový film"...

13. října 2005
avatar uživatele
90 %

Marvin

Na film moc nedoporučuji jít lidem co četli knížky. Ale ti co neví o co jde a mají rádi sci-fi, tak se určitě pobaví. Ve filmu je hodně nových a zajímavých postav i vtipů. Je to odpočinková podívaná bez akčních scén.

Kdysi dávno
avatar uživatele
50 %

naprosto zapomenutelný...

Tak jsem nadšeně vyrazil do kina a těšil se na naprosto skvělou komediální podívanou, ikdyž knihu jsem nečetl, ale všicni tvrdili, že je to spíš výhoda. V duchu sem se utěšoval, že to kdyžtak nějak zachrání triky, ale to, čeho jsem se dočkal, bylo ještě mnohem horší, než slavná Vogonská poezie. Nuda, nuda, nuda... OK,přiznávám, že od té doby mám Vogony a toho robota s velkou bílou, kulatou hlavou (je stejně depresivní jako já;) Aspoň než půjdu zase do kina, si tenhle film možná budu pamatovat (a věřte, že to dlouho nebude)

Kdysi dávno
avatar uživatele
80 %

Na Miskách Vah

Když jsem zhlédl ukázky na tento snímek, řekl jsem si, že
si na něj zajdu. Po pravdě jsem od něho moc neočekával, a ze začátku jsem si to vážně myslel. Ty nejlepší gagy přišly až na konec, takže ty co byly v ukázkách, byly proti nim trapné. To mě překvapilo, protože ty nejlepší se dávaj do ukázek, ale tady, to nejlepší na konec!!! Jinak velkou nevýhodou je strašně malé využití vesmíru - tvůrci mohli více prpracovat světy, vždyť měli absolutně volnou ruku.

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

No???

Myslim že celkem dobrý....ale kniha je kniha jenže to by te film byl dlouhej asi 4hod. ale jinak super komedie a skvělé herecké výkony!!!! Ale super byl konec......Při filmu jsem se hodně nasmála:)

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

dobré :)

velmi se mi to líbilo zvlůášť začátek vy si lehnete před bagr a já tady kamaráda vezmu na pivo to mě fakt dostalo pokud ste to neviděli napravte tu otřesnou chybu a podívejte se na to jelikož 1)má to dobré herce
2)je to vtipné
3) NENÍ to ztráta času

Kdysi dávno
avatar uživatele
80 %

...

předem přiznávám, že knížku jsem nečet ani jednu a do doby, než jsem o tomhle filmu čet článek v časopisu, jsem neměl tušení, že něco takovýho jako stopařův průvodce existuje.. .takže jsem ani nechápal poznámku mýho známýho, abych si vzal s sebou do kina ručník:) no ale každopádně to byla jedna z největších ptákovin co jsem za psolední dobu viděl.. .a taky jsem se tak dlouho a tak hodně nezasmál.. .je to fakt švanda, ať už počáteční delfíni, vagonská či jaká poezie, plácačky, depresivní robot nebo továrna na planety:) a ručník samozřejmě nosim teď už všude u sebe:)

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

super

naprosto suprová comedy. Gagy tady žádný psát nebudu, protože jich je tolik, že si je ani nepamatuju. :-)
Knížku sem nečet, ale chystám se na ní.

Kdysi dávno
avatar uživatele
80 %

film x kniha

Naprosto souhlasím s názorem "sci-fi". Sama jsem četla dva díly Stopařova průvodce galaxií a film mě trošku zklamal. Obsahoval mnohem méně vtípků a když už nějaké, tak byly hodně osekané. Není ale divu, do dvouhodinového filmu se musel vejít dost členitý děj. Mrzí mě též velice podceněná důležitost stopařova ručníku :-) V podstatě jsem se ale móóóc pobavila a ocenila výborně vybrané představitele všech rolí.

Kdysi dávno

Nevšední

U filmu se rozhodně nebudete nudit. Neexistují tam žádná hluchá místa, a to je jedině dobře. Převyprávět knihu bez jediné odlišnosti je nejen hloupost, ale i nesplnitelný úkol. Už jenom proto, že fantazie každého z nás je úplně jiná. Do sta procent sice chybí jen kousek, ale bohužel je dát nemůžu.

Kdysi dávno
avatar uživatele
70 %

kniha je lepší, ale

filmaři se s tím poprali statečně a musím říct, že jsem se bavila. I když hned na začátku mě zklamalo, že tam chyběl ten popis, jak zákeřně byla ukryta dokumentace o bourání domu. Jenže do filmu se prostě všechnyty úžasný hlášky z knížky nacpat nedaj.

Kdysi dávno
avatar uživatele
lian
...
100 %

lian

tenhle film mě zaujal,i když kniha je lepší.ve filmu nechybí vtip a humor. tenhle film si hlavně pamatuju díky jedné paní která vedle mě v kině seděla a strašně se smála.dost mě to dojalo jednak proto že se tomu nikdo tak nahlas nesmál a jednak proto,že film má dobrý konec.

Kdysi dávno
avatar uživatele
30 %

Zmatené...

Když jsem v kině viděla trailer k tomuhle filmu, řekla jsem si, že se na něj po jeho premiéře hnedka vypravím. Svůj slib jsem si splnila, ale byla jsem zklamaná! Protože jsem nečetla knihu, měla jsem v mnoha věcech zmatek. I přes některý dobrý hlášky a situace jsem se v kině nudila a film bych znova vidět nemusela...

Kdysi dávno
avatar uživatele
Nnet
...
100 %

SUUPEER

Myslím že to je super film pro ty co ho chápou ale ti co to nepochopily je to nudny (vyjadřuju se k ostatním názorům). Jůůůůů :-)

Kdysi dávno
avatar uživatele
70 %

Stejně dobrý

Četl jsem knihu která byla fakt dobrá,většina lidí mi tvrdila že je to nulový,ale já jsem přesto na ten film šel.
Podle mě je to stejně dobrý jako kniha.

Kdysi dávno

Nepravděpodobnost

Kniha byla dost zvláštní. A film nemohl být jiný. Ale to, co měl splnit splnil. Nikdo nešel do kina hledat odpověď na otázku života, vesmíru a vůbec. Každý se přišel pobavit. A to se stalo. Ani jsem nečekala, že by mě něco překvapilo, ale ano. Byla to skvělá zábava a o to tu šlo. Nebude z toho Oskar ani palma. Na malinu to taky nevypadá, tak co? Nasmála jsem se a myslím, že ostatní taky. Supr!

Kdysi dávno
avatar uživatele
80 %

OK

Celkem povedená komedie podle známé knižní předlohy. Ty nejlepší vtipy si tvůrci schovali až nakonec. Plusem jsou charismatické postavy, minusem je přílišná chaotičnost a nevyužití fantazie v oblasti vesmíru.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Marvin :))

Výborná sci-fi komedie, která mě přiměla vzít do ruky i knihu. O vtipné scény tam rozhodně není nouze. A předší i mnoho mnoho komedií. Super příběh. No a na Marvina nikdo nemá...

Kdysi dávno