home
Solomon Kane

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
80 %

Film Solomon Kane je přitažlivý právě proto, že (jak bylo řečeno v recenzi) nemá načesané zachránce slabých, silných, velryb, tuleňů, dinosaurů a já nevím, čeho dalšího. Navíc, když se nad tím tak zamyslíte, on je ve své podstatě záporák. Začíná to vykrádáním nějakého hradu a hrdinou se stává vlastně jen proto, aby si zachránil duši. Kdyby nebylo v sázce tolik, jako jeho přežití a neskončení v pekle, nejspíš by se na to zachraňovaní vykašlal.

8. října 2012
avatar uživatele
vlk1
...
80 %

Právě jsem se ujistil, že asi vůbec netuším, co si mám představit pod pojmem "kvalitní fantasy film". Podle hodnocení a komentářů to vypadá, že takový film by měl mít rozpočet 100 milionů dolarů, trvat dvě hodiny a mělo by v něm být spoustu filmových triků, černé magie a také jednoznačně dáno, kdo je dobrý a kdo špatný. Všechny tyhle kraviny jsem ohodnotil maximálně dvěma hvězdičkami. Solomon Kane nemá nic z toho, a přesto mu dávám hvězdy čtyři. Za to ale má temnou středověkou atmosféru, která se občas zvrtne v krvavou řežbu a to je pro mě určitě zajímavější, než koukat na to, jak nějaký vyparáděný pohádkový hrdina bojuje ze zlým démonem. P.S.: Škoda, že film, kde tři čtvrtiny jmen v závěrečných titulkách jsou Češi, tu měl tak špatnou (pokud vůbec nějakou) propagaci. V zámoří skoro žádnou.

2. října 2011
avatar uživatele
80 %

Další výtečný film s Jamesem Purefoy. Ještě nikdy nezklamal. Samotný děj mě také zaujal. Jen ten posel ďábla nakonci mi připomněl Decepticona z Transformers, to bylo trochu rušivé.

7. března 2011
avatar uživatele
100 %

Krasnej film. Zapletka nijak originální, ale rozhodně krasně natočený film s výbornými efekty. A posel Ďábla? neměl chybu. Rozhodně se na tento film vyplatí kouknout.

4. prosince 2010
avatar uživatele
70 %

Nic jsem od tohoto filmu neočekával, přesto se mi celkem i zalíbil. Určitě to není ten typ filmu, na který byste se podívali více jak jednou (možná s někým ještě podruhé), ale jako jednorázový film s dobrou atmosférou a nějakou tou dávkou akce to postačí. Nelíbila se mi naprosto předvídatelná zápletka i konec, mnohem údernější by na konci byla smrt Solomona. Některé efekty byly vážně povedené, ale je škoda, že jsou ve filmu rozmístěny naprosto nerovnoměrně (jen začátek a konec). Určitý potenciál film má, bohužel je ale nevyužit. Jak jsem ale řekl, jako "jednorázovka" je to velmi povedený film.

8. srpna 2010
avatar uživatele
70 %

Ačkoli žánr fantasy opravdu nikdy nepatřil mezi mé nejoblíbenější filmové sekce, Solomona Kana klidně doporučím dál. Jen s jedním varováním: přílišné trikové zázraky od něj, prosím, neočekávejte.

29. července 2010
avatar uživatele
70 %

První co vás napadne při pohledu na obálku je asi Van Helsing, že? No, ale v tomto případě nevíte kdo byl a stále je R. E. Howard. Já řeknu jen málo, protože toto je názor na film né Howardův životopis.
Robert Ervin Howard byl známý americký spisovatel fantasy a jako takový je považován za jednoho ze zakladatelů podžánru fantasy - Sword & Sorcery. Na poli fantasy byl jeho jediným rivalem J.R.R.Tolkien.
Solomon Kane je natočen v Britsko-Francouzko-České koprodukci a na jeho natočení byla vyhrazena nepřiměřeně nízká částka i přesto je to poctivá filmařina, né velkohubé hraní s počítačem předhozené davům jako lítací cosi s USBé kabelem v barevném provedení Šmoula.
Tvůrci se vás pokouší vtáhnou do právověrného deštěm a temnotou prosáklého (českého) středověku, do příběhu muže jenž hledá klid a smír své vlastní duše ve víru událostí, peklo po něm pase a Bůh mu zdřejmě nedá nic zadarmo. Zápletka sice trochu profláknutá, ale nic to filmu nekrade a vše je pevně usazeno v dobře promyšlených kolejích tedy chci říct, že pro fandy byl Michael J. Bassett výhrou. I přesto se to vypadá, že si Solomon na sebe nevydělá o tom svědčí i jeho "reklama" a tudíš o pokračovaní si můžeme nechat zdát. Celou dobu je člověk dobře usazený v křesle, ... až do konce kdy na scénu vkročí to "ohnivé monstrum" si připadne jako v Howardově hlavě, on sám by byl jistě na filmového Solomona hrdý. Filmu dodává grády i hudba o kterou se postaral jeden z nejlepších, Klaus Badelt.

21. července 2010
avatar uživatele
20 %

Solomon Kane opravdu vypadá na docela dobré fantasy. Já si ale myslím, že i tvůrci vytvářeli tento film s přesvědčením, že jejich film není a nikdy nebude víc, než snůška ubohých scén, které by nebyly originální, ani kdyby za to tvůrci peklu prodali své duše. Tento film je skutečně naprosto otřesný a zbytečný úplně ve všech směrech. Dalo by se vlastně říct, že kopíruje skoro stejné množství filmů, jako zesměšňují starší parodie. Vzhled je Van Helsinga stejně jako jeho víra v boha, spousta postav je jak z Pána prstenů, nápad s peklem se všemožnými démony je z Constantina a v neposlední řadě jsou ty jejich „prokleté duše“ něco jako náhražky zombie se světélkujícíma očima. Není tu nic, co bych už někdy předtím neviděl, celkový nápad je docela zajímavý, ale film je tak příšerně vyřešený, že ač oplývá celkem dobrými efekty, nedokážete je dostatečně ocenit a přijmout je, když zapadají do scén s tak nesmyslnými souvislostmi. Bohužel, efekty jsou i zkázou celého filmu. Ne, že by jejich vzhled nedokázal vzbudit trochu respektu, ale je z jejich hlediska jasně vidět, že se tvůrci vykašlali na propracovanost příběhu, na nápaditost postav i na kvalitní zvraty, a ke štěstí jim stačilo pár efektových upgradů. Na každém koutě spoléhali na bezoké příšery vyskakující z temných koutů, na originalitu, kterou měly vyvolat maskérské kousky v podobě seškvařené kůže a černých čoček pro vzhled ďáblových nohsledů, na zvukové efekty pro zlejší a ďábelštější hlasy, na scénář plný prázdných hlášek a na hrdinovo přesvědčení o jeho mírumilovné duši, které nejspíš mělo posílit jeho dojem na základě konání zla (zabíjení po kvantech) pro dobrou věc. Největším problémem filmu je ale postavení scén. Prakticky veškerý obsah od zápletky s cestující rodinou po vstoupení Solomona k hlavnímu padouchovi představuje systém vsuvek, které svým charakterem postrádají ve filmu důležitost. Kanova zastávka v kostele s úplně ve filmu bezvýznamným knězem v podání M. Crooka, přičemž si v potemnělém sklepě na chvíli Kane zabojoval s příšerami, jen bezvýsledně zvýšila divákovy obavy o Solomonovu duši před „takovým“ zlem. Ke konci ještě nedokážu odolat poukázat na úplně nesmyslný a k smrti předvídatelný, přímočarý, primitivní a k zahození hodný konec, jehož obyčejnost nezachránila ani pekelná zrůda či spolupráce s Barandovem a obsazení Marka Vašuta. Solomona Kana jedině na vlastní riziko.

13. července 2010
avatar uživatele
70 %

Souhlasím názory pode mnou. Ten film je fakt z kategorie béčkových, zápletka nic moc, pointa podivná a poměrně odhalitelná, myšlenka asi žádná, občas působí dost vykradačsky, ale... mně se to líbilo.
Užila jsem si hudbu, která byla příjemná a nerušivá, pěknou, temnou krajinu (co to bylo za hrad, jak v něm sídlil ten klášter - nebyl to náhodou Zvíkov?), hlavní hrdina... hmm - sympatický drsňák, pár dobrých, emočních momentů (soulasím s Bettynou a dávám plus za scénu s pláštěm), vyvražďovačky slušivé, pokud nejste proti násilí na plátně :) a navíc tam hezky pršelo.
Doporučuju těm, kteří jsou ochotní připustit, že se dívají na "volovinu" a prostě jenom relaxovat. Já mezi ně patřím a neměla jsem žádná šílená očekávání, takže jsem si fakt smlsla.

4. července 2010
avatar uživatele
60 %

Objektivně vzato, pokud se podíváme na filmy pár let zpátky, pořádnou fantasy aby člověk pohledal. Je sice hezké, že se objevují hiťárny o upírech a jim podobných strašidelných bytostech, ale Twilight sága je cokoli jen ne atmosférická a temná… To Solomon Kane konečně přišel s příslibem změny k lepšímu a splnil veškerá má očekávání, do puntíku. Kdo čeká složitý propletenec od fantasy-rubačky je naiva… taktéž vidina oslnivých hereckých výkonů nebo jakékoli změny od hlavní náplně -brutálního masakru- je na míle vzdálená. V rámci fantasy se dá odpustit skutečně mnoho. Něco je ale už přes míru… každý dobrý film by se měl vyvarovat určitých hrubek… a tak není Solomon natolik bezproblémový, jak zatím podle mých slov vypadá. Určité dějové zvraty postrádají nápaditost a svědčí o soustředění iniciativy do jiných složek… A dlouho hledat nemusíte, jak už plakát nebo první úryvky bitev napovídají… tím, co vám má vyrazit dech, je vizuál. Na okraj, hlavní pilíř bojů tvoří atmosféra, nutno podotknout, že vskutku výživná. Nevím nakolik je film točen v českých lesích, ale prostředí je úchvatné. Připočtěme ještě deštivé počasí, bahno a středověk máme jako vyšitý. Pak se nedivte, že sem ty obludy typu čarodějnice přímo zapadají, no a nejlepší způsob jak dát dohromady všechny tyhle prvky je zabíjení od stylového Jamese Purefoy po jehož klobouku stékají čůrky deště a v pozadí hraje krásný soundtrack. V tom tkví veškerá síly filmu, a jestli vás něčím posadí na zadek, tak přesně touhle směsí drsné podívané…. Na další slabé místo ovšem už náplast nenajdeme... Problém se nalézá ve smyslu likvidování. Je mi fuk, že obyčejné pobudy Solomon sejme jedním švihnutím, ale u velkých záporáků bych čekal, že se náš hrdina pořádně zapotí… To jsem se však mýlil. Gradace a přelevlování z menších ryb na větší je nulové. Slavného kouzelníka s celým svým krásným démonem ala Balrog z Pána prstenů pošle na věčnost nějak brzo. Takovou dobu se těšíte, že Kane nasadí svému zabíjení korunu a zbylé pochybnosti uklidí pod kobereček, jenže vyvrcholení za moc nestojí. Proto pouze 65%. PS: Vašut a účast ČR potěší, proto nechápu mizernou propagaci.

24. června 2010
avatar uživatele
60 %

Film, který neurazí, ovšem ani nenadchne, mísící prvky velmi dobré, avšak na druhé straně místy i neskutečně kýčovité fantasy. Místy velmi příjemná, husí kůži nahánějící temná atmosféra, střídá velmi slabé triky a trapné dialogy/monology. Přesto přede všechno musím jednoznačně vyzdvihnout výbornou hudbu Klause Badelta!

13. června 2010
avatar uživatele
50 %

Nalákal mě překvapivě povedený trailer, přesvědčivá recenze a James Purefoy, na jehož příjemnou tvář a herecké vystoupení se těším pokaždé, ačkoli ne vždy je zárukou kvality. Režisér Michael J. Bassett, pro mě do této doby neznámé jméno, předvedl docela heroický výkon. Natočit tak povedené „béčko“ s pár momenty hodných „áčka“ a lehce se otírající o „céčko“ dá skutečně zabrat. Jako milovnice fantasy jsem dovedla ocenit momenty, které ve mně fantasy evokovaly nejvíce – stvůry připomínající ústními otvory mihuli a zákeřně útočící ze zrcadel, ďáblův pobočník v trůnním sále ohánějící se ohnivým mečem a s hlasem jako po zdařilé technoparty, efektivní „mlžné“ záběry, sám tajemný Solomon a jeho stylové oblékání pláště. Bez obalu mohu tedy prohlásit, že pár momentů skutečně způsobilo, že jsem zírala jako čerstvě vyoraná myš. Jenže teď ta poněkud temnější stránka věci. Nejsem obdivovatelkou krvelačných a brutálních momentů bez trošky pointy, i když Solomonovo stínání hlav, podřezávání hrdel a probodávání kdečeho živého působilo strhujícím dojmem, přesto všeho moc škodí a na hektolitrech krve podle mě nikdo nepostaví dobrý film. Ať už je, či není, Solomon krvelačná bestie v rouše beránčím, přeci jenom se dá vše natočit vkusněji. Zápletka nijaká žádná, maximálně hrdinský popud a touha po spasení vedli hlavního hrdinu k záchraně lepé děvy unesené hordou hygieny neznajících pobudů s černými kontaktními čočkami a měsíce nemytými zuby. Vše podpořené výčitkami z mládí, kdy se trochu zpřetrhaly „velmi křehké vztahy“. Ovšem pro mě největší šok byla snaha stylizovat Jamese Purefoye do Van Helsinga a jeho představitele Hugha Jackmana. Možná je to jenom moje zdání, ale i přesto se mi tahle skutečnost fakt nelíbila. James je osobnost sám o sobě a nepotřebuje se po někom opakovat. V závěrečném shrnutí mohu napsat asi následující. Sympatický James Purefoy, který nezklamal, překvapivě výborné „áčkové“ momenty, neměla jsem po celou dobu pocit, že koukám na lacinou ptákovinu, vzhledem k žánru kupodivu komorní hudba a můj pocit vzít útokem knihovnu a přečíst si to v knižní podobě, který v nejbližší době naplním, mluví za to dát pěkných 50% a rozhodně se režisér a celý štáb nemají za co stydět.

27. května 2010
avatar uživatele
70 %

Pre mňa osobne príjemná oddychovka. Grafické spracovanie a animácia ma až tak neoslovili a bol som prekvapený, že so slušným rozpočtom 40 mln USD výsledok nebol lepší. Miestami mi to pripomínalo Van Helsinga (podoba tváre a aj oblečenie). Dej v pohode, možno ľahko predvídateľný ale to u tohto žánru podľa mňa nie je až tak podstatné. Myslím si, že v rámci možností film splnil svoj potenciál a výsledok je celkom priateľ ný.

27. května 2010
avatar uživatele
70 %

Tak to vidím já...

Dost milé překvapení. Akční béčkové fantasy ukazující, jak měl vypadat Van Helsing. To nejlepší z Conana, Hercula a Xeny na jedné hromádce. Jasné GP. Příšerný film, který si nejde nezamilovat. Má to styl a baví to. Silná žánrovka jen pro fanoušky. Celkové přijetí bude asi záporné, ale určitě se najde někdo, kdo to dokáže ocenit. Já se slušně bavil., hlavně díky skvělé atmosféře. 60%/70%

20. května 2010
avatar uživatele
70 %

Solomon Kane

Tenhle film jsem od doby, kdy jsem o něm poprvé slyšel nijak zvláště nebral na vědomí. Možná je to trochu divné, že mě film nechala chladným, protože příběh o bojovníkovi s démony ze 17. století už sám o sobě zní dost našlapaně. Jenže za to mohla reklama. Trailer se mi nějakým divným způsobem vyhnul a fotky taky dokonce i fakt, že se většina filmu natáčela v Česku mě obešla, takže když jsem se na tenhle film pořádně zaměřil, čuměl jsem jako puk! Nadupaná a dobová "hero fantasy" s pro mě neznámým, ale sympatickým hlavním hercem a s dalšími herci jako je třeba Max von Sydow, Pete Postlethwaite nebo dokonce Marek Vašut. Tipoval jsem něco ve stylu "Van Helsing" a částečně jsem měl i pravdu. Však taky James Purefoy byl ve fílmu hodně podobný Hugh Jackmanovi. Toto dílo mě ovšem chytlo o něco méně, než právě "Van Helsing". Ve filmu šlo totiž jen o vizuální stránku a našlapané a vyladěné akční scény, na zbytek se jaksi zapomnělo. Příběh pojednávající o plnění poslední vůle starého poutníka mě taky nějak moc nevzal. Chtělo to příběh trochu rozvést a seznámit nás víc s dobou, ve které se film odehrával. Jasně, když u filmu vypnete mozek a jen sledujete, tak v podstatě nemůžete mít ani žádné námitky a všechno to, co já tady zmiňuji jako zápor vy můžete v klidu přejít, protože tohle je sen pro fanouška fantasy filmů, jenže na mě film nezapůsobil natolik, abych se rozhodl tohle přehlížet. Film sice nenudil a pořád se v něm něco dělo, ale já se zkrátka jako diivák cítil ošizen. To samé platí i o závěrečném souboji, na který jsem skoro hodinu a 45 minut čekal. Žádná gradace ani nějaké značně velké vyvrcholení příběhu. Nic, čím by mi film vyrazil dech jsem taky nenašel. Herci ale byli dobří. James Purefoy má xicht přesně na takové role jako je Solomon Kane. V podstatě mu nemám co vytknout. Pete Postlethwaite také do svojí role docela rychle zapadl a bylo potěšení se dívat na jeho herecký výkon. Max von Sydow mě docela zklamal. Tedy on úplně ne, ale fakt, že ve filmu moc dlouho nepobyl. Marek Vašut ve své malé roličce mě jako rodilého čecha potěšil. Jeho rolička mě bavila a jeho make-up byl perfektní. Jedním dechem: "Dobové fantasy, které není moc chytré. Je to vlastně jen akční jízda plná akčních scén a triků, nic víc. James Purefoy je ale stylový!" Dávám 70 %.

14. května 2010
avatar uživatele
100 %

Prijemne prekvapeni

Celkem velice slusne povedeny film s kvalitnimi efekty. Jelikoz znam Solomona Kanea puvodne z knizek, tak sem mel uz svoji predstavu, ale uznavam, ze je ztvarneny hodne presvedcive a dobre. Takze kdo ma rad filmy z prostredi stredoveku a fantasy, rozhodne doporucuji. Opravdu dobry film a doufam, ze bude mit pokracovani.

13. května 2010