home
Starman

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
70 %

Tak to vidím já...

Perfektně mimózní Bridges v mírně naivní sci-fi, která má svoje kouzlo. Možná trochu odhadnutelné a přímočaré, takže musí pohltit čistě atmosféra, ale proč ne...

12. srpna 2011

Sci-Fi romantika?

Tak trochu jakoby Sci-Fi pro ženy :D, každopádně s Bridgesovým dobrým výkonem, až mi z jeho prvních záběrů šel mráz po zádech. Dále to bylo takové "terminátorovské". Také mě, na rok výroby, překvapil motiv klonování. Potěšila mě i velké oči Karen Allen alias Marion Ravenwoodová z Indiana Jonese. Celkově další filmeček s mimozemšťany, kde lidstvo je primitivně agresivní a inteligentní návštěvníci mírumilovní. Na Spielbergovi Blízká setkání třetího druhu nebo E.T. - Mimozemšťan to dalece nemá. Znova vidět netřeba, lepších 60%.

29. června 2007
avatar uživatele
90 %

Režisér John Carpenter je spíše hororový specialista, ale jeho občasné výlety k jiným žánrům nejsou špatné. Sci-fi těží z popularity Spielbergova filmu E.T., ale rozhodně ho nenapodobuje či kopíruje. Jedna z nejpropracovanějších scén a na svou dobu velmi dobře trikově zvládnutá je Starmanova transformace z nehmotného těla. Práce na této cca desetivteřinové scéně trvala pro svou náročnost sedm měsíců. Starman, to však nejsou jen triková kouzla, to je především příběh o lásce, s apelem na lidskou snášenlivost a toleranci. Jeff Bridges jako Starman podal nenapodobitelný výkon, když dokázal neobyčejně lidsky ztvárnit svoji robotickou roli. Velkým plusem pro mě byla též syntezátorová hudba Jacka Nitzscheho.

29. září 2006