home
Nebezpečná rychlost 2: Zásah

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
70 %

Trochu modernejšie prostredie, napínavé zostáva ako jednotka no proste jednotka bude jednotkou. Strašne mi vadilo ako ten člen posádky či kto to vlastne bol čo kormidloval loď stále rozprával ako loď spomaluje (takmer na konci filmu) a ako stále mykal telom. To miknutie je zaujímavé vidieť raz ale nie stále takmer pri každom otočení kamerou práve na neho.

24. června 2011
avatar uživatele
50 %

Takový obyčejný průměr

Nebezpečná rychlost 2 nedosahuje ani omylem kvalit jedničky, už prostě neni tak zajímavá...co má za smysl vzít vlastě naprosto stejné téma a jenom ho strčit do jiného prostředí? Zvlášť když už tu neni Keanu Reeves a hlavní hrdina je naprosto nesympatický... no s tímhle šláply tvůrci krapet vedle, ale za jednoznačný průser se to také označit nedá.

6. května 2011

Zřejmě vzali jedničku, ale změnili prostředí. Takhle by mohli pokračovat ještě dál-třeba v letadle, ponorce, na horské dráze....

26. října 2010
avatar uživatele
40 %

Nebezpečná rychlost s Keanu Reevesem je dneska už, myslím, klasika se svým typickým námětem o autobusu, který nemůže zpomalit pod 50 km/h. Mělo vůbec smysl vytvářet druhý díl, když už stejně každý ví, že se prvnímu nemůže vyrovnat? Nebezpečná rychlost je prostě jenom jedna, a to vážně byli tvůrci tak naivní s domněnkou, že s dvojkou prorazí? Myslím, že toto je úplně typický druhý díl, který má k pokračování typu Terminátora velmi daleko, přičemž se může spíš srovnávat s béčkovými propadáky, jako je třeba druhý díl Hvězdné pěchoty, Lovecké sezóny, Krále Škorpiona apod. Druhé díly, které jen přesunou myšlenku do nového prostředí a do nových postav prostě nemají naději. Druhá Nebezpečná rychlost se přesouvá z autobusu na loď a od Reevese k J. Patrickovi. Ona by se výletová kocábka klidně vydržet dala, ale s Patrickem, který se snaží Reevesovi vyrovnat, to už prostě nejde. Připadá mi, že je až nadmíru trapné odmávnout předchozí hlavní postavu ubohým jednovětným sloganem stejně jako tomu bylo v xXx 2, a možná ještě víc, když se rádoby vtipně poukazuje i na typické hlášky. Patrick už prostě není ten policista, který zachraňuje lidi z nebezpečí, a co se dá říct o Sandře Bullock? Natolik chtěli tvůrci nového Jacka zviditelnit, že se na Sandru skoro vůbec nedostalo. Nicméně, přejděme k příběhu. Abych řekl pravdu, film naštěstí nezvládl být úplně nudný. Nová akce vyzněla docela fajnově i padouch v podání Willema Dafoea byl oproti novému poldovi daleko příjemnější změnou, tedy až na příliš klasický záporný dojem, který občas vytvářel. Každopádně ubikace lodi na autobus prostě nemají. A možná si toho všiml i někdo jiný, ale nepřišlo vám, že postup děje i prakticky všech scén jakoby přesně kopíroval první díl? Nepřišlo vám, že padouch dělal stejné věci, že k určitým věcem došlo ve stejný čas, že Sandra byla znovu unesena, a že polda ji šel znovu zachraňovat? Jen se změnil povrch, na kterém vozidla různého druhu jezdila. No, Nebezpečná rychlost 2 má i své klady, ale spíš neměla nikdy vzniknout. Myslím, že bychom se bez ní obešli.

28. srpna 2010
avatar uživatele
40 %

Moc mi to nedalo

1 byla 100x lepší, to řekne každý. Byli tam sympatičtější herci, tady ten mi absolutně nevyhovoval.. Bylo to úplně stejný, akorát na lodi vůbec to nemuseli dělat. Spíš to není pokračování ale něco jako... Jiný druhý film. Kdyby tam nebyli ti stejní herci, mohla bych si myslet, že to jsou dva rozdílné filmy. Ani soundtrack nebyl jiný. Stále ta stejná dramatická hudba, jako v jedničce. Takže celkové hodnocení je, že pokud někdo neviděl 1, je to pro něj fajn film, ale pokud ano, nic dalšího vám to nedá.

27. srpna 2010
avatar uživatele
80 %

Dobrej film, ale vzhledem k tomu že to je pokračování, musím přihlédnout k prvnímu dílu, který byl mnohem lepší. Aspoň mě bavil více. V tomhle dílu bylo až moc věcí, co se mi nezdály. No spíše se mi zdáli nereálné. Příběh je prakticky stejný, jako v jedničce. Jedinný rozdíl je jiný herec, co hraje policistu a také, že se děj přesunul na loď. Padouch je magor stejně jako v jedničce. takže jinak nic nového.

20. ledna 2010
avatar uživatele
60 %

Fajn

Takový normální akční film s trochou napětí. Nic extra, ale dalo se na něj dívat. Herci předvedli uspokojující výkon, takže co víc si přát.

24. srpna 2009
avatar uživatele
60 %

Jason Patric

Je to průměrný akční film s trochu uměle vytvořenými akčními scénami, jako se záchraným člunem, motorovou pilou atd., jak bývá u podobných filmů tradiční. Ale tady to nějak víc bije do očí.

22. srpna 2009
avatar uživatele
60 %

Já si myslíš že první díl nebezpečné rychlosti je určitě daleko lepší než díl druhý.
chybí tomu ten humor a správná akce možná kdyby nasadily toho samího herce jako u prvního dílu tak by to mohlo být i lepší než jak to udělaly.

7. září 2008
avatar uživatele
70 %

Tak to vidím já...

Není to špatné, ale splašená loď nebude nikdy tak cool jako splašený autobus. Není to špatné, ale není to nic nadprůměrného... Navíc tu někdo chybý... hádejte kdo. Bez Keanuho to už opravdu není ono. Film nemá ten šmrnc a tu jednoduchost předchozí akční jízdy. Je to už jen bezduché, ale už ne zábava.

27. května 2008
avatar uživatele
60 %

Film se rozhodně nevyrovná předešlému dílu. I tak se mi docela líbil děj a dobrá akce. Jenom škoda ,že tam zase nehrál K. Reevse, bez ně to nebylo ono. Alespoň tam zůstala S. Bullock, která to trochu vylepšila. Doporučuju lidem, kteří si chtějí odpočinout a nepotřebují k tomu ňejaký trhák.

11. května 2008
avatar uživatele
20 %

první díl byl rozhodně lepší:), tohle je už takovej "trapnej vývar z prvního dílu" ..., bez Reevese to prostě není ono,... a autobus je lepší než loď :P

28. dubna 2008

Tak jednička byla rozhodně lepší. Příde mi to, jako kdyby tvůrcům postupně během filmu docházely nápady....Už to nebylo tak dobré, ale i tak to nebylo uplně špatné...;) Ale raději se znovu podívam na jedničku;)

6. dubna 2008
avatar uživatele
60 %

Téměř jako každý, i já se připojuji k názoru, že jednička s Keanu Reevesem v hlavní roli byla jednoznačně lepší, ani tohle však nebylo úplně k zahození. Myslím, že to bylo docela dobré, ale stalo se to, co se většinou stává, a sice že druhý díl bývá horší než ten první.

27. března 2008
avatar uživatele
90 %

Nebezpečná rychlost 2: Zásah

Nic moc pokračování úspěšného prvního dílu...Role Alexe neviniká jako role Jacka v prvním díle...Ale i přesto 90%

12. srpna 2007
avatar uživatele
30 %

Prachsprosté ždímání dobrého názvu prvního dílu. Není to úplná katastrofa, ale děj je poměrně nudný a nebavil mě. Stejně tak jako hudba a herecké výkony.

17. července 2007
avatar uživatele
30 %

Žádná sláva

Sama Sandra prohlásila, že se jedná o největší blbost, kterou kdy natočila. Sice váhám jestli jejím nejhorším filmem není Slečna drsňák 2, ale souhlasím - je to blbost. A přitom předchozí díl byl vyloženě dobrý. Jenže.. Filmu znatelně chybí hrdina, drsný týpek, kterýmu budete fandit. Chatrné náhražce Keana se moc fandit nedá... Sandra nepatří mezi mé top herečky, takže mi zbyde oslizlý padouch (překvápko:-), který je jediným plusem filmu. Za Defoa 30, jinak vážně nuda

9. července 2007
avatar uživatele
0 %

No tak na rozdíl od jedničky která se mi dost líbila byl tohle humus.Nesympatičtí herci a všechno se mi prostě zdálo takové divné.Myslím že dvojku vůbec natáčet nemuseli .A hlavně tam chyběl Keanu Reeves .No a celý ten příběh z lodí která pak na konci.......(nebudu prozrazovat).No prostě z jedničkou se to nemuže vůbec měřit a taky si myslím že Alex Shaw byl naprostý nekňuba co neumí do pěti počítat a co se nejdřív jako king opije a pak celou noc zvrací do kyblíku.No co dodat HuMUS!!! Na jedničku to nemá!!!!!!!!Jo a ještě nový záporák John Geiger nebyl zrovna moc sympatický ,ale byl to velký cvok!!!

7. července 2007

Jedničce se nevyrovná a vlastně ani se nedá říct, že by to sní mělo něco společného, tak nanejvýš hlavní postavu. Není to dobrý film.

30. května 2007
avatar uživatele
40 %

1 byla lepší

Tohle pokračování bylo celkem zbytečné. 1 měla úspěch a tvůrci chtěli na tento úspěch navázat. Neúspěšně. Děje jsou si hodně podobné. Sandřina role byla v tomhle filmu skoro zbytečná, Jason Patrick neumí hrát. Wiliam Defoe hraje dobře, ale ani on to nezachrání. Snaha o humor je dost křečovitá. Karibské prostředí a úžasný průjezd lodi městem jsou nejsilnější trumfy filmu a díky nim dávám 40%

14. dubna 2007
avatar uživatele
60 %

Myslím si, že první díl byl daleko vydařenější a lepší. Sandra Bullock sice zachraňuje co může, ale i tak to nestačí. Dvojka se prostě nepovedla tak jak měla. Nijak mě to neoslnilo - dávám 60%.

13. dubna 2007
avatar uživatele
80 %

podľa môjho skromného názoru je to v niečom lepšie ako bola jednotka, pokazili to tým že tam nezaradili Keanua Reavesa, ale aj tento herec to zahral dobre, dá sa aj pozerať na to. dosť to oživil W. Defoe

7. března 2007

Nebezpečný film: Blbost.

Nehorázně nesvižný a tupý film zároveň. Sandra Bullock v roli prsaté dívčiny která se prostě ocitne na výletním parníku a ejhle, Williem Dafoe se zrovna rozhodl že jí vyhodí do povětří. Klišé doslova triská z tak ubohého filmu že i Keanu Revees radši odplul mnohem dál. Z filmu neplyne ani žádné poselství, nebudete vřískat u vypjatých scén, nebudete nic, jen tupě zírat na obrazovku a sledovat to, jak se Sandra Bullock nebezpečně rychle a zběsile řine do záhuby. Adrenalinově 40%.

1. února 2007
avatar uživatele
30 %

S jedničkou se vůbec nedá srovnat. O hodně horší. Keanu se prostě nedá srovnávat s kdejakým pošukem, kterým ho nahradí. Zápletka taky nic moc a konečné zastavení lodi ve městě mi přišlo hodně praštění.

1. ledna 2007
avatar uživatele
60 %

Sandra

Tak zaprvé, musím prostě srovnávat. Jedná se o další nastavovanou kaši. Ani jednička mě moc nenadchla, ale tohle byla ptákovina. Sandra mě nepřesvědčila a strašně moc mi tu chyběl Keanu Reeves. Děj byl předvídatelný a celkově to nebylo ani vtipné, ani skvělé. Spíš takový šedý průměr.

9. prosince 2006
avatar uživatele
80 %

Tak přestože toto pokračování bylo asi dražší (větší dopravní prostředek), tak už alespoň pro mne nebylo tak napínavé a strhující jako předchozí film. Proto ubírám pětinu z hodnocení což dává 80 procent. Ale dobrá zábava a zajímavé akce, konec filmu mě docela překvapil, nečekal jsem to, muselo to být docela filmařsky náročné.

3. října 2006
avatar uživatele
50 %

Jen tak...

Říká se, že první díl je až na pár vyjímek vždy lepší než ty následující. A musím říct, že tento film není vyjímkou. Nevím jestli mi chyběla přítomnost Keanu Reevese nebo mi nesedla ta spousta vody =D, ale tenhle film mě moc nesedl. Proto 50%

19. září 2006
avatar uživatele
80 %

Bohužel, opět musím říci, že 2 je horší než 1. Ano, je to tak. Sice mě ten film baví a ráda na něj kuknu, ale už prostě není tak nabitý a tak napínavý jako díl první, kde sem seděla přikovaná k židli a kukala co se bude dít. Ale Sandra to opět zahrála dobře!

16. září 2006
avatar uživatele
60 %

Nebylo to takové jako jednička,ale našla jsem si své.Místo autobusu tu byla loď.Myslím,že druhý díl se nemusel točit.Koukla jsem na to,ale nijak mě to neokouzlilo.

28. srpna 2006
avatar uživatele
70 %

Zase to bylo skoro to samo.....terorista, rychlá loď, Sandra Bullock. Oproti jedničce to byla docela nuda. Vylepšil to závěr, kdy celá loď projela městem, to se mi fakt líbilo.

22. července 2006
avatar uživatele
lsk
...
50 %

Jednotka bola v celku fajn malo to grády, ale toto bolo také dosť umelé, proste komerčne natočené a miestami prehnané, hlavne ten záver s tou lodou. V konečnom zhrnutí dalo sa na to pozrieť, ale je to taký priemer.

6. července 2006
avatar uživatele
50 %

Když bych měla porovnat jedničku a dvojku, tak opět platí to, že většinou na úspěch jedničky, dvojka nedokáže navázat. A na tomto filmu je to opravdu vidět. Je to daleko nudnější než jednička.

10. června 2006
avatar uživatele
40 %

to samé s někým jiným...

Mohla bych napsat,že to je rychle ubíhající děj,ale asi bych být něma nevolila jinou hlavní postavu,protože mě to rozhodně od filmu odrazuje...

18. května 2006
avatar uživatele
70 %

Filmy s takovým dějem mám celkem dost ráda, ale v tomhle se mi moc nelíbilo, že v něm už nehrál Keanu s Sandrou, ale jen Sandra. Vypadalo by to líp. Tohle bylo už trochu víc přitáhnuté za vlasy, ale i tak to ušlo. Stejně byl ale ten první díl lepší...

29. dubna 2006

A Pokračovanie

Jednotka sa mi páči viac ale aj tento diel je dobrý a stojí za to si ho pozrieť. ale je tesne za prvým dielom.

28. února 2006
avatar uživatele
100 %

Celkom dobré

Jednotka bola jednoznačne lepšia,no dvojka je tiež dobrá.Sandra Bullock je znova výborná,ale chýba mi to Keanu Reaves.J.Patrick ho nenahradil tak ako by sa patrilo.No aj tak sa mi film páčil a dal som mu vysoké hodnotenie,aby som mu trochu zlepšil priemer.

4. února 2006

Hrůza,

to jsem teda nečekal po úspěchu jedničky. Nuda, nuda, nuda. Film mě nedokázal zaujmout, příběh mi přišel docela chudej až strnulej. Prostě je to hodně slabej odvar oproti jedničce.

25. ledna 2006
avatar uživatele
70 %

Teda nic moc..jsem se těšila, protože jednička byla sqelá a tohle bylo slabý..ale jinak celkem i ušel.

25. ledna 2006
avatar uživatele
30 %

Hroznéééé! Keanu chýbal

Podľa môjho názoru tam moc chýbal Keanu Reeves. Jednotka bola totálne lepšia ako 2. Prišlo mi to ako umelo nadstavované. Som sklamaná...

24. ledna 2006
avatar uživatele
40 %

PROC TO??

Jednicka me sice prilis nezaujala, ale na dvojku jsem byla presto zvedava a neodolala jsem.. No, ale byly to ztrata casu, tenhle film mi prijde jako jeste vetsi blbost nez byla ta jednicka (tam to jeste slo), no proste des. Chvilemi docela akcnimu filmu chybi zajimavy a poutavy dej a hlavne aspon trochu REALITY, bohuzel.

6. ledna 2006
avatar uživatele
30 %

Hrůůůza...

Oproti jedničce je to naprostý propadáák... A taky mi tu chybí Keanu Reevs... No prostě na nic, ani S. Bulock to nezachránila... škoda, jednička byla supr film

1. ledna 2006
avatar uživatele
100 %

Nebolo to celkom také, ako som očakával, ale dejovo bol obšírnejší vzhľadom k jednotke a keď sa to všetko rozbehlo, tak to bolo znovu skvelé. Proste aj zábava a napätie v jednom u mňa bodujú.

29. listopadu 2005
avatar uživatele
80 %

Nebol takdobry ako 1

Skdoa ze to nebolo uz tak dobre ako jednicka.Ale efekty tu aspon hrali vyznamnu ulohu.A musim pochvalit aj dej filmu ktory bol velmi dobry

20. listopadu 2005
avatar uživatele
20 %

Tak podle mě je to jeden z nejhorších filmů, co jsem kdy viděla. Nejenže s jedničkou se to nemůže srovnávat ani omylem, ale bylo tam tolik momentů, který vypadaly realisticky, asi jako kdybych já přeskočila panelák. Řekla bych, že Keanu dobře věděl co dělá, když odmítal tu roli.

7. listopadu 2005
avatar uživatele
100 %

*

sice už to není tak dobré jako jednička ale dá se na to dívat a má to taky dobré ale fakt neuskutečnitelné pro mě nápady

Kdysi dávno
avatar uživatele
50 %

...

no jak už to ve světě filmu bejvá zvykem - oproti jedničce znatelnej pokles kvality..mám tu pár oblíbenejch scén, ale to že annie v jedničce řídí autobus jak divá a tady neni sto udělat řidičák na auto mi vrtá hlavou pořád..:)

Kdysi dávno
avatar uživatele
30 %

Ach jo...

...ano, je to povzdech. Když se všichni vzpamatovali z úspěchu prvního dílu, rozhodli se -(bohužel)- vytvořit nový, ještě odvážnější projekt, však na podobném principu jako "jednička" a to rozhodně není dobře..

Kdysi dávno
avatar uživatele
50 %

Fuj

Tak tady to vezmu briskně. Dvojka chtěla jen těžit z úspěchů jedničky. Neprospěla jí ale jak změna hlavního hrdiny, tak ani změna dějiště příběhu. Bylo to moc vyumělkované a až moc na sílu. Kdyby se to nejmenovalo nebezpečná rychlost 2 tak asi ani nepoznám, že to má něco společného s tou skvělou akcí v jedničce. Horší průměr.

Kdysi dávno
avatar uživatele
40 %

Strašný!

Celý film byl dost přehnaný - je pravda že katastrofické a nárůživé filmy mám ráda,ale tohle bylo vážně strašný!!!!Celý film byl udělán snad nějakým nemyslitelným člověkem , protože kdo by přežil lodní šroub a loď??? je to vážně hrozný film...napínavý, ale na nic!

Kdysi dávno
avatar uživatele
Morx
...
70 %

*

Dříve se mi líbil víc než jednička, ale teď už dám přednost spíše té jedničce. Je to akčňák na palubě lodi, neni to taková rychlost, ale to neni důvod, proč se mi tolik nelíbí, ale děje se tam toho prostě míň.

Kdysi dávno
avatar uživatele
30 %

Nic moc

Jak už to ve filmech bývá,jednička je lepší!Keanu Reves byl lepší než ten z dvojky.Prostě se jim to nepovedlo!

Kdysi dávno
avatar uživatele
pepe
...
90 %

1

Je pravda, že jednička byla lepší, ale dvojka taky není k zahození nejlepší je jak si loď pluje městem.

Kdysi dávno
avatar uživatele
80 %

:0/

Hodně mě zklamalo, že ve dvojce nehraje Keanu Reeves, který celému filmu spolu se Sandrou dodal tu správnou šťávu. Přesto mě snímek bavil a nedokázala jsem se od něj odtrhnout. A nápad s nebezpečím na lodi je taky zajímavý...Napínavé, k zasmání, místy romantické...opravdu si téměř každý něco najde...A loď "zakotvená" v městečku???To tu ještě nebylo!!!

Kdysi dávno
avatar uživatele
70 %

Ještě ujde...

Kromě toho, že je jednička kvalitněji natočená, Keanu Reeves
odmítl roli ( a udělal více méně dobře ) má dvojka také pár světlých scén. Hodně nepravděpodobná ale úchvatná scéna s lodí "plující" městem jedním z mála světlých bodů jinak naprosto ničím neohromujícího průměrného akčního filmu.

Kdysi dávno