home
Špína Londýna

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
90 %

Tento film ukazuje krutou stránku života lidí, na které se nikdo neptá a nikdo se o ně nezajímá. Film se mi líbil,i když je smutný a často mi bylo líto, že je to realita. Avšak opravdu stojí zato se na to podívat.

19. září 2007
avatar uživatele
90 %

Audrey Tautou

Je to hodně syrový příběh, ale podle mě bude skutečnost ještě špinavější. Každopádně je to neobyčejně zajímavý film a měl pro mě zábavný druh humoru.

23. dubna 2007
avatar uživatele
70 %

Vcelku drsný a realistický příběh. Scénář je velice dobrý a ve filmu je plno zajímavých scén, ale moc se mi nelíbilo prokreslení postav. Tak nějak mi to připadalo jako Bílý román z dob komunismu. Nicméně představitelé hlavních rolí se snažili. Chiwetel Ejiofor byl velice dobrý a Sergi López jako typický padouch byl téměř neodolatelný. Naopak vůbec mi sem nezapadla Audrey Tautou. Nevím, jestli to bylo tím, že mě štvala ona, nebo měla blbě napsanou postavu. Lehce nadprůměrný snímek, který za jedno podívání určitě stojí.

23. dubna 2007
avatar uživatele
60 %

Je to drsný film, taky zajímavej, já se ale na něj dívala spíše kvůli Tatou, o kterou jsem se celkem zajímala. No bylo to dost dramatické, dávám 60%

12. února 2007
avatar uživatele
80 %

Moc pěkné drama, zajímavé (a aktuální téma). Dobře mě překvapil taky herec v hlavní roli Okweho, myslím že mnohem víc než Audrey Tatou, kterou už po pár filmech (nemysím zrovna Amélii) prostě nemusím (podle mě hraje všecky role skoro stejně). Děj je trošku předvídatelný, to ale přebijí silné momenty, i když některé hrají až moc okatě na city diváků.

24. října 2006
avatar uživatele
90 %

Dá se koupit štěstí a svodoba za ledvinu? Zajímavý film o drsných osudech imigrantů v Londýně se smutným, ale přesto dobrým koncem. Mě se to líbilo, dávám 90%.

10. srpna 2006
avatar uživatele
80 %

Kde se tu vzala ta špína?!

Velice zajímavý snímek, který je jak drsný a někdy depresivní, tak i dojemný... zejména na velmi povedeném konci, ne že byste se rozbuleli, ale je to prostě pěkné, a přitom to není trapné... Jako drama je to velice pěkné, ale až moc předvídatelné, což je myslím velmi důležité, aby se toto nestalo. Jinak herci - jsou prostě famózní, film dokáže někdy i pobavit, takže můžu se spojeností v tváři říci, že to není sice bůhvíjaké převratné dílo, ale za zhlídnutí to rozhodně stojí... O pěkné, občas trošku depresivní hudbě nemluvě - dodává filmu pěknou atmosféru, která je v dramatu velmi důležitá. 80%...!

9. srpna 2006
avatar uživatele
80 %

Bylo to pěkný, ale na nějakejch místech mi to přišlo trošku zdlouhavý, tak jsem se nudila. Skvěle mi to ale vynahradilo vyoperování ledviny (fakt hnus :-() a samozřejmě konec. Bylo to strašně deprimující. Stephen Frears ukázal jinou stranu Londýna, než jaký známe. Co mi ještě vadilo, ale to není chyba filmu, to bylo, že čt2 to uváděla v českém dabingu.

9. srpna 2006
avatar uživatele
80 %

Špína Londýna

Moc pěkný film o úskalích, která čekají nelegální migranty v Londýně. Audrey Tautou je opět krásně roztomilá, i když je její role poněkud drsnější než v jejích předchozích filmech. Bohužel vztah mezi ústřední dvojící není dostačně prokreslen a kdovíjak nervydrásajícího dramatu se také nedočkáte.

8. srpna 2006
avatar uživatele
100 %

I to je Londýn...

Film se mi moc líbil, neskutečně vyčnívá z řady ostatních filmů. Výkony dvou hlavních postav jsou skvělé. Až do této doby pro mne neznámý představitel doktora Okweho je opravdu přesvědčivý v tomto lidsky silném příběhu nelegálních emigrantů. Občas mi přeběhl mráz po zádech.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Zajímavý film

Je to opravdu zajímavý film, který se zabývá sociálními problémy. Je až neskutečné, co lidé udělají pro peníze. Film ukazuje skutečnost. Zabývá se zase jiným tématem. A to dělá tento film podle mého názoru originálním. Je to film, který musíte vidět.

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

...

věděl jsem že tu půjde o nějakej obchod s lidskejma orgánama, ale že to bude až takhle drsný, to jsem nečekal ani náhodou.. .ale jinak je to moc dobře natočenej film s úžasnou audrey tautou..

Kdysi dávno