home
Stopař (2007)

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
100 %

Ako som sa tak dozvedel, zistil som že film je remake pôvodného z roku 1986.
Mne sa celkom lúbil, myslel som že to bude blbosť ale napätie tu nechýbalo ani chvíľu, pár scén tam bolo ktoré sa dali predvídať. Inak super, chvíľami aj prekvapenie, napr. roztrhnutie toho chalana reťazami, zastrelenie policajta úplne na konci filmu a kopec ďalších. Som spokojný a určite pozriem v budúcnosti znova.

5. května 2011
avatar uživatele
0 %

Do prvního dílu má daleko. Vůbec mě to nebavilo přišlo mi to nudné.Zbytečně se musel vytvořit.Propadák

2. prosince 2010
avatar uživatele
80 %

Film mne mile překvapil. Což se dalo čekat, protože pokud už si někdo myslí, že něco stojí za remake, pravděpodobně bude mít nějaké eso v rukávu. Jeho tajný trumf jsem ve filmu neobjevil, ale ani jsem nemusel. Film se o sebe postaral sám, bavil, šokoval, co víc chtít.

13. srpna 2010
avatar uživatele
20 %

Superblábol

Po pravdě jsem od tohodle filmu moc nečekal, protože znám původní verzi z roku 1986 s Rutgerem Hauerem v roli Johna Rydera. Tomu jsem dal 70%, protože jeho atmosféra je velmi dusivá a nikdy nevíte co od Rydera čekat. Naopak Sean Bean toli prostoru nedostal... Ano, je taky děsivý, že si málem naděláte do kalhot, ale už top prostě neni ono... Možná kdyby režisér dokázal aspoň napodobit atmosféru z prvního filmu... Kromě toho mi zde velmi vadila postava Grace - v původním scénáři vůbec nebyla, teď dokonce získala i prostor na úkor Jima (viz závěr filmu). Celkově měli tvůrci k námětu přistoupit s větší pokorou - sice by nejspíš vznikla o něco horší kopie původního filmu, ale rozhodně by to bylo lepší než tahle do nebe volající kravina.

25. prosince 2007
avatar uživatele
0 %

Nesmysl

Hned po patnácti minutách jsem to chtěl vypnout, ale stejně jsem byl zvědavý, jakým překvapením lze tuhle kravinu zakončit. Kroutíte často nechápavě hlavou při sledovaní hororů a říkáte si: „proč neudělá tamhleto a nejde tamhle, vždyť je to to nejlepší co může udělat?“ U tohoto filmu by jste se přímo uřvali a ukroutili si hlavy. Kdyby to bylo občas, tak to přejdu, ale tady v jednom kuse. Dokáži si představit ty hlasité komentáře v kině: Ježíš to sou volové, proč tamto a tamto. (Proto na to raději ani do kina nechoďte, stejně by jste asi po chvíli odešli.) Logické chování postav naprosto vypuštěno. Srovnejme třeba s Hostelem. Jo, je to úplně něco jiného, ale jde to. Spousta lidí kritizuje např. Hostel a s chutí tam sází 0% hodnocení, že je to krvavá a bezduchá kravina. Nesmysl. Jsem potom zvědav, jaká hodnocení obdrží tohle. V Hostelu jsou aspoň lidi zavřený v komoře a nemaj na výběr. Chování mučitelů je také vysvětlené. Tady pravý opak. Hlavní postavy mají auta, několik desítek kilometrů čtverečních volnéhoh prostoru, několik obydlených oblastí, desítky policistů všude kolem a stejně se tomu psychopatovi dostanou vždy a všichni pod ruku. A když už mohou policistům vše v klidu vysvětlit, utečou a ještě si vezmou vražednou zbraň z místa činu. Chování vraha také není vysvětleno. Prostě chce umřít, tak zabíjí a čeká až ho někdo dostane. Z tohoto námětu prostě ani nejde udělat skvělý horor nebo thriller a nenechte se zmást jménem Michaela Baye, který film produkoval, ani poměrně skvělým hercem Seanem Beanem. V této roli prostě zazářit nemohl. Zajímalo by mě, jak vypadá ten originální film z roku 1986, ale o moc lepší to určitě nebude. Prostě ubohý a naprosto ohraný pokus o thriller s trapnými lekačkami, plnej trapných hereckých výjevů a neuvěřitelně tupejch policajtů, kteří jsou inteligencí tak na úrovni policajtů z prvních dílů série Need for speed:) Nechápu, co tenhle film dělá v roce 2007! Jaký mělo smysl dělat takhle ubohej remake! Nejhorší film poslední doby, který můžu poprvé hodnotit 0%. O krvavé a nechutné scény tu také není nouze, takže kritici filmů typu Hostel si mohou opět připravit své nuly. Stejně jako u Hostelu. Jsem zvědavý.

6. září 2007
avatar uživatele
50 %

hitcher

Souhlasím s tím, že Seanovi role vyšinutýho vrahouna sedí, hlavní hrdinka taky ušla, o něco míň se mi líbil její partner.
Ale celkově zajímavej netradiční horor, i když některý scény (Sean a hrdinka spolu v náklaďáku) se mi zdály nedotažený, přesto mě film nezklamal ani moc nenadchnul.

5. září 2007
avatar uživatele
LOST
...
80 %

Stopař

Tak na tento film jsem se docela těšil,protože mám rád horory.Po slibných ukázkách jsem se těšil ještě víc a když jsem si film sehnal a koukl na něj,byl jsem nadšen. Stopař mě hodně připomínal Texaský masakr,ale musím uznat, že Stopař je o hodně kvalitnější film než Texaský masakr. Co mě už od začátku zaujalo byla atmosféra a napětí, ve filmu jsou asi tak 4 lekací scény u kterých sem se vážně lekl a to se mě moc často u hororů tohoto typu nestává. Co mě ve filmu sedělo byli herci, hlavní dvojice sice nijak nezářila, ale taky nic nekazila. Kdo byl ale ve filmu jednoznačně nejlepší byl Sean Bean,kterýmu role Stopaře vyloženě seděla a jde vidět, že role záporáku mu prostě sedí (jako třeba v Bayově Ostrově). Film má sice jen ale 80 minut,ale během těchto minut se mě nestalo,abych se nějak nudil- musím říct, že jsem se nenudil vůbec. Co bylo ještě dobrý byla kamera, která mě i docela překvapila. Jediné co bych maličko vytknul byl konec nebo spíš asi tak poslední 2 minuty, které vážně nebyli moc dobré a myslím, že se to dalo ukončit líp. Ale i tak se jedná asi o nejlepší horor jaký jsem kdy viděl a k tomu sedí i moje závěrečné hodnocení.

8. května 2007