NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
80 %

Výborný muzikál. Jestliže je to první a hned tak kvalitní, tak klobouk dolů a k tomu nádherná Ivana Pavlová.

31. října 2011

Tenhle muzikál se mi moc nelíbí. Hlavní představitelé mi moc nesedí, hudebníci si hrajou na drsňáky.

23. října 2010
avatar uživatele
70 %

Chmelová brigáda

Kdo by je neznal. Každý o nich slyšel, každý zná písničky, které zlidověly. Konečně jsem se dokopala a podívala jsem se na celý muzikál i já. Muzikály obecně u nás ve světě filmu moc nefrčí, takže Starcům na chmelu přičítám body k dobru - bylo to něco nového, a to se počítá. Co se týče hudby, tak ta je fajn, ale docela mě iritovalo, že se objevovala stále stejná melodie, na kterou se akorát zpívaly jiné texty, které byly někdy až úsměvné. Atmosféra tam je, herci fajn, příběh prosťoučký, ale myslím, že si to na nic nehraje. Ovšem muzikál no. 1 si představuji trochu jinak. Raději tedy zůstanu u světové klasiky...

22. června 2010
avatar uživatele
40 %

Takový průměrný muzikál, písničky ujdou, ale dej je katastrofálně nudný. Rozhodně tenhle film nemusím vidět znovu.

18. května 2010
avatar uživatele
100 %

Tento český muzikál se mi líbí. Akorát musím kroutit hlavou nad tím, co se v té době bralo za velké prohřešky! A už vůbec nechápu, proč ten film nebyl přístupný mládeži...?

19. listopadu 2009
avatar uživatele
70 %

Na film se můžu dívat i několikrát a pokaždé mě baví. Škoda, že i naše generace nemůže zažít doby, kdy se chodilo na chmel, kde se večer všichni tlačili v tělocvičnách. Můžeme jen závidět z vyprávění rodičů a nebo právě když se podíváme na tento film.

18. ledna 2009
avatar uživatele
70 %

Nemám ve zvyku, dívat se na staré české filmy ještě z dob komunismu. O Starcích na chmelu jsem samozřejmě už slyšela, ale nikdy mě nezajímalo, o čem to vlastně je. Ani jsem nevěděla, že je to muzikál a překvapilo mě, kolik známých písniček je právě odtud. Samotný příběh je dosti naivní, ale na tu dobu asi normální (to nemůžu moc posoudit). Na to, že je to napěchované komunistickými hesly, to ušlo. Vlastně jsem se tomu spíše smála, a dost jsem se bavila, takže se na něj možná zas podívám. Kdo ví.

29. listopadu 2008

:-) Troška usměvu a nostalgie při vzpomínce na chmelovou brigádu. Na tehdejší dobu povedený film, který současné mladé generaci nic neřekne. Mě se kdysi nelíbil ,a le to bylo dáno věkem. Čím sem starší, začínám sledovat i tyto filmy z éry dávno minulé a objevuji jejich kouzlo. Pěkných 70%

9. září 2008
avatar uživatele
90 %

Chmel je naše zlato

Dnes bychom mnohé z toho, co bývalo v příběhu dramatické, tolik neřešili. Přesto příběh jasně směřuje k sexuálnímu vztahu dvou mladých lidí, kteří to často ani nyní nemívají jednoduché. Tenkrát se kladl důraz na dlouhodobé perspektivy vztahů, antikoncepci tehdy zastupovala tak tableta acylpyrinu mezi ženskými koleny, vše partnerského se pojímalo docela vážně a okolo sblížení se nadělala spousta sračiček, v informovanosti o tom živočišném v nás byli naši dědové a babičky v silné nevýhodě. Dnes je každý teenager takřka sexuolog, zato ta vážnost vztahů šla celkově docela k ďasu. Když s vědomím toho budeme trošku shovívaví k lehké naivitě aktérů, k úsměvnosti některých situací a při hodnocení z pohledu dneška k někdy až hysterickým reakcím, jsou Starci na chmelu zajímavým a slušným muzikálem. Už proto, že se odehrávají v šedesátých letech, které i u nás znamenaly alespoň dočasné uvolnění tehdejší společenské prudérnosti. Příběh věčně mladý, hudební čísla výborná, co více si přát..

8. listopadu 2007
avatar uživatele
80 %

:D no byla sem nucena se na to koukat ve škole, ae dobrý, muzikály mam ráda, tag pro ne:P líbilo se mi to

7. listopadu 2007
avatar uživatele
0 %

Film mě vůbec nezaujal. Ani zápletka a natož hudba. Zdá se mi, že svět by se bez tohoto filmu klidně obešel...

2. července 2007
avatar uživatele
90 %

Ivana Pavlová

Modleme se zas a znova, bosa nova, bosa nova! První muzikál, který jsem viděl a už v dětství mě hodně zaujal. Příběh je zábavný a hudba vynikající.

3. února 2007