home
Spy Game

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
90 %

super

Na tomto filmu se mi velice líbilo, jak se zde prolínají dějové linie většiny života ústředních hrdinů. Celý příběh je zajímavý od začátku do konce nemohla sem se od něj odtrhnout. Vřele doporučuji

24. ledna 2010
avatar uživatele
70 %

Spy Game

Další film Tonyho Scotta je za mnou a jsem rád, že to není zase tak průměrný film, jako byl mnou posledně viděný "Únos vlaku 1 2 3". Tony se zde může opět pěkně ukázat. Má k tomu originální scénář i hodně zajímavé herecké obsazení. "Spy Game" mi ovšem hodně zněl a připadal jako film "Labyrint lží" od Tonyho bratra - Ridleyho Scotta. Ten měl skoro stejný námět a dva působivé herce. Jediný rozdíl byl v tom, že "Spy Game" zněl poutavěji, než tahle novější kopie od Ridleyho. To však nic nemění na tom, že jsem ohledně tohoto filmu měl pochybnosti, protože vypadal na ten typ filmu, kde se víc mluví, než jedná a to je pro filmy špatné znamění a tenhle film se mi zezačátku jevil jako ten typ filmu. Jenomže to by nesměli být scénáristi Beckner a Arata natolik chytří. Připsali do příběhu totiž ještě pár "flashbacků" čili pohledů do minulosti, které jsou zábavnější, akčnější a jsou chytře rozesety po celém filmu tak, aby tak konverzační linka s Robertem Redfordem nebyla moc nudná a dlouhá. Sice to nezabrání nudným chvilkám úplně. Na začátku musíte chvíli trpět, než se film pořádně rozjede, ale tímto tahem scénáristé předešli tomu, aby se tahle nuda šířila dál. Navíc i ta nudnější linka s Redfordem začne být v závěrečné čtvrtině filmu o něco zábavnější. Je to dobrý film. Rozhodně není Scottův nejlepší, ale jeden z těch lepších. Skvěle promyšlený, na žádné zvraty zde sice nenarazíme, ale vychutnáme si závěr, kdy společně s Redfordem všechny přelstíme. Pořád tady mluvím o Redfordovi, ale to je jen proto, že on jediný zde nějak hraje. Pitt se totiž z velké části objevuje ve filmu jen ve "flashbackcích" a scénáristi mu nedávají prostor se nějak projevit jelikož vždycky, když je Pitt na scéně, začnou přestřelky, exploze, honičky, zkrátka humbuk. Na jednu stranu rozumný tah scénáristů, na druhou stranu jáma, kterou si film sám vykopal a pořád do ní padá. Redford je totiž jediný, kdo z celé té herecké skvadry znatelně předvádí dobrý herecký výkon. Pitt je tu pouze sympaťák, Catherine McCormack ohromně nezajímavá a Stephen Dillane obyčejný a navíc neubližný záporák. Jedním dechem: "Promyšlený scénář, režie výborná a sympatická hlavní dvojice. Scénáristi ovšem při vymyšlení námětu zapomněli zakrýt úplně všechny dírky a tak film v několika momentech, díky několika věcem upadá. Škoda!" Tony Scott tak, jak jsem na něho zvyklý. Zasloužených 70 %.

6. ledna 2010
avatar uživatele
70 %

Už jsem dlouho neviděl nějaký pořádný thriller, a jakmile jsem dostal do rukou tento, netrvalo ani chvíli, než jsem ho měl za sebou. Nic jsem o něm nevěděl, ale i tak jsem do něj vkládal velké naděje, protože jako další akční nalejvárnu bych asi bral cokoliv. Co se týče akčních scén, jsem více než spokojen. Spy je jednoznačně špion a to film zezačátku neuvěřitelně oslabuje. Člověk si jenom říká, až nastanou ty vychytralé scény z Dannho parťáků a rozjede se největší akce, která zachrání pro jednou svět od nepřátel. O svět se tu ale nikdo nezajímá a proto přišla druhá nejčastěji používaná varianta a to bývá prachsprostá a obyčejná mise za jakýmkoliv účelem, která se později zapomíná. Brad Pitt, jako první osoba viděná ve filmu, mi jako agent zrovna nesvědčil. A jakmile jsem viděl v podstatě mnou neznámého Roberta Redforda, hned jsem měl úplně celou posloupnost před sebou. Okamžitě se mi vybavily scény z filmu Šakal, kde se Richard Geer i přes svou minulost vrátí ke svému řemeslu. Přesně to jsem čekal od Redforda, jako od „předdůchodce“, že se vydá vstříc svému osudu, aby zachránil svého kamaráda. K mému překvapení jsem se těchto přímočarých hovadin nedočkal a za to jsem vskutku velmi rád. Brad Pitt, po tom, co se objevily opaky těch věcí, co jsem prve psal, vypadal jako postava na odepsání, jenže film je vyprávěn tak super způsobem. Redfordovo vyprávění předešlých událostí se ukázala jako nejlepší varianta. Měl jsem z toho hned pocit, že tyto události se prostě staly, a že se v nich nedočkám takových zvratů, které by zkrátka nesouvisely se zápletkou filmu. A díky tomu byla možnost vidět Brada Pitta, jako skvělého špiona, podobně jako ve filmu Pan a paní Smithovi. Ale vše mělo své nedostatky. To, co jsem popisoval, je sice super, ale chvílemi neuvěřitelně nudné. Film je třeba sledovat celou dobu, aby vám události dávaly smysl, ale zároveň je to někdy prostě úmorné.

5. května 2009
avatar uživatele
90 %

Pokud je akční film natočen inetligentně, není vysloveně přehnaný a nefigurují v něm drsní týpci, sexy kočky, brutálně super rychlá auta, vyumělkované akční scény, tak potom se opravdu jedná o příjemnou akční podívanou. Spy game je jedním z filmů tohoto typu. Přiznávám, že začátek mě poněkud nudil a to nejen proto, že se hodně mluvilo a málo činilo, ale také proto, že jsem pořádně nevěděla o čem je řeč. Film je natočen stylem "pohled do minulosti", aneb na začátku se něco stane a vše co bylo předtím se vysvětlí v průběhu filmu. Zajímavá kombinace herců a to Robert Redford a Brad Pitt, pánové, kteří i v 50ti vypadají na 30, stála za podívanou. Pravdou je, že větší hereckou příležitost tady dostal Robert, ale Brad pozadu rozhodně nebyl !! Robert hrál agenta CIA Nathana Muira, který má odejít do důchodu, ale dozví se, že jeho chráněnec, žák a kolega Tom Bishop ( Brad Pitt ) byl uvězněň v Číně, kde byl "načapán" při špionážní akci a hrozí mu smrt...A celý film je v podstatě o tom, jak "přečůrat" kolegy, kteří chtějí Toma nechat svému osudu a v podstatě ho zabít, tak, aby na to nepřišli. A jak tak film plyne, tak se dozvíme, jak se Nathan s Tomem poznali, jak probíhal jeho výcvik, a také to, co vedlo k tomu, že ho nakonec uvěznili...Jen postava Nathana Muira zůstává zahalena oparem "neznáma", o něm se během filmu nedozvíme nic zajímavého. Komické mi přišly spekulace, kolikrát byl ženatý a na konci filmu kdosi hodí do davu, že byl vlastně ženatý jednou, přitom se počítalo se čtyřmi manželkami. Tím, že Nathan byl takový "tajemný", tak i celý film to okořenilo !! Jak všechno nakonec dopadne, tak na to se už každý musí podívat sám. Nutno ale dodat, že konec byl z celého filmu prostě nejlepší. Především okamžik, kdy Nathanovi kolegové zjistili, že s nimi pěkně vypekl !! Klobouk dolů, velmi impozantní konec, hodný tak leda Jamese Bonda :o) Myslím, že když dám 90%, tak budou zasloužené...Já na Spy game nenašla nic, co by mi nějak vadilo. 10% dolů za to, že přeci jen existují lepší filmy...

8. března 2009
avatar uživatele
80 %

Běžně takovéto filmy nevyhledávám, ale narazila jsem na něj náhodou v televizi. Zaujal mě, je rozhodně zajímavý, a Redford hraje skvěle. No a Brad Pitt... je Brad Pitt :-D Takže tak 80%

10. ledna 2009
avatar uživatele
70 %

Jednou to bylo zajímavé

Tento druh filmů nepatří k mým oblíbeným, ale tentokrát to bylo snesitelné, především díky retrospektivě a R. Retfordovi. Brada Pitta nemám moc ráda, ale vzhledem k tomu, že ve filmu toho mnoho nenamluvil a jen se tam chvílemi míhal to bylo únosné. Byl to velice zajímavý pohled na CIA. Každopádně film jsem viděla jednou a myslím, že u toho zůstane.

5. října 2008
avatar uživatele
70 %

Tony Scott si asi vzal příliš velké sousto, ale povedlo se mu natočit dobrý špionážní thriller, u kterého jenom zamrzí, že se víc kecá a akce je málo.

9. srpna 2008
avatar uživatele
100 %

Vzpomínky

Film založen z větší části na vzpomínkách. Celkem mě zaujal a nepatří mezi propadáky, vždyť už herecké obsazení je slušné. Filmu právoplatně patří 80%.

11. března 2008
avatar uživatele
70 %

Spy game byl film s celkem dobrým příběhem, dobrým obsazením, dobrými hereckými výkony (jak už je ostatně u Brada Pitta a Roberta Redforda zvykem) a docela se mi líbil. Nepatří mezi to nejlepší, co kdy bylo natočeno, ale ani mezi to nejhorší a to se cení.

24. ledna 2008
avatar uživatele
70 %

Docela dobry film, clovek se u nej nenudi, ale podobnych filmu je vic nez dost a je dost tezke vymyslet nejaky novy nepouzity napad je hodne tezke, ale tady se to aspon castecne povedlo. Pribeh je taky dobry a hlavne me na tomhle filmu bavily dve dejove roviny, ktere byly zpracovany opravdu bravurne..

17. ledna 2008
avatar uživatele
70 %

Pohoda, klídek...

Není to špatný film, dokonce bych řekl, že je to docela dobrá podívaná, ale všechno to působí nějak zbytečně. Nejenže podobných filmů existuje nepočítaně a lepších, ale hlavně jsem asi nepochopil, jakou cenu mělo útržkovité vyprávění z různých koutů světa o nějakém agentovi, který leží někde ve vězení, čímž je jasné, že v tom vyprávění nezemře, že se mu asi ani nic nestane, čímž to celé ztrácí na atraktivitě. A hlavně ty minipříběhy o ničem takřka nevypovídají, maximálně že žít v zemích třetího světa není asi sranda. Naštěstí je to ale příjemné sledování všech těch zbytečností, herci jsou také příjemní, má to svá lepší i slabší místa. Rozhodně sledování ještě někdy zopakuji, už jen proto, že o režii se postaral Tonny Scott a jeho rukopis je místy hodně znát.

26. dubna 2007
avatar uživatele
90 %

Brad Pitt

Film jsem viděl už podruhé a pořád mě bavilo sledovat, jak Robert Redford tahá za nitky a připravuje záchranou akci. Špionážní prostředí dodalo filmu zajímavé napětí.

17. března 2007
avatar uživatele
70 %

Spy Game

Čekala jsem bohužel více. Ono ta očekávání většinou dopadnou jinak, než si člověk myslí. Viděla jsem už nějaké podobné filmy, není to pro mě úplně to pravé ořechové, ale nalákali mě hlavně Brad Pitt a Robert Redford. Od nich jsem si slibovala hodně, nijak výrazně nezklamali, Brad je v podobných rolích mnohem více sympatičtější než jako hrdina s přiblblým úsměvem... Jenže jen dva herci tady film neutáhli. Pokud se zaměřím na děj, byl takový mdlý a plytký, táhlo se to, žádná pořádná akce, žádné pořádné napětí... Fakt jsem čekala více, ale zase slušný film to je.

17. března 2007
avatar uživatele
100 %

...

Yo!!tohle je vážně uplně bezvadnej film!!Brad Pitt a Robert Redford jsou spolu vážne bezvadný!!tenhle film se mi líbil tím, jak byli postupně seskládány části celého příbehu..bylo to vážně moc hezký, všem to doporučuju!!

11. dubna 2006