home
Souboj Titánů

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
80 %

I přes pár historických nepřesností se jedná o velmi hezky udělaný film, i s efekty, na tehdejší dobu velice slušnými. Při sledování se člověk rozhodně nenudí.

21. února 2012
avatar uživatele
80 %

Film se mi moc líbí, je to prostě klasika. Je fakt, že efekty, ve srovnání s dešní dobou jsou nic moc, na tehdejší dobu to byla ale pecka... Líbí se mi dějová linie i výkony herců. Zpracování je velmi dobré.

16. dubna 2010
avatar uživatele
80 %

Starej film. Když jsem ho viděl před několika lety, jako prcek, tak se mi hrozně líbil. Ovšem jak jde ta doba, tak už to omrzí. Efekty nic moc. Už jsem asi moc náročný divák. Příběh je dobry, ale efekty už mi nic neříkají. Nicméně je to klasika, takže mín než 80 nedám.

8. dubna 2010
avatar uživatele
60 %

Souboj titánů už jsem kdysi viděl a jako dítě jsem z něj byl zákonitě paf… ale dnes, když jsem si chtěl osvěžit řecké mýty a připravit se na návštěvu remakeu, se situace úplně obrátila. Skutečnost je taková, že místo zábavy, mě sžírala nuda, tam kde měla být nostalgie je pouze rozčarování… Ke všemu ještě ty efekty. Jistě, křivdit se výrazně nedá, 30 let tvoří obrovskou propast mezi poctivými triky a dnešními CGI vytvořenými počítačem, ale i na svou dobu to nemohl být zázrak. Úroveň starých Star Wars je trošku někde jinde. Možná hrál roli rozpočet, nevím… víc se do toho nebudu pouštět. Tak či onak, pořádný film by měl obstát i bez příšer a monster – ve většině případů hraje prim děj a nic jiného. Jenže když si odmyslíte pro mě sporné efekty, zůstane vám něco poutavého? Nikoli, jenom přímočaré putování se záštitou mýtů s tristně nevyužitými postavami! A trošku vím, o čem mluvím. V našem školním projektu točíme dost podobnou záležitost a v obou případech pozoruji stejný efekt. Hrdina přijde, něco se dozví, jde dál, tam někoho zabije a takhle dokola. Podle mě tenhle mustr slaví, byť minimální úspěch, pouze u krátké stopáže, kdy se ještě nestačí dosytnosti okoukat… Ale dát tohle k bezmála dvěma hodinám? Už chápu, proč mě při sledování napadalo všechno možné, kromě sledování obrazovky – myšlenkami jsem byl jinde. Situaci nedokázali oživit ani herci. Ten hlavní, Hamlin, vystřídal za svou dobu působení přibližně dva výrazy – překvapený s pusou otevřenou a hrdinský, kdy s velkou slávou někoho zabil. Nebo jeho nevěsta… ta mi neuvěřitelně připomínala Nastěnku a ve všech vyhrocených pasážích působila nezaujatě… Vypadá to, že hledám pouze samé neduhy a nesoustředím se na celek, ale jak to po mě můžou chtít, když mi nenabídnou ani adekvátní porci zábavy… Pokud se dostatečně nebavím, kompenzuji si to šťouráním do každé podezřelé věci. Starý souboj titánů měl prostě smůlu, u mě neobstál. Ani nevíte, jak se proto těším na remake, který je u nás už za 10 dní (bohužel imdb zatím vypovídá o propadáku). Nechám se překvapit.

5. dubna 2010
avatar uživatele
100 %

Mám rád grécku mytológiu, film má dobrý aj dej, tie efekty sa dajú odpustiť vzhľadom na rok výroby. Ináč vždy si to rád pozriem takže 100% u mňa určite.

7. dubna 2009
avatar uživatele
100 %

Tak tuhle klasiku mám opravdu ráda. Efekty vás asi moc nezaujmou, ale masky jsou na tu dobu opravdu skvělé.

10. března 2009
avatar uživatele
80 %

Souboj titánů je nestárnoucí klasika. Na rozdíl od všech novodobých historických filmů nemá sice o moc lepší průběh a akční scény, ale námětově je úplně geniální, protože řecká mytologie má pořád něco do sebe a když se skloubí dohromady příběh Perseův, máte se na co těšit, protože to je panečku příběh. Řecko samotné je nejspíš historicky nejzajímavější. Mě tedy mnohem víc zajímá historie typu 300 bitva u Thermopyl, protože mykénské Řecko už není tolik bojovné, ale pořád vzhledem k řadám mýtů a bájí patří k těm nejzajímavějším. Dokonce si myslím, že je dobře, že film byl vytvořen hned v osmdesátých letech. Vzhledem díky nepříliš „efektivním efektům“ vypadaly všechny jakoby digitální postavy mnohem strašidelněji. Vždyť víte, podíváte se na krásu efektů dnešní doby a spíš obdivujete tu propracovanost, zatímco zde pohled na Medůzu… To byl teprve pohled, protože ty její oči… brrr. Ale na opačnou stranu mě někdy už ty efekty štvaly. Protiřečím si, ale myslím, že by stálo za pokus udělat remake, protože přece jenom když se podíváte na všechno kolem… Musím brát ohledy na tehdejší prostředky, ale například bozi nebyli nijak zvláštní. Ten kdo z vás viděl třeba film Oddyseus ví, o čem mluvím. Třeba Posidon zde vypadal spíš jako mořská víla když se ocitl ve vodě, nikdo z bohů zde nevyřazoval jakoukoliv mocí, a pohled na Thébis ve Měsíci mě fakt nepřesvědčila. A co teprve kompars, ten vytvářel hodně depresivní prostředí. Perseův příběh mi přišel sice rozsáhlý, ale zároveň příliš přímočarý. Je úžasné, že nejdřív se vypořádá s hádankou a pak přijde další zápletka, ale jakmile uvidíte, že všechny své nepřátele ihned přemůže, že ostatní vojáci při stejném boji zemřou hned, tak aspoň mně to přišlo už nudné. Už jsem to viděl víckrát, ale tentokrát to takovej odvaz nebyl. Z velké části jsem film prozíval.

9. března 2009
avatar uživatele
80 %

Tak to vidím já...

Filmová klasika, kterou jsem měl, hlavně jako malý, moc rád. Film má dodnes skvělou atmosféru, přestože triky v něm použité byly zastaralé už v době premiéry (Star Wars odstartovaly počítačové triky už o pár let dříve). Film by se leckomu mohl zdát zdlouhavý a nudný, ale já ho měl vždycky rád. Hlavně mě děsila medúza, které bych se dneska leda zasmál. Stejně tak i zpracování by mě už dneska nedostalo, ale i tak jde o film, který si jde užít. Prý se chystá remake, takže jsem zvědavý, co se s touhle klasikou stane.

1. února 2009
avatar uživatele
80 %

Starý film jak matička země..ale hodně dobře natočený a udělaný. Moc se mi líbil...mám ráda řeckou historii a tohle bylo moc hezky provedené.

15. prosince 2008
avatar uživatele
90 %

Njn,Perseus a Andromeda

Tenhle film je mi strašně líbil.Miluju vůbec historický filmy a měl něco do sebe,a taky se mi moc líbilo,jak nám přiblížil Bohy starého Řecka.A Kraken prostě neměl chybu:)

6. srpna 2008
avatar uživatele
100 %

Clash of the Titans

Kuokal jsem TO minule na videu... hheeehh a můžu říct dostalo mě TO! Sice předpotopný efekty, ale moc a moc působivé dějovou linií a taky příběhem... Sova byla taky hustá a taky ta medúza brrrrrr no taky jsem u toho únavou i usnul takže musím skouknout znova, no ale pravděpodobně kvůli tomu duofám nebudu už muset shánět (; video...

15. dubna 2008
avatar uživatele
90 %

skvela dobrudruzna klasika. na to ake mali vtedy moznosti, to bol dost odvazny projekt a aj velmi vydareny. kto je fandi fantasy, urcite by ho mal vidiet.

21. března 2008
avatar uživatele
70 %

Clash of the Titans

Na tehdejší dobu opravdu povedený, dobrodružný film. Líbila se mi na filmu ta bájná atmosféra, napětí, efekty nic moc, ale v té době to ani jinak nešlo, takže to neodsuzuji. Takovéto bájné filmy se mi víceméně líbí, jsou tam veškerá ta nadpřirozená stvoření, a ty mě opravdu fascinují. Film možná někomu přijde chvílemi takový bezdějný. Je to celé taková fantasy pohádka, samozřejmě že s dobrým koncem.

16. ledna 2008
avatar uživatele
100 %

V dětství jsem se smála představě, že by Cháronovi probadli mince rukou a on by je hledal ve své loďce. Později jsem dokázala ocenit práci trikařů. A dnes je tento film napevno v mé filmové bibli.

26. prosince 2007

Já tenhle film miluju. Byl jsem hodně malej, ale můžu ho i když jsem velkej. A komu se to nelíbí ať... A rázem by bylo co mazat. Tak komu se to nelíbí, ať na to záporný názor napíše. Bubo rulez!!!

25. října 2007
avatar uživatele
90 %

Na tenhle snímek si pamatuju už z dětství, kdy sem na něj často koukal. S odstupem času se k němu rád vracím, protože když opomenete to, že trikové efekty vás nijak neohromí, jedná se o dobrý film.

7. října 2007
avatar uživatele
40 %

Som tu asi druhá, komu sa film totálne nepáčil... Strašnééééééé, škoda času, všetci doma obracali očami, čo je to za volovinu....

1. září 2007
avatar uživatele
100 %

Pěkný filmeček. Líbí se mi příběh, a také zpracování. Občas jsem se u filmu i bála (když jsem byla menší).

29. června 2007
avatar uživatele
90 %

Řecká mytologie tak trochu jinak

Hromada mytologických hloupostí, výmyslů a podobně, ale každopádně je to jeden z nejvýznamnějších filmů zpracovávající řecké mýty, že si zaslouží plný počet. Je zajímavé, že jsem si jednu dobu myslel, že je to americký film - tak nějak mne to k tomu evokovalo. Přesto Medúza, která žije na opuštěném ostrově, na který se jde dostat pouze díky převozníkovi Cháronovi a ještě se zde setkáváme s Kerberem, budila hrůzu a strach, i když jsem to viděl před rokem.

23. února 2007
avatar uživatele
80 %

Stejně tak, jako u někoho "pode mnou", tak i u mě je Souboj titánů blízce spjat s dětstvím a musím upřímně povědět, že už je to drahná doba, co jsem ho viděl naposledy (a snad je to i dobře). Je pravda, že když se na to tak člověk podívá, je to vlastně strašný mišmaš všech pověstí a bájí, spatlaný dohromady (v dnešní době) naprosto šílenými "triky" a o nějakých okouzlujících hereckých výkonech také nemůže být řeč. Tak proč mám proboha tak šílené nutkání dát 80%? Nevíte, já taky ne, ale člověk se má řídit citem, no ne? A Bubo? To je osobnost!

29. listopadu 2006
avatar uživatele
10 %

Tak nevím, asi nejsem normální, ale mě se tento film vůbec nelíbil. Nejenom, že "triky" byly katastrofální, ale navíc i toporné "herecké" výkony hlavního hrdiny mě dokázaly doslova zhnusit. Nechápu, jak se někomu může takováto slátanina líbit. Ale proti gustu žádný dišputát. Jedním slovem: kravina na entou

28. října 2006
avatar uživatele
90 %

Na tomhle filmu sem odrostl. Byl to základ pro moji lásku k Fantasy a proto mám ten film opravdu rád. Sice už je trochu zastaralý a efekty sou značně ehm mno ani se nebudu vyjadřovat, stejně má ten film svoje kouzlo.

5. října 2006
avatar uživatele
lsk
...
90 %

Tento film som mal rád od malička, úžasný, bájny, dobrodružný film a myslím, že dosť dobré efekty a triky na tú dobu.

4. srpna 2006
avatar uživatele
80 %

Tenhle film byl celkem dobře zpracovaný, především, co se triků týče a byl i velmi dobře herecky obsazen. Nejvíc se mi líbila SOVA.

2. srpna 2006
avatar uživatele
80 %

Nemůžu si pomoct, ale když se dívám na tenhle film, musím se smát, protože takhle "spatlané" Stará řecké báje a pověsti, to dokážou jenom Američani. Pro mě je to film, který postrádá logiku, protože to je asi 6 bájí dohromady, ale jasně, jinak je to celkem dobré. Hlavně triková stránka byla na tu dobu určitě slušná, ale ten příběh... Taky se mi vždycky líbila věty: "Vypusťte Krakena", která u nás dost zlidověla.

24. května 2006
avatar uživatele
100 %

Medúza

Tento film mě už od mládí fascinoval, viděl jsem ho mockrát a vždy když půjde v televizi, tak se na něj rád podívám. Je tam spousta dobrodružných příběhů a zajímavých příšer.

24. dubna 2006
avatar uživatele
80 %

Titáni

Už je to dlouho, co jsem tenhle film viděla poprvé. A docela jsem se ho i bála, protože jsem byla pomalu ještě v plenkách:))) Vždycky se mi moc líbil a nepřestane mě fascinovat. Kdykoli ho davají v telce, tak se na něj musím podívat. Musím uznat, že na tu dobu se tvůrcům podařilo udělat celkem slušné triky. Nejděsivější je ale v tomhle filmu stejně ta Medúza, která má svým způsobem i nějaké to kouzlo:)))))

20. dubna 2006
avatar uživatele
80 %

Když jsem tento film viděla poprvé, tak jsem se schovávala za křeslo. Po nějakém roce jsem ten film začala zbožňovat dívat se na něj pořád. I teď se na něj ráda podívám... Rozhodně na to, jak je starý, tak je i dobrý.

3. dubna 2006
avatar uživatele
90 %

Tenhle film jsem viděla jako hodně malá a pořád jsem si ho pouštěla dokola a i teď se mi moc líbí... Je pravda, že taková výprava a triky jsou na tu dobu fakt dobrý a nepředstavitelný, nejvíc mi paměti utkvěla Medúza a její super vlasy... I teď se mi líbí, jak se postavy "pod vlivem" speciálních efektů pohybují tak trhavě a nejlepší je sovička Bubo, ta je fakt povedená.

28. března 2006
avatar uživatele
100 %

...

souboj titánů - to je dneska už prostě klasika... .je nejen přehlídka výborenjch herců, ale taky poctivý filmařiny.. .a to hlavně díky úžasnejm trikům, který už dneska můžou přijít někomu tak trochu vtipný, ale stejně při nich žasne, jak se s nima filmaři vypořádali...

26. března 2006
avatar uživatele
100 %

Klasa

Ja ako veľký fanúšik gréckych povesti a baji som bol velice prekvapený ohľadom tochto úžasného filmu.Je to jedne z mála film ktorý sa asi najbližsie približuje k deju v knihách.Efekty na tú dobu tiež nemali chybu

26. března 2006