home
Soumrak dne

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
80 %

Tak to vidím já...

Výborný film se skvělou atmosférou, výbornými výkony herců, ale bohužel pokaženým a nijakým zakončením, jehož minimalismus má mít asi sílu - ale já ji nevidím. Hopkins se každopádně pro roli komorníka gentlemana narodil a příběh nabízí k přemýšlení víc, než se zdá na první pohled. Bohužel, ten konec to shazuje o řád níž a z pěkné 90% to dělá slabších 80%

19. června 2010
avatar uživatele
pier
...
80 %

Soumrak dne

Stává se mi velmi vyjímečně že nevím co napsat o filmu na který jsem se docela těšil…To samé se mi stalo i o Soumraku dne, nenapadají mě slova taková jaká bych si přál, tento film je zaručeně skvost už jen tím že podobné filmy se vůbec netočí, je to škoda protože taková komorní dramata by měla v dnešní době kdy světu vládnou počítačová kouzla ukázat že i ony mají právo se ohřát na pomyslném výsluní…Děj se odehrává ve dvou časových pásmech v minulosti a přítomnosti, kde rozhodně převládá a je i více zábavná část minulosti, odehrává se na panském sídle kde se konají různé politické porady které se týkají roztoucího Německého vlivu v Evropě a hlavně v Anglii, vy to vidíte očima komorníka který svou roli bere natolik vážně že když mu zemře na place otec, pokračuje dál ve své práci, v této roli vidíme skvělého Anthonyho Hopkinse který byl za svůj výkon nominován na Oskara nutno dodat že v tom roce byla velká konkurence…V celém přes dvě hodiny dlouhém filmu se jen mluví a mluví a mluví ale je to zábavné a vůbec ne nudné, je radost sledovat jak herci odvádí skvělou práci při které se baví, ve všem tom mluvení je skryta milostná aférka která ale nikdy nedosáhne konečného výsledku protože hlavní hrdinové jsou ve své práci profesionálové… Pro obyčejného diváka nuda, pro filmového milovníka mistrovské dílo…

7. srpna 2008
avatar uživatele
100 %

Měli byste vidět!

Tenhle film bude znát ze zdějšího čtenářstva asi málokdo. A řeknu vám, že je to velká škoda. Ano, není to asi film pro ty z vás, kdo uznáváte jen akci, akci a akci. Soumrak dne je totiž vrcholně komorní drama a skoro veškerý děj se odehrává mezi zdmi jednoho velkého domu. Potrpíte-li si ovšem na precizní režijní, kameramanskou, hudební a především hereckou práci, tenhle film je pro vás jako stvořený. Věřte, že je napínavější a hlavně dojemnější než většina rádobyromantických komedií. Kdybych měla dát dohromady své TOP 5, Soumrak dne by v něm zaručeně nechyběl.

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

Zvláštní film

Vskutku se jedná o nevšední, zvláštní film, plný ponuré atmostféry starobylého anglického venkova a také (pro nás) nepochopitelných společenských zvyklostí, které jsou především doménou postavy Majordoma. Toho si skutečně vychutnal A.Hopkins - těžko si představit, že tentýž herec si v jiné sérii (Dr.Lecter) "vychutnával" své oběti... Na druhou stranu je pravda, že film je dost dlouhý a děj se nevyvíjí právě akčně, což leckoho může odradit. Koneckonců člověk musí mít náladu i na o hodně více "akčnější" Gosford Park, což je film typově podobný, odehrávající se ve stejném prostředí (sice o pár desítek let dříve) a který má nosné téma v podobě kriminálního činu... Globálně vzato se jedná o film velice kvalitní, nepatří však k mým favoritům a i proto srážím 10%.

Kdysi dávno
avatar uživatele
Mike
...
50 %

Zvláštní film

Tenhle film mě nijak nevzal.Možná na mě takový víc psychologický.Asi se mnou nebudete souhlasit ale tomuto filmu něco chybělo něco víc.Neříkám že nebyl dobrý ale prostě se mi nelíbil.

Kdysi dávno