home
Srdce v Atlantidě

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
80 %

No čekal jsem trošku víc, ale i tak se na to dalo koukat,. Je to typický film podle Kinga. Byly tam Kingovské rysy, ale přece jen jsem čekal víc. Každopádně patří metzi filmy, co stojí za prohlédnutí. I kdyby jen jednou.

14. dubna 2010
avatar uživatele
80 %

Hearts In Atlantis

Už mi to příjde jako osud. Aniž bych to nějak vyloženě chtěl, tak narážím na filmy podle Kingových povídek. Po tomhle filmu jsem pokukoval už nějakou dobu a jeho námět se mi moc líbil, ale že tohle je jedna z nich jsem se dozvěděl až po dokoukání filmu a upřímně řečeno, mě to velice překvapilo. Tenhle film byl totiž úplně z jiného šálku, než jsme od Kinga zvyklí. Bylo to spíše rodinné drama, než napínavý thriller a filmová adaptace byla jedna z těch lepších. Lepší, jak kdejaké jiné zfilmované Kingovy romány. Režisér Scott Hicks uměl do filmu dát potřebnou dávku emocí. Po té dramatické stránce byl film vyšperkovaný a emocemi se zde nešetřilo. Knižní předloha údajně většinu čtenářů nesmírně dojala, takže se pochopitelně o to samé snažil i film. Co se týče mně osobně, filmu se to podařilo a dojal mě. Na filmu mi ovšem i vadilo pár věcí, jako je neuzavřenost příběhu nebo málo údajů, informací a zajímavostí ohledně Hopkinsovi postavy. U téhle postavy bych se pozastavil. Anthony Hopkins byl ten, na kom celý film stál. I kdyby byli Anton Yelchin nebo David Morse sebe více dokonalí herci, kdyby zde Hopkins zklamal, film by stál za dvě věci. To se však nestalo, ale stejně jsem měl pocit, že scénárista William Goldman (mimojiné přepsal ke zfilmování i Kingovo "Misery nechce zemřít"), mohl Hopkinse více zaměstnat a to tím, že by jeho postavu trochu rozvětvil a udělal tak pro diváka film více zajímavým a dechberoucím, než ve skutečnosti byl. Tenhle film také utrpěl na nesympatičnosti některých postav a né zrovna skvělých hereckých výkonů. Takovým typickým příkladem tohoto filmu je Hope Davis, která ztvárnila matku hlavní postavy. Její postava nebyla sympatická, ale to ani být neměla. Měla působit bezradně a sobecky, ale Hope Daviso z této postavy udělala normální semetriku a nic víc, než to. Navíc chvílemi neskutečně přehrávala a to se mi vždycky příčí. Anthony Hopkins byl příjemně tajemný, sympatický a neubližný. Přesně takový, jak jeho role vyžadovala, takže na tohoto herce nemám vůbec žádné výtky. Anton Yelchin je zde ještě nedozrálý a to se i projevuje v jeho hereckém výkonu. Podává výkon podobně, jako by ho podal jakýkoli mladý herec před pubertou, čili čistý průměr. David Morse také potěšil i když byl na scéně jen opravdu malou část filmu. Scény s ním jsou ovšem zcela emocionálně laděny a jeho nešťastné a psí pohledy, které se navzájem prolínají by na Vás měli zcela zabrat. Jedním dechem: "Po dlouhé době opět kvalitní drama, které mi na dlouhou dobu uvízne v hlavě. Hlavně díky příběhu, atmosféře, Hopkinsovi a Morseovi!" Dávám 80 % a řadím do domací filmotéky!

13. dubna 2010
avatar uživatele
100 %

O tomhle filmu jsem se taky dozvěděla přes kámošku, která mě na to donutila podívat se, abych jí to vysvětlila... A abych byla upřímná, tak se mi to opravdu moc líbilo a i v knižní podobě to je naprosto skvělé.

10. května 2006