home
Štěstí

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
0 %

Marně si zkouším představit, jakým způsobem a pod vlivem čeho Sláma vymýšlel scénář. To jde mimo veškeré chápání. Zpracování s tím jde ruku v ruce.

23. listopadu 2011
avatar uživatele
50 %

Film mi moc nesedl... Ale dobrý herecký výkon Tatiana Vilhelmová, Aňa Geislerová. Ta to zahrála fakt přesvědčivě...

18. července 2011
avatar uživatele
70 %

...

No, žádná nádhera to tedy vskutku nebyla, ale dalo se to. Po psychologické stránce to bylo zajímavý, ale jinak.... No nevim... Jediný + byl příběh a dobří herci...

30. března 2009
avatar uživatele
80 %

Je to zajímavý příběh, u kterého ovšem jde předpokládat směr, kterym se to bude vyvíjet. Liška byl opět obsazen do role co mu sedla.

24. května 2008
avatar uživatele
80 %

...

Proč tolik negativních názorů? No ale vždyť je to nakonec každého věc... Mně se film líbil, Pavel Liška byl jako vždy skvělý. Annu Geislerovou mám taky ráda. Celkem se dalo filmu věřit. Nepotřebuju žádný speciální efekty, aby mě film zaujal. Úplně mi stačí "obyčejný" lidský příběh a skvělí herci.

22. května 2008
avatar uživatele
100 %

Tak jako pár jiných filmů jsem sledovala tenhle film se zájmem, ale pak sjem se zapřemýšlela nad dějem a celkem se mi to zdá "o ničem" ale ... koukat se na to dá :)

6. dubna 2008

Hledání Štěstí

Pelíšky, Samotáři, nebo Musíme si pomáhat- jsou perfektní a slavné české filmy a všem se nám zapsaly do paměti. Co tím myslím? Je to stálé to samé. A film jako je právě Štěstí je zase něco jiného. Opravdu mě zaujaly neuvěřitelně procítěné herecké výkony. Aňa Geislerová předvedla skvělý výkon. Jenom samotné natáčení s malými dětmi muselo chtít pořádnou trpělivost a při některých scénách jdou vidět jejich skutečné emoce a vzájemná improvizace dospělých herců. Samotná pointa tohoto filmu je dost trpká a zvláštní. Osudy hlavních postav jsou jako na skluzavce- chvíli nahoře, chvíli dole, ale převážně dole. Žádného šťastného konce, kde láska zvítězí jsem se nedočkal i když jsem doufal, tak nic! Během filmu jsem měl velice rozpolcené emoce a to se mi právě líbilo. Je to hlavně příběh o nás všech, o našich životech, o našich osudových rozhodnutích.

22. března 2008
avatar uživatele
30 %

Tak to vidím já...

Tenhle film se dá ohodnotit nediným slovem (stejně jako 90% českých filmů) a to zbytečný. Kdybych měl náladu pro něj ztratit víc slov, řekl bych ještě nudný, špatný a bez nápadu, ale za to mi už vážně nestojí, takže budu taktně mlčet.

17. března 2008
avatar uživatele
70 %

Tato tragikomedie nemá čím překvapit, ale klamat asi taky nezklame. Děj je sice ponurý, ale dívatse na to dá. podle mě vše nejlépe zvládl P.Liška. Jeho chování je dost reálné. Ale jinak žádný zázrak.

17. března 2008
avatar uživatele
pier
...
0 %

Štěstí???....Spíš smůla

Nemám rád český filmy...a Štěstí je tomu velkým příkladem...Pavel Liška je dobrý herec ale tady ze sebe udělal idiota a to mu i zůstane...Jenom Vás rozpláče tak dementní scénář, trapný herecký výkony a kamera na úrovni domácího videa...Škoda času promrhanýho sledovánim týhle blbosti...Největší štěstí je to pro toho, kdo tuhle blbost neviděl!

17. března 2008
avatar uživatele
10 %

Beze sporu jeden z nejhorších českých filmů jaký jsem kdy viděla. Češi neumějí natočit pořádný film, poslední jakž takž povedený si myslím že jsou Pelíšky. Více se k tomuto filmu nebudu vyjadřovat protože to stejně nemá cenu, je to prostě dost divný film. A o5 nechápu konec, aspoň doufám že to konec byl ;-)Takže dávám 10% alespoň za výkon Tatiany.

23. ledna 2008
avatar uživatele
40 %

Jak již bylo řečeno- dobré obsazení, snad to nejčastější, co české filmy nabízí, ale jinak mě film celkem zklamal. Tragikomedie? Nic komického jsem tam neviděla, celkově to působilo spíš dojmem o pokus o co nejsmutnější příběh a nejpokaženější životy. Film sice zaujme, ale nedojme.

22. listopadu 2007
avatar uživatele
20 %

Tak nějak mi připadá, že českej film, kde by nehrála Geislerová nebo Vilhelmová už dlouho nikdo nenatočil. A když už tam náhodou chybí tyhle dvě, tak se tam zaručeně objeví Liška či Polívka (kterej mi z výše jmenovaných vadí nejmíň) nebo Macháček (což sice není případ tohohle filmu, ale jinak taky hraje všude). Vypadá to, že celou naší kinematografii stačí zastat několik málo herců a divák je odsouzenej k tomu, sledovat v kině pořád ty stejný tváře. A to už je velká nuda a tvůrci by si to měli konečně uvědomit. A co se týče tohohle filmu, tak mě ničím neoslnil, ani dějem ani nijak jinak. Dávám 20 %, protože to byla jen ztráta času. Nečekala sem, že od filmu s názvem Štěstí budu odcházet s depresí. Byl to jen další z řady rádoby uměleckejch a "nezávlislejch" pseudointelektuálních filmů naprosto o ničem, marně napodobujících zahraniční produkci. Vůbec nechápu, že taková hrůza šla vůbec do kin, viděla sem spoustu mnohem zdařilejších televizních inscenací.

11. listopadu 2007
avatar uživatele
10 %

Tak tohle bych nazvala spíš neštěstí..Otřepané trio Geislerová, Vilhelmová, Liška už netáhne, ba naopak protiví se mi, jsou ohledění (hlavně ty dvě). film mě absolutně nezaujal, děs běs.

27. září 2007
avatar uživatele
0 %

Tak jako dobrovolne nikdy... Jenze v autobuse sem se na nic jineho divat nemohla, tak sem hodila na usi sluchatka a zamerila svuj pohled na obrazovku... A ukazalo se, ze me ocekavani bylo pravdive... Zase se cesi pokouseli natocit dramaticky film, a to tak, ze zpatlaj dohromady mix vseho a reknou si: narode divej se... Fakt desna blbost... never!!!!

13. srpna 2007
avatar uživatele
80 %

Film bez konce....

Neustále vedu sama se sebou spor o kvalitě tohoto filmu. Já jím byla dá se říct nadšená - Pavel Liška opět dokázal, že hrát umí, že zvládá role i s dětmi. Ale co mě zklamalo byl otevřený konec aneb domysli si sám! Poslední dobou je otevřených konců víc než dost a to mě už nebaví... Představy, jak by to asi tak mohlo dopadnout... Jediné, co mě pořád v hlavě zůstává - že by Štěstí 2?

4. července 2007
avatar uživatele
80 %

Muška jenom zlatá!

Někteří Štěstí a jemu podobné psychologické filmy zatracují, jiní je vynášejí do nebes. Já osobně řadím sám sebe do druhé skupiny, avšak Štěstí mě zas tolik neuchvátilo. Zezačátku, když se příběh rozjíždí, je sledovat film dosti náročné a hlavně nudné. Druhá polovina byla o poznání lepší, a to především obsahově, i herci se tak nějak víc rozehráli... Jinak herecké výkony byly bezesporu dokonalé, stejně tak drobné detaily. Film donutil člověka začít přemýšlet co ono štestí vlastně je a proč ho mít či nemít. Z tohoto vyplývá jednoznačně vysoké hodnocení. ALE! Neodpustím jeho tvůrcům naprosto jasnou podobnost s filmem Návrat idiota. Ať už se jedná o stejné herecké obsazení (a to přímo hlavní role - Liška, Vilhelmová, Geislerová), naprosto stejnou milostnou zápletku či otevřený konec. Bohužel, právě tato podobnost filmu opravdu ubrala. I přesto hodnotím vysokými 80%.

22. dubna 2007
avatar uživatele
60 %

Už je to hodně let, co jsem si říkal, že český film je dost děsný. Jenomže to byli roky, kdy alespoň dva tři filmy byly zajímavé, to byli roky, kdy vznikly tituly jako Pelíšky, Samotáři nebo i ten Idiot a další a další. Bohužel jsme se dočkali let, kdy je vychvalován film jako tento. Sice za zamyšlení stojí, ale tvůrci naprosto jasně neví, co točí. Některé scény jsou jak vystřižené z home videa, blbá kamera, hercům není rozumět a scény, které asi měli zapůsobit na prostý lid, příliš nefungují, např. Liška nebo Vilhelmová jenom tak jako dělají, že opravují auto či že vyrovnávají regály v marketu. Možná by příště chtělo při psaní scénáře jít mezi lidi a nepsat ho doma na sídlišti v Praze. Možná pražské kritiky nadchne údajná syrovost či dokonce deprese, ale já si bohužel nevšiml. Nebýt toho dost krutého konce a scénám v bouřce, kdy jsem vážně hleděl na obrazovku s pusou otevřenou, dal bych ještě méně. Divoké včely byli lepší (o fous), ale herecky je Štěstí silné. Na druhou stranu, aspoň že se to líbí na festivalech.

30. března 2007
avatar uživatele
100 %

skvěle

Štěstí je skvělý film, na kterém se mi nejvíc líbí asi atmosféra. Žádné holywodské efekty, ale skvělý i když ne moc šťastný děj dělají z tohoto filmu jedinečný snímek české kinematografie. Sice mě trochu překvapil "neúplný" konec, ale aspoň jsem měl na konci filmu chvíli zamyslet se nad pokračováním životní cesty Moniky...

28. března 2007
avatar uživatele
50 %

Tohle je přesně typ filmu,který bude vyhrávat ceny na všech možných festivalech,ale mě to nic neřeklo.Slámova poetika jde prostě mimo mě.Film Štěstí mě spíš zdeprimoval,než cokoli jiného.Nepotrpím si zrovna na klasické americké happyendy,ale tady bylo těch ran osudu trochu moc.A vlastně asi nevím,co tím chtěl autor říct......Co se týče hereckých výkonů,tak Pavel Liška předvádí "iksipsilontou" variaci idiota,Aňa Geislerová měla v roli psychycky nemocné Dáši skutečně lehkou práci,takže snad jenom Táňa Vilhelmová dodala své postavě ten pravý šmrnc obyčejnosti.Hudba víceméně žádná,kamera se omezuje na záběry kouřících komínů továren a interiérů ošumělého paneláku.Někdo si v tom svoje poselství najde,alě mě to minulo velkým obloukem.

26. března 2007
avatar uživatele
dris
...
90 %

Geniálně syrové

Takhle bych asi popsal Štěstí dvěma slovy. Film je tady hodně odsuzován tím, že vyhrál Českého lva za rok 2005, ale je pravda, že to asi není zrovna velkofilm... Ale mě zaujal... Čím? Detaily ty byli naprosto uchvatné... Zničené byty, roztrhané oblečení.... No herci hráli skvěle Liška, Vilhelmová, Geislerová..... především bych chtěl vyzvednout herecký výkon Bolka Polívky, který hrál perfektně. Ale začínám se bát, že ve všech českých filmech hrajou jedni a ti samý. Druhá věc je, že Štěstí je další česká hořká komedie bez konce, kterých je taky požehnaně...... I tak má Štěstí něco do sebe a stojí za to se na něj podívat, ale víc takových filmů už bych fakt nedělal.... Dávám 90%, možná je to moc, ale já mám holt pro české filmy slabost.

26. března 2007
avatar uživatele
70 %

Štěstí je krásná věc...

Bohužel jsou to jenom slova písničky, ne tak úplně slova naplňující tento film. Doslova jsem zajásala, když jsem si v programu přečetla, že budou dávat tento film v televizi. Těšila jsem se a už kdysi jsem ho toužila vidět. Bohužel se dostavilo spíše zklamání. Očekávala jsem rozhodně více na to, že se jedná o nejlepší český film roku 2005. Plejáda herců je sice skvělá a jejich výkony jsou úchvatné, ale taky se trochu bojím, aby se tito herci příliš neokoukali. Hudba ve filmu je dobrá a příběh? No, to je právě to. Čekala jsem, že mě více vtáhne do děje, ohromí mě. A kde nic tu nic. Nebylo to nejhorší, bylo to realisticky drsné, ale někdy mi to připadalo až moc... Viděla jsem lepší české filmy, s oceněním film roku si zase nejsem tak úplně jistá, ale herci tento počin drží nad vodou a myslím, že to mohlo klidně dopadnout ještě hůře...

25. března 2007
avatar uživatele
80 %

Pavel Liška

Není to klasická tragikomedie se spoustou humoru. Má jednoduchý skoro až romantický příběh, kde nad samotným dějem vynikají herci a jejich výkony.

9. ledna 2007

To že byl film realistický mi vůbec nevadilo ale na můj vkus to bylo hrozně depresivní a nemám rád tyhle typy příběhu. Jinak smekám před herci (Pavel Liška) který hrál skvěle. Snad mi odpustíte ale mě se to prostě moc nelíbilo. Jedno zhlédnutí filmu mi fakt stačilo.

4. ledna 2007
avatar uživatele
100 %

Tak na ternhle film jsem se těšila a z kina jsem odešla jak zpráskaný pes...ale v dobrém slova smyslu... Rozhozená z toho, jak moc byl tenhle film reálný. Uvědomila jsem si,´že takových lidí je spousty a že to tak opravdu je. A to je strašně smutný...! Jako klobouk dolu před hercema, režisérem, scénáristou..prostě přede všema, protože vytvořit takovýto film o životě, se nepodaří jen tak někomu!!!

31. prosince 2006
avatar uživatele
70 %

Luck

no já myslím, že to byl napohodu film. Nepobavíte se u toho, ani Liška vás (tak jak to obvykle dělává) něják zvláště nerozesměje, jen vás to nechá trochu nechá pouvažovat o životě o tom, co se někde kolem nás třeba děje.

2. listopadu 2006
avatar uživatele
90 %

Tento film mě vážně dostal. Když jsem ho loni viděla poprvé v kině, měla jsem pak týden depresi. Teď když jsem se na něj koukala podruhé, tak už sice depka trvala jenom 2 dny...ale prostě je to naprosto uchvacující příběh se skvělými hereckými výkony, který dost působí na city. Je štěstí, že Bohdan Sláma natočil "Štěstí" tak dobře...jediné, co mi tam trochu nesedělo, je otevřený konec, až mi to přišlo na takový skvělý příběh moc useknuté. Až budu mít zase jednou moc pozitivní náladu, nezaváhám a pustím si tento film určitě znovu:)

5. října 2006
avatar uživatele
100 %

Nádhera

Ahoj.Tak sem konečně shlédnul tento snímek a myslím,že je to jeden z nejlepších českých filmů vůbec.Dokonale chápu tyhle lidi kteří píšou,že se jim tento film nezamlouval,protože tento film opravdu není pro všechny.Avšak když mu přijdete na chuť uvědomíte si,že je v něm spoustu pravdy a ponaučení.Je absolutně strhující a vtáhne Vás do děje jak se to povede jen málo kterému snímku.Herci jsou bezchybní a jejich výkony by zasloužili plné absolutorium.Navíc ponurá atmosféra z něj dělá absolutní špičku.Závěrem...všem náročnějším divákům jen doporučuji.

17. září 2006
avatar uživatele
60 %

zklamání

Tak nevím, co říct, protože jsem se na tento film těšil a cítím zklamání. Přišlo mi to takové nijaké. Dost mě překvapilo, že bylo Štěstí oceněno jako nejlepší film roku.

25. července 2006
avatar uživatele
60 %

o čem???

Na můj vkus to byl film na první pohled trochu nepochopitelnej a o ničem.Když se nad tím zamyslím docela to lae chápu i když mi to připadá trochu zvláštní a mám s toho zvláštní pocit...Navíc mě zklamalo to ukončení...

24. července 2006
avatar uživatele
90 %

Samozřejmost

Porozumění, láska, ochota se obětovat. O tom tento film je. Je o každodeních potřebách. O nutnostech, které by měly být samozřejmostí. U koho jsou, ten ze sebe může mít radost. Všcihni ti, kteří to nepochopili a hledají ve filmu děj, souvislosti a akci je mi líto...u těch to zřejmě samozřejmost není...

20. července 2006
avatar uživatele
10 %

Kdybych na to nemusela jít se školou, v životě bych se na to nepodívala. Byla to pěkná blbost, která pro mě neměla žádný souviclý děj. Byla to jen přehlídka něčoho nechutného a nezajímavého. Asi se na to víckrát už nepodívám.

22. května 2006
avatar uživatele
40 %

Nejlepší film roku? To sotva

Samozřejmě že jsem byla na Štěstí hodně zvědavá a čekala jsem opravdový nářez. Ano, hrají v něm špičkoví herci. Ale to je jinak všechno! Nesnáším ošklivé filmy o ošklivých lidech a hlavně ne o lidech nudných. Stejně jako Divoké včely je i Štěstí úplně o ničem. Zcela upřímně mi je líto Petra Zelenky, jehož Příběhy byly ve srovnání se Štěstím výsostně nabušený akčňák, který měl hlavu a patu, byl vtipný, měl grády a alespoň byl o něčem. Nějaké plácání se od špíny do špíny, chudoby do chudoby, drog, sexu atd. do drog, sexu atd. pro mě nemá žádný smysl. Opět zafungovalo pokrytectví filmových kritiků - filmu bych nedala Lva ani jednoho, natož sto procent...

20. května 2006
avatar uživatele
70 %

Dojemné...

Velmi dojemný příběh o křehkém vztahu dvou mladých lidí mě vážně pohltil, je to ze skutečného světa, je to tvrdá realita, je to parádní film a panu Slámovi se velmi povedl, myslím že je to nejlepší český v roce 2005, úžasné... v podstatě ani nechápu, co mně na něm tak pohltilo, ale všem v mém okolí se naprosto a totálně nelíbil. Neříkám, že to je nepochopitelné, ale Štěstí je prostě jedna z těch světlých výjimek českých filmů a navíc herci hrajou skvěle, nemám důvod proč, nedát 75%.

30. ledna 2006
avatar uživatele
20 %

humus

tenhle film byl absolutně o ničem nechapu jak vubec někdo muže tomuto filmu dát 100%!!! byly jsem na tom filmu ze školou a díky bohu jinak kdybych tam šel sám tak asi se zblázním za co jsem to vyhodil prachy!!!

7. ledna 2006
avatar uživatele
4dd4
...
40 %

Tenhle film ma dobre kostými, scenař i herce. Je to hodně realistickýfilm. Ale mě osobně se nelibyl.

30. prosince 2005
avatar uživatele
50 %

Nenadchnul...

Tak tenhle fillm mě teda vůbec nezaujal, konec byl trochu otevřenej a celý se mi to zdálo takový o ničem... Na tohle téma toho bylo natočený docela dost, a tohle nebyla žádná vyjímka. Herecký výkony za moc nestály a vážně to nebylo nijak přirozený.Prostě se mi to nelíbilo.

23. prosince 2005
avatar uživatele
80 %

i přesto že je tenhle film velmi depresivni, stoji za to se na něho kouknout. děj je opravdu záživnej, dojemnej, objektivni a celé to prostě do sebe dobře zapadá...až na ten konec, no jo, prostě českej film.

22. listopadu 2005
avatar uživatele
90 %

Štěstí

Film který je určitě dobrý vidět, film který určitě působí depresivně (a je to dobře), film který vám něco řekne, film který má skvělé herecké výkony, film který zase jen tak neuvidíte.

13. listopadu 2005
avatar uživatele
40 %

Štěstí neštěstí

Začnu pozitivy: bezesporu herecké výkony Vilhelmové a Lišky, Geislerová je natolik věrohodná, že jí skoro bude obtížné mít rád. Velmi slušná práce s kamerou. Bohužel celý příběh je značně schematický a plný průhledných a předem odhadnutlených klišé. Radostné a šťastné žití s bídě squatu, měšťácky prázdná oslava Vánoc, průmyslově zdevastovná krajina a vrakoviště jako bizardní kulisa. Jsem vděčný, že nenápadný příběh nebyl alespoň završen happyendem, ale otevřenou cestou, která dává přece jen nějakou naději na únik z neradostného Slámova světa.

12. listopadu 2005
avatar uživatele
100 %

...

tak nevim jeslti platí pravidlo přímý úměry čim depresivnější film, tim lepší.. .tady to rozhodně platí.. .a možná plaztí i to že čim víc depresivnější tím hraje aňa geislerová líp.. je to první film, kde se mi stoprocentně líbila.. .co se týče vilhelmový a lišky tak ti se mi líbili vždycky:) jen jsem musel překousnout ten - pro tyto filmy tak typickej - otevřenej konec.. .proč to kurňa nemůže skončit hepáčem:)

30. října 2005
avatar uživatele
100 %

Dokonalé

Štěstí je jedna velká pohlcující deprese. Z toho filmu je člověku na nic. Smekám před panem režisérem a celým filmařským týmem včetně skvělých herců, odvedli vynikající práci. Tenhle film se mi líbil úplně nepopsatelně, ještě teď z něj mám mrazení a jen tak se ho nezbavím. Velké psycho a obrovský filmový zážitek.

15. října 2005
avatar uživatele
90 %

Ideální film, jestli chcete strávit skutečně depresivní večer.. ovšem vdechne do vás jakousi naději.. zvláštní.. hodně dobrý a zvláštní..

10. října 2005